Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια!καλοριζικο και αναμενουμε με αγωνια !! Θυμισε μας λιγο τιμη και απο που? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν άντεξα τελικά και το πήρα από το Πλαίσιο στα 699 σε 12 άτοκες δόσεις και με μία κάρτα 8GB δώρο. Ένα σακουλάκι με ένα μεταλλικό κρίκο και 5 μικρά πλαστικά στικάκια τί δουλειά κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά και το πήρα από το Πλαίσιο στα 699 σε 12 άτοκες δόσεις και με μία κάρτα 8GB δώρο. Ένα σακουλάκι με ένα μεταλλικό κρίκο και 5 μικρά πλαστικά στικάκια τί δουλειά κάνει;

 

νομιζω ειναι ανταλλακτικα για το spen.

 

Μόλις το παρέλαβα οι πρώτες εντυπώσεις είναι τέλειες η οθόνη είναι μια χαρά και πολύ καλή ΌΧΙ τέλεια και οποίος έχει μάθει στις amoled της Samsung μπορεί να του φαίνεται κάπως αλλά δεν παύει να είναι παρά πολύ καλή και με τέλειο touch και scroll.μέχρι στιγμής αυτά έχω να πω όλες οι απορίες δεκτές , μόλις το επεξεργαστώ και το ζορίσω παραπάνω θα σας πω εντυπώσεις

 

εγω εδω και μια βδομαδα δεν το εχω αφησει απο τα χερια μου.ειναι οντως γρηγορο σε αποκριση σχεδον μηδενικο lagαρισμα και μπαταρια ικανοποιητικη.

 

ειναι ιδεα μου η εχει ενα θεμα στην αυτοματη φωτεινοτητα;νομιζω οτι στο σκοταδι ειναι αρκετα χαμηλωμενη λες και ειναι ετοιμο να σβησει.το εχει παρατηρηση κανεις αλλος;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα οι πρώτες εντυπώσεις είναι τέλειες η οθόνη είναι μια χαρά και πολύ καλή ΌΧΙ τέλεια και οποίος έχει μάθει στις amoled της Samsung μπορεί να του φαίνεται κάπως αλλά δεν παύει να είναι παρά πολύ καλή και με τέλειο touch και scroll.μέχρι στιγμής αυτά έχω να πω όλες οι απορίες δεκτές , μόλις το επεξεργαστώ και το ζορίσω παραπάνω θα σας πω εντυπώσεις

 

amoled σε τετοια αναλυση δεν ταιριαζει επ'ουδενι. Απλα δε θα μπορουσες να διαβασεις κειμενο.

Μια καλη IPS χρειαζεται και αυτη εβαλαν. Αν ηταν υψηλοτερης αναλυσης θα ηταν ακομα καλυτερα, αλλα αποφασισαν πως τα τωρινα SOC's δε μπορουν να την υποστηριξουν σωστα (η apple πετυχε διανα με τον Α5)...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!καλοριζικο και αναμενουμε με αγωνια !! Θυμισε μας λιγο τιμη και απο που? Ευχαριστω
Σευχαριστώ φιλε μου!Η αγορά εγινε απο Αμαζον Γερμανιας στα 647ε.πιστευω παντως σε κανα μηνα θα πεσει κι αλλο!

 

Δεν άντεξα τελικά και το πήρα από το Πλαίσιο στα 699 σε 12 άτοκες δόσεις και με μία κάρτα 8GB δώρο. Ένα σακουλάκι με ένα μεταλλικό κρίκο και 5 μικρά πλαστικά στικάκια τί δουλειά κάνει;

Αυτα φιλε μου ειναι ανταλακτικα για τη γραφιδα και ο κρικος ςιναι για να τα βγαζεις, αμα δεις εχει μια στρογγυλαδα ο κρικος εκει δαγκωνεις την γραφιδα και την τραβας!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι ανταλλακτικα για το spen.

 

 

 

εγω εδω και μια βδομαδα δεν το εχω αφησει απο τα χερια μου.ειναι οντως γρηγορο σε αποκριση σχεδον μηδενικο lagαρισμα και μπαταρια ικανοποιητικη.

 

ειναι ιδεα μου η εχει ενα θεμα στην αυτοματη φωτεινοτητα;νομιζω οτι στο σκοταδι ειναι αρκετα χαμηλωμενη λες και ειναι ετοιμο να σβησει.το εχει παρατηρηση κανεις αλλος;

Δεν ειναι η ιδεα σου οντως κατι γινεται, δοκιμασε αυτο που εκανα εγω και μου φανηκε κουλο.κλεισε τερμα τη φωτεινοτητα και μετα με το spen σειρε μια ιδεα τη μπαρα να παει στο πρωτο σκαλι και μετα βαλτο στο αυτοματο, θα δεις οτι θα μειωθει κι αλλο αλλα η ενδειξη θα παει καπου στη μεση.επισης αμα το βαλεις στο αυτοματο μπορεις να αυξομειωσεις παλι τη φωτεινοτητα αυτο ειναι πολυ καλο!

amoled σε τετοια αναλυση δεν ταιριαζει επ'ουδενι. Απλα δε θα μπορουσες να διαβασεις κειμενο.

Μια καλη IPS χρειαζεται και αυτη εβαλαν. Αν ηταν υψηλοτερης αναλυσης θα ηταν ακομα καλυτερα, αλλα αποφασισαν πως τα τωρινα SOC's δε μπορουν να την υποστηριξουν σωστα (η apple πετυχε διανα με τον Α5)...

Ναι σε αυτο εχεις δικιο Βαγγελη πιστευω η ζαλαδα θα πηγαινε και θα ερχοταν συνεχεια.η οθονη ειναι μια χαρα δεν κουραζει και ειναι αξιοπρεπεστατη με τελεια φωτεινοτητα σαν του ipad δεν ειναι αλλα το ipad πιστευω ιστερει σε αλλους τομεις σε σχεση με το Note.Η μπαταρια μου φανηκε καλη αν και δεν ρο τρελανα στη χρηση γιατι ειχα υποχρεωσεις αυριο θα δω πιο πολλα + -.

 

Ps. Sorry για τα δυο ποστ αλλα δεν μπορουσα να βαλω ολες τις παραθεσεις σε ενα μηνυμα.αν μπορει ενας mod ας τα 2νωσει.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ φιλε μου!Η αγορά εγινε απο Αμαζον Γερμανιας στα 647ε.πιστευω παντως σε κανα μηνα θα πεσει κι αλλο!

 

 

Αυτα φιλε μου ειναι ανταλακτικα για τη γραφιδα και ο κρικος ςιναι για να τα βγαζεις, αμα δεις εχει μια στρογγυλαδα ο κρικος εκει δαγκωνεις την γραφιδα και την τραβας!

 

Σε ευχαριστώ. Για θήκη έχουμε καμμιά ιδέα γιατί στο Πλαίσιο θα φέρουν παρελκόμενα σε 1 εβδομάδα και με αγχώνει λίγο να το έχω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Για θήκη έχουμε καμμιά ιδέα γιατί στο Πλαίσιο θα φέρουν παρελκόμενα σε 1 εβδομάδα και με αγχώνει λίγο να το έχω έτσι.

Ναι φιλε μου!Στο ebay εχει παρα πολλες και καθε μερα βγαινουν καινουργιες. Οριστε αυτες που πηρα εγω. http://www.ebay.com/itm/180967470975?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 http://www.ebay.com/itm/330779874691?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 και απο το amazon αυτην http://www.amazon.co.uk/iGadgitz-GT-P7500-GT-P7510-GT-P5100-GT-P5110/dp/B005GVFH56/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1347950430&sr=8-10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα και εγώ σήμερα. Η πρώτη εντύπωση είναι κάτι παραπάνω από άριστη και ειδικά το πενάκι τα σπάει.

Θα γράψω αναλυτικά αύριο μεθαύριο τις εντυπώσεις μου.

 

Μέχρι τότε μπορεί να με βοηθήσει κάποιος κάτοχος πως κάνω full screen στον stock browser?

Ψάχνω κανένα τέταρτο και δεν έχω βρει κάτι.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα από πλαίσιο. Όντως είναι πολύ καλό, καμία σχέση με Galaxy Tab 2 και IPAD 2. Με το stylus γίνεται πραγματικό εργαλείο. Μια ερώτηση σε όποιους το έχουν. Η μύτη από το stylus είναι φυσιολογικό να μπαίνει λίγο μέσα όταν το πατάω ή όχι; Την αντικατέστησα με μια από τη συσκευασία αλλά δεν έχει διαφορά. Όποιος σκοπεύει να το αγοράσει και θέλει να ρωτήσει κάτι, πολύ ευχαρίστως...
Link to comment
Share on other sites

Με το stylus γίνεται πραγματικό εργαλείο. Μια ερώτηση σε όποιους το έχουν. Η μύτη από το stylus είναι φυσιολογικό να μπαίνει λίγο μέσα όταν το πατάω ή όχι; Την αντικατέστησα με μια από τη συσκευασία αλλά δεν έχει διαφορά.

 

 

ναι ειναι φυσιολογικο να μπαινει λιγο μεσα!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να με βοηθήσει κάποιος κάτοχος πως κάνω full screen στον stock browser?

Ψάχνω κανένα τέταρτο και δεν έχω βρει κάτι.

 

Κανείς που να γνωρίζει?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα από πλαίσιο. Όντως είναι πολύ καλό, καμία σχέση με Galaxy Tab 2 και IPAD 2. Με το stylus γίνεται πραγματικό εργαλείο. Μια ερώτηση σε όποιους το έχουν. Η μύτη από το stylus είναι φυσιολογικό να μπαίνει λίγο μέσα όταν το πατάω ή όχι; Την αντικατέστησα με μια από τη συσκευασία αλλά δεν έχει διαφορά. Όποιος σκοπεύει να το αγοράσει και θέλει να ρωτήσει κάτι, πολύ ευχαρίστως...
Ναι ειναι φυσιολογικο!

Αμα δεις μεσα στο σακουλακι εχει αλλες 5 3 μαυρες 2 ασπρες, εγω επαιξα με την ασπρη δεν ειδα καμια διαφορα.αποριας αξιο ειναι βεβαια γιατι η Sammy μας εδωσε 5 γραφιδες, μηπως φθειρονται ευκολα?

Έχω ψιλοξενερώσει με το S3 από τότε που το πήρα! Ωραίο και χρηστικό εργαλείο. Έχω μια επιφύλαξη με την οθόνη. Τόσο ως προς την ανάλυση όσο και ως προς τη φωτεινότητα. Μετά από λίγη ώρα με κουράζει στα μάτια. Εκτός αν πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις. Δεν ξέρω...

Η φωτεινοτητα για μενα ειναι τελεια παιξε λιγο με τις ρυθμισεις πχβαλτην στο αυτοματο και μετα ανεβασε την τερμα τη μπαρα η κατεβασε την αναλογος.

Κανείς που να γνωρίζει?

Το εψαξα φιλε μου αλλα δεν βρηκα κατι..δοκιμασε με εναν απο το market

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το note 10.1 3g από εχθές το απόγευμα. Σήμερα λοιπόν μετά από σημαντική χρήση σε διάφορα τμήματα του λειτουργικού μπορώ να αποτυπώσω και εγώ την γνώμη μου:

 

1) Ανάλυση Οθόνης: Δεν είναι new ipad αλλά είναι καλύτερη από τα συμβατικά tablets και τα ipad 1 και 2 και για τα δικά μου δεδομένα είναι πάρα πολύ καλή

2) Φωτεινότητα οθόνης: Εξαιρετική

3) Χρώματα οθόνης: Επίσης εξαιρετικά

4) Απόκριση οθόνης: Δεν χάνει ούτε ένα πάτημα και η πλοήγηση στα μενού και γενικά στις λειτουργίες είναι απολαυστική όπως και στα ipad. Αυτό ήταν και το μεγάλο στοίχημα πιστεύω της samsung και δείχνει ότι τα κατάφερε. Πραγματικά είναι τόσο smooth όσο τα ipad και αυτό οφείλεται και στην τρομερή του οθόνη αλλά και στο πολύ εξελιγμένο hardware.

5) Από εμφάνιση είναι μια χαρά. Η κατασκευή του δεν είναι ιδιαίτερα ποιοτική αλλά είναι μια χαρά. Στην τελική είναι εργαλείο και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο να ήταν πιο ποιοτικά φτιαγμένο. Είναι όσο ποιοτικό χρειάζεται.

6) Μπαταρία. Απλά ατελείωτη. Έχω βάλει exchange που συγχρονίζει συνεχώς τα email της δουλειά μου και τις επαφές και μαζί με ομιλία (περίπου 20λεπτά) , αρκετό ψάξιμο και εγκαταστάσεις εφαρμογών η μπαταρία του από το πρωί είναι στο 76% όταν με το iphone την ίδια ώρα είμαι κάτω από 15% ενώ με galaxy S3 25%. Η διαφορά είναι χαοτική και απλά είναι ανεξάντλητη.

7) Σαν κινητό είναι τεράστιο αλλά λειτουργεί το ίδιο καλά όπως και ένα android. Ταχύτατο με όλες τις επιλογές και με ποιότητα συνομιλίας εξαιρετική (φυσικά μόνο με bluetooth γιατί αλλιώς θα ήμουν σαν κάτι μαύρους που κυκλοφορούν με το hifi στον ώμο για να είναι τα ηχεία κοντά στο αφτί.)

8) Πενάκι. Εδώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Είναι αυτό που κάνει αυτήν την ταμπλέτα να την ερωτευθεί κάποιος. Όλα γίνονται τόσο φυσικά, γρήγορα και απλά σαν να έχει στα χέρια σου ένα τετράδιο και μια κασετίνα με όλων των ειδών τα μολύβια και τα στυλό. Νιώθεις σαν να γράφεις σε χαρτί . Ακουμπάω όλο το χέρι μου πάνω και γράφω σαν να κρατάω ένα στυλό στα χέρια μου. Η οθόνη καταλαβαίνει μονάχα την πίεση από την γραφίδα και φυσικά ακούει μόνο τις εντολές της και όχι το χέρι μου. Πραγματικά αν κάποιος δεν το δοκιμάσει δεν μπορεί να καταλάβει για τι αίσθηση μιλάμε.

9) Από εφαρμογές εγκατέστησα όλες τις βασικές και λειτουργούν απροβλημάτιστα.

 

Εν κατά κλείδι η ταμπλέτα είναι υποδειγματική και δεν μπορώ να πω ότι υστερεί κάπου. Αντίθετα μάλιστα το πενάκι την κάνει να ξεχωρίζει.

 

Δυστυχώς ορισμένοι βιάστηκαν να την θάψουν και να γράψουν διάφορα αρνητικά τα οποία απλά δεν υφίστανται.

 

Είναι μια εξαιρετική υλοποίηση της samsung και ο Mythozz που έχει κάνει και το επίσημο review δεν υπερβάλει σε κανένα του σημείο.

 

Υ.Γ. Μοναδικό αρνητικό του λειτουργικού που φαντάζομαι θα διορθωθεί στο 4.1.1. είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις full screen στον stock browser με αποτέλεσμα να χάνεις σημαντικό χώρο κατά την πλοήγηση στο internet

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το note 10.1 3g από εχθές το απόγευμα. Σήμερα λοιπόν μετά από σημαντική χρήση σε διάφορα τμήματα του λειτουργικού μπορώ να αποτυπώσω και εγώ την γνώμη μου:

 

1) Ανάλυση Οθόνης: Δεν είναι new ipad αλλά είναι καλύτερη από τα συμβατικά tablets και τα ipad 1 και 2 και για τα δικά μου δεδομένα είναι πάρα πολύ καλή

2) Φωτεινότητα οθόνης: Εξαιρετική

3) Χρώματα οθόνης: Επίσης εξαιρετικά

4) Απόκριση οθόνης: Δεν χάνει ούτε ένα πάτημα και η πλοήγηση στα μενού και γενικά στις λειτουργίες είναι απολαυστική όπως και στα ipad. Αυτό ήταν και το μεγάλο στοίχημα πιστεύω της samsung και δείχνει ότι τα κατάφερε. Πραγματικά είναι τόσο smooth όσο τα ipad και αυτό οφείλεται και στην τρομερή του οθόνη αλλά και στο πολύ εξελιγμένο hardware.

5) Από εμφάνιση είναι μια χαρά. Η κατασκευή του δεν είναι ιδιαίτερα ποιοτική αλλά είναι μια χαρά. Στην τελική είναι εργαλείο και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο να ήταν πιο ποιοτικά φτιαγμένο. Είναι όσο ποιοτικό χρειάζεται.

6) Μπαταρία. Απλά ατελείωτη. Έχω βάλει exchange που συγχρονίζει συνεχώς τα email της δουλειά μου και τις επαφές και μαζί με ομιλία (περίπου 20λεπτά) , αρκετό ψάξιμο και εγκαταστάσεις εφαρμογών η μπαταρία του από το πρωί είναι στο 76% όταν με το iphone την ίδια ώρα είμαι κάτω από 15% ενώ με galaxy S3 25%. Η διαφορά είναι χαοτική και απλά είναι ανεξάντλητη.

7) Σαν κινητό είναι τεράστιο αλλά λειτουργεί το ίδιο καλά όπως και ένα android. Ταχύτατο με όλες τις επιλογές και με ποιότητα συνομιλίας εξαιρετική (φυσικά μόνο με bluetooth γιατί αλλιώς θα ήμουν σαν κάτι μαύρους που κυκλοφορούν με το hifi στον ώμο για να είναι τα ηχεία κοντά στο αφτί.)

8) Πενάκι. Εδώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Είναι αυτό που κάνει αυτήν την ταμπλέτα να την ερωτευθεί κάποιος. Όλα γίνονται τόσο φυσικά, γρήγορα και απλά σαν να έχει στα χέρια σου ένα τετράδιο και μια κασετίνα με όλων των ειδών τα μολύβια και τα στυλό. Νιώθεις σαν να γράφεις σε χαρτί . Ακουμπάω όλο το χέρι μου πάνω και γράφω σαν να κρατάω ένα στυλό στα χέρια μου. Η οθόνη καταλαβαίνει μονάχα την πίεση από την γραφίδα και φυσικά ακούει μόνο τις εντολές της και όχι το χέρι μου. Πραγματικά αν κάποιος δεν το δοκιμάσει δεν μπορεί να καταλάβει για τι αίσθηση μιλάμε.

9) Από εφαρμογές εγκατέστησα όλες τις βασικές και λειτουργούν απροβλημάτιστα.

 

Εν κατά κλείδι η ταμπλέτα είναι υποδειγματική και δεν μπορώ να πω ότι υστερεί κάπου. Αντίθετα μάλιστα το πενάκι την κάνει να ξεχωρίζει.

 

Δυστυχώς ορισμένοι βιάστηκαν να την θάψουν και να γράψουν διάφορα αρνητικά τα οποία απλά δεν υφίστανται.

 

Είναι μια εξαιρετική υλοποίηση της samsung και ο Mythozz που έχει κάνει και το επίσημο review δεν υπερβάλει σε κανένα του σημείο.

 

Υ.Γ. Μοναδικό αρνητικό του λειτουργικού που φαντάζομαι θα διορθωθεί στο 4.1.1. είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις full screen στον stock browser με αποτέλεσμα να χάνεις σημαντικό χώρο κατά την πλοήγηση στο internet

Ακριβως οπως τα ειπες φιλε μου!

 

Εγω σημερα θα φλασαρω ROM για το μονο αρνητικο που εχουν σχεδον ολες οι ICS συσκευες, την μεταφορα των εφαρμογων στην καρτα μνημης.Με αυτη τη Rom λοιπον στο boot αλλαζει την εσωτερικη με την εξωτερικη, αν εχεις μια 64 κατεβαζεις ανετα οσες εφαρμογες και παιχνιδια θες με εξτρα αρχεια +1gb.Μολις φλασαρω και τη δοκιμασω θα σας πω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

8) Πενάκι. Εδώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Είναι αυτό που κάνει αυτήν την ταμπλέτα να την ερωτευθεί κάποιος. Όλα γίνονται τόσο φυσικά, γρήγορα και απλά σαν να έχει στα χέρια σου ένα τετράδιο και μια κασετίνα με όλων των ειδών τα μολύβια και τα στυλό. Νιώθεις σαν να γράφεις σε χαρτί . Ακουμπάω όλο το χέρι μου πάνω και γράφω σαν να κρατάω ένα στυλό στα χέρια μου. Η οθόνη καταλαβαίνει μονάχα την πίεση από την γραφίδα και φυσικά ακούει μόνο τις εντολές της και όχι το χέρι μου. Πραγματικά αν κάποιος δεν το δοκιμάσει δεν μπορεί να καταλάβει για τι αίσθηση μιλάμε.

 

Υ.Γ. Μοναδικό αρνητικό του λειτουργικού που φαντάζομαι θα διορθωθεί στο 4.1.1. είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις full screen στον stock browser με αποτέλεσμα να χάνεις σημαντικό χώρο κατά την πλοήγηση στο internet

 

Πραγματικα εντυπωσιακο αυτο με το πενακι και τη λειτουργια του,πιστευω η Samsung να εχει κανει την ιδια καλη δουλεια και στο ξαδερφακι του με τα 8ρια που βλεποντας καποια video σε youtube πρεπει να ειναι εξισου απολαυση να το χρησιμοποιεις:)

Οσον αφορα το stock browser,φανταζομαι με καποια τριτο απο το store δεν θα εχεις προβλημα,δοκιμασε dolphin που ειναι πολυ καλος και γρηγορος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα ως προς την εμπειρία χρήσης. Φαντάσου να είχε το μηλαράκι για σήμα (με τα ίδια ακριβώς specs) τι χαμός θα είχε γίνει... Μετά την αναβάθμιση σε JB θα είναι ακόμη καλύτερο ;-)
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την Ρομ και είναι πάρα πολύ καλή! Είναι σαν την official με κάποια tweeks. Το μόνο αρνητικό είναι ότι το πληκτρολόγιο της Samsung δεν γράφει Ελληνικά παρόλο που φαίνονται τα γράμματα στο πληκτρολόγιο, του έστειλα μήνυμα και περιμένω απάντηση προς το παρόν χρησιμοποιώ το SwiftKey για tablet Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λιγο που το δοκιμασα ενω απο πρωτης αποψης η ταμπλετα φαινεται καλη και λειτουργικη αλλα παρατηρησα στις εφαρμογες αρκετα φτωχη συλλογη χαρακτηριστικων. Συγκεκριμενα επειδη με ενδιαφερει να γραφω και να κραταω σημειωσεις δεν υπαρχει στην εφαρμογη που εχει default η συσκευη (το snote) τροπος για να γραφεις μεγαλα γραμματα και να περνανε στο πανω μερος της οθονης μικροτερα ετσι ωστε να μπορεις να βλεπεις την ακολουθια των γραφωμενων σου. Πολυ μεγαλο μειον για μενα. Αν ειναι να δωσω 600 ευρω θελω η συσκευη που θα παρω να ειναι λειτουργικη και οχι μισοτελειωμενη και αναπηρη. Εχει δυνατοτητες αλλα.... θα περιμενω και το surface και ισως και beyond.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λιγο που το δοκιμασα ενω απο πρωτης αποψης η ταμπλετα φαινεται καλη και λειτουργικη αλλα παρατηρησα στις εφαρμογες αρκετα φτωχη συλλογη χαρακτηριστικων. Συγκεκριμενα επειδη με ενδιαφερει να γραφω και να κραταω σημειωσεις δεν υπαρχει στην εφαρμογη που εχει default η συσκευη (το snote) τροπος για να γραφεις μεγαλα γραμματα και να περνανε στο πανω μερος της οθονης μικροτερα ετσι ωστε να μπορεις να βλεπεις την ακολουθια των γραφωμενων σου. Πολυ μεγαλο μειον για μενα. Αν ειναι να δωσω 600 ευρω θελω η συσκευη που θα παρω να ειναι λειτουργικη και οχι μισοτελειωμενη και αναπηρη. Εχει δυνατοτητες αλλα.... θα περιμενω και το surface και ισως και beyond.

 

Υπαρχουν third party εφαρμογες που το κανουν καλα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Τέταρτη ημέρα με το νοτέλι και το new ipad δεν μου λείπει καθόλου και σε τίποτα.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το 10.1

 

Μόλις βγει και η jb πάμε για απογείωση!!!

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τέταρτη ημέρα με το νοτέλι και το new ipad δεν μου λείπει καθόλου και σε τίποτα.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το 10.1

 

Μόλις βγει και η jb πάμε για απογείωση!!!

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!!! Λίγο καλύτερη ανάλυση να είχε και θα ήταν ΤΕΛΕΙΟ!

Ευτυχής κάτοχος από χθές του 3G ερχόμενος από new ipad...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν third party εφαρμογες που το κανουν καλα αυτο...

 

Οπως??

Μπορεις να δωσεις καποια συγκεκριμενα παραδειγματα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ισως ειναι λιγο ακυρη αλλα δε πολυγνωριζω.Τα παιχνιδια της nvdia(tegra 3) μπορουν να τρεξουν στο note ?Ρωτω γιατι καπου διαβασα πως μονο οι συγκεκριμενοι επεξεργαστες μπορουν να τα τρεξουν <<επισημα>> απο gplay..
Link to comment
Share on other sites

Οπως??

Μπορεις να δωσεις καποια συγκεκριμενα παραδειγματα?

 

Handwrite pro ενα που χρησιμοποιω και μου ερχεται γρηγορα στο μυαλο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...