Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2653458 η ξερει αν δουλευει στο sp με την 4,3?Ευχαριστω εκ τον πρότερον!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρο για το s3; εγώ είχα διαβάσει μόνο το μοντέλο με τα 2gb θα τη πάρει.

Όπως και να χει τώρα πήρατε τη 4.3, λογικά θα πάρει τη 4.4 η οποία θα είναι και η τελευταία. Έτσι κάνει η Sony, το Xperia p ξεκίνησε με 2.3 ,4.0, 4.1 και τέλος. Άρα το sp 4.1, 4.3 και 4.4 και τέλος. Να παρακαλατε όταν πάρετε με το καλό τη 4.4 να είναι απροβλημάτιστη, το p το άφησαν με το κλασικό πρόβλημα των κλήσεων.

Το 3 εκδόσεις που λες και τέλος δεν ισχύει, είναι θέμα hardware και αν αυτό μπορεί να "σηκώσει" τις καινούριες εκδόσεις. Επίσης έχει να κάνει με το αν έχει απήχηση η συσκευή και το αν έχουν κέφια στη Sony... Τώρα για το S3 έτσι άκουσα σε ένα άρθρο αλλά για το αν ισχύει θα σε γελάσω.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Το 3 εκδόσεις που λες και τέλος δεν ισχύει, είναι θέμα hardware και αν αυτό μπορεί να "σηκώσει" τις καινούριες εκδόσεις. Επίσης έχει να κάνει με το αν έχει απήχηση η συσκευή και το αν έχουν κέφια στη Sony... Τώρα για το S3 έτσι άκουσα σε ένα άρθρο αλλά για το αν ισχύει θα σε γελάσω.

 

Θέμα πολιτικής είναι.. Και το xperia p θα σήκωνε και 4.3 αλλά δεν τη πήρε.

Μόνο τις ναυαρχίδες αναβαθμίζει λίγο παραπάνω

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το Hardware του SP πάντως είναι ικανό να τρέξει νερό την 4.4.

Adreno 320 GPU (όπως του Ζ)

Dual Core Snapdragon 1.7Ghz (από τους καλύτερους διπύρινους αν όχι ο καλύτερος)

1GB RAM, θυμάστε τι είχε πει η Google; Η 4.4 θα τρέχει ακόμα και σε κινητά με 512MB RAM.

 

Αν βγει η 4.4 πιστεύω να μην είναι προχειροδουλειά σαν την 4.3 που το κινητό κολλάει σαν τρελό σαν να έχει 512MB RAM, και αυτό λόγω της χάλιας διαχείρησης που κάνει και εννοείται ότι πρέπει να διορθωθεί.

 

Ήμουν (και είμαι) κάτοχος του Xperia L και πήρα το SP επειδή με τα τότε λεγόμενα της Sony θα αναβαθμιζονταν σε 4.4 (και λόγω μπαταρίας). Αν μείνει στην 4.3 θα είναι μεγάλο θάψιμο για το κινητό και φυσικά δεν θα ξανα αγοράσω Sony.

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Μην μου λέτε τετοια ρε παιδιά. Μήπως να προτιμήσω LG L9 ii?

Να το πάρεις. Το κινητό πάει σφαίρα. Το ότι κάποιος έχει πρόβλημα δεν σημαίνει ότι το κινητό είναι σε γενικές γραμμές κακό. Αν πάρει κιόλας 4.4 τότε δεν θα παίζεται σε αυτά τα λεφτά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Όλα καλά με το κινητό, αλλά το πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν πάω να το ξεκλειδώσω από το κουμπί βγάζει μια αχνή γκρί οθόνη... Στατιστικά 1 στις 10 φορές...

Σε εσάς το κάνει?

 

Το πήγα για service στην ARVATO και μου αντικατέστησαν το κινητό, αλλά και το καινούριο τα ίδια!!!

 

Σε εσάς το κάνει? Κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Όλα καλά με το κινητό, αλλά το πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν πάω να το ξεκλειδώσω από το κουμπί βγάζει μια αχνή γκρί οθόνη... Στατιστικά 1 στις 10 φορές...

Σε εσάς το κάνει?

 

Το πήγα για service στην ARVATO και μου αντικατέστησαν το κινητό, αλλά και το καινούριο τα ίδια!!!

 

Σε εσάς το κάνει? Κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ.

 

Αυτό είναι γνωστό bug της 4.1, με την αναβάθμιση σε 4.3 το πρόβλημα δεν υπάρχει πια.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ, :!:

Καθώς πέρναγα την LT30_9.2.A.1.199_Customized GR με το FlashTool βγήκε το καλώδιο από το τηλέφωνο και αφού διεκόπη το πέρασμα του προγράμματος τώρα το τηλέφωνο είναι κλινικά νεκρό, το μόνο που κάνει αν πατήσω το on-off είναι να βγάζει το σήμα της Sony.

Προσπαθώντας να ξαναπεράσω το πρόγραμμα με το FlashTool αυτό φτάνει σε ένα σημείο ως το 80% περίπου και διακόπτεται η εργασία.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω πριν το πάω στο service και το χάσω για 1-2 εβδομάδες?

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ, :!:

Καθώς πέρναγα την LT30_9.2.A.1.199_Customized GR με το FlashTool βγήκε το καλώδιο από το τηλέφωνο και αφού διεκόπη το πέρασμα του προγράμματος τώρα το τηλέφωνο είναι κλινικά νεκρό, το μόνο που κάνει αν πατήσω το on-off είναι να βγάζει το σήμα της Sony.

Προσπαθώντας να ξαναπεράσω το πρόγραμμα με το FlashTool αυτό φτάνει σε ένα σημείο ως το 80% περίπου και διακόπτεται η εργασία.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω πριν το πάω στο service και το χάσω για 1-2 εβδομάδες?

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια εκ των προτέρων.

 

Τί λαθος σου βγαζει; Μπορείς να ποσταρεις το log?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ, :!:

Καθώς πέρναγα την LT30_9.2.A.1.199_Customized GR με το FlashTool βγήκε το καλώδιο από το τηλέφωνο και αφού διεκόπη το πέρασμα του προγράμματος τώρα το τηλέφωνο είναι κλινικά νεκρό, το μόνο που κάνει αν πατήσω το on-off είναι να βγάζει το σήμα της Sony.

Προσπαθώντας να ξαναπεράσω το πρόγραμμα με το FlashTool αυτό φτάνει σε ένα σημείο ως το 80% περίπου και διακόπτεται η εργασία.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω πριν το πάω στο service και το χάσω για 1-2 εβδομάδες?

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια εκ των προτέρων.

 

Δοκιμασε να φλασαρεις με seus καθαρη εγκατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες είχα κολλήσειιιιιι,:O

Μόλον θα λειτουργήσει μόλις σύνδεσα το SUS αν και μου έγραψε ότι έχω το τελευταίο λειτουργικό του πάτησα επανεγκατάσταση και τώρα την κατεβάζει, θέλω να πιστεύω ότι θα δουλέψει.:confused:

 

@ DaRkL0rd, θα μπορέσεις να φτιάξεις την καινούργια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες είχα κολλήσειιιιιι,:O

Μόλον θα λειτουργήσει μόλις σύνδεσα το SUS αν και μου έγραψε ότι έχω το τελευταίο λειτουργικό του πάτησα επανεγκατάσταση και τώρα την κατεβάζει, θέλω να πιστεύω ότι θα δουλέψει.:confused:

 

@ DaRkL0rd, θα μπορέσεις να φτιάξεις την καινούργια ρομ?

 

Εκανα χθες μια ρομ φίλε αλλα για καποιο αγνωστο λογο ειχα status 7 error :O :O

Θα ξαναδοκιμασω σημερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χθες μια ρομ φίλε αλλα για καποιο αγνωστο λογο ειχα status 7 error :O :O

Θα ξαναδοκιμασω σημερα ;)

 

Κρίμα δεν πειράζει θα περιμένουμε.

 

Σχετικά με το τηλέφωνο ενώ με το SUS πήγαν όλα καλά, κατέβασμα και εγκατάσταση της παλιάς έκδοσής με το FlashTool μόλις έφτασε στο ίδιο σημείο μου έβγαλε Error πάλι , τώρα κάνω επιδιόρθωση και εγκατάσταση του παλιού λογισμικού με το SUS πάλι.

Link to comment
Share on other sites

:cool:

http://s2.postimg.org/3lovlsc7d/Screenshot_2014_03_21_20_52_22.jpg

 

Χρήση χαλαρή ε; ώρες οθόνης;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γατάκια...:lol::lol::lol::p:p

 

Ώρες οθόνης και συ; Δε μου λέει κάτι αυτό εμένα, είχα το xperia p και μέρα δεν έβγαζα με το πολύ 2:30 ώρες οθόνη. Το έδωσα στη γυναίκα μου και έχει βγάλει τρεις μέρες και η μπαταρία στο 56% με αυτό με τη χειρότερη μπαταρία:p

Ένας φίλος με το sp βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση.

Όλα τα κινητά αν τα αφήσεις και κάνεις τα απαραίτητα τόσο βγάζουν όσο εσάς. Με χρήση βαρβατη πείτε μας τι βγάζετε!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χρήση χαλαρή ε; ώρες οθόνης;

Δεν το προσεξα να σου πω, κανονικη χρηση ομως, τηλεφωνα και μερικες φωτογραφιες, το βραδυ μπενει σε λειτουργεια πτησης, χωρις χρηση ιντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γατάκια...:lol::lol::lol::p:p

 

Ρεσυ πως το σχεδιαγραμμα δειχνει σχεδον μηδενικη αποφορτιση και το ποσοστο σου ειναι 29%....μηπως το εχεις φωτοσοποιασει??:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκατε στη μπαταρια... εμενα τωρα εχει μια βδομαδα που εστρωσε η μπαταρια απο τοτε που βγηκε η 4.3. Δηλαδη εκει που εβγαζε 1,5 με 2 μερες με περιπου 2.5-3 ωρες οθονης τωρα εχει 2 αποφορτισεις που επεστρεψε στα παλια καλα επιπεδα της "4.1"...

Δειτε και ενα screenshot... να σημειωσω οτι η χρηση αυτη ειχε 5 μιση ωρες οθονης στο 8%....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά θα πάρουμε την kitkat εμείς η όχι; Κάπου διάβασα ότι μπορεί να μην την πάρουμε
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Ώρες οθόνης και συ; Δε μου λέει κάτι αυτό εμένα, είχα το xperia p και μέρα δεν έβγαζα με το πολύ 2:30 ώρες οθόνη. Το έδωσα στη γυναίκα μου και έχει βγάλει τρεις μέρες και η μπαταρία στο 56% με αυτό με τη χειρότερη μπαταρία:p

Ένας φίλος με το sp βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση.

Όλα τα κινητά αν τα αφήσεις και κάνεις τα απαραίτητα τόσο βγάζουν όσο εσάς. Με χρήση βαρβατη πείτε μας τι βγάζετε!

 

Δεν το προσεξα να σου πω, κανονικη χρηση ομως, τηλεφωνα και μερικες φωτογραφιες, το βραδυ μπενει σε λειτουργεια πτησης, χωρις χρηση ιντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρεσυ πως το σχεδιαγραμμα δειχνει σχεδον μηδενικη αποφορτιση και το ποσοστο σου ειναι 29%....μηπως το εχεις φωτοσοποιασει??:lol:

 

Δεν εχει ωρες οθονης και δεν το εχω πειραξει (photoshop). Απλως σε αυτο το κινητο εχω τον ελληνικο αριθμο μου οταν πηγαινω Ελλαδα και τωρα που ειμαι εξωτερικο το αφηνω στην ακρη, κλειστα ολα. Οποτε αυτη ειναι η κατασταση.. ;)

 

Εντυπωση μου εκανε επισης μια φορα η μπαταρια ηταν στο 1% και κρατησε 1 1/2 μερα με 1%:wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Dark Lord μπορείς να φτιάξεις την ελληνική που δίνει ο themis0009 Rooted&Deodexed σε παρακαλώ?? :D :D θα ήθελα αυτήν επειδή δεν έχει καθόλου κολλήματα και θέλω μονο rooted δεν μου αρέσουν τα πρόσθετα στις άλλες rom...σε παρακαλώ μπορείς να προσπαθήσεις?? :D
Link to comment
Share on other sites

Dark Lord μπορείς να φτιάξεις την ελληνική που δίνει ο themis0009 Rooted&Deodexed σε παρακαλώ?? :D :D θα ήθελα αυτήν επειδή δεν έχει καθόλου κολλήματα και θέλω μονο rooted δεν μου αρέσουν τα πρόσθετα στις άλλες rom...σε παρακαλώ μπορείς να προσπαθήσεις?? :D

 

Δεν ειμαι εστιατοριο ρε φιλε να διαλεγεις μενου! :lol: :lol:

Πρεπει να γινει και deoxeded και με cwm μεσα γιατι αλλιως αν θελεις να χρησιμοποιησεις καποιο mod θα την πατησεις. Θέλουν ολες σχεδον deoxeded rom και οσον αφορα το cwm πρεπει και αυτο να ειναι μεσα. Φαντασου να θελησεις να περασεις ενα port camera και να πρεπει να κανεις copy-paste 600 αρχεια!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά θα πάρουμε την kitkat εμείς η όχι; Κάπου διάβασα ότι μπορεί να μην την πάρουμε

Ας κάνει αυτό το λάθος η Sony και δεν μπορείς να φανταστείς τι κράξιμο έχει να φάει!!! (με μπροστάρη εμένα)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...