Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα το ίδιο πρόβλημα με το Arc και είχα τρελαθεί! Τελικά βρήκα την λύση. Πας ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλα, βρίσκεις αυτή που λέει "Φωνητική κλήση" και την απενεργοποιείς και είσαι άρχοντας. Ελπίζω να είναι το ίδιο και στο Τ.

 

σωστος! ευχαριστω!

τωρα λυστε μου και ενα ακομα θεμα, ειμαι στο ιασω αυτες τις ημερες και συνδεομαι με το wifi τους. πως γινεται να μου μισολειτουργει το ιντερνετ?

Πχ viber δε λειτουργει, whatsapp λειτουργει.

ειδοποιησεις fb κτλ δεν ερχονται αλλα αν μπεις μεσα εχεις μηνυμα ή αν κλεισεις wifi ερχονται..ομως μπαινει με το wifi..

πως εξηγειται αυτη η περιεργη συμπεριφορα? το ιασω εχει ενα ελευθερο wifi στο οποιο συνδεονται ολοι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα το ίδιο πρόβλημα με το Arc και είχα τρελαθεί! Τελικά βρήκα την λύση. Πας ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλα, βρίσκεις αυτή που λέει "Φωνητική κλήση" και την απενεργοποιείς και είσαι άρχοντας. Ελπίζω να είναι το ίδιο και στο Τ.

Εισαι άρχοντας ,το MW600 που εχω με εχει εκθεσει αρκετες φορες καλωντας μονο του κι απο το πουθενα ,εψαχνα λυση καιρο τωρα

Ευχαριστω

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να συνδεσω το mobile broandband stick στο xperia T (αφου υποστηριζει usb on the go) αλλα δεν εγινε τιποτα..

το εχει δοκιμασει κανεις? γινεται?

μηπως θελει καποιο προγραμμα?

δεν βρισκω κατι δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ!

Σε όλα τα φθηνά Σκρουτζ πήγε στα 319!!

 

Xperia T, Xperia S, Xperia P best vfm πλεον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Logi

Μπορει αυριο η σε 2 μερες να ξαναπαει στα 350+ ..τα εχουμε ξαναδει αυτα τα πανω κατω ..δεν σημαινει κατι αν θες την γνωμη μου ,θα δειξει

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

και πεφτει κι αλλο....καιρος ηταν...αντε να ψωνισουμε κι εμεις κανα σοβαρο κινητο που δεν ειμαστε βιαστικοι να το πληρωνουμε διπλη τιμη!
Link to comment
Share on other sites

Xperia T, Xperia S, Xperia P best vfm πλεον

Ιδικά το t είναι super vfm!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε πανε καλα?το ριχνουν 1 ευρω ανα 12 ωρες!

ηδη εφτασε 315

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια ψιλοξενέρωσα.. Περιμένω να ξανανανεβεί η τιμή του γιατί προφανώς το τηλ αξίζει περισσότερα. Αυτή η τιμή βέβαια είβαι πολύ καλή για τους υποψήφιους αγοραστές. Και για εμάς είβαι καλό που θα γεμίσει το θέμα με καινούργιους χρήστες :P Εγώ πάντως βγήκα κερδισμένος που το πήρα 250€.
Link to comment
Share on other sites

αν εσυ ξενερωσες αυτοι που πηραν S σ αυτη την τιμη πριν 3 εβδομαδες τι να πουν...εγω θα περιμενω λιγο να δω που θα ψιλοσταθεροποιηθει και θα το χτυπησω
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι φυσαει με την jb,δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο και προσωπικα ειναι το πιο best value for money κινητο αυτη την στιγμη...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

αδικημενοι οσοι παραβλεπουν οτι ολες οι ναυαρχιδες εδω και 10 χρονια (απο εποχη σονυερικσον) μετα απο 6 μηνες εχουν σχεδον μιση τιμη?Δε νομιζω...θεμα επιλογης και υπομονης ειναι
Link to comment
Share on other sites

Αδικημένοι αυτοί που το είχαν πάρει 520 και κάτω.. Πέρασα και το root μοα χαρά.. Έχει αλλός καμία καλή θήκη να μου προτείνει;

 

Γιατι αδικημενοι ? εν γνωση τους το πηραν και το χαιρονται 5-6 μηνες ηδη ,ο νομος της αγορας ετσι ειναι

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ δεν συμφωνώ με τον συμφορουμίτη Nexusloco.

Να μη πω ότι γέλασα (ευγενικά το λέω) με το "Περιμένω να ξανανανεβεί η τιμή του γιατί προφανώς το τηλ αξίζει περισσότερα. "

Ήδη και το Ζ πήρε την κατηφόρα από τα 699,649,629 στα 590 και πέφτει. Εφόσον η Σόνι ετοιμάζει και UL κ.α.

 

Αντίστοιχα πέφτουν και των άλλων εταιρειών όπου το Νοτε 2 είναι στα 474 και το Σ3 στα 390.

 

Σχετικά με το Τ έχω την εξής άποψη για την πτώση της τιμής του.

Αφού υπερδιαφημιστηκε και ως το τηλ. του James Bond σίγουρα παρήχθησαν και περισσότερα κομμάτια σε ακριβή αρχική τιμή. Το τηλέφωνο όμως δεν είχε απ όσο ξέρω και την αναμενόμενη επιτυχία οπότε τα τηλ. που υπάρχουν πρέπει να διατεθούν τα ήδη υπάρχοντα 6 μήνες μετά και το συντομότερο δυνατόν αφού βγαίνουν συνεχώς νέα μοντέλα και Σόνι και άλλων εταιρειών.

 

Πάντως είναι όμορφο, κομπακτ για την οθόνη του και στα 319 (βλέπε και 299 σύντομα) αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ δεν συμφωνώ με τον συμφορουμίτη Nexusloco.

Να μη πω ότι γέλασα (ευγενικά το λέω) με το "Περιμένω να ξανανανεβεί η τιμή του γιατί προφανώς το τηλ αξίζει περισσότερα. "

Ήδη και το Ζ πήρε την κατηφόρα από τα 699,649,629 στα 590 και πέφτει. Εφόσον η Σόνι ετοιμάζει και UL κ.α.

 

Αντίστοιχα πέφτουν και των άλλων εταιρειών όπου το Νοτε 2 είναι στα 474 και το Σ3 στα 390.

 

Σχετικά με το Τ έχω την εξής άποψη για την πτώση της τιμής του.

Αφού υπερδιαφημιστηκε και ως το τηλ. του James Bond σίγουρα παρήχθησαν και περισσότερα κομμάτια σε ακριβή αρχική τιμή. Το τηλέφωνο όμως δεν είχε απ όσο ξέρω και την αναμενόμενη επιτυχία οπότε τα τηλ. που υπάρχουν πρέπει να διατεθούν τα ήδη

υπάρχοντα 6 μήνες μετά και το συντομότερο δυνατόν αφού βγαίνουν συνεχώς νέα μοντέλα και Σόνι και άλλων εταιρειών.

 

Πάντως είναι όμορφο, κομπακτ για την οθόνη του και στα 319 (βλέπε και 299 σύντομα) αξίζει.

 

Δηλαδή συμφωνείς με την λογική μετά από λίγο καιρό η τιμή ενός smartphone να πέφτει κατακόρυφα? Το T πρίν απο λίγο έκανε 370 και τώρα 320.. Όσο για το τηλέφωνο μας για εμένα είναι πολύ καλύτερο από το S3.. Εγώ το πήρα 250 μεταχειρα και πιστεύω αξίζει με τα χίλια..Α και πώς γίνεται ένα τηλ Νοεμβρίου πλέον να κάνει λιγότερο από ένα τηλ Μαιού το S3? Η διαφορα τους είναι παραπάνω από 50€..

Edited by Nexusloco
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν θα κρατηθουμε να περιμενουμε τοσο καιρο :p εμενα με βλεπω μετα το πασχα με τιμολογιο να το τσιμπαω:D

την τιμη απο το ιδιο μαγαζι την εχουμε γραψει στην προηγουμενη σελιδα :P

 

Για πες με την εγγύηση τη γίνεται θα πρέπει να το στήλης πίσω αν χρειαστεί ή το πας στη σονυ εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συμφωνείς με την λογική μετά από λίγο καιρό η τιμή ενός smartphone να πέφτει κατακόρυφα? Το T πρίν απο λίγο έκανε 370 και τώρα 320.. Όσο για το τηλέφωνο μας για εμένα είναι πολύ καλύτερο από το S3.. Εγώ το πήρα 250 μεταχειρα και πιστεύω αξίζει με τα χίλια..Α και πώς γίνεται ένα τηλ Νοεμβρίου πλέον να κάνει λιγότερο από ένα τηλ Μαιού το S3? Η διαφορα τους είναι παραπάνω από 50€..

 

Διαφέρουν κατα πολύ οι πωλήσεις του T με το s3. Γι αυτο και η διαφορα στην τιμή. Παιδιά ολα τα κινητά πέφτουν αρκετά.. Άλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο. Με εξαίρεση το iphone.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Διαφέρουν κατα πολύ οι πωλήσεις του T με το s3. Γι αυτο και η διαφορα στην τιμή. Παιδιά ολα τα κινητά πέφτουν αρκετά.. Άλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο. Με εξαίρεση το iphone.

Γιαυτό το i phone έχει το image που έχει. Και γιαυτό πάντα είναι σημείο αναφοράς και ότι βγαίνει με iphone το συγκρίνουν.Παρεπιπτόντως εχθές σε ένα καφέ βγάλαμε φωτογραφίες με το δικό μου (Τ) και με ένα iphone σε πολύ χαμηλό φωτισμό. Μόλις τις συγκρίναμε κατάλαβα τι φοβερή κάμερα έχει το iphone. Και εγώ

έλεγα για exmor r και κολοκύθια τούμπανα!

Edited by michanikos
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό το i phone έχει το image που έχει. Και γιαυτό πάντα είναι σημείο αναφοράς και ότι βγαίνει με iphone το συγκρίνουν.Παρεπιπτόντως εχθές σε ένα καφέ βγάλαμε φωτογραφίες με το δικό μου (Τ) και με ένα iphone σε πολύ χαμηλό φωτισμό. Μόλις τις συγκρίναμε κατάλαβα τι φοβερή κάμερα έχει το iphone. Και εγώ

έλεγα για exmor r και κολοκύθια τούμπανα!

 

Το iphone που εκθειαζεiς εχει Sony sensor

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια ψιλοξενέρωσα.. Περιμένω να ξανανανεβεί η τιμή του γιατί προφανώς το τηλ αξίζει περισσότερα. Αυτή η τιμή βέβαια είβαι πολύ καλή για τους υποψήφιους αγοραστές. Και για εμάς είβαι καλό που θα γεμίσει το θέμα με καινούργιους χρήστες :P Εγώ πάντως βγήκα κερδισμένος που το πήρα 250€.

 

που το πετυχες σε τετοια τιμη??

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τα σκέφτεστε αυτά που λέτε? Κανονικά ούτε 200 δε θα έπρεπε να έχει. Και δε θα έπρεπε να υπάρχει κινητό πάνω από 300 ευρώ. Δεν έχουν κόστος ούτε 50 ευρώ και μας τα πουλάνε 10 φορές πάνω.. Γιατί φυσικά βγάζουν όλοι υπερκέρδη.. Από εκεί και πέρα η άποψη μου είναι ότι για συσκευές που η διάρκεια ζωής τους είναι 6 μήνες μέχρι 2 χρόνια είναι τραγικό να κάνουν 300-700 ευρώ.. Δηλαδή ένα pc που σου βγάζει και 10 χρόνια θα έπρεπε να σκας 10.000? Φυσικά και η σύγκριση είναι άκυρη γιατί δεν έχει σχέση η τιμή με τη διάρκεια αλλά έτσι που τα ξεφτιλίζουν τα κινητά και σε αναγκάζουν να το αλλάζεις κάθε λίγο γιατί ξεπερνιέται απίστευτα ένα κινητό 2 ετών θα έπρεπε να είναι πολύ πιο φθηνά.. Και ειδικά όταν φτιάχνονται όλα με τόσο χαμηλά Κοστολόγια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με το πνευμα συμφωνω ,αλλα ..αλλο κοστος εχει το ταμπλετ αλλο το πισι κι αλλο το smartphone ..ενετελει εχουν βρει το κουμπι και προσπαθουν να τα παρουν με νεα μοντελα νεες δυνατοτητες κτλ..κι εμεις απλα ακολουθουμε κι αγοραζουμε δοκιμαζουμε σχολιαζουμε συγκρινουμε μαλωνουμε & περιμενουμε πιο νεα μοντελα κτλ κτλ... Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Με το πνευμα συμφωνω ,αλλα ..αλλο κοστος εχει το ταμπλετ αλλο το πισι κι αλλο το smartphone ..

 

Πίστεψε με το κινητό έχει πολύ χαμηλό κόστος. Και η τεχνολογία των κινητών υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια και μας τα δίνουν με το σταγονόμετρο και μια ηλίθια εξέλιξη την χρυσοπληρώνουμε. Πχ ram αν ήθελαν έβαζαν πολλά gb εδώ και χρόνια..

Edit: μπαίνω από το κινητό και έκανα λάθος, ας σβηστεί το από πάνω post ρε παιδιά, συγγνώμη.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...