Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη αν ειμαι off topic αλλα θα ηθελα να ρωτησω γιατι ενω η τιμη της συσκευης ειναι 374,28 λιρες με δωρεαν μεταφορικα, στο τελος οταν ειμαι ετοιμος να πληρωσω μου βγαζει τιμη 383,64 λιρες.

(αυτα στο amazon uk)

 

Ειναι η διαφορα ΦΠΑ απο 19 σε 23.

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εν το μεταξύ, στο amazon.co.uk αν έχεις valid eu ΑΦΜ, η τιμή με τα μεταφορικά (δεν συζητάω για free ss δεν έχει καν tracking number) βγαίνει στα ~415 ευρώ...

 

Νομίζω σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι και οι πρωτες μειωσεις στην τιμη!

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Samsung-Tablet-Galaxy-Note-10-1-3G-Grey.htm

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει βρει την καλυτερη τιμη υπαρχει?εσωτερικο η εξωτερικου?Με δελεαζει η αγορα της αν και θα ηθελα να κοιταξω και προς acer a700 μερια.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει βρει την καλυτερη τιμη υπαρχει?εσωτερικο η εξωτερικου?Με δελεαζει η αγορα της αν και θα ηθελα να κοιταξω και προς acer a700 μερια.

Ευχαριστω

 

Για το wifi-3g η το wifi σκετο?

Link to comment
Share on other sites

wifi εκδοση 16 gb, 519 euro σε σκρουτζομαγαζο το εχω βρει το πιο φθηνο,παιζει καπου αλλου φθηνοτερα?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

wifi εκδοση 16 gb, 519 euro σε σκρουτζομαγαζο το εχω βρει το πιο φθηνο,παιζει καπου αλλου φθηνοτερα?Ευχαριστω

 

Απο amazon.de

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

wifi εκδοση 16 gb, 519 euro σε σκρουτζομαγαζο το εχω βρει το πιο φθηνο,παιζει καπου αλλου φθηνοτερα?Ευχαριστω

 

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B008UQ7KA4/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

461.29€ το πρωτο αποτελεσμα με 372.99 λιρες αλλα δεν ξερω ποσα μεταφορικα.

 

Edit:Amazon.de ηπιο φθηνη 499€ http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B008V23G4G/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει βρει την καλυτερη τιμη υπαρχει?εσωτερικο η εξωτερικου?Με δελεαζει η αγορα της αν και θα ηθελα να κοιταξω και προς acer a700 μερια.

Ευχαριστω

 

Να μην κοιτάξεις προς Α700 μεριά όχι.δεν ακούει καλά αυτό το tablet και θα σε χαλάσει.

Γράφω απο ενα galaxy note 10.1 και του δινω μια δευτερη ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να μην κοιτάξεις προς Α700 μεριά όχι.δεν ακούει καλά αυτό το tablet και θα σε χαλάσει.

Γράφω απο ενα galaxy note 10.1 και του δινω μια δευτερη ευκαιρια.

 

Δε σε πολυκαταλαβαινω,εννοεις πως το α700 εχει προβλημα?

 

Μονο το Αμαζον το εχει φθηνοτερα απολους μιας και ειναι δωρεαν τα μεταφορικα,expansys ειναι οσο Ελλαδα χωρις τα μεταφορικα 19 ευρω οποτε ακυρο...UK λογικα δε στελνουν και αν στελουν φτανει την τιμη της Αμαζον....Σε ποσο καιρο περιπου πεφτουν οι τιμες μετα απο ενα νεο προιον?Ας πουμε κανα 10% πιστευω 470 ειναι παααρα πολα και ας ειμαι ψημενος να το παρω!:lol:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Να μην κοιτάξεις προς Α700 μεριά όχι.δεν ακούει καλά αυτό το tablet και θα σε χαλάσει.

Γράφω απο ενα galaxy note 10.1 και του δινω μια δευτερη ευκαιρια.

Vageli το κοιταγα κ εγω το Note 10.1 αλλα... όταν κοιτάω του γιου μου το New iPad με αυτήν την οθόνη ε ξενερώνω με τα 1280χ800 του Note , παρόλο που έχει πάρα πολύ καλή απόκριση, είναι γρήγορο 1 ωρίτσα ετσι που το δούλεψα μου άφησε καλη εντύπωση αλα μ τα χάλαγε η οθονη ,οπότε ειπα να περιμένω να βγουν επεξεργαστές που να υποστηρίζουν σωστά τις υψηλές αναλύσεις κ θα δω τότε.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μονο το Αμαζον το εχει φθηνοτερα απολους μιας και ειναι δωρεαν τα μεταφορικα,expansys ειναι οσο Ελλαδα χωρις τα μεταφορικα 19 ευρω οποτε ακυρο...UK λογικα δε στελνουν και αν στελουν φτανει την τιμη της Αμαζον....Σε ποσο καιρο περιπου πεφτουν οι τιμες μετα απο ενα νεο προιον?Ας πουμε κανα 10% πιστευω 470 ειναι παααρα πολα και ας ειμαι ψημενος να το παρω!:lol:

Σε ενα 2μηνο 3μηνο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Vageli το κοιταγα κ εγω το Note 10.1 αλλα... όταν κοιτάω του γιου μου το New iPad με αυτήν την οθόνη ε ξενερώνω με τα 1280χ800 του Note , παρόλο που έχει πάρα πολύ καλή απόκριση, είναι γρήγορο 1 ωρίτσα ετσι που το δούλεψα μου άφησε καλη εντύπωση αλα μ τα χάλαγε η οθονη ,οπότε ειπα να περιμένω να βγουν επεξεργαστές που να υποστηρίζουν σωστά τις υψηλές αναλύσεις κ θα δω τότε.

 

Δεν έχεις άδικο. Τα ίδια είχα γράψεί κι εγώ άλλωστε προ ημερών. Αυτό έχουμε όμως τώρα και δεν παύει να είναι μια πολύ καλή υλοποίηση. Θα το δοκιμάσω να δω τι μπορεί να κάνει στην καθημερινότητα. Πάμε για 2013 για αυτό που λες..

@stelios

Εννοώ κτίριο δεν έχει καλή οθόνη σε απόκριση, χάνει πατήματα.

Αυτό απο μόνο του καταστρέφει όλη την εμπειρία....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εντυπωσεις μετα απο 2 ημερες κατοχης:

- Ποιοτητα κατασκευης: της πλακας. Τα ειχα ξαναγραψει, το γραφω και παλι. Τα πλαστικα ειναι για τα πανηγυρια και το design τουλαχιστον αδιαφορο. Σωζεται απο το γεγονος οτι οπως και να εχει θα μπει σε θηκη, γιατι αλλιως ενα tablet δεν ειναι χρηστικο. Ευτυχως ειναι εμπορικη συσκευη και στο ebay υπαρχουν πολλες και ποιοτικες θηκες (ηδη παρηγγειλα μια, που ειναι original like σε χαμηλη τιμη).

- Οθονη: Ισως η καλυτερη 1280Χ800 που εχω δει, αλλα σε καμια περιπτωση δε μπορει να αγγιξει την ευχαριστηση που σου προσφερει ενα new ipad η το infinity pad σε αυτο τον τομεα. Κατα τα αλλα αψογη χρωματικη απεικονιση και το καλυτερο δυνατο cleartype για την αναλυση που διαθετει.Επισης, βασικο: Μετα το ipad ειναι το μοναδικο android tablet που ακουει εξαιρετικα στις "touch" επιταγες του χρηστη. Δε χανει πατηματα, ειναι precise ακομα και αν εισαι κοιμισμενος. Πολυ σημαντικο!

- Η καλυτερη android εμπειρια μεχρι σημερα. Ταχυτατο, κανει rendering σε μεγαλα pdf - βαριες ιστοσελιδες πολυ γρηγορα και σε αυτο βοηθα ο καλυτερος συνδυασμος cpu+gpu της αγορας, παραλληλα με τη "χαμηλη" αναλυση και αυτο του επιτρεπει το αρτιο αποτελεσμα.

Μικρο-lags υπαρχουν, αλλα δεν ενοχλουν σε καμια περιπτωση και φυσικα στην πραξη ειναι γρηγοροτερο απο το new ipad.

- Η wacom υλοποιηση ειναι ολα τα λεφτα. Ξεψαχνιζω τις s-pen compatible εφαρμογες και ευτυχως ηδη υπαρχουν καποιες που να προσδιδουν εξτρα χρηστικοτητα, μαζι με τις bundled απο τη sammy. Το γεγονος ειναι οτι η γραφιδα "ακουει" παρα πολυ καλα και αυτο απο μονο του μπορει να αποτελεσει λογο αγορας. Μερικες εφαρμογες που προτεινω ειναι: ezPDF (pdf annotation etc), Quill, LectureNotes.

- Εχει πολυ καλη αυτονομια. Εχω κανει μολις μια φορτιση και δε μπορω να εκφερω αξιοπιστη γνωμη, αλλα θεωρω πως η μπαταρια του ειναι πραγματικα πολυ καλη. Ισως ξεπερνα τις 7 ωρες συνεχομενης χρησης, αλλα αυτο θα το ξερω τις επομενες ημερες.

- Διαθετει πολυ καλα ηχεια, τα καλυτερα σε tablet μαζι με το Acer A700.

 

All in all, ομολογω πως ημουν υπερβολικος και σε ενα βαθμο αδικος στις πρωτες μου εντυπωσεις απο αυτο το tablet. Με απογοητευσε η "παλια" αναλυση και τα υλικα κατασκευης, αλλα απο εκει και περα οποιος θελει τη wacom γραφιδα για σημειωσεις - brainstorming θα το "αγαπησει". Εγω ειμαι fan του galaxy note 5.3 και πιθανοτατα θα το κρατησω να το χρησιμοποιω παραλληλα.

Δειτε και τι φερνει η 4.1.1 (ηδη παιζει σε official beta) και πιο συγκεκριμενα -μεταξυ αλλων- στο 4ο λεπτο παρατηρηστε την υλοποιηση του Multitasking (4 εφαρμογες παραλληλα ή και περισσοτερες - τωρα μαλιστα).

http://www.youtube.com/watch?v=UjFM1fHue58

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως ψιλοενθουσιαστικα με το leak του Jelly bean γιατι πριν με αυτα που ειδα και διαφορα σχολια για το περιβοητο multitasking(fail) ειχα ξενερωσει...Ισως το ολο θεμα του Note με της μοναδικες εφαρμογες του,την δυναμη του επεξεργαστη-μνημης σε κανει να παραβλεψεις τα φθηνα(?) υλικα καταστκευης του....αν πεσει στα 400-420 θα το παρω χωρις ενδοιασμους!
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως ψιλοενθουσιαστικα με το leak του Jelly bean γιατι πριν με αυτα που ειδα και διαφορα σχολια για το περιβοητο multitasking(fail) ειχα ξενερωσει...Ισως το ολο θεμα του Note με της μοναδικες εφαρμογες του,την δυναμη του επεξεργαστη-μνημης σε κανει να παραβλεψεις τα φθηνα(?) υλικα καταστκευης του....αν πεσει στα 400-420 θα το παρω χωρις ενδοιασμους!

 

Πότε βλέπετε να πέφτει στα 400€;

Προς το παρόν το Ρ5110 είναι στα 365€, οπότε για να κατέβει τόσο το Note θα πρέπει είτε να εξαφανιστεί από την αγορά το Ρ5110 είτε να φτάσει τα 300€. Εγώ πήγαινα για το Ρ5110 αλλά τώρα σκέφτομαι και το Ρ8010 (αν φτάσει σε τέτοια επίπεδα βέβαια).

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε κανα 2-3 μηνες,Αμαζον Αγγλικο εχει 470 ευρω με δωρεαν μεταφορικα

 

Kατι ασχετο,οι εφαρμογες του note π.χ copy paste απο websites,κυκλωνεις μια φωτο η παραγραφο και αποθηκευεται στα αρχεια σου κτλπ ειναι ιδικα μονο για note η παιζει να βρω αυτα τα apps και μαζι με ενα stylus capacitive να παιξω και σε αλλη ταμπλετα?

Edited by stelios1981
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να συνδέεται σε δίκτυο;

 

τι δικτυο εννοεις?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά μου σε κάθε γραφείο υπάρχει καλώδιο δικτύου που σου δίνει πρόσβαση τόσο στο internet όσο και στο εταιρικό mail κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενσύρματα αναρωτήθηκα αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα...

 

για τα ενσυρματα δυστυχως δεν εχω δει κατι εγω αλλα νομιζω δεν γινετε!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα οι πρώτες εντυπώσεις είναι τέλειες η οθόνη είναι μια χαρά και πολύ καλή ΌΧΙ τέλεια και οποίος έχει μάθει στις amoled της Samsung μπορεί να του φαίνεται κάπως αλλά δεν παύει να είναι παρά πολύ καλή και με τέλειο touch και scroll.μέχρι στιγμής αυτά έχω να πω όλες οι απορίες δεκτές , μόλις το επεξεργαστώ και το ζορίσω παραπάνω θα σας πω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...