Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι διορθώνεται το θέμα σου, αν βάλεις την οθόνη να σβήνει στο 1 λεπτό.

Στα 15 δεύτερα το έχεις τωρα?

 

Το εχω στα 30 δευτερολεπτα. Το εβαλα στο λεπτο να το παρακολουθησω.

Δε νομιζω οτι φταιει αυτο γιατι αν μιλησω πανω απο ενα λεπτο δεν θα το κανει παλι?

Δεν ξερω αφου αλλαξα μεχρι και dialer μηπως εφταιγε ο προηγουμενος. Ειναι σπαστικο γιατι θελω να τερματισω την κληση αν καποιος δεν απαντησει και μπαινει στον τηλεφωνητη και με χρεωνει για μηνυμα. Και μετα με παιρνουν πισω και με ρωτανε γιατι αφηνω κενα μηνυματα!!!! :fool:

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω στα 30 δευτερολεπτα. Το εβαλα στο λεπτο να το παρακολουθησω.

Δε νομιζω οτι φταιει αυτο γιατι αν μιλησω πανω απο ενα λεπτο δεν θα το κανει παλι?

Δεν ξερω αφου αλλαξα μεχρι και dialer μηπως εφταιγε ο προηγουμενος. Ειναι σπαστικο γιατι θελω να τερματισω την κληση αν καποιος δεν απαντησει και μπαινει στον τηλεφωνητη και με χρεωνει για μηνυμα. Και μετα με παιρνουν πισω και με ρωτανε γιατι αφηνω κενα μηνυματα!!!! :fool:

Λέγοντας "αυτά" εννοείς το Exchange, Google Play, Χάρτες και Adobe Reader;

 

Τα δυο πρώτα όχι, το τρίτο ναι χωρίς δεύτερη σκέψη και το τέταρτο καλό είναι να το κρατήσεις γιατί όλο και κάποιο pdf θα χρειαστεί να ανοίξεις κάποια στιγμή. Αν όχι τότε το σβήνεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι με τη 4.3 εδώ και 2 βδομάδες σχεδόν και όλα πάνε πολύ καλά. Γενικά δεν είχα κανένα θέμα, το κινητό έχει γίνει σουπερ! Πρώτη φορά σήμερα μου έκανε το πρόβλημα με το φορτιστή. Σηκώθηκα σήμερα και το βρήκα κλειστό. Ελπίζω να μη ξαναγίνει, γιατί είναι το βασικό μου ξυπνητήρι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Πρώτη φορά μου έβγαλε σήμερα πρόβλημα και εμένα. Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το πρωί ήταν κολλημένο στην οθόνη φόρτισης. Δεν ξεκολλάει με τίποτα, τι να κάνω;

Edit: Άνοιξε πατώντας το power button και το volume up.

Edited by panathare

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Mα είναι μια από τις καλύτερες συσκευές της Sony και ένα από τα δυνατότερα dual cores.

Σε όμορφο και μαζεμένο σουλούπι.

 

δεν εχει να κανει αυτο, αν μια εταιρεια δεν μπορει να αντεξει ή τελος παντων δε θελει να διαθεσει πορους για εξελιξη παλιων κινητων, δεν παιζει να τη δουμε στο Τ. το ξερουν πολυ καλα οτι σηκωνει, και το S σηκωνει, αλλα θελει χρηματα, και κοστος που ισως να μην αξιζει, κατα την αποψη τους...

 

 

Καλημέρα και από εμένα. Πρώτη φορά μου έβγαλε σήμερα πρόβλημα και εμένα. Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το πρωί ήταν κολλημένο στην οθόνη φόρτισης. Δεν ξεκολλάει με τίποτα, τι να κάνω;

 

αν κρατησεις το κουμπι Power πατημενο για πανω απο 10 δευτερολεπτα, δεν ξεκολλαει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Πρώτη φορά μου έβγαλε σήμερα πρόβλημα και εμένα. Το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το πρωί ήταν κολλημένο στην οθόνη φόρτισης. Δεν ξεκολλάει με τίποτα, τι να κάνω;

 

πατα το volume up και power button παρατεταμένα μέχρι να δονήσει 3ής φορες και κλείσει (την πρώτη φορα θα δονήσει 1 φορα εσύ συνέχισε μέχρι να δονήσει 3ής)

αστο 2 λεπτακια και μετά πατα το να ανοίξει ;)

Link to comment
Share on other sites

πατα το volume up και power button παρατεταμένα μέχρι να δονήσει 3ής φορες και κλείσει (την πρώτη φορα θα δονήσει 1 φορα εσύ συνέχισε μέχρι να δονήσει 3ής)

 

αστο 2 λεπτακια και μετά πατα το να ανοίξει ;)

 

 

 

αν κρατησεις το κουμπι Power πατημενο για πανω απο 10 δευτερολεπτα, δεν ξεκολλαει?

 

 

Αφού σας είπα ρε παιδια οτι το άνοιξα. Όπως και να'χει, ευχαριστώ.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Root και ξήλωμα Ηλία! Αυτό με τις υπηρεσίες Google δεν το έχω δει ποτέ στο κινητό μου!!!

Οι υπηρεσίες google είναι άμεσα συνδεδεμένες με το play και το σύστημα. Αν τις καταργήσεις δεν θα δουλεύει σωστά τουλάχιστον το play.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες google είναι άμεσα συνδεδεμένες με το play και το σύστημα. Αν τις καταργήσεις δεν θα δουλεύει σωστά τουλάχιστον το play.

 

Οντως ισχυει αυτο που λεει ο παραπανω φιλος... για παραδειγμα πριν λιγο καιρο που ειχα περασει ξανα την 4.3 και δεν ειχα κανει το update αυτο, πηγα να ανοιξω ενα βιντεακι στο Youtube μεσω του Facebook και δεν μου το ανοιγε και ελεγε οτι για να το ανοιξει πρεπει να κανει το update πρωτα.

 

Παντως και σε μενα δεν εχω δει ποτε να τρωνε μεγαλο μερος της μπαταριας οι υπηρεσιες Google.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες google είναι άμεσα συνδεδεμένες με το play και το σύστημα. Αν τις καταργήσεις δεν θα δουλεύει σωστά τουλάχιστον το play.

 

Οντως ισχυει αυτο που λεει ο παραπανω φιλος... για παραδειγμα πριν λιγο καιρο που ειχα περασει ξανα την 4.3 και δεν ειχα κανει το update αυτο, πηγα να ανοιξω ενα βιντεακι στο Youtube μεσω του Facebook και δεν μου το ανοιγε και ελεγε οτι για να το ανοιξει πρεπει να κανει το update πρωτα.

 

Παντως και σε μενα δεν εχω δει ποτε να τρωνε μεγαλο μερος της μπαταριας οι υπηρεσιες Google.

 

Αυτή την εντύπωση είχα κι εγώ παιδιά. Μέχρι πρίν από λίγο καιρό έλεγα πως οτιδήποτε γράφει Google όχι απλά δεν το πειράζουμε αλλά ούτε το κοιτάμε δεύτερη φορά.

 

Όταν πήρα το SP και πρίν του περάσω οτιδήποτε είπα να του πιω λίγο το αίμα οπότε ακόμα και βλακεία να έκανα δεν θα γινόταν και μεγάλη ζημιά. Διαπίστωσα λοιπόν ότι μπορείς να πετάξεις αρκετά πράγματα χωρίς να επηρεαστεί το σύστημα όπως πχ Χάρτες Google, Συγχρονισμός επαφών google, Συγχρονισμός ημερολογίου google, Περιοδικά Google Play, Βιβλία Google Play, Google+, Google play movies.

 

Αναμφίβολα όλα τα παραπάνω ισχύουν όταν ξέρεις τι κάνεις, ξέρεις τι πρόκειται να σου χρειαστεί και τι όχι και κυρίως όταν δεν ξέρεις τι κάνεις απλά δεν πειράζεις τίποτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από της εφαρμογές που γράφεις Γιώργο προσωπικά κρατάω μόνο το συγχρονισμό επαφών.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αφού σας είπα ρε παιδια οτι το άνοιξα. Όπως και να'χει, ευχαριστώ.

 

ενταξει, μην βαρας, εγω απαντησα πριν κανεις edit και ο φιλος σχεδον ταυτοχρονα με το edit σου.

 

Απορια τωρα, μολις ηρθε η μανα μου απο εξωτερικο και σκαλιζω το Τ της, παρατηρω οτι στο μενου της καμερας, στην επιλογη Α που ειναι αυτοματο δεν σε αφηνει να πειραξεις αναλυση, οπως και στο Ζ1 μου, με τη διαφορα οτι η αναλυση που τραβαει πλεον ειναι τα 9ΜΡ. το εχει προσεξει κανεις σας?

Αλλαζει καπως αυτο? εγω δεν βρηκα τροπο, και αν κρινω απο το Ζ1, εκει θα παραμεινει. Το κακο ειναι οτι αν θες 13, δεν μπορεις να βγαλεις συντομευση το Μ καπως εξω, οπως πχ στο Ζ1 με το widget της καμερας που εχεις 5 ρυθμισεις εξω και επιλεγεις πως θα ανοιξει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς αν έχει βρεθεί τρόπος rooting της 4.3 χωρίς φλασάρισμα προηγούμενης rom??

Αυτό...

 

Ρε παιδιά ειμαι απο τους λιγους που ακομα να κάνουν την αναβάθμιση, επειδή δεν εχω βρει "ευκολο" αρκετα τροπο για root (και δεν ειμαι εντελώς αρχάριος ρουταρα την 4.1.2.:cool: ) .

Και ερωτώ, υπάρχει τρόπος να περάσω τα saves απο 2 games που με ενδιαφέρουν διχως root :worry: ?

Edited by giannakosv6
Link to comment
Share on other sites

τελικά με το 4g ενεργοποιημένο δεν το γυρνάει σε περιοχή που ενα iphone που είχα μαζί εμπαινε 4G .

Ας δοκιμάσει και κανείς άλλος αν τον γυρνάει σε 4G αν και λίγο δύσκολο . Δεν το υποστηρίζει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τόσοι λίγοι είμαστε παιδιά όσοι ακόμη περιμένουμε να δούμε την 4.3 με COSMOTE branded SP;

 

Mαζι σου....

Link to comment
Share on other sites

τελικά με το 4g ενεργοποιημένο δεν το γυρνάει σε περιοχή που ενα iphone που είχα μαζί εμπαινε 4G .

Ας δοκιμάσει και κανείς άλλος αν τον γυρνάει σε 4G αν και λίγο δύσκολο . Δεν το υποστηρίζει λογικά.

 

εγω παντως περασα την ρομ την ευρωπαικη που ειχατε δωσει εδω καποιο παιδι το λινκ και δεν μου εχει επιλογη για LTE. μονο τις παλιες επιλογες για 3G κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως περασα την ρομ την ευρωπαικη που ειχατε δωσει εδω καποιο παιδι το λινκ και δεν μου εχει επιλογη για LTE. μονο τις παλιες επιλογες για 3G κτλ.

 

?πάτησες *#*#4636#*#*

 

υπάρχει αυτη η έκδοση του κινητού με LTE http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t_lte-5015.php . Είναι στο δίκτυο της At&T

 

Με αφορμή αυτό το κοιτάω μήπως είναι κλειδωμένα τα κινητά ενώ έχουν την δυνατότητα.

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

ενταξει, μην βαρας, εγω απαντησα πριν κανεις edit και ο φιλος σχεδον ταυτοχρονα με το edit σου.

 

 

 

Χαχαχαχα συγγνώμη και εγω κοιτώντας το μετά διαπίστωσα οτι ακούστηκε κάπως

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, μην βαρας, εγω απαντησα πριν κανεις edit και ο φιλος σχεδον ταυτοχρονα με το edit σου.

 

Απορια τωρα, μολις ηρθε η μανα μου απο εξωτερικο και σκαλιζω το Τ της, παρατηρω οτι στο μενου της καμερας, στην επιλογη Α που ειναι αυτοματο δεν σε αφηνει να πειραξεις αναλυση, οπως και στο Ζ1 μου, με τη διαφορα οτι η αναλυση που τραβαει πλεον ειναι τα 9ΜΡ. το εχει προσεξει κανεις σας?

Αλλαζει καπως αυτο? εγω δεν βρηκα τροπο, και αν κρινω απο το Ζ1, εκει θα παραμεινει. Το κακο ειναι οτι αν θες 13, δεν μπορεις να βγαλεις συντομευση το Μ καπως εξω, οπως πχ στο Ζ1 με το widget της καμερας που εχεις 5 ρυθμισεις εξω και επιλεγεις πως θα ανοιξει.

 

Οντως τωρα που το ειπες εχεις δικιο σε αυτο.Εχει βγει βεβαια αυτο το patch αλλα δεν το εχω περασει ακομα μηπως και βγει σε Xposed Module που βολευει καλυτερα οπως αυτο για το Ζ1.Επισης για οσους εχουν θεμα με recovery εχει βγει αυτη η Ρομ με fully working recovery.

 

ΥΓ:Για το Xposed Framework Installer εχει βγει ειδικη εκδοση για Xperia 4.3 Ρομ για οποιον ενδιαφερεται και ειναι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τα δεδομένα 3G σε αυτή τη συσκευή που είναι 4G , δουλεύουν κανονικά? Μπαίνει κανονικά στο Internet με 3G ;

 

συγγνώμη αν είναι λίγο "χαζή" η ερώτησή μου και συγγνώμη αν έχει ειπωθεί αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω και τις 159 σελίδες για να το βρω..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τα δεδομένα 3G σε αυτή τη συσκευή που είναι 4G , δουλεύουν κανονικά? Μπαίνει κανονικά στο Internet με 3G ;

 

συγγνώμη αν είναι λίγο "χαζή" η ερώτησή μου και συγγνώμη αν έχει ειπωθεί αλλά μου είναι αδύνατο να διαβάσω και τις 159 σελίδες για να το βρω..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Φυσικά..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως τωρα που το ειπες εχεις δικιο σε αυτο.Εχει βγει βεβαια αυτο το patch αλλα δεν το εχω περασει ακομα μηπως και βγει σε Xposed Module που βολευει καλυτερα οπως αυτο για το Ζ1.Επισης για οσους εχουν θεμα με recovery εχει βγει αυτη η Ρομ με fully working recovery.

 

ΥΓ:Για το Xposed Framework Installer εχει βγει ειδικη εκδοση για Xperia 4.3 Ρομ για οποιον ενδιαφερεται και ειναι εδω.

 

εμενα στο Ζ1 δε με νοιαζει και τοσο γιατι εχω widget εξω που επιλεγω κατευθειαν το Μ με τα 20ΜΡ προεπιλογη, αλλα στο Τ θα το σκεφτω..αν δεν παρει αλλο update μεχρι το καλοκαιρι ισως ασχοληθω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...