Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Handwrite pro ενα που χρησιμοποιω και μου ερχεται γρηγορα στο μυαλο...

 

Θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να μου δωσεις λιγες παραπανω λεπτομερειες σχετικα με την λειτουργια αυτης της εφαρμογης. Πως για παραδειγμα συγκρινεται με το snote?

Απο που το κατεβαζεις?

Στα ρωταο αυτα για να παω σε ενα καταστημα για να δοκιμασω την συγκεκριμενη εφαρμογη μαζι με το πενακι να δω πως δουλευει.

Για την συγκεκριμενη εφαρμογη δεν βρηκα καμια χρησιμη πληροφορια στο google.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να μου δωσεις λιγες παραπανω λεπτομερειες σχετικα με την λειτουργια αυτης της εφαρμογης. Πως για παραδειγμα συγκρινεται με το snote?

Απο που το κατεβαζεις?

Στα ρωταο αυτα για να παω σε ενα καταστημα για να δοκιμασω την συγκεκριμενη εφαρμογη μαζι με το πενακι να δω πως δουλευει.

Για την συγκεκριμενη εφαρμογη δεν βρηκα καμια χρησιμη πληροφορια στο google.

 

Δεν στην εγραψα και σωστα, ισως για αυτο δεν την εντοπισες.

Δες ενα βιντεακι για να παρεις μια γευση και αν εχεις αποριες πες μου να σου απαντησω

http://www.youtube.com/watch?v=Xo6RrDBfFeo

https://play.google.com/store/apps/details?id=my.handrite.prem

Φαντασου πως η εισαγωγη γινεται πολυ καλυτερα απο το βιντεο γιατι δε χρησιμοποιεις το χερι σου, αλλα τη γραφιδα...

Μια αλλη εφαρμογη που δοκιμαζω απο χθες και μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appbody.handyNote.google&hl=en

Υπαρχει ενα μικρο βιντεο στη σελιδα για να δεις πως δουλευει...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Και πως και απο που τις κατεβαζεις αυτες τις εφαρμογες στο galaxy note?

 

τι εννοεις? σου εδωσα τα links απο το Playstore, μπορεις και απο την ιδια τη συσκευη απευθειας. Το πρωτο εχει και free εκδοση, το δευτερο ειναι φθηνο...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν είναι το κατάλληλο θέμα για εφαρμογές, παρακαλώ να συνεχίσει η συζήτηση εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώνει από την οθόνη και όχι από το power button γιατί είναι σε άβολο σημείο;
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σημερα που τι δοκιμασα ειναι πολυ καλη για αυτα που θελω οπως χειρογραφες σημειωσεις . Σιγουρα θα το τσιμπαγα αν η τιμη του 3g δεν ηταν τοσο απαγορευτικη. 700 ευρω ρε μαγκες? Παμε καλα?
Link to comment
Share on other sites

Η ποιο φθηνή τιμή αυτη τη στιγμή είναι το Ιταλικο απο 480 που ακουγεται ενδιαφέρον σε σχέση με τα 699 που θέλουν οι δικοί μας,

http://www.trovaprezzi.it/Fprezzo_tablet_samsung_n8000_galaxy_note_10_1_16gb.aspx?gclid=CNHd8a3x17ICFUbMtAodrH8A-w

 

Απο το μοντέλο δείχνει Ιταλικό, υπάρχει διαφορά απο τα δικά μας? Υποθέτω ότι τα Ελληνικά θα υπάρχουν ώς επιλογή στο μενού ενώ η ενημέρωση του λειτουργικού θα είναι οκ.

 

Γνωρίζεις μήπως κανέις για αυτό γιατί ψήνομαι με αυτή τη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

519 ειναι στα δικα μας μαγαζια η κατωτερη τιμη wifi only,το σκεφτομαι κι εγω αν μπορεσω να το παρω με εταιρικο ΑΦΜ παει στα 420 αρκετα καλη πιστευω αλλα για 520-600 με τιποτα! Το εχει βρει κανεις κατω απο 519 Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν και κάπως off- topic.

Τη δουλειά όλη την κάνει το s-pen ή και η οθόνη παίζει ρόλο; Δηλαδή αν πάρω ένα στυλό της wacom και το χρησιμοποιήσω στο asus tranformer ή στο ipad ή ακόμη και στο surface θα έχω τα ίδια αποτελέσματα; Μ' ενδιαφέρει κυρίως για χρήση design/ζωγραφική γι' αυτό ρωτάω, πέρα από browsing, ταινίες κλπ.

 

Edit : Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα τις απαντήσεις που χρειαζόμουν. Απαντάω λοιπόν στην ερώτησή μου, όχι δεν θα είναι το ίδιο καθώς οι άλλες ταμπλέτες δεν θα καταλαβαίνουν την πίεση. Άρα το νοτε 10.1 είναι μονόδρομος σ' αυτό το θέμα.

Τώρα μένει να ψάξω τι γίνεται από εφαρμογές εκτός του sketchbook pro (αν και διαβάζω ότι είναι κορυφαίο) και διάφορα της adobe που βρήκα.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν και κάπως off- topic.

Τη δουλειά όλη την κάνει το s-pen ή και η οθόνη παίζει ρόλο; Δηλαδή αν πάρω ένα στυλό της wacom και το χρησιμοποιήσω στο asus tranformer ή στο ipad ή ακόμη και στο surface θα έχω τα ίδια αποτελέσματα; Μ' ενδιαφέρει κυρίως για χρήση design/ζωγραφική γι' αυτό ρωτάω, πέρα από browsing, ταινίες κλπ.

 

Edit : Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα τις απαντήσεις που χρειαζόμουν. Απαντάω λοιπόν στην ερώτησή μου, όχι δεν θα είναι το ίδιο καθώς οι άλλες ταμπλέτες δεν θα καταλαβαίνουν την πίεση. Άρα το νοτε 10.1 είναι μονόδρομος σ' αυτό το θέμα.

Τώρα μένει να ψάξω τι γίνεται από εφαρμογές εκτός του sketchbook pro (αν και διαβάζω ότι είναι κορυφαίο) και διάφορα της adobe που βρήκα.

 

Ακριβως το Note εχει ειδικο πανελ και το πενακι δουλευει με μαγνητισμο.εφαρμογες υπαρχουν και θα βγουν κι αλλες οπως ειπες το sketch book ειναι αν οχι η καλυτερη μια απο τις καλυτερες επισης και το photoshop που ειναι προεγκαταστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 15€ για μια ζελατίνα; Δεν είναι πολλά; Έχετε βρει τίποτα σε amazon που να έρχεται Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 15€ για μια ζελατίνα; Δεν είναι πολλά; Έχετε βρει τίποτα σε amazon που να έρχεται Ελλάδα;

 

Ebay εχςι πολυ καλες τιμες ασε που και με την αγορα θηκης εχει δωρο 2-3

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με ενδιαφέρει μια πολύ συγκεκριμένη λειτουργία.θέλω να φτιάχνω ασκήσεις μαθηματικών και φυσικής με το s pen.πήγα να το δοκιμάσω στο πλαίσιο αλλά ψιλό μπερδεύτηκα μου αναγνώριζε της συνάρτησης μια χαρά, και το κείμενο επίσης, αλλά δεν είχαν μια ροή.έγραφα την εκφώνηση κανονικά αλλά όταν έγγραφα την συνάρτηση δεν μου την συνέχιζε στο κείμενο αλλά την πετούσε στο κέντρο του κειμένου.έκανα κάτι λάθος; γίνεται αυτό που ζητάω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κατάστημα το γνωρίζει κάποιος? είναι αξιόπιστο?

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=20456

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με ενδιαφέρει μια πολύ συγκεκριμένη λειτουργία.θέλω να φτιάχνω ασκήσεις μαθηματικών και φυσικής με το s pen.πήγα να το δοκιμάσω στο πλαίσιο αλλά ψιλό μπερδεύτηκα μου αναγνώριζε της συνάρτησης μια χαρά, και το κείμενο επίσης, αλλά δεν είχαν μια ροή.έγραφα την εκφώνηση κανονικά αλλά όταν έγγραφα την συνάρτηση δεν μου την συνέχιζε στο κείμενο αλλά την πετούσε στο κέντρο του κειμένου.έκανα κάτι λάθος; γίνεται αυτό που ζητάω;

 

Φιλε και εγω για τον ιδιο σκοπο με εσενα το δοκιμασα στο πλαισιο και ειχα το ιδιο προβλημα.Δηλαδη τις συναρτησεις μετα την αναγνωριση που εκανε μου την πεταγε οπου να'ναι στην σελιδα. Παντως καποιες αλλες εφαρμογες που δοκιμασα εκαναν καλυτερη δουλεια απο το snote. Βεβαια τετοιου ειδους αναγνωριση στις συναρτησεις μονο στο snote υπαρχει. Παντως ειναι κριμα μια εφαρμογη να εχει τοσο καλα χαρακτηριστικα και να την κρεμανε καποιες αλλες λεπτομερειες οπως αυτη που αναφεραμε.

Επρεπε στο snote να μπορεις να γραφεις την συναρτηση ,να στην αναγνωριζει και μετα να στην τοποθετει πανω σε μια σειρα για να υπαρχει μια φυσιολογικη ροη γραφης και να βλεπεις τι γραφεις. Μισες δουλειες...

 

Παντως αν θες να δεις και καποιες αλλες εφαρμογες για γραφη δες καμια 15αρια ποστ νωριτερα καποιος φιλος με κατευθηνε εκει που επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σημερα που τι δοκιμασα ειναι πολυ καλη για αυτα που θελω οπως χειρογραφες σημειωσεις . Σιγουρα θα το τσιμπαγα αν η τιμη του 3g δεν ηταν τοσο απαγορευτικη. 700 ευρω ρε μαγκες? Παμε καλα?

 

το χρειάζεσαι όντως το 3g?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ WIND 3G+ WIFI ΜΟΝΟ ΜΕ 76 ΕΥΡΩ !!!!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ (623ε) ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.

 

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΓΛΙΣΤΡHΣΕ -ΔΙΧΩΣ ΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ USA.

 

ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ KAI ΈΓΙΝΕ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΡΦΙΑ = ΚΟΜΜΑΤΙΑ. :(

NA MHN ΕΠΕΦΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ??

 

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

Η LCD ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ. ΤΖΑΜΙ=DIGITIZER TOUCH PANEL

ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ SAMSUNG SERVICE ΕΛΛΑΔΑ,

 

ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ.. ΚΡΙΜΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ WIND 3G+ WIFI ΜΟΝΟ ΜΕ 76 ΕΥΡΩ !!!!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ (623ε) ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.

 

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΓΛΙΣΤΡHΣΕ -ΔΙΧΩΣ ΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ USA.

 

ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ KAI ΈΓΙΝΕ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΡΦΙΑ = ΚΟΜΜΑΤΙΑ. :(

NA MHN ΕΠΕΦΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ??

 

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

Η LCD ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ. ΤΖΑΜΙ=DIGITIZER TOUCH PANEL

ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ SAMSUNG SERVICE ΕΛΛΑΔΑ,

 

ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ.. ΚΡΙΜΑ

 

Κάποιος έλεγε ότι είναι καλύτερα που έχει αυτήν την απαράδεκτη ποιότητα κατασκευής με τα μαλακά πλαστικά γιατί έχον καλύτερη ελαστικότητα και δεν παθαίνουν τπτ όταν πέφτουν κάτω σε σχέση πχ. με το άκαμπτο tf300

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ WIND 3G+ WIFI ΜΟΝΟ ΜΕ 76 ΕΥΡΩ !!!!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ (623ε) ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.

 

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΓΛΙΣΤΡHΣΕ -ΔΙΧΩΣ ΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ USA.

 

ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ KAI ΈΓΙΝΕ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΡΦΙΑ = ΚΟΜΜΑΤΙΑ. :(

NA MHN ΕΠΕΦΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ??

 

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

Η LCD ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ. ΤΖΑΜΙ=DIGITIZER TOUCH PANEL

ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ SAMSUNG SERVICE ΕΛΛΑΔΑ,

 

ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ..

Κριμα φιλε..μπορςις να μας πεις τιμη?

 

Κάποιος έλεγε ότι είναι καλύτερα που έχει αυτήν την απαράδεκτη ποιότητα κατασκευής με τα μαλακά πλαστικά γιατί έχον καλύτερη ελαστικότητα και δεν παθαίνουν τπτ όταν πέφτουν κάτω σε σχέση πχ. με το άκαμπτο tf300

Ναι ειναι γιατι το πλαστικο και κυριως αυτο που δςν ειναι τερμα σφιγμενο αποροφα τους κραδασμους, επισης δε πα να ειναι και απο ατσαλι αμα πεσει με την οθονη δεν γλιτωνει ακομα και με θηκη το τζαμι εχει τεραστια επιφανεια και ειναι λογικο να σπασει

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου τύχει. Κρίμα ειλικρινά. Κι εγώ μέχρι να έρθει η θήκη το μετέφερα με το κουτί του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αύριο το παίρνω από φίλο συμφουριτη...

Αξίζει το μηχανάκι να ρουταριστει η να το αφήσω μαμά τουλάχιστον μέχρι να πάρει επίσημο jb ???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αύριο το παίρνω από φίλο συμφουριτη...

Αξίζει το μηχανάκι να ρουταριστει η να το αφήσω μαμά τουλάχιστον μέχρι να πάρει επίσημο jb ???

 

Root καντω δεν εχεις να χασεις τιποτα ειναι οπως ολες οι android συσκευες. Custom rom μην βαλεις θα τη βγαλεις σε μια μερα εχψ δοκιμασει σχεδον ολες τις rom ολες ειχαν προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Root καντω δεν εχεις να χασεις τιποτα ειναι οπως ολες οι android συσκευες. Custom rom μην βαλεις θα τη βγαλεις σε μια μερα εχψ δοκιμασει σχεδον ολες τις rom ολες ειχαν προβληματα.

Κανένας τρόπος γρήγορος και ασφαλές για Ρουτ?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...