Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις πως μπορω να εναλλασω απο 3g σε 2g και αντιστροφα σε s3? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ρυθμίσεις --> Περισσότερες ρυθμίσεις --> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας --> Λειτουργία δικτύου

 

Μόνο Gsm ειναι το κλασικό 2G, Gsm/WCDMA είναι το αυτόματο του,καλύτερα άστο εκεί όταν θες 3g γιατί αν το βάλεις στο σκέτο WCDMA και πας σε σημείο που δεν έχει 3g δεν θα έχεις σήμα.

 

Επίσης μπορείς να βάλεις το 4g toggle απο το market το οποίο δουλεύει άψογα και σε Jellybean πλέον.

Απλά σου κάνει συντόμευση και σε πετάει εκεί απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με απογοητευσατε με αυτα που λετε ...τελικα δεν θα το παρω ... μα ειναι δυνατον να εχει κολληματα με 4πυρηνο cpu ,μεγαλη ram ... εδω το ταπεινο Trophy και παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε ... Τι να πω .....
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Με απογοητευσατε με αυτα που λετε ...τελικα δεν θα το παρω ... μα ειναι δυνατον να εχει κολληματα με 4πυρηνο cpu ,μεγαλη ram ... εδω το ταπεινο Trophy και παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε ... Τι να πω .....

 

Δεν ξέρω τι διάβασες και από ποιόν, αλλά κολλήματα κλπ. δεν έχει. Δοκίμασέ το πέντε λεπτά κάπου να δείς και ο ίδιος, μην βασίζεσαι μόνο σε αυτά που λέω εγώ ή ο όποιος "εγώ".

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πολλη καλη δουλεια κανετε μια απορια απλα εχει βρει κανενας πως μπορει να σταματισει να αναβοσβηνη η οθονη συνεχεια σε ανηποπτες στιγμες?
Link to comment
Share on other sites

Με απογοητευσατε με αυτα που λετε ...τελικα δεν θα το παρω ... μα ειναι δυνατον να εχει κολληματα με 4πυρηνο cpu ,μεγαλη ram ... εδω το ταπεινο Trophy και παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε ... Τι να πω .....

 

Το είδες πουθενά γραμμένο αυτό ή απλά ήθελες να το πεις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πολλη καλη δουλεια κανετε μια απορια απλα εχει βρει κανενας πως μπορει να σταματισει να αναβοσβηνη η οθονη συνεχεια σε ανηποπτες στιγμες?

 

Τις περισσότερες φορες αυτο το προκαλεί κάποια εφαρμογη .

Άρχισε να αφαιρείς απο τις τελευταίες (εφαρμογές) που έχεις βαλει μέχρι να βρεις το πρόβλημα .

Επίσης το παιχνίδι ο εκατομμυριούχος δημιουργεί τετοια προβλήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορες αυτο το προκαλεί κάποια εφαρμογη .

Άρχισε να αφαιρείς απο τις τελευταίες (εφαρμογές) που έχεις βαλει μέχρι να βρεις το πρόβλημα .

Επίσης το παιχνίδι ο εκατομμυριούχος δημιουργεί τετοια προβλήματα .

 

τον εχο τον εκατομμυριοχο τον εβγαλα τωρα σε ευχαριστω πολυ το εχουνε πολλοι αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Με απογοητευσατε με αυτα που λετε ...τελικα δεν θα το παρω ... μα ειναι δυνατον να εχει κολληματα με 4πυρηνο cpu ,μεγαλη ram ... εδω το ταπεινο Trophy και παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε ... Τι να πω .....

 

Μην ακους το μακρύ και το κοντό του καθένα..

Πάει απίστευτα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος απ αυτους που αναφερεις για να μη το παρεις. Μικροπροβληματακια υπαρχουν σ ολες τις συσκευες, ειναι αν θα τυχειμκαι στο δικο σου! Γενικως η συσκευη πεταει εγω το χω απο τη Παρασκευη κι ειμαι απολυτα ευχαριστημενη
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι stock ..... τι rom φοράς ??

 

 

@tav στο play store !!

 

Εχω omega v.27.1 Σε stock δεν το ειχα δοκιμασει, 3 μερες το εχω το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω omega v.27.1 Σε stock δεν το ειχα δοκιμασει, 3 μερες το εχω το κινητο!

 

Αυτά που ισχύουν για τις stock roms δεν ισχύουν απαραίτητα και για τις custom. Ρώτα στο θέμα του omega στην ενότητα των οδηγών αν μπορείς να το κάνεις.

 

Επίσης, το θέμα εδώ δεν είναι για απορίες, αλλά για παράπονα και μόνο. Απορίες λύνονται στα άλλα θέματα. Προσέξτε που γράφετε please! :!:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αφού έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα thread για το SIII και φυσικά το συγκεκριμένο αποφάσισα να το πάρω:rolleyes:

Χρώμα μάλλον αυτό το απίστευτο μπορντοκόκκινο που κυκλοφορησε... ξεχωριστό χρώμα για την τηλεφωνάρα:D

Link to comment
Share on other sites

Με απογοητευσατε με αυτα που λετε ...τελικα δεν θα το παρω ... μα ειναι δυνατον να εχει κολληματα με 4πυρηνο cpu ,μεγαλη ram ... εδω το ταπεινο Trophy και παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε ... Τι να πω .....

 

Κολληματα το S3;; Κι αυτο που εχω εγω τι ειναι; :p

Link to comment
Share on other sites

Με απογοητευσατε με αυτα που λετε ...τελικα δεν θα το παρω ... μα ειναι δυνατον να εχει κολληματα με 4πυρηνο cpu ,μεγαλη ram ... εδω το ταπεινο Trophy και παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε ... Τι να πω .....

 

Το τηλέφωνο δεν κολλάει. Μοναδικό του ας το πούμε αγκάθι ειναι ο official dialer που αν κανεις 2-3 κλήσεις την μέρα και δεν τον χρησιμοποιείς κλείνει. Οπότε αν θελήσεις να κανεις μια κλήση χρειάζεται απο 1-3 δευτερόλεπτα να φορτώσει ανάλογα τις επαφές που έχεις. Όσους τους ενοχλει το λύνουν εύκολα με κάποιον αλλο dialer απο το google play.

Μια δυνατότητα που δεν υπάρχει σε κανένα αλλο λειτουργικο.

Στο iPhone για παράδειγμα για να αντικαταστησεις τον ελειπέστατο dialer του με τον smart dialer πρεπει να είσαι JB.

Δες το βίντεο της υπογραφής μου να πάρεις μια ιδέα πως παει η συσκευη με εντελώς official rom.

 

Το οτι θα θέλαμε να είχαν βάλει μεγαλύτερη ram ειναι αλλο θέμα και αφορα παράπονο προς την Samsung.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν κολλάει. Μοναδικό του ας το πούμε αγκάθι ειναι ο official dialer που αν κανεις 2-3 κλήσεις την μέρα και δεν τον χρησιμοποιείς κλείνει. Οπότε αν θελήσεις να κανεις μια κλήση χρειάζεται απο 1-3 δευτερόλεπτα να φορτώσει ανάλογα τις επαφές που έχεις. Όσους τους ενοχλει το λύνουν εύκολα με κάποιον αλλο dialer απο το google play.

Μια δυνατότητα που δεν υπάρχει σε κανένα αλλο λειτουργικο.

Στο iPhone για παράδειγμα για να αντικαταστησεις τον ελειπέστατο dialer του με τον smart dialer πρεπει να είσαι JB.

Δες το βίντεο της υπογραφής μου να πάρεις μια ιδέα πως παει η συσκευη με εντελώς official rom.

 

Το οτι θα θέλαμε να είχαν βάλει μεγαλύτερη ram ειναι αλλο θέμα και αφορα παράπονο προς την Samsung.

 

Και αν το βγαζε με 2 ραμ πως θα πουλαγε το note? Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην Αμερικη τα εδωσαν διπηρινα αλλα με 2 γιγα ραμ. Λενε οτι το εκανε για το lte αλλα και παλι οι υπολοιπες εταιριες που το υποστηριζουν και αυτες γιατι δεν εκαναν και αυτες το ιδιο?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Κολληματα το S3;; Κι αυτο που εχω εγω τι ειναι; :p

 

Κανένα κόλλημα δεν μου χει κάνει ποτέ,όσο κι αν το χωρίς ζορίσει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και αν το βγαζε με 2 ραμ πως θα πουλαγε το note? Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην Αμερικη τα εδωσαν διπηρινα αλλα με 2 γιγα ραμ. Λενε οτι το εκανε για το lte αλλα και παλι οι υπολοιπες εταιριες που το υποστηριζουν και αυτες γιατι δεν εκαναν και αυτες το ιδιο?

 

έρχεται και με 2 gb ram όπου να 'ναι.

http://www.gsmarena.com/samsung_i9305_galaxy_s_iii-5001.php

Link to comment
Share on other sites

Και αν το βγαζε με 2 ραμ πως θα πουλαγε το note? Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην Αμερικη τα εδωσαν διπηρινα αλλα με 2 γιγα ραμ. Λενε οτι το εκανε για το lte αλλα και παλι οι υπολοιπες εταιριες που το υποστηριζουν και αυτες γιατι δεν εκαναν και αυτες το ιδιο?

Μα οι υπόλοιπες εταιρείες τον ίδιο (s4) επεξεργαστή βάλανε στα LTE!

Η Samsung για να "ξεχωρίσει" έβαλε 2 GB.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

έρχεται και με 2 gb ram όπου να 'ναι.

http://www.gsmarena.com/samsung_i9305_galaxy_s_iii-5001.php

Πρακτικα τωρα,και οχι θεωρητικα,τι θα κερδισει καποιος,που θα παρει το τηλεφωνο με τα 2GB;Που θα δει διαφορες δηλαδη,αν δεν παιζει παιχνιδια;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

έρχεται και με 2 gb ram όπου να 'ναι.

http://www.gsmarena.com/samsung_i9305_galaxy_s_iii-5001.php

Αυτο το θεωρεις καλο εσυ? Σκασανε ενα σκασμο χρηματα για να το παρουν καποιοι και μεσα σε 5 μηνες βγαζει ιδιο μοντελο καλυτερο?

Μα οι υπόλοιπες εταιρείες τον ίδιο (s4) επεξεργαστή βάλανε στα LTE!

Η Samsung για να "ξεχωρίσει" έβαλε 2 GB.

 

Δεν το γνωριζα οτι και οι αλλες εταιριες ειχαν βαλει τον ιδιο επεξεργαστη. Αλλα πιστευω οτι ειναι λαθος κινηση να βαλει 2γιγα για να ξεχωρισει οπως λες εφοσον θα μπορουσε να το κανει και στο Ευρωπαικο. Αληθεια πως νιωθεις τωρα που θα βγαλει το σ3 Ευρωπαικο με 2 γιγα?(Αν εισαι βεβαια χρηστης σ3)

 

Πρακτικα τωρα,και οχι θεωρητικα,τι θα κερδισει καποιος,που θα παρει το τηλεφωνο με τα 2GB;Που θα δει διαφορες δηλαδη,αν δεν παιζει παιχνιδια;

Μεγαλη διαφορα φιλε μου. Πρωτα απ ολα δεν θα λαγκαρει σε περιπτωση που δεν κλεινεις καποια προγραμματα που καταναλωνουν πολυ ραμ. Θα ανασανει το κινητο δεν εχει καμια σχεση με τα παιχνιδια η μνημη. Αν ενα παιχνιδι καταναλωνει πολυ ραμ μπορεις να κλεισεις ολες τις εφαρμογες απο task mananger και να παιξεις ανετα το παιχνιδι σου.

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεωρεις καλο εσυ? Σκασανε ενα σκασμο χρηματα για να το παρουν καποιοι και μεσα σε 5 μηνες βγαζει ιδιο μοντελο καλυτερο?

 

 

Δεν το γνωριζα οτι και οι αλλες εταιριες ειχαν βαλει τον ιδιο επεξεργαστη. Αλλα πιστευω οτι ειναι λαθος κινηση να βαλει 2γιγα για να ξεχωρισει οπως λες εφοσον θα μπορουσε να το κανει και στο Ευρωπαικο. Αληθεια πως νιωθεις τωρα που θα βγαλει το σ3 Ευρωπαικο με 2 γιγα?(Αν εισαι βεβαια χρηστης σ3)

 

 

Μεγαλη διαφορα φιλε μου. Πρωτα απ ολα δεν θα λαγκαρει σε περιπτωση που δεν κλεινεις καποια προγραμματα που καταναλωνουν πολυ ραμ. Θα ανασανει το κινητο δεν εχει καμια σχεση με τα παιχνιδια η μνημη. Αν ενα παιχνιδι καταναλωνει πολυ ραμ μπορεις να κλεισεις ολες τις εφαρμογες απο task mananger και να παιξεις ανετα το παιχνιδι σου.

 

Εχω το SIII εδώ και αρκετούς μήνες και νιώθω....πολύ καλά! :D

Τόσο καιρό που το έχω το έχω ευχαριστηθεί πολύ, πρόβλημα με μνήμη δεν έχω (ειδικά με την jb).

Δεν αντιλέγω ότι περισσότερη μνήμη = καλύτερο, αλλά αν είχε βγεί από αρχή με 2 GB θα κόστιζε περισσότερο.

 

Αντίθετα με πολλούς εδώ, δεν αγοράζω κινητό με την αξία μεταπώλησης στο μυαλό, δεν έχω πουλήσει ποτέ κανένα. Εχω χαρίσει σε συγγενείς κλπ αλλά δεν με ενδιαφέρει η μεταπωλητική αξία. (μιλάω μόνο για μένα γιατί με ρώτησες :) ). Τα κινητά μου συνήθως έχουν αρκετά χρόνια ζωής! Η αξία τους στο τέλος είναι μηδαμινή ούτως ή άλλως.

 

Εξάλλου αν δεν το έβγαζε η Samsung, θα έμενε πίσω από τον ανταγωνισμό και θα έχανε σε πωλήσεις.

Ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είναι στα τεχνολογικά προϊόντα.

Αγοράζεις κάτι γιατί σε καλύπτει και προβλέπεις ότι θα σε καλύπτει για ένα εύλογο διάστημα.

Δεν αγοράζεις αγωνιστικό αυτοκίνητο, για να φοβάσαι μην βγεί πιο γρήγορο μοντέλο και σου ρίχνει 2 δευτερόλεπτα στο γύρο. ;)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το SIII εδώ και αρκετούς μήνες και νιώθω....πολύ καλά! :D

Τόσο καιρό που το έχω το έχω ευχαριστηθεί πολύ, πρόβλημα με μνήμη δεν έχω (ειδικά με την jb).

Δεν αντιλέγω ότι περισσότερη μνήμη = καλύτερο, αλλά αν είχε βγεί από αρχή με 2 GB θα κόστιζε περισσότερο.

 

Αντίθετα με πολλούς εδώ, δεν αγοράζω κινητό με την αξία μεταπώλησης στο μυαλό, δεν έχω πουλήσει ποτέ κανένα. Εχω χαρίσει σε συγγενείς κλπ αλλά δεν με ενδιαφέρει η μεταπωλητική αξία. (μιλάω μόνο για μένα γιατί με ρώτησες :) ). Τα κινητά μου συνήθως έχουν αρκετά χρόνια ζωής! Η αξία τους στο τέλος είναι μηδαμινή ούτως ή άλλως.

 

Εξάλλου αν δεν το έβγαζε η Samsung, θα έμενε πίσω από τον ανταγωνισμό και θα έχανε σε πωλήσεις.

Ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είναι στα τεχνολογικά προϊόντα.

Αγοράζεις κάτι γιατί σε καλύπτει και προβλέπεις ότι θα σε καλύπτει για ένα εύλογο διάστημα.

Δεν αγοράζεις αγωνιστικό αυτοκίνητο, για να φοβάσαι μην βγεί πιο γρήγορο μοντέλο και σου ρίχνει 2 δευτερόλεπτα στο γύρο. ;)

 

Αν και εγω δεν πουλαω τις συσκευες μου ποτε. Δεν μου αρεσει καθολου αυτο που γινετε αυτη την στιγμη απο την samsung k htc. Μου αρεσει να ξερω οτι εχω ενα πολυ δυνατο μηχανημα και με χαλαει να εχει ο απεναντι μου ολοιδια συσκευη με μενα και να ξερω οτι η δικη του ειναι καλυτερη. Οπως θα με χαλαγε εχοντας ενα καλο αμαξι να ξερω οτι καποιος εχει το ιδιο με το δικο μου αλλα 6 μηνες ποιο καινουργιο και η αντιπροσωπεια σε εκεινο εβαλε καλυτερες αναρτησεις ;) Αν και δεν πρεπει να συγκρινεις αυτοκινητο με smartphone ειναι κατι τελειως διαφορετικο και απο θεμα αντικειμενου και χρηματων ;)

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω δεν πουλαω τις συσκευες μου ποτε. Δεν μου αρεσει καθολου αυτο που γινετε αυτη την στιγμη απο την samsung k htc. Μου αρεσει να ξερω οτι εχω ενα πολυ δυνατο μηχανημα και με χαλαει να εχει ο απεναντι μου ολοιδια συσκευη με μενα και να ξερω οτι η δικη του ειναι καλυτερη. Οπως θα με χαλαγε εχοντας ενα καλο αμαξι να ξερω οτι καποιος εχει το ιδιο με το δικο μου αλλα 6 μηνες ποιο καινουργιο και η αντιπροσωπεια σε εκεινο εβαλε καλυτερες αναρτησεις ;) Αν και δεν πρεπει να συγκρινεις αυτοκινητο με smartphone ειναι κατι τελειως διαφορετικο και απο θεμα αντικειμενου και χρηματων ;)

 

Ακριβώς!!!

Και καλά όλα αυτά, αλλά πιστεύω ότι ήταν καθαρά θέμα τακτικής. Μπορούσε άνετα η Samsung να το βγάλει εξ'αρχής με 2GB αλλά σου λέει γιατί να βγάλω quad core και 2giga ram με τη μία αφού μπορώ να το λανσάρω 2 φορές?? Όλα έχουν να κάνουν με το marketing και όχι με την τεχνολογική πρόοδο. Προσωπικά ξενερώνω όταν έχω αγοράσει μια ακριβή συσκευή και σε 5 μήνες βγαίνει με 2πλασια μνήμη. Όχι για τα χρήματα που "χάνω" αλλά για το ότι πλέον δεν βρίσκεται στην αιχμή των επιδόσεων. ΟΙ περισσότεροι κάτοχοι των S3, αν ήταν να το αγοράσουν τώρα θα επέλεγαν το 2άρι κι ας ήταν ακριβότερο. Και φυσικά είναι αστείο να πουλήσω αυτό που έχω για να πάρω το νέο. Παλιά έπαιρνες ένα smartphone και σύντομα έβγαινε ένα νέο καλύτερο (όπως είχα πάθει όταν αγόρασα το HTC Tytn II), αλλά τουλάχιστον ήταν άλλη συσκευή! Τώρα παίρνεις iphone 4, βγαίνει 4s - παίρνεις I9300, βγαίνει I9305!! Έτσι θα το πάμε απο δω και πέρα??!

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω δεν πουλαω τις συσκευες μου ποτε. Δεν μου αρεσει καθολου αυτο που γινετε αυτη την στιγμη απο την samsung k htc. Μου αρεσει να ξερω οτι εχω ενα πολυ δυνατο μηχανημα και με χαλαει να εχει ο απεναντι μου ολοιδια συσκευη με μενα και να ξερω οτι η δικη του ειναι καλυτερη. Οπως θα με χαλαγε εχοντας ενα καλο αμαξι να ξερω οτι καποιος εχει το ιδιο με το δικο μου αλλα 6 μηνες ποιο καινουργιο και η αντιπροσωπεια σε εκεινο εβαλε καλυτερες αναρτησεις ;) Αν και δεν πρεπει να συγκρινεις αυτοκινητο με smartphone ειναι κατι τελειως διαφορετικο και απο θεμα αντικειμενου και χρηματων ;)

Το "πρόβλημα" είναι ψυχολογικό (αν και αναγνωρίζω ότι είναι ενδεχόμενα ενοχλητικό) και όχι πραγματικό.

Σκέψου ότι αν ο απέναντί σου δεν αγόραζε το SIII (που η έκδοση LTE+2GB θα είναι +100 Ευρώ από το δικό σου) θα αγόραζε κάποιο άλλο, πάλι καλύτερο από το απλό SIII (πχ το HTX one X+). Και η "μπογιά" του SIII θα ξέφτιζε πιο γρήγορα.

Ξέρεις πόσοι κάτοχοι iphone4 χάρηκαν που το 4s ήταν 99% ίδιο; Γιατί η μπογιά του δεν πέρασε; Δές το από αυτή τη γωνία!

 

Συμβουλή μου (πάγια αλλά και σε άλλα άσχετα θέματα) είναι να μην κοιτάς τον "γείτονα" και να μην συγκρίνεις. Να κοιτάς αν αυτό που έχεις σε καλύπτει και σε ευχαριστεί.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...