Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εννοείς ότι πέφτει το σήμα;

Όχι, το σήμα είναι φουλ! Απλά, όπως μιλάω ξαφνικά δεν ακούω τίποτα ενώ η οθόνη δείχνει ότι η κλήση συνεχίζεται. Αφού περάσουν λίγα δευτερόλεπτα η κλήση τερματίζεται . το κάνει συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η εφαρμογη για να το κανεις root;

 

ειχα δυομιση χρονια Χ10ι και πριν λιγο πηρα το T και θελω να το κανω root.

 

10 χρησιμες πληροφοριες υπαρχουν καπου συγκεντρωμενα; σε ενα ποστ πχ;

δες εδω στο ποστ 840

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=342293&page=56

μεχρι το βημα δυο

 

δεν ξερω πια εκδοση εχεις,μεχρι μια συγκεκριμενη ics γινεται root και αν εχεις την επομενη πρεπει να γυρισεις στην προηγουμενη για να γινεις root

για jellybean δεν ξερω δεν εχω αναβαθμισει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου έχει σίγουρα κάποιο θέμα.Εκεί που μιλάω ξαφνικά κλείνει μόνο του.Δεν σβήνει,απλά σταματάει η κλήση.Εχει αρχίσει και μου σπάει τα νευρα!:dash:

 

Θα έχει αυτόματο σύστημα για να κάνει ...οικονομία σε σένα ή τον συνομιλητή σου!

(σόρι δεν κρατήθηκα! :p )

 

Αφού εισαι μηχανικός πάντως θα βγάλεις άκρη: Στο κάνει στο ίδιο μέρος π.χ. σπίτι/γραφείο; Φαντάζομαι όχι στον ίδιο συνομιλητή; Έριξες καμιά ματιά πόσες γραμμές σήμα έχει την ώρα που ξεκινάς το τηλεφώνημα; Επίσης μπορεί να παίζει ρόλο και πως το κρατάς. Θυμάμαι και το Χπερια Ρ που λέγαν για "grip of death" (όχι υποχρεωτικά στη κεραία) που έριχνε το σήμα στο 0.

 

http://www.xperiablog.net/2012/05/15/xperia-p-affected-by-death-grip-issue/

 

Για δες μην παίζει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το σήμα είναι φουλ! Απλά, όπως μιλάω ξαφνικά δεν ακούω τίποτα ενώ η οθόνη δείχνει ότι η κλήση συνεχίζεται. Αφού περάσουν λίγα δευτερόλεπτα η κλήση τερματίζεται . το κάνει συνέχεια

Μηπως εχεις cosmote και το τηλεφωνο σε wcdma/gsm?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις cosmote και το τηλεφωνο σε wcdma/gsm?

 

Θαναση, ηταν η επομενη μου ερωτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δες εδω στο ποστ 840

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=342293&page=56

μεχρι το βημα δυο

 

δεν ξερω πια εκδοση εχεις,μεχρι μια συγκεκριμενη ics γινεται root και αν εχεις την επομενη πρεπει να γυρισεις στην προηγουμενη για να γινεις root

για jellybean δεν ξερω δεν εχω αναβαθμισει ακομα..

 

Εχει καποιος 4.1.2 και ξερει πωε γινεται ροοτ;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει αυτόματο σύστημα για να κάνει ...οικονομία σε σένα ή τον συνομιλητή σου!

(σόρι δεν κρατήθηκα! :p )

 

Αφού εισαι μηχανικός πάντως θα βγάλεις άκρη: Στο κάνει στο ίδιο μέρος π.χ. σπίτι/γραφείο; Φαντάζομαι όχι στον ίδιο συνομιλητή; Έριξες καμιά ματιά πόσες γραμμές σήμα έχει την ώρα που ξεκινάς το τηλεφώνημα; Επίσης μπορεί να παίζει ρόλο και πως το κρατάς. Θυμάμαι και το Χπερια Ρ που λέγαν για "grip of death" (όχι υποχρεωτικά στη κεραία) που έριχνε το σήμα στο 0.

 

http://www.xperiablog.net/2012/05/15/xperia-p-affected-by-death-grip-issue/

 

Για δες μην παίζει κάτι τέτοιο.

Χα χα:lol:Το κακό είναι ότι δεν μου κάνει οικονομία γιατί κλείνει και όταν με παίρνουν και μετά πρέπει να ξαναπάρω εγώ για να μην νομίζουν ότι τους το έκλεισα στη μούρη.Το μόνο ευχάριστο είναι ότι κλείνει και όταν με παίρνει η γυναίκα μου!:lol:

 

Μηπως εχεις cosmote και το τηλεφωνο σε wcdma/gsm?

Οχι,έχω vodafone και το έχω ρυθμίσει μόνο wcdma.Πάντως έχω δοκιμάσει και με ανοικτή συνομιλία για να μην το κρατάω καθόλου και πάλι τα ίδια.Σήμερα μου έκανε ένα νέο κόλπο: Εκεί που μίλαγα σταμάτησε να ακούγεται οτιδήποτε(όπως συνήθως) αλλά μετά απο δέκα δεπτερόλεπτα επανήλθε χωρίς να κλείσει.Και ο πελάτης απο την άλλη: Ελα με ακους? Με ακουουουους?:lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Οχι,έχω vodafone και το έχω ρυθμίσει μόνο wcdma.Πάντως έχω δοκιμάσει και με ανοικτή συνομιλία για να μην το κρατάω καθόλου και πάλι τα ίδια.Σήμερα μου έκανε ένα νέο κόλπο: Εκεί που μίλαγα σταμάτησε να ακούγεται οτιδήποτε(όπως συνήθως) αλλά μετά απο δέκα δεπτερόλεπτα επανήλθε χωρίς να κλείσει.Και ο πελάτης απο την άλλη: Ελα με ακους? Με ακουουουους?:lol:

 

μονο wcdma??? δηλαδη μονο 3G?? νομιζω ειναι λογικο να πεφτει τοτε! δεν υπαρχει σταθερο 3G σχεδον πουθενα.. ειδικα με τη vodafone εχω πλεον χειροτερο σημα απο wind.τουλαχιστον στην καλλιθεα. για μενα το σωστο ειναι διπλη λειτουργια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χα χα:lol:Το κακό είναι ότι δεν μου κάνει οικονομία γιατί κλείνει και όταν με παίρνουν και μετά πρέπει να ξαναπάρω εγώ για να μην νομίζουν ότι τους το έκλεισα στη μούρη.Το μόνο ευχάριστο είναι ότι κλείνει και όταν με παίρνει η γυναίκα μου!:lol:

 

Οχι,έχω vodafone και το έχω ρυθμίσει μόνο wcdma.Πάντως έχω δοκιμάσει και με ανοικτή συνομιλία για να μην το κρατάω καθόλου και πάλι τα ίδια.Σήμερα μου έκανε ένα νέο κόλπο: Εκεί που μίλαγα σταμάτησε να ακούγεται οτιδήποτε(όπως συνήθως) αλλά μετά απο δέκα δεπτερόλεπτα επανήλθε χωρίς να κλείσει.Και ο πελάτης απο την άλλη: Ελα με ακους? Με ακουουουους?:lol:

Βάλτο μόνο gsm για να εξοικονομείς και μπαταρία. Θα λύθει σίγουρα το πρόβλημά σου με το κινητό σου αλλά δεν ξέρω τι θα πρέπει να κάνεις με τη γυναίκα σου!! :p:lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θαναση, ηταν η επομενη μου ερωτηση.

Και τελικα μας εκανε τριπλα :lol:

Χα χα Το κακό είναι ότι δεν μου κάνει οικονομία γιατί κλείνει και όταν με παίρνουν και μετά πρέπει να ξαναπάρω εγώ για να μην νομίζουν ότι τους το έκλεισα στη μούρη.Το μόνο ευχάριστο είναι ότι κλείνει και όταν με παίρνει η γυναίκα μου!:lol:

 

Οχι,έχω vodafone και το έχω ρυθμίσει μόνο wcdma.Πάντως έχω δοκιμάσει και με ανοικτή συνομιλία για να μην το κρατάω καθόλου και πάλι τα ίδια.Σήμερα μου έκανε ένα νέο κόλπο: Εκεί που μίλαγα σταμάτησε να ακούγεται οτιδήποτε(όπως συνήθως) αλλά μετά απο δέκα δεπτερόλεπτα επανήλθε χωρίς να κλείσει.Και ο πελάτης απο την άλλη: Ελα με ακους? Με ακουουουους?

Κανε αυτα που γραφουν οι απο κατω :)

μονο wcdma??? δηλαδη μονο 3G?? νομιζω ειναι λογικο να πεφτει τοτε! δεν υπαρχει σταθερο 3G σχεδον πουθενα.. ειδικα με τη vodafone εχω πλεον χειροτερο σημα απο wind.τουλαχιστον στην καλλιθεα. για μενα το σωστο ειναι διπλη λειτουργια..

 

Βάλτο μόνο gsm για να εξοικονομείς και μπαταρία. Θα λύθει σίγουρα το πρόβλημά σου με το κινητό σου αλλά δεν ξέρω τι θα πρέπει να κάνεις με τη γυναίκα σου!! :p:lol:

Στη γυναικα του μπορει να πει οτι το προβλημα παραμενει :lol::)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να δοκιμασουμε και το Ubuntu OS αν θελουμε!

(πρεπει να ξεκλειδωσουμε αρχικα τον bootloader δυστυχως)

http://osarena.net/news/se-pies-siskeves-borite-na-dokimasete-to-ubuntu-touch.html

 

πολυ χαιρομαι! :up:

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα μας εκανε τριπλα :lol:

 

Κανε αυτα που γραφουν οι απο κατω

 

 

 

Στη γυναικα του μπορει να πει οτι το προβλημα παραμενει :lol::)

Σωστό και αυτό.Η μπορώ να της πώ ότι χάλασε τελείως

 

Βάλτο μόνο gsm για να εξοικονομείς και μπαταρία. Θα λύθει σίγουρα το πρόβλημά σου με το κινητό σου αλλά δεν ξέρω τι θα πρέπει να κάνεις με τη γυναίκα σου!! :p:lol:

 

Ναι αλλά το θέμα είναι οτι σε gsm δεν έχει internet.Και είναι ολόκληρη ιστορία να γυρίσεις απο 2g σε 3g.Πριν την jb είχα ένα προγραμματάκι με widget μου το άλλαζε κατευθείαν.Τώρα όμως δεν δουλεύει.Παρεπιπτόντως Τώρα κλείνει πριν προλάβω να μιλήσω.Ευτυχώς σήμερα μου το έκανε μόνο 3 φορές.:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στη γυναικα του μπορει να πει οτι το προβλημα παραμενει :lol::)

 

Σωστό και αυτό.Η μπορώ να της πώ ότι χάλασε τελείως

Δεν τα λένε ποτέ αυτά σε γυναίκες κύριοι! Είναι πονηρά όντα, καταλαβαίνουν τα πάντα!

 

 

Ναι αλλά το θέμα είναι οτι σε gsm δεν έχει internet.Και είναι ολόκληρη ιστορία να γυρίσεις απο 2g σε 3g.Πριν την jb είχα ένα προγραμματάκι με widget μου το άλλαζε κατευθείαν.Τώρα όμως δεν δουλεύει.Παρεπιπτόντως Τώρα κλείνει πριν προλάβω να μιλήσω.Ευτυχώς σήμερα μου το έκανε μόνο 3 φορές.:D

'Οντως με το gsm δεν έχεις δίκτυο. Συνιστώ το Notification Toogle για γρήγορη ενεργοποίηση των πιο χρήσιμων λειτουργιών.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος απο αυριο(!)κι εγω,μια απορια..Αν πεσω σε branded συσκευη με χαζομαρες του τυπου εικονιδια,αρχικες οθονες λογοτυπα παροχων κλπ,πως τα αφαιρουμε ή δεν βγαινουν?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος απο αυριο(!)κι εγω,μια απορια..Αν πεσω σε branded συσκευη με χαζομαρες του τυπου εικονιδια,αρχικες οθονες λογοτυπα παροχων κλπ,πως τα αφαιρουμε ή δεν βγαινουν?Ευχαριστω

 

σε πρωτη φαση μη σε απασχολει, μονο κανα σημα θα εχει, αλλα επειδη ειναι δυνατο κινητο δεν το επηρεαζει σε θεμα αποδοσης αν το σκεφτεσαι..

απο εκει και περα, για μενα κανε ρουτ οταν θα εχει διαδοθει και δοκιμαστει αρκετα και διεγραψε ο,τι θες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω να παρατηρησω 2 προβληματα μετα την αναβαθμιση που δεν ξερω αν τα εχω μονο εγω αλλα θα ηθελα την αποψη σας..

1ον η φωτεινοτητα κολαει συχνα και δεν αλλαζει αυτοματα.πχ ειμαι εξω,χρησιμοποιω το κινητο και μπαινω μες το σπιτι, παραμενει η φωτεινοτητα πολυ δυνατα. και δεν ξερω αν ειναι σκαλωμα γενικο ή επειδη ειχε δυναμωσει εξω, αλλα μενει ετσι, και καποια στιγμη πεφτει..δεν το εχω παρατησει πολυ.

2ον, εχουν αλλαξει λιγο οι ρυθμισεις συγχρονισμου. πρωτα ειχε επιλογη ναχεις κλειστο το συγχρονισμο, και ετσι τα email Μου δουλευαν σωστα, γιατι τον ειχα ανοιχτο και συγχρονιζε το hotmail μια χαρα. Τωρα ενω ειναι κλικαρισμενο οτι συγχρονισε, μονιμως βγαζει σφαλμα, οσες φορες και να το ξαναστησω. μια στο τοσο παιζει σωστα..

καμια ιδεα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει βγει root και unroot?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το έβαλα μόνο gsm και δεν μου έκανε διακοπές.:up:

Για αυτό ήμασταν σίγουροι. Το άγχος μας είναι τι θα κάνεις με τη γυναίκα σου!!! :lol::p:p

Παιδιά εχει βγει root και unroot?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ήμασταν σίγουροι. Το άγχος μας είναι τι θα κάνεις με τη γυναίκα σου!!! :lol::p:p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

hard reset:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο καιρό το έχω και πάλι ολοκαίνουργιο στα χέρια μου,αναβαθμισμένο στην καινούρια έκδοση,όντως έχει βελτιωθεί πολύ όπως φαίνεται.

Δεν καταφέρνω να το κάνω root πάντως,με μπερδεύει ο οδηγός με τις cmd εντολές,κάτι πιο απλό δεν υπάρχει;

Φίλε zxr σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση πιο πάνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε μας κανα δειγματάκι! Παντού ακούμε ότι βελτιώθηκε η κάμερα αλλά πουθενά φρέσκα δείγματα!

 

Είχα το πρώτο Xperia T από τον Δεκέμβριο, λόγω κλοπής του και μετά από το πρώτο σοκ και το μετέπειτα ψάξιμο για άλλη συσκευή αποφάσισα να πάρω το ίδιο, εφόσον η τιμή του είχε πέσει, αφού δεν πέρασα πολύ καιρό μαζί του και επειδή δεν είδα στα ίδια χρήματα κάτι καλύτερο, ξέρω ότι πολύ δεν θα έπρατταν το ίδιο.

 

Λοιπόν παίρνοντας την ευκαιρία έβγαλα 2 φωτογραφίες με το λειτουργικό της μάνας του 4.0.4 και με την αναβαθμισμένη 4.1.2 επειδή αρκετοί ρωτήσανε τις προηγούμενες ημέρες, αν και οι φωτογραφίες δεν είναι αρκετά καλές γιατί τραβήχτηκαν 1-2 ώρες πριν νυχτώσει στον δρόμο και όχι σε κάποιο πάρκο με αρκετά χρώματα, παρόλα ταύτα τις παραθέτω παρακάτω για τυχόν συμπεράσματα.

 

Η πρώτη φωτογραφία είναι με το παλιό λειτουργικό και η δεύτερη μετά την αναβάθμιση δυστυχώς το βιντεάκι δεν μπόρεσα να το ανεβάσω στην ίδια σελίδα.

 

Εγώ αν και βλέπω μικροδιαφορές δεν είμαι σίγουρος για το αν οι πριν ή οι μετά φωτογραφίες είναι καλύτερες, ας κρίνουν οι ποιο ειδικοί.

 

http://s17.postimage.org/lwz9ahc8r/4_0_4_1.jpg

http://s24.postimage.org/49wu73cj5/4_1_2_1.jpg

http://s4.postimage.org/63j002btl/4_0_4_2.jpg

http://s22.postimage.org/4himy3rq5/4_1_2_2.jpg

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...