Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο κι από μένα!

Δεν το έχω αλλά το θεωρώ πολύ καλό τηλέφωνο και με την τιμή που χει το τελευταίο καιρό και πάρα πολύ συμφέρον.

Είχα την ευκαιρία να το συγκρίνω δίπλα-δίπλα μ' ένα Ζ και αν συνυπολογίσεις όλες τις παραμέτρους το Τ είναι προτιμότερο.

 

Να εισαι καλα !

 

Κοιτα το Τ ειναι αλλο κινητο και παει προς tablet, το επιασα και εγω στα χερια μου το Ζ αλλα δεν λεει μια μπροστα στο Τ .

 

ΣΤο Τ κατα περιεργο τροπο η Sony εβαλε καλη οθονη ( ασχετως αναλυσεως) που βγαζει καλα χρωματα και ΟΧΙ ξεπλυμενα !

 

Στο Ζ η Sony εκανε γκαφα και αυτο φαινεται απο τις ηδη Αγγελιες ( χαμος) σε διαφορα Forums Ελληνικα.

Το μονο καλο του Ζ ειναι το " Αδιαβροχο" κατι αλλο θετικο δεν ειδα εγω-οσο τρελο και αν με λενε .

Παντοφλα ειναι . Για να πω την αληθεια το Τ το πηρα μεχρι να ερθει Ελλαδα ....το S 4 !! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας:love: θα πεσει να μας πλακωσει :vava:

 

Το αλλο με τον χαμο στις αγγελιες ..λολ:lol: στις 5σελ του φορουμ πωλουνται 2 Ζ με τον ενα να πουλαει το μαυρο για να παρει το λευκο ..:rolleyes:

Στο ινσομνια 1 Ζ σε 10 σελ που ειδα και στο thelab&adslgr κανενα ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας:love: θα πεσει να μας πλακωσει :vava:

 

Το αλλο με τον χαμο στις αγγελιες ..λολ:lol: στις 5σελ του φορουμ πωλουνται 2 με τον ενα να πουλαει το μαυρο για να παρει το λευκο ..:rolleyes:

Στο ινσομνια 1 σε 10 σελ που ειδα και στο thelab&adslgr κανενα ..

 

Εννοειται ! Λοιπον επειδη ειμαι δικαιος ηδη βρηκα κουσουρι !! Το ακουστικο ειναι λιγο δεν ακουγεται οπως του GS 3 .

Αυτο το προβλημα φυσικα το θυμομουν απο εποχη Xperia S οποτε το ηξερα απλα το διαπιστωσα πριν λιγο που ημουν εξω.

 

Ενταξει ειναι τοσο ωραιο το κινητο που δεν με χαλαει .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας:love: θα πεσει να μας πλακωσει :vava:

 

Το αλλο με τον χαμο στις αγγελιες ..λολ:lol: στις 5σελ του φορουμ πωλουνται 2 Ζ με τον ενα να πουλαει το μαυρο για να παρει το λευκο ..:rolleyes:

Στο ινσομνια 1 Ζ σε 10 σελ που ειδα και στο thelab&adslgr κανενα ..

 

Στο insomnia απο την παρασκευη εχω δει πανω απο 10. Για δες καλυτερα φιλε μου ! :D

 

Α και που εισαι ...techblog δεν εβαλα μεσα !!

Link to comment
Share on other sites

Στο insomnia απο την παρασκευη εχω δει πανω απο 10. Για δες καλυτερα φιλε μου ! :D

 

Α και που εισαι ...techblog δεν εβαλα μεσα !!

Δεν με ενδιαφερει τι κανει ο καθενας ,αλλοι ειτε τα παιρνουν με επιδοτηση κι αλλοι τα αγοραζουν ενδοκοινοτικα και τα πουλανε να βγαλουν 30-40-50ευρω

Tι προσπαθεις να μας πεις δεν εχω ακομη καταλαβει ..ετσι γινεται οταν καποιο τηλ πουλαει πολυ ..ετσι γινεται/γινοταν και με τα iphone ..

Δεν σου κανει το Ζ γιατι εκανε πατατα η Σονυ κι εγινε sold out παντου ok...εχεις το Τ , μπραβο σου τηλεφωναρα να το χαιρεσαι ,δεν ειπε κανεις το αντιθετο :cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Για το καπάκι το είχα πει και πιο πριν .. Απο την στιγμή που το αναγνωρίζει η Sony ειναι εντός εγγύησης. Εγω αρβατο θα πήγαινα με έγγραφη αναφορά απο Sony .Ζητήστε την με email.. Δεν εμπιστεύομαι ελληνικά service..
Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσιμπησα !! Επειτα απο 1 χρονο επιστροφη στη Sony . Φοβερη κατασκευη. Ελπιζω να μην μου κολλαει οπως το GS 3 ..

 

 

Κατι σημαντικο που ΠΡΕΠΕΙ να προσεξω γενικως ;;; Εννοειται οτι θα διαβασω το νημα σιγα σιγα...αλλα θελω συμβουλες ! :D

Καλομιλητο! Θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο. Εγώ που το έχω το έβριζα στην αρχή, αλλά με την jb είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο! Θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο. Εγώ που το έχω το έβριζα στην αρχή, αλλά με την jb είναι πολύ καλό

 

Ευχαριστω αλλα το εδωσα ηδη...δεν ακουγα τιποτα στις κλησεις. Κριμα.

 

Προς αποφυγην φασαριας...μπορει να ηταν προβληματικο το μοντελο που ειχα-αν και δεν νομιζω διοτι και με το S παλι δεν ακουγα τιποτα.

 

Τεσπα. Φοβερο τηλεφωνο ισως μια κλαση καλυτερο απο Galaxy S 3 . Πρωτη φορα μου αρεσε τοσο Sony συσκευη.

Ελπιζω να βγαλει κατι αξιολογο και αδιαβροχο στις 4.7' και να ξαναγυρισω σε Sony.

Edited by Twinpower
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είμαι να το πάρω και βλέπω αυτό που γράφει παραπάνω ο φίλος:!: Παρουσιάστηκε σε κανέναν άλλο το ίδιο πρόβλημα; Το είχε όντως και η προηγούμενη ναυαρχίδα;
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είμαι να το πάρω και βλέπω αυτό που γράφει παραπάνω ο φίλος:!: Παρουσιάστηκε σε κανέναν άλλο το ίδιο πρόβλημα; Το είχε όντως και η προηγούμενη ναυαρχίδα;

 

Φιλε χαλαρωσε μπορει σε εμενα να ετυχε η μπορει να εχω με τα αυτια μου προβλημα !

 

Ηρεμησε και τσιμπα το ! Ειναι κινηταρα ! Επισης εχει πεσει και η τιμη του οποτε..ΟΡΜΑ ! :D

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είμαι να το πάρω και βλέπω αυτό που γράφει παραπάνω ο φίλος:!: Παρουσιάστηκε σε κανέναν άλλο το ίδιο πρόβλημα; Το είχε όντως και η προηγούμενη ναυαρχίδα;

Είναι γεγονός ότι δεν είναι πολύ δυνατή η ένταση, αλλά ούτε και το ηχείο. Και εγώ το σπρωχνω στο αυτί μου για να ακούσω. Με ένα bluetooth όμως λύνεται το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι δεν είναι πολύ δυνατή η ένταση, αλλά ούτε και το ηχείο. Και εγώ το σπρωχνω στο αυτί μου για να ακούσω. Με ένα bluetooth όμως λύνεται το πρόβλημα

 

Α το κανει και σε εσενα...μαλιστα. Οποτε δεν θα το ξαναπαρω ( ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια ακομα αλλα)..

 

Δεν θα το ξαναπαρω γιατι δεν μπορω να εχω το bluetooth συνεχεια δεν το παω καθολου.

Το ειχες διαπιστωσει αυτο και στο Xperia S φιλε ;

Link to comment
Share on other sites

Α το κανει και σε εσενα...μαλιστα. Οποτε δεν θα το ξαναπαρω ( ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια ακομα αλλα)..

 

Δεν θα το ξαναπαρω γιατι δεν μπορω να εχω το bluetooth συνεχεια δεν το παω καθολου.

Το ειχες διαπιστωσει αυτο και στο Xperia S φιλε ;

Κοίτα δεν θέλω να σε πάρω και στον λαιμό μου, αλλά αν διαβάσεις στην αρχή του νήματος θα δεις πόσο κακή κριτική έκανα σχετικά με τον ήχο. Βέβαια εγώ είμαι και λίγο περήφανος στα αυτιά :lol:Από ότι θυμάμαι και το arc/arc s/s δεν είχαν δυνατό ήχο. Τα Ίδια διαβάζω τώρα και για το z. Φαίνεται πως η Sony έχει κάποιο θέμα με τα ακουστικά και τα Ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, ετοιμαζομαι για την αγορα του Xperia T και θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ειναι δυνατον να του εγκαταστησεις Android 4.2.2

Ευχαριστω.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, ετοιμαζομαι για την αγορα του Xperia T και θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ειναι δυνατον να του εγκαταστησεις Android 4.2.2

Ευχαριστω.

Καλησπέρα φίλε μου, το κινητό ''φοράει αυτήν την στιγμή την έκδοση Android 4.1.2 ;) Δεν έχει αναβαθμιστεί στην 4.2.2 και κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται γιατί δεν έχει καμία σημαντική διαφορά.:) Παιδιά μια ερώτηση και από εμένα πρόσφατα πήρα το κινητό μεταχειρισμένο σε ασημί, και βλέπω ότι δεν έχει κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά σε ασημί, πάει να πει κάτι αυτό; Το χρώμα που το πήρα είναι σπάνιο; (Γιατί έτσι διάβασα). Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν θέλω να σε πάρω και στον λαιμό μου, αλλά αν διαβάσεις στην αρχή του νήματος θα δεις πόσο κακή κριτική έκανα σχετικά με τον ήχο. Βέβαια εγώ είμαι και λίγο περήφανος στα αυτιά :lol:Από ότι θυμάμαι και το arc/arc s/s δεν είχαν δυνατό ήχο. Τα Ίδια διαβάζω τώρα και για το z. Φαίνεται πως η Sony έχει κάποιο θέμα με τα ακουστικά και τα Ηχεία.

 

Ελα ρε φιλε σιγα μην ειμαστε και κουφοι ! Με το Galaxy S 3 ακουω απο μακρια τι μου λεει ο αλλος.

 

Απλα τα Sony ειναι ...παρε sony και ποιος σε sony !!!:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να το πάρω Sony ή θα μου κάνει καπSONYα με τον ήχο;

 

Φιλε παρτο και αν δεν σου κανει το πουλας. ΕΤσι εκανα και εγω. Το κρατησα 2 ημερες ειδα οτι Δεν ακουω τιποτα εξω στο δρομο και το εδωσα. Πισω στα παλια λημερια μου ( GS 3 ).

 

Ειναι φοβερη συσκευη το Τ ισως το καλυτερο που εχει βγαλει η sony .

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλε σιγα μην ειμαστε και κουφοι ! Με το Galaxy S 3 ακουω απο μακρια τι μου λεει ο αλλος.

 

Απλα τα Sony ειναι ...παρε sony και ποιος σε sony !!!:D

Και εγώ σήμερα μίλησα με το s3 του κουμπάρου μου και ξεκουφάθηκα! Και εγώ που έλεγα να παω σε ορυλα για τα αυτιά μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να το πάρω ή θα μου κάνει καπSONYα με τον ήχο;

 

Παρε αυτο που σου αρεσε απο την πρωτη ματια και μην ακους κανενα φιλε μου ,το γουστο σου και το ενστικτο σου :cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι σπανιο.Απλα δεν πωλειται στην Ελλαδα σε αυτο το χρωμα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγινε η αλλαγη με το "παλαιο" τ

,δυστυχως και το καινουριο εαν προσεξεις καλα, κανει ενα ελαχιστο τρεμοπαιγμα(οπως το πρωτο).

εαν θελετε να το παρατηρησετε οταν πατε να σβησετε πχ μια επαφη και βγαινει το παραθυρο ειδοποιησης το υπολοιπο πλαισιο τρεμοπαιζει(ιδιαιτετα με την 4.1.4),υπο αλλες συνθηκες παρατηρησα οτι το κανει ανεπαισθητα μονο σε γκρι αποχρωσεις...

να ρωτησω κατι αλλο?επειδη την προηγουμενη συσκευη την αλλαξα αμεσως(doa),δεν παρατηρησα εαν ειχε smart tags...

η συγκεκριμενη δεν τα εχει....

σε βιντεο βλεπω οτι υπαρχουν...τι στο καλο,τα κρατησαν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...