Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως και για δεύτερη φορά δηλώνω ικανοποιημένος,με την jb όντως διορθώθηκαν κάποια πράγματά και προσωπικά βλέπω και βελτίωσή στην κάμερα ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού οπού εκεί πιστεύω είχε κάποιο θέμα.

Εννοείται ότι το lag είναι μηδαμινό.

Αυτό πού θα ήθελα και δεν έχω κάνει ακόμη,μάλλον δεν έχω καταφέρει είναι το root.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο απλό toolkit όπως και στο nexus πού να μπορώ εύκολα και χωρίς χρήση cmd να κάνω το root.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε; (δεν πρόσεξα)

 

New Jelly Bean firmware (9.1.A.0.492) certified for Xperia T and Xperia V

 

τέλεια, κάθε αναβάθμιση και καλό

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με branded κινητα ξερετε ποτε (και αν) θα παρουμε την αναβαθμιση?Ειμαστε ακομα στο ics...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,πριν απο λιγες μερες αγορασα και εγω το xperia t.

καταρχην το κινητο ειναι τελειο,αλλα σημερα παρατηρησα οτι οταν ο φωτισμος ειναι πανω απο την μεση,στο κατω αριστερο μερος, η οθονη τρεμοπαιζει ελαχιστα(για να καταλαβετε κανει το χαρακτηριστικο τρεμοπαιγμα που εκαναν η παλαιες οθονες υπολογιστων με λιγα Hz)

το περιεργο ειναι οτι το προβλημα εμφανιζεται περισσοτερο μονο οταν το background εχει ενα μονο χρωμα

σε φωτογραφιες,video κτλ,δεν το βλεπω...

μπορει να με βοηθησει καποιος εαν ειναι προβλημα η οχι?επειδη ειμαι αρκετα ψειρας, η αληθεια ειναι οτι με ενοχλει...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,πριν απο λιγες μερες αγορασα και εγω το xperia t.

καταρχην το κινητο ειναι τελειο,αλλα σημερα παρατηρησα οτι οταν ο φωτισμος ειναι πανω απο την μεση,στο κατω αριστερο μερος, η οθονη τρεμοπαιζει ελαχιστα(για να καταλαβετε κανει το χαρακτηριστικο τρεμοπαιγμα που εκαναν η παλαιες οθονες υπολογιστων με λιγα Hz)

το περιεργο ειναι οτι το προβλημα εμφανιζεται περισσοτερο μονο οταν το background εχει ενα μονο χρωμα

σε φωτογραφιες,video κτλ,δεν το βλεπω...

μπορει να με βοηθησει καποιος εαν ειναι προβλημα η οχι?επειδη ειμαι αρκετα ψειρας, η αληθεια ειναι οτι με ενοχλει...

ευχαριστω!

 

δεν εχω παρατηρησει κατι,οποτε αν δεν ειναι η ιδεα σου,πηγαινε ειτε στο μαγαζι που το πηρες για αμεση αντικατασταση ειτε στην αρβατο στον κηφισο που θα στο αντικαταστησουν πιο γρηγορα (εφοσον εισαι DOA) και το αποδεχθουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να το πας άμεσα μην χάσεις και το doa και τρεχεις με service..εγω δεν έχω παρατηρήσει κατι και πίστεψε με θα το είχα δει..απο ποιο μαγαζί το αγορασες;

Αλήθεια ο αρβατος αχρειαστος να ειναι αλλα δεν μπορούμε να τον παρακαμψουμε με επισκευαστικο κέντρο στην Ευρώπη..;;

Link to comment
Share on other sites

apo e-shop το πηρα,το προβλημα ειναι οτι το κανει ελαχιστα,μερικοι δεν το παρατηρουν καν,αλλα εμενα με ενοχλει...

αντε να βγαλεις ακρη τωρα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,πριν απο λιγες μερες αγορασα και εγω το xperia t.

καταρχην το κινητο ειναι τελειο,αλλα σημερα παρατηρησα οτι οταν ο φωτισμος ειναι πανω απο την μεση,στο κατω αριστερο μερος, η οθονη τρεμοπαιζει ελαχιστα(για να καταλαβετε κανει το χαρακτηριστικο τρεμοπαιγμα που εκαναν η παλαιες οθονες υπολογιστων με λιγα Hz)

το περιεργο ειναι οτι το προβλημα εμφανιζεται περισσοτερο μονο οταν το background εχει ενα μονο χρωμα

σε φωτογραφιες,video κτλ,δεν το βλεπω...

μπορει να με βοηθησει καποιος εαν ειναι προβλημα η οχι?επειδη ειμαι αρκετα ψειρας, η αληθεια ειναι οτι με ενοχλει...

ευχαριστω!

 

Αυτό μου το κάνει κι εμένα και σε όσα t έχω δει,όταν όμως ανοίγω κάτι πού έχει σκοτεινό φόντο,ας πούμε,tapatalk σε dark mode,κατά το φόρτωμα τρεμοπάιζει λίγο όλη η οθόνη σχεδόν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,πριν απο λιγες μερες αγορασα και εγω το xperia t.

καταρχην το κινητο ειναι τελειο,αλλα σημερα παρατηρησα οτι οταν ο φωτισμος ειναι πανω απο την μεση,στο κατω αριστερο μερος, η οθονη τρεμοπαιζει ελαχιστα(για να καταλαβετε κανει το χαρακτηριστικο τρεμοπαιγμα που εκαναν η παλαιες οθονες υπολογιστων με λιγα Hz)

το περιεργο ειναι οτι το προβλημα εμφανιζεται περισσοτερο μονο οταν το background εχει ενα μονο χρωμα

σε φωτογραφιες,video κτλ,δεν το βλεπω...

μπορει να με βοηθησει καποιος εαν ειναι προβλημα η οχι?επειδη ειμαι αρκετα ψειρας, η αληθεια ειναι οτι με ενοχλει...

ευχαριστω!

Το έκανε και σε εμένα, μάλλον είναι κάποιο θέμα με τον σενσορα του φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,τελικα το δικο σου προβλημα πως λυθηκε?

 

επομενως φιλε ταξιδιωτη και μηχανικε,να μην παω για εγγυηση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

επομενως φιλε ταξιδιωτη και μηχανικε,να μην παω για εγγυηση?

 

Έλα φίλε μου,όχι να μην πας κατά την γνώμη μόλις,συνηθίζεται στα Sony κινητά.και στο p και στο s υπάρχει το θέμα αυτό.εντάξει δε μπορώ να πω ότι ενοχλεί.

Όταν είχα το p μου είχε φανεί παράξενο και μάλιστα είχα ρωτήσει στο συγκεκριμένο θέμα του κινητού,άλλα μετά πού είδα και άλλες συσκευές sony παρατήρησα ότι όλες είχαν το θέμα αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες απαντησεις,ενταξει δεν ειναι κατι εντονο(οι περισσοτεροι δεν το παρατηρουν καν),αλλα μερικες φορες

επειδη το ξερεις το ματι πηγαινει εκει...οπως και να εχει κατα τα αλλα η συσκευη ειναι αψογη!

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με branded κινητα ξερετε ποτε (και αν) θα παρουμε την αναβαθμιση?Ειμαστε ακομα στο ics...:(

Σίγουρα θα πάρει,μην ανγχώνεσαι:)

 

φιλε μου,τελικα το δικο σου προβλημα πως λυθηκε?

Αν ενοείς εμένα,δεν λύθηκε.Απλά είναι λίγο ενοχλητικό.Την έψαξα τότε,(το είχα μόνο 3 ημέρες και είχα ξενερώσει με αυτό και πολλά άλλα θέματα)και τελικά απλά απενεργοποίησα το auto και έβαλα ένα widget με χειροκίνητη επιλογή για την φωτεινότητα που είναι και πιο βολικό κατά την γνώμη μου.

 

Εχω ένα πρόβλημα με το bt ακουστικό.Πρίν την jb το samsung bt που έχω δούλευε κανονικά ως προς την ένταση του ακουστικου.Μετά την αναβάθμιση η ένταση του είναι τόσο χαμηλή που δεν μπορώ να ακούσω τίποτα! Δοκίμασα με ένα παλιό bt της erricsson που είχα και δουλεύει κανονικά.Εχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα με αυτό η με άλλα bt ακουστικά? Αυτό μου μοιάζει με πρόβλημα συμβατότητας.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα με το βτ ακουστικο ,και με το Sony MW600 και με το MW1 SMART PRO .το θεμα υπαρχει και οταν συνδεω και το καρφι ,ο ηχος ειναι απαραδεκτος και χαμηλος με οποιον music player και να βαλω , το περιεργο ειναι οτι στην αναπαραγωγη βιντεο ο ηχος ειναι ποιοτηκος και δυνατος ,και με το καρφι και με το bt ακουστικό. δεν εχω βρει ακρη ,το προβημα ηρθε μαζι με την αναβαθμιση ,εκανα ξανα καθαρη εγγατασταση σβηνοντας τα παντα αλλα τιποτα ,το προβλημα παραμενει
Link to comment
Share on other sites

άρα είναι bug της αναβάθμισης το πρόβλημα με τα bt.Και απο αυτά που γράφεις βλέπω οτί δεν είναι μόνο με το δικό μου bt αλλά και με άλλα.Προχειρότητες!Φτιάχνουν το ένα και χαλάνε το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου,όχι να μην πας κατά την γνώμη μόλις,συνηθίζεται στα Sony κινητά.και στο p και στο s υπάρχει το θέμα αυτό.εντάξει δε μπορώ να πω ότι ενοχλεί.

Όταν είχα το p μου είχε φανεί παράξενο και μάλιστα είχα ρωτήσει στο συγκεκριμένο θέμα του κινητού,άλλα μετά πού είδα και άλλες συσκευές sony παρατήρησα ότι όλες είχαν το θέμα αυτό

 

ταξιδιώτη πάντως στο XPS που έχω εγω δεν τρεμοπαίζει ούτε η α)οθονη (σα να'χει λιγα Hz) ούτε β) η φωτεινότητα και δεδομενου οτι δεν υπάρχει ρύθμιση για αυτόματη φωτεινότητα θα το έκανε συνεχεια αν γινόταν. Σε neo V το έχω δει αλλά ήταν η φωτεινότητα που τρεμόπαιζε. Οπότε μήπως εσυ μιλάς για το β) και ο τόλις για το α)?

 

Όσο για τον ήχο στο bt και τα ακουστικά κατα την κλήση που λέτε, επειδή απο το XPS βλέπω ότι έχει άλλη ρυθμιση έντασης ήχου για το ακουστικό του τηλεφώνου και άλλο για το hands free μήπως έχετε ξεχάσει να δυναμώσετε την ένταση του ήχου ενώ κάνετε χρήση hands free?? Eντάξει χαζο, αλλά λέω μήπως.

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιώτη πάντως στο XPS που έχω εγω δεν τρεμοπαίζει ούτε η α)οθονη (σα να'χει λιγα Hz) ούτε β) η φωτεινότητα και δεδομενου οτι δεν υπάρχει ρύθμιση για αυτόματη φωτεινότητα θα το έκανε συνεχεια αν γινόταν. Σε neo V το έχω δει αλλά ήταν η φωτεινότητα που τρεμόπαιζε. Οπότε μήπως εσυ μιλάς για το β) και ο τόλις για το α)?

 

Όσο για τον ήχο στο bt και τα ακουστικά κατα την κλήση που λέτε, επειδή απο το XPS βλέπω ότι έχει άλλη ρυθμιση έντασης ήχου για το ακουστικό του τηλεφώνου και άλλο για το hands free μήπως έχετε ξεχάσει να δυναμώσετε την ένταση του ήχου ενώ κάνετε χρήση hands free?? Eντάξει χαζο, αλλά λέω μήπως.

Ειμαι με το Xperia S, φωτεινοτητα στο 20-25%, βλεπω οτι οταν μπαινω στον Browse η φωτεινοτητα τρεμοπαιζει αναλογα με τον φωτισμο(σε κλειστο χωρο) και πως αυτος ''χτυπαει'' την οθονη, αυτο ειναι περισσοτερο εμφανες οταν η σελιδες εχουν πολυ λευκο. Το οτι δεν εχει ρυθμιση για αυτοματη φωτεινοτητα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.

Φιλικα

Συγνωμη για το off topic.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιώτη πάντως στο XPS που έχω εγω δεν τρεμοπαίζει ούτε η α)οθονη (σα να'χει λιγα Hz) ούτε β) η φωτεινότητα και δεδομενου οτι δεν υπάρχει ρύθμιση για αυτόματη φωτεινότητα θα το έκανε συνεχεια αν γινόταν. Σε neo V το έχω δει αλλά ήταν η φωτεινότητα που τρεμόπαιζε. Οπότε μήπως εσυ μιλάς για το β) και ο τόλις για το α)?

 

Όσο για τον ήχο στο bt και τα ακουστικά κατα την κλήση που λέτε, επειδή απο το XPS βλέπω ότι έχει άλλη ρυθμιση έντασης ήχου για το ακουστικό του τηλεφώνου και άλλο για το hands free μήπως έχετε ξεχάσει να δυναμώσετε την ένταση του ήχου ενώ κάνετε χρήση hands free?? Eντάξει χαζο, αλλά λέω μήπως.

 

Οχι φίλε μου δεν κάνω κάποιο λάθος.ισως να έπεσες στην περίπτωση,πάντως πρόβλημα δεν ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια,απο οτι παρατηρησα το κανει περισσοτερο με υψηλη φωτεινοτητα....

φαινεται ακομα περισσοτερο οταν βγαινει ενα 2ο παραθυρο(πχ οταν εισαι στις επαφες,και θελεις να κανεις διαγραφη μια επαφη τοτε που βγαινει το παραθυρακι για επιβεβαιωση,η ο οθονη τρεμοπαιζει εντονα,σαν να εχει λιγα hz...

δεν ξερω τι να πω,παντως οσο και να προσπαθω να μην το βλεπω τοσο περισσοτερο με ενοχλει...

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια,απο οτι παρατηρησα το κανει περισσοτερο με υψηλη φωτεινοτητα....

φαινεται ακομα περισσοτερο οταν βγαινει ενα 2ο παραθυρο(πχ οταν εισαι στις επαφες,και θελεις να κανεις διαγραφη μια επαφη τοτε που βγαινει το παραθυρακι για επιβεβαιωση,η ο οθονη τρεμοπαιζει εντονα,σαν να εχει λιγα hz...

δεν ξερω τι να πω,παντως οσο και να προσπαθω να μην το βλεπω τοσο περισσοτερο με ενοχλει...

Βαλε το δακτυλο σου και καλυψε τον αισθητηρα για να δεις αν συνεχιζει να το κανει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια,απο οτι παρατηρησα το κανει περισσοτερο με υψηλη φωτεινοτητα....

φαινεται ακομα περισσοτερο οταν βγαινει ενα 2ο παραθυρο(πχ οταν εισαι στις επαφες,και θελεις να κανεις διαγραφη μια επαφη τοτε που βγαινει το παραθυρακι για επιβεβαιωση,η ο οθονη τρεμοπαιζει εντονα,σαν να εχει λιγα hz...

δεν ξερω τι να πω,παντως οσο και να προσπαθω να μην το βλεπω τοσο περισσοτερο με ενοχλει...

Αν απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού το κάνει? Για δοκίμασε και πες μας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...