Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένας τρόπος γρήγορος και ασφαλές για Ρουτ?

 

Εγω εκανα ρουτ με αυτο τον τροπο(method 1) απλος να ξερεις ανεβαζει τον counter αλλα ειπαν οτι θα βγαλουν εφαρμογη σαν το triangle away

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1831152

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα αυτή την θήκη http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0094RBJ32/ref=oh_details_o01_s00_i00 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Λεπτή, στιβαρή και λειτουργική αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή την θήκη http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0094RBJ32/ref=oh_details_o01_s00_i00 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Λεπτή, στιβαρή και λειτουργική αρκετά.

 

Όντως ωραία φαίνεται! Εγώ πήρα μια παρόμοια που γράφει Galaxy note από ebay

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ζητάει κωδικό μία φορά όταν ανοίγει η συσκευή (όπως το τηλέφωνο) και όχι κάθε φορά που σβήνει η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ζητάει κωδικό μία φορά όταν ανοίγει η συσκευή (όπως το τηλέφωνο) και όχι κάθε φορά που σβήνει η οθόνη;

 

Ναι από τις ρυθμίσεις /ασφάλεια /κλείδωμα οθόνης /κυλιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφερομαι σοβαρα να το αγορασω αλλα δυσταζω για 2 λογους πρωτων για την οθονη που δεν ειναι HD και δευτερον μηπως τα windows 8 tablet που θα κυκλοφορησουν τελος του μηνα ειναι καλυτερα. Πιστευται πως η αναλυση δεν υστερει τοσο σε σχεση με το ipad και πως μπορειται να επεξεργαστειτε εγγραφα εξισου καλα με τα office? Οποιαδηποτε γνωμη θα με βοηθουσε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφερομαι σοβαρα να το αγορασω αλλα δυσταζω για 2 λογους πρωτων για την οθονη που δεν ειναι HD και δευτερον μηπως τα windows 8 tablet που θα κυκλοφορησουν τελος του μηνα ειναι καλυτερα. Πιστευται πως η αναλυση δεν υστερει τοσο σε σχεση με το ipad και πως μπορειται να επεξεργαστειτε εγγραφα εξισου καλα με τα office? Οποιαδηποτε γνωμη θα με βοηθουσε.

 

Μην φανταστεις και στα tablet pc με τα 8ρια η αναλυση της οθονης ειναι 1366 x 768 αυτα με τον Atom Dual Core και μονο τα μοντελα με τον ivy bridge(i3/i5/i7) θα εχουν Full HD αναλυση αλλα εκει η τιμη θα ειναι παραπανω,διοτι θα ενσωματωνουν πολυ πιο πλουσιο εξοπλισμο σε σχεση με τα tablet με τον Atom που θα ειναι πιο οικονομικα σχετικα.

Υποψη μονο τα tablet pc με Windows RT(ARM cpu) θα περιλαμβανει προεγκαταστημενα τα Office 2013(Word-Excel-Power Point-One Note) στα αλλα με την Full εκδοση των windows(Intel cpu) τα αγοραζεις-βαζεις εσυ.

Ολα ειναι θεμα τι απαιτησεις εχεις απο ενα tablet και τι αναγκες θελεις να σε καλυπτουν απο ολες τις πλευρες(hardware-sortware) και βεβαια πιο το budget που εισαι διατεθειμενος να διαθεσεις

Εφοσον δεν βιαζεσαι μπορεις να κανεις λιγο ακομα υπομονη μεχρι να μας πουν εντυπωσεις οσοι παρουν τα 8ρια tablet που θα αρχισουν να βγαινουν απο τα τελη του μηνος αρχες Νοεμβριου.

Να εχεις υποψη σου οτι τα ολα τα tablet με Windows θα υπαρχει και η δυνατοτητα πληκτρολογιου-αποσπομενα πραγμα που τα μετατρεπει σε laptop.

Δηλαδη στην ουσια θα ειναι συσκευες 2 σε 1(tablet/ultrabook)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστεις και στα tablet pc με τα 8ρια η αναλυση της οθονης ειναι 1366 x 768 αυτα με τον Atom Dual Core και μονο τα μοντελα με τον ivy bridge(i3/i5/i7) θα εχουν Full HD αναλυση αλλα εκει η τιμη θα ειναι παραπανω,διοτι θα ενσωματωνουν πολυ πιο πλουσιο εξοπλισμο σε σχεση με τα tablet με τον Atom που θα ειναι πιο οικονομικα σχετικα.

Υποψη μονο τα tablet pc με Windows RT(ARM cpu) θα περιλαμβανει προεγκαταστημενα τα Office 2013(Word-Excel-Power Point-One Note) στα αλλα με την Full εκδοση των windows(Intel cpu) τα αγοραζεις-βαζεις εσυ.

Ολα ειναι θεμα τι απαιτησεις εχεις απο ενα tablet και τι αναγκες θελεις να σε καλυπτουν απο ολες τις πλευρες(hardware-sortware) και βεβαια πιο το budget που εισαι διατεθειμενος να διαθεσεις

Εφοσον δεν βιαζεσαι μπορεις να κανεις λιγο ακομα υπομονη μεχρι να μας πουν εντυπωσεις οσοι παρουν τα 8ρια tablet που θα αρχισουν να βγαινουν απο τα τελη του μηνος αρχες Νοεμβριου.

Να εχεις υποψη σου οτι τα ολα τα tablet με Windows θα υπαρχει και η δυνατοτητα πληκτρολογιου-αποσπομενα πραγμα που τα μετατρεπει σε laptop.

Δηλαδη στην ουσια θα ειναι συσκευες 2 σε 1(tablet/ultrabook)

 

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες τελικα δε αντεξα και πηγα και το πηρα σε καλη τιμη 600€ σε 30 ατοκες το 16G 3g.

Link to comment
Share on other sites

E, συγνώμη, και καλά έκανες. Δεν θέλω να ανοίξω κανένα φλέιμ, οπότε συγχωρέστε με που θα πω ότι είναι αδιανόητο όταν υπάρχει πλέον το android να κοιτάξεις για ταμπλέτα με win...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες τελικα δε αντεξα και πηγα και το πηρα σε καλη τιμη 600€ σε 30 ατοκες το 16G 3g.

 

Καλορίζικο...

Το έχω τέσσερις μέρες και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες τελικα δε αντεξα και πηγα και το πηρα σε καλη τιμη 600€ σε 30 ατοκες το 16G 3g.

 

Καλοριζικο τοτε και να το χαρεις:)

Ειναι οντως αξιολογο μοντελο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο τοτε και να το χαρεις:)

Ειναι οντως αξιολογο μοντελο.

 

Παιδιά έναν καλό screen και μια καλή θήκη τι Προτείνετε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έναν καλό screen και μια καλή θήκη τι Προτείνετε???

 

Ψαξε στο ebay η' στο amazon για αυτες ως αφορα τις θηκες

http://www.engadget.com/2012/08/15/galaxy-note-10-1-cases-keyboard-dock/

Και για screen ολα και κατι καλο θα βρεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω:

 

1) Η αναγνώριση γραφής υπάρχει και στα ελληνικά? Αν ναι αναγνωρίζει και καλλιγραφία?

2) Επειδή με ενδιαφέρει η δημιουργία μεικτών εγγράφων, με μαθηματικές συναρτήσεις (ολοκληρωτικό – διαφορικό λογισμό) και κείμενο. Πόσο εύκολο ή πρακτικό είναι να συμβεί αυτό με την γραφίδα? Το έχετε χρησιμοποιήσει? Χρησιμοποιώ συνδυασμό math type με office και έχω άριστο αποτέλεσμα αλλά βρίσκω άκρως παραγωγική και δελεαστική την προοπτική να γράφω χειρόγραφα και με μεγάλη φορητότητα.. Ευχαριστώ

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω:

 

1) Η αναγνώριση γραφής υπάρχει και στα ελληνικά? Αν ναι αναγνωρίζει και καλλιγραφία?

2) Επειδή με ενδιαφέρει η δημιουργία μεικτών εγγράφων, με μαθηματικές συναρτήσεις (ολοκληρωτικό – διαφορικό λογισμό) και κείμενο. Πόσο εύκολο ή πρακτικό είναι να συμβεί αυτό με την γραφίδα? Το έχετε χρησιμοποιήσει? Χρησιμοποιώ συνδυασμό math type με office και έχω άριστο αποτέλεσμα αλλά βρίσκω άκρως παραγωγική και δελεαστική την προοπτική να γράφω χειρόγραφα και με μεγάλη φορητότητα.. Ευχαριστώ

Ναι αναγνωρίζει ολες τις λέξεις πολυ καλα και με ταχυτητα, καλλιγραφικα τι ενοεις?αυτο για παραδειγμα?η ολοκληρες λεξεις με στυλ καλλιγραφιας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω:

 

1) Η αναγνώριση γραφής υπάρχει και στα ελληνικά? Αν ναι αναγνωρίζει και καλλιγραφία?

2) Επειδή με ενδιαφέρει η δημιουργία μεικτών εγγράφων, με μαθηματικές συναρτήσεις (ολοκληρωτικό – διαφορικό λογισμό) και κείμενο. Πόσο εύκολο ή πρακτικό είναι να συμβεί αυτό με την γραφίδα? Το έχετε χρησιμοποιήσει? Χρησιμοποιώ συνδυασμό math type με office και έχω άριστο αποτέλεσμα αλλά βρίσκω άκρως παραγωγική και δελεαστική την προοπτική να γράφω χειρόγραφα και με μεγάλη φορητότητα.. Ευχαριστώ

 

για την καλλιγραφια δες τι γραφει για τη "ρεουσα γραφη" το εγχειρίδιο:

-- Γλώσσες που δεν υποστηρίζουν ρέουσα γραφή: Čeština,

Български, Ελληνικά, Eesti, Hrvatski, Magyar, íslenska, Қазақ,

한국어, Lietuvių, Latviešu, Polski, Română, Русский, Slovenčina,

Slovenščina, Srpski, Türkçe, Українська, Dansk, Suomi, Norsk,

Svenska

 

για τα μαθηματικα θα σου λυθουν πολλες αποριες με το παρακατω βιντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZTiCErW6jxg&feature=share&list=PL8095B2677327E09C

Link to comment
Share on other sites

για την καλλιγραφια δες τι γραφει για τη "ρεουσα γραφη" το εγχειρίδιο:

 

 

για τα μαθηματικα θα σου λυθουν πολλες αποριες με το παρακατω βιντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZTiCErW6jxg&feature=share&list=PL8095B2677327E09C

 

Θα ήθελα αν σου είναι εύκολο να εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά αυτό με τη ρέουσα γραφή. Τι ακριβώς εννοείς; μεμονωμένες λέξεις σε σχέση με προτάσεις ολόκληρες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρεουσα γραφη ειναι ορος που χρησιμοποιεί η samsung στο εγχειριδιο. νομιζω εννοεί λεξεις και γραμματα που ειναι γραμμενα "μονοκονδυλια" οπως τα καλλιγραφικά.

 

το εγχειριδιο θα το βρεις: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201208/20120807084519663/GT-N8000_UM_Open_Icecream_Gre_Rev.1.0_120806_Screen.pdf

 

δες τις σελιδες 39-41.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Πήγα σήμερα και στο πλαίσιο και το εξέτασα από κοντά. Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι πως το snote δεν συνεργάζεται με το polaris office. Δηλαδή όταν έγραφα μια συνάρτηση στο snote δεν υπήρχε κανένας τρόπος να την μεταφέρω σε κείμενο .doc του polaris...Την μετέφερε απλά σαν μαύρο πλαίσιο! Κατά τα άλλα μου φάνηκε πολύ γρήγορο. Το θέμα είναι πως αυτό που ήθελα δεν γίνεται. Δηλαδή είναι χρήσιμο εργαλείο για να κρατάς πολύ καλές σημειώσεις, αλλά για κάτι πιο formal με ταυτόχρονη επεξεργασία κειμένου και συναρτήσεων δεν εξυπηρετεί.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Πήγα σήμερα και στο πλαίσιο και το εξέτασα από κοντά. Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι πως το snote δεν συνεργάζεται με το polaris office. Δηλαδή όταν έγραφα μια συνάρτηση στο snote δεν υπήρχε κανένας τρόπος να την μεταφέρω σε κείμενο .doc του polaris...Την μετέφερε απλά σαν μαύρο πλαίσιο! Κατά τα άλλα μου φάνηκε πολύ γρήγορο. Το θέμα είναι πως αυτό που ήθελα δεν γίνεται. Δηλαδή είναι χρήσιμο εργαλείο για να κρατάς πολύ καλές σημειώσεις, αλλά για κάτι πιο formal με ταυτόχρονη επεξεργασία κειμένου και συναρτήσεων δεν εξυπηρετεί.

 

Ισως πρεπει να κανεις λιγο υπομονη να βγουν τα Windows 8 tablet pc οπου θα βγουν αρκετα μοντελα με γραφιδα(Wacom digitizers) και ισως σε καλυπτει καλυτερα και στην συνεργασια με το office 2013.

Αυτο ισχυει και για τα ατομα που ενδιαφερονται σε εργασιες με μαθηματικες συναρτησεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως πάει μπαταρία με το μηχανάκι σε εσάς???

Εδώ βγάζει περίπου 7 ώρες ενεργή οθόνη φυσικά με όλα ενεργοποιημένα WIFI-GPS κτλ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως πάει μπαταρία με το μηχανάκι σε εσάς???

Εδώ βγάζει περίπου 7 ώρες ενεργή οθόνη φυσικά με όλα ενεργοποιημένα WIFI-GPS κτλ...

 

μια απο τα ιδια...με ολα ανοιχτα 6-8 ωρες περιπου.και σε standby απο της 12 το βραδυ μεχρι της 8 το πρωι παλι με ολα ανοιχτα πλην της οθονης τρωει μονο 5%.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με ενδιαφέρει να αγοράσω το note απλά θέλω να κάνω μια ερώτηση. sto s note με το πενάκι που αναγνωρίζει τους χαρακτήρες πού σχεδιάζεις και τους βγάζει σε ψηφιακή μορφή λίγο που το δοκίμασα σε ένα μαγαζί είδα ότι δεν υποστηρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει τρόπος η πρόγραμμα για να γίνει αυτό?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με ενδιαφέρει να αγοράσω το note απλά θέλω να κάνω μια ερώτηση. sto s note με το πενάκι που αναγνωρίζει τους χαρακτήρες πού σχεδιάζεις και τους βγάζει σε ψηφιακή μορφή λίγο που το δοκίμασα σε ένα μαγαζί είδα ότι δεν υποστηρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει τρόπος η πρόγραμμα για να γίνει αυτό?

 

Επειδη και εγω είχα ενδιασμους τελκα μπορείς να γραφεις Ελληνικα μάλιστα τώρα σου γραΦω με το πενακι

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω είχα ενδιασμους τελκα μπορείς να γραφεις Ελληνικα μάλιστα τώρα σου γραΦω με το πενακι

 

δηλαδή στα μετατρέπει κανονικα σε ψηφιακους χαρακτήρες ? αν ναι πως ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...