Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα καλα με την αναβαθμιση ,ενα θματακι εχω , εχει προσεξει κανεις κατι παρομοιο " στις ρυθμισεις - οθονη -οθονη κλειδωματος δεν εχει τις επιλογες για το τι πληροφοριες θα φαινονται στην οθονη κλειδωματος

 

ναι ουτε σε εμενα το εχει:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολλά good news με την αναβάθμιση. σε άλλο thread είπαν ότι βελτιώθηκε και η μπαταρία

 

Σε εμενα παντως,ειναι λιγο χειροτερα τα πραγματα....σε stand by τουλαχιστον.

Με ics,το εβγαζα απο την πριζα κατα τις 10.30,και το πρωι στις 7,ηταν ακομη στο 100% και το μεσημερι στις 4,ηταν(με την λιγη χρηση που του κανω στην δουλεια)στο 87-88%.

Τωρα το πρωι ειμαι στο 95%,και το μεσημερι στο 75-76%.

Βεβαια μπορει να στρωσει κι'αλλο,αλλα και παλι δεν τραβαω και κανενα ζορι...

Η jb παντως για μενα ειναι πολυ καλη και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα....μ'αρεσει:D

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

για να δούμε μου έβγαλε στο sony bridge (mac) το update εκανα το backup και ξεκινάω διαδικασία.. Ελπίζω να κάτσει καλά.Εντυπώσεις απο αυριο ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...! παιδια μια ερωτηση θελω να κανω που για εμενα ειναι deal breaker

πειτε μου με την τελευταια εκδοση ειναι ευκολο να ροοταριστει και να παρει CWM?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια βοηθεια γιατι ειμαι νεος. Στο site της sony μου δειχνει οτι ειναι ειναι διαθεσιμη η καινουργια αναβαθμηση 9.1.A.0.489.

 

Οταν ομως συνδεω το κινητο μου δειχνει οτι ειναι update ?:blink:

 

Το ιδιο και στο Pcc. Πρεπει να κανω κατι ?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στην αναμονή για την αναβάθμιση.

σιγουρα η βελτίωση της μπαταρίας είναι κατι παραπάνω από θετικό (αν και δεν με έχει απασχολήσει στο xperia t)

Link to comment
Share on other sites

ολα τέλεια . Η εγκατάσταση έγινε με sony bridge είναι για mac .

Η αναβάθμιση πήρε λίγη ώρα και αφου ολοκληρώθηκε εκανα erase την internal memory για προληπτικούς λόγους.

Ετσι οπως είδα την διαδικασία εχω την αίσθηση οτι γίνεται καθαρή εγκατάσταση της 4.1.2 εργοστασιακά και μετά οταν μπουτάρει το κινητό κάνει copy τις εφαρμογές που είχαμε πρίν. Οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος για το erase γενικότερα πριν την εγκατάσταση αλλα και μετά.

 

ολα βαίνουν καλως . Η μπαταρία μιας και το χρησιμοποιώ συνέχεια απο χθές δείχνει να βρίσκεται στα ίδια επίπεδα απόδοσης ..εχω την αίσθηση οτι πέφτει λίγο πιο αργά τώρα με βαριά χρήση αλλα πρέπει να περάσουν λίγες μέρες για ασφαλή συμπεράσματα.

 

οσο για το data trafic αλλα δεν είμαι σίγουρος εαν συνέβαινε και πρίν .. οταν δεν υπάρχει κίνηση δεδομένων ειναι στο 3G οταν εντοπίσει πάει στο H+ .Δηλαδή μόλις σερφάρω εχω H+ πάντα . Με που σταματάω γυρνάει στο 3G και πάλι..

Αυτο νομίζω δεν το είχα δεί στην 4.0.4 που ήμουν συνέχεια στο H+ . Ας πεί κάποιος με την 4.0.4 αν συμβαίνει το ίδιο .Ευχαριστώ.

 

Μόλις διάβασα οτι για λόγους εξοικονόμησης της μπαταρίας , είναι πάντα σε 3G standby και οταν υπάρχει data trafic και αφου ειναι διαθέσιμο το H+ τότε το γυρνάει σε H+..

Μόλις σταματήσει πάλι η κίνηση δεδομένων το H+ παραμένει μόλις για 10 δευτερόλεπτα και γυρνάει σε 3G για εξοικονόμηση.

 

Για όσους τους ενδιαφέρει λέγεται fast dormancy και δεν γίνεται disabled σε xperia mobile αλλά μέχρις στιγμής σε κάποια μοντέλα Samsung.

http://androidforums.com/samsung-galaxy-nexus/602150-hspa-3g-switching-issue.html

 

Παρατηρήστε το και πείτε μου.

Προηγουμένως παίρνω όρκο οτι ήμουν συνέχεια H+ το 3G το έβλεπα σπάνια.μηπως ενεργοποιήθηκε αυτή η λειτουργία στην JB 4.1.2;

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής (αντικαταστάτρια του ιστορικού HTC Desire). Είναι ελληνική unbranded 1266-0459.2. Μετά τα πρώτα 30 λεπτά την άνοιξα έπαιξα λίγο με το 4.0.4 αλλά μετα έκανα αναβάθμιση σε jelly bean με το SEUS. Χρησιμοποίησα την επιλογή του Factory Reset , μιας και δεν είχα εγκαταστήσει τίποτα. Όλα πήγαν καλά με το update και περιμένω να πάω σπίτι να ασχοληθώ μαζί με το κινητο. Όσο όμως το είδα ήταν ταχύτατο, έχει φοβερή οθόνη και επιτέλους έχω και 1.5GB να βάλω καμια εφαρμογή παραπάνω.

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής (αντικαταστάτρια του ιστορικού HTC Desire). Είναι ελληνική unbranded 1266-0459.2. Μετά τα πρώτα 30 λεπτά την άνοιξα έπαιξα λίγο με το 4.0.4 αλλά μετα έκανα αναβάθμιση σε jelly bean με το SEUS. Χρησιμοποίησα την επιλογή του Factory Reset , μιας και δεν είχα εγκαταστήσει τίποτα. Όλα πήγαν καλά με το update και περιμένω να πάω σπίτι να ασχοληθώ μαζί με το κινητο. Όσο όμως το είδα ήταν ταχύτατο, έχει φοβερή οθόνη και επιτέλους έχω και 1.5GB να βάλω καμια εφαρμογή παραπάνω.

 

Βασικα θα βαρεθεις να φορτωνεις αχρηστες εφαρμογες και η ατιμη δεν θα θελει να τελειωσει!!χαχαχα...

Και ακομα και οταν την τελειωσεις, θα δεις οτι μπορεις να.ελευθερωσεις στςλνοντας τις εφαρμογες στην καρτα μνημης. Ουσιαστικα ειναι απεριοριστη η μνημη.

Καλομιλητο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως με την αναβαθμιση εχει βελτιωθει πολυ η καμερα εβγαλα 2 φωτογραφιες με χαμηλο φωτισμο και ηταν πολυ καλες.το εχει δει καποιος αλλος φιλος?

και εγώ νομίζω ότι υπάρχει βελτίωση

Link to comment
Share on other sites

και εγώ νομίζω ότι υπάρχει βελτίωση

 

ειδικα στην ααυτοματη αναγνωριση σκηνης, νομιζω λειτουργει καπως καλυτερα..

και πιο καθαρες και πιο καλες φωτο..

το βιντεο που εκανε συνεχεια autofocus με αποτελεσμα να θολωνει πολυ συχνα, εφτιαξε?ξερει κανεις? (θα το δοκιμασω και εγω)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση κρίσεως θα την θέσω και σε γενικότερο νήμα.. Με το pc companion ή bridge η επιλογή repair που σου δίνει κάνει καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης που έχεις εγκαταστήσει; δηλαδή φορμάτ εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε καπως να βαλουμε aosp theme?

τα μενου(ρυθμισεις πχ) dailer και ολα τα υπολοιπα τελος παντων

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω εχετε προσεξει πως στο φως της μερας η οθονη φαινεται σαν πλεγμα μεσα??

 

Ολα τα αφης ετσι φαινονται στον ηλιο (αλλα με πλεγμα,αλλα με κουκιδες.)

 

Καλημερα σας!

Εχω μια τεραστεια απορια και θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου τη λυσει.

Οταν συνδεω το Τ σε συγκεκριμενο ρουτερ, αυτο κανει επανεκινησεις.

Νομιζα πως ηταν η ιδεα μου, αλλα σημερα πηγα για καφε στην συγκεκριμενη καφετερια με εναν φιλο που πηρε το Τ επισης μετα απο προτροπη μου,και μολις τα συνδεσαμε επανεκινουσαν και τα 2... μονο εκει.

στο kings στην καλλιθεα. Πραγματικα αν καποιος μπορει να το τεσταρει να του πω το wifi key να περασει με το δικο του Τ να το δει.

Υπαρχει λογικη εξηγηση??

Με αλλα κινητα δεν το παθαινα. μονο το Τ εχει αλεργια στο kings?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από λίγες μέρες χρήσης βλέπω ότι μόλις το βάλω standby το βράδυ και ξύπνησω έχει χάσει απο 4 εώς 8 % απο μπαταρία max. Αυτό δεν είναι τόσο καλό..έχω ενεργοποιήσει το extend stand by mode . Ισως φταει το wifi που μένει ανοικτό . Εβαλα την επιλογή ανενεργόποίησης μόλις κάνει sleep το κινητό και θα επανέλθω .

Στα υπόλοιπα τώρα δεν βλέπω καμία διάφορα τρομακτική με την 4.0.4 και ίσως μετάνιωσα λίγο που έκανα την μετάβαση και δεν περίμενα και νέο update απο Sony.

Η κάμερα ίσως είναι λίγο καλύτερη . Παραμένει το θέμα που είχα στο video που χάνει την εστίαση και ειναι εκνευριστικο..

Τα μενού ειναι ανεπαίσθητα πιο smooth

Το background των μηνυμάτων και του τηλεφώνου δεν με ενοχλεί που ειναι άσπρο αλλα ότι δεν έχω την επιλογή να το αλλάξω.

Επίσης δεν θυμάμαι όπως έγραψα και απο πανω την γρηγόρη εναλλαγή ( ούτε 10 δευτερόλεπτα ) απο h+ σε 3G όταν δεν υπάρχει data traffic..

Σκεφτείτε ότι διαβάζετε μα σελίδα σε ένα site φυσικά θα περάσουν 10´ μέχρι να διαβάσετε το άρθρο και να συνεχίσετε.. Η συνεχής εναλλαγή λαγκαρει πολλές φορές το φόρτωμα της σελίδας ..και δεν ξέρω αν επι της ουσία εξοικονωμει μπαταρία η τρωει παραπάνω..

Lag αισθητό κατα την μετάβαση απο την δεύτερη στην πρώτη καρτέλα με widget .. Εχει αναφερθεί γενικότερα το πρόβλημα.. Αυτά προς το παρών .

Θα δοκιμάσω και για το ψυχολογικο της υπόθεσης μια καθαρή επανεγκατασταση με repair μέσω sus ή pc companion .. Δεν νομίζω να δώ διάφορα αλλα δεν χάνω κάτι.

 

Λοιπον,πηγα και τους το πηρα απο το service..μολις θα το ξεκιναγανε...μου ειπαν!!

Το εφερα σπιτι(ευτυχως αδεια σημερα),και ξεκινησα απο την αρχη-ξερετε flashtool .303,επειτα sus και .489-μολις ανοιξε την πρωτη φορα,εκαθαριση εσωτερικης μνημης και επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.....και ναι:D δουλευει κανονικοτατα!!!!!

Ηθικον διδαγμα,μετα την αναβαθμηση και οταν ανοιξει για ΠΡΩΤΗ φορα,μια εκκαθαριση και μια επαναφορα,ισως σας γλυτωσει απο πολλες περιπετειες...;)

Και τωρα ας το χαρουμε,μετα τρεις μερες ταλαιπωριας:happy::happy:

 

επειδή θέλω να γυρίσω στην 303 για λίγο να δώ κάτι με την μπαταρία.

Χρησιμοποίησες Flash tool 0.9.10.1 ή το official flash tool της sony (EMA);

 

Επίσης η ρόμ για την 303 που χρησιμοποίησες είναι η LT30p Stock UK GENERIC 4.04 7.0.A.1.303 by batman_112

ή κάποια διαφορετική;

Γιατι δεν πήγες στην 489 απευθείας με flash tool ; η generic rom εχει βγεί..Πρέπει πρώτα να πας σε 303 και μετά να κάνεις το update σε 489;

Μόλις με ενημέρωσε ο topic starter που ανέβασε τις UK generic roms απο το XDA forums οτι μπορείς απευθείας να φλασάρεις με flash tool σε 489 χωρίς να εχεις φλασάρει πρώτα σε 303 ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

ειμαι αναμεσα στο xperia t και στο xperia ion.Πιστευτε οτι αξιζει τα παραπανω λεφτα το t ?

 

το ion δεν ξέρω και πολύ καλά. όσον αφορά το T, αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. εγώ το έχω καταευχαριστηθεί

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα αφης ετσι φαινονται στον ηλιο (αλλα με πλεγμα,αλλα με κουκιδες.)

 

Καλημερα σας!

Εχω μια τεραστεια απορια και θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου τη λυσει.

Οταν συνδεω το Τ σε συγκεκριμενο ρουτερ, αυτο κανει επανεκινησεις.

Νομιζα πως ηταν η ιδεα μου, αλλα σημερα πηγα για καφε στην συγκεκριμενη καφετερια με εναν φιλο που πηρε το Τ επισης μετα απο προτροπη μου,και μολις τα συνδεσαμε επανεκινουσαν και τα 2... μονο εκει.

στο kings στην καλλιθεα. Πραγματικα αν καποιος μπορει να το τεσταρει να του πω το wifi key να περασει με το δικο του Τ να το δει.

Υπαρχει λογικη εξηγηση??

Με αλλα κινητα δεν το παθαινα. μονο το Τ εχει αλεργια στο kings?

Δεν είναι και τόσο περίεργο. Πιθανότατα κάποια ασυμβατότητα στο hardware κινητού-router θα υπάρχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ion δεν ξέρω και πολύ καλά. όσον αφορά το T, αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. εγώ το έχω καταευχαριστηθεί

 

ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο περίεργο. Πιθανότατα κάποια ασυμβατότητα στο hardware κινητού-router θα υπάρχει.

 

το ωραιο ηταν οτι πηγαμε για καφε με εναν φιλο που εγω του προτεινα το Τ και το συνδεσαμε να του δειξω μερικα πραγματα και αρχισε τις επανεκκινησεις. μετα απο πολλη ωρα συνδεσαμε και το δικο μου γιατι απορουσαμε με το δικο του τι να φταιει και αρχισε και το δικο μου.

τοτε θυμηθηκα οτι και πριν αρκετους μηνες στην ιδια καφετερια μου το ειχε κανει παλι..

Γενικα εχω διαπιστωσει μια ασυμβατοτητα με πολλα ρουτερ των σονυ..πχ καποια αλλα δεν τα βλεπει, ή τα βλεπει και δεν παιρνει ιντερνετ (μιλαω για επαναλαμβανομενες και συγκεκριμενες περιπτωσεις) ενω αντιθετα το Ν8 μου που το δουλευω παραλληλα ποτε δεν ειχε προβλημα σε ολα αυτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η sony (και η SE) εχουν θεμα με μερικα ρουτερς. Σε πολλα ομως μια αλλαγη του καναλιου αρκει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από λίγες μέρες χρήσης βλέπω ότι μόλις το βάλω standby το βράδυ και ξύπνησω έχει χάσει απο 4 εώς 8 % απο μπαταρία max. Αυτό δεν είναι τόσο καλό..έχω ενεργοποιήσει το extend stand by mode . Ισως φταει το wifi που μένει ανοικτό . Εβαλα την επιλογή ανενεργόποίησης μόλις κάνει sleep το κινητό και θα επανέλθω .

Στα υπόλοιπα τώρα δεν βλέπω καμία διάφορα τρομακτική με την 4.0.4 και ίσως μετάνιωσα λίγο που έκανα την μετάβαση και δεν περίμενα και νέο update απο Sony.

Η κάμερα ίσως είναι λίγο καλύτερη . Παραμένει το θέμα που είχα στο video που χάνει την εστίαση και ειναι εκνευριστικο..

Τα μενού ειναι ανεπαίσθητα πιο smooth

Το background των μηνυμάτων και του τηλεφώνου δεν με ενοχλεί που ειναι άσπρο αλλα ότι δεν έχω την επιλογή να το αλλάξω.

Επίσης δεν θυμάμαι όπως έγραψα και απο πανω την γρηγόρη εναλλαγή ( ούτε 10 δευτερόλεπτα ) απο h+ σε 3G όταν δεν υπάρχει data traffic..

Σκεφτείτε ότι διαβάζετε μα σελίδα σε ένα site φυσικά θα περάσουν 10´ μέχρι να διαβάσετε το άρθρο και να συνεχίσετε.. Η συνεχής εναλλαγή λαγκαρει πολλές φορές το φόρτωμα της σελίδας ..και δεν ξέρω αν επι της ουσία εξοικονωμει μπαταρία η τρωει παραπάνω..

Lag αισθητό κατα την μετάβαση απο την δεύτερη στην πρώτη καρτέλα με widget .. Εχει αναφερθεί γενικότερα το πρόβλημα.. Αυτά προς το παρών .

Θα δοκιμάσω και για το ψυχολογικο της υπόθεσης μια καθαρή επανεγκατασταση με repair μέσω sus ή pc companion .. Δεν νομίζω να δώ διάφορα αλλα δεν χάνω κάτι.

 

 

 

επειδή θέλω να γυρίσω στην 303 για λίγο να δώ κάτι με την μπαταρία.

Χρησιμοποίησες Flash tool 0.9.10.1 ή το official flash tool της sony (EMA);

 

Επίσης η ρόμ για την 303 που χρησιμοποίησες είναι η LT30p Stock UK GENERIC 4.04 7.0.A.1.303 by batman_112

ή κάποια διαφορετική;

Γιατι δεν πήγες στην 489 απευθείας με flash tool ; η generic rom εχει βγεί..Πρέπει πρώτα να πας σε 303 και μετά να κάνεις το update σε 489;

Μόλις με ενημέρωσε ο topic starter που ανέβασε τις UK generic roms απο το XDA forums οτι μπορείς απευθείας να φλασάρεις με flash tool σε 489 χωρίς να εχεις φλασάρει πρώτα σε 303 ;)

 

Καλησπερα.

Καταρχας η διαδικασια εγινε με flashtool 0.9.10.1,και rom μια generic de .303,με τα κολπα του james μεσα(δεν το ηξερα οταν την φλασαρα).

Τωρα......οταν υπαρχει το προβλημα που αντιμετωπησα(για να αρχισω τα flashtool και τις rom)δεν ξεκιναει με τιποτε αλλο πλιν της .303,τωρα που λυθηκε μπορω να φλασαρω οτι θελω.

Εξαλλου εχω και την ελληνικη rom,που εφτιαξα με το flashtool μετα την αναβαθμηση,και αν ηταν θα πηγαινα και σε αυτη κατευθειαν αλλα....ειπαμε μονο.303:happy:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...