Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά με ενδιαφέρει να αγοράσω το note απλά θέλω να κάνω μια ερώτηση. sto s note με το πενάκι που αναγνωρίζει τους χαρακτήρες πού σχεδιάζεις και τους βγάζει σε ψηφιακή μορφή λίγο που το δοκίμασα σε ένα μαγαζί είδα ότι δεν υποστηρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει τρόπος η πρόγραμμα για να γίνει αυτό?

 

Δες στη σελιδα 11 τελευταιο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Θα θελα να ρωτησω τους κατοχους που βλεπουν ταινιες, πως τα παει;

 

Πως ειναι η ποιοτητα της εικονας με avi και mkv 720p & 1080p?

 

Κολαει; κανει σπασιματα;

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Θα θελα να ρωτησω τους κατοχους που βλεπουν ταινιες, πως τα παει;

 

Πως ειναι η ποιοτητα της εικονας με avi και mkv 720p & 1080p?

 

Κολαει; κανει σπασιματα;

 

Εδώ δουλεύει άψογα και full hd

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Θα θελα να ρωτησω τους κατοχους που βλεπουν ταινιες, πως τα παει;

 

Πως ειναι η ποιοτητα της εικονας με avi και mkv 720p & 1080p?

 

Κολαει; κανει σπασιματα;

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Είδα το Avengers σε 1080 και όλη τη πρώτη season games of Thrones και τώρα τη δεύτερη σε 720p.επισης κατεβάζω ταυτόχρονα και τα επόμενα επεισόδια και δεν κάνει το παραμικρό κόλλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δες στη σελιδα 11 τελευταιο ποστ

 

ευχαριστώ απλά προφανώς όπως το ψαχούλεψα γρήγορα δεν είχα δει αυτή την επιλογή αρά πάμε βουρ για note να έιχε και λιγο καλυτερη οθόνη θα ταν το ονειρικό ταβλετ

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Βασικα επειδη θελω μια ταμπλετα για μεγαλητερη φορητοτητα σκεφτομουν το new ipad. Ομως ειδα οτι δυσκολευεται με 1080p ενω με την υψηλης ποιοτητας οθονη θα δειχνει ...δραμα τα avi αρχεια.

 

Ειδα απο κοντα το note 10.1 και δεν με χαλασε γενικοτερα. Υστερει σε ποιοτητα οθονης βεβαια.

 

οι δικες σας τι μεγεθος ειναι. Εχετε δοκιμασει κοντα στα 7giga mkv 1080p?

 

Με ποιο player βλεπετε;

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Βασικα επειδη θελω μια ταμπλετα για μεγαλητερη φορητοτητα σκεφτομουν το new ipad. Ομως ειδα οτι δυσκολευεται με 1080p ενω με την υψηλης ποιοτητας οθονη θα δειχνει ...δραμα τα avi αρχεια.

 

Ειδα απο κοντα το note 10.1 και δεν με χαλασε γενικοτερα. Υστερει σε ποιοτητα οθονης βεβαια.

 

οι δικες σας τι μεγεθος ειναι. Εχετε δοκιμασει κοντα στα 7giga mkv 1080p?

 

Με ποιο player βλεπετε;

Παλικάρι μου ποιο το νόημα του 1080 σε 720p οθόνη? εκτός κ αν δίνεις στην tv σαν media player .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από το ebay αυτήν: 2x Exim Clear screen Protector film for Samsung GalaxyNote10.1 GT-N8000

 

Price: £9.99 / Shipping & Handling Fee: £0.00

Εξαιρετική ποιότητα και αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει update? Εμένα έχει κάνα τρεις μέρες αλλά δεν την έκανα γιατί βαριέμαι να ξανά κάνω ροοτ και να περνάω το script για τις μνήμες . ξέρουμε τι βελτιώνει? ή μήπως είναι κάποιο update σαν προετοιμασία για να πάρουμε JB? Το δικό μου είναι γερμανικο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα πίσω από το service tης samsung σε 1 μόλις εβδομάδα. Μου άλλαξαν και την οθόνη lcd η οποία βρίσκεται κάτω από το τζάμι (touch panel digitizer) με την δικαιολογία ότι τους έρχεται πακέτο. Οπότε χρεώθηκα 218 ευρώ.

 

Όμως το ξαναέστειλα πίσω 2 φορά γιατί δεν το επισκεύασαν σωστά. Το spen σε ένα κομμάτι της οθόνης δεν ανταποκρίνεται. Μονό με το δάχτυλο. Καμιά ιδέα κάποιος τι λάθος έκαναν?? Ελπίζω να το φτιάξουν σωστά αυτήν την φορά. Επίσης στο κούμπωμα της ταμπλέτας εχω 5/10 τις εκατό παραπάνω τριξίματα λόγω επισκευης και το στυλό δεν κουμπώνει στην θέση του σφιχτά. Είναι πολύ χαλαρό αλλά ευτυχώς δεν πέφτει από την θέση του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα full wipe και μου σβηστηκαν ολα μηπως ξερεις κανεις που μπορω να βρω τα πραγματα που ειχε απο τη μανα του πχ το βιντεακι με το ελικοπτερο τις φωτο και τα books στο snote?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός galaxy tab 10.1 3g p7500 και θα ήθελα την γνώμη σας όσον αφορά το αν αξίζει η μετάβαση στο note.

δηλαδή να δώσω περίπου 350 επιπλέον. Η χρήση μου κυρίως είναι για serfarisma e-mail αλλά σίγουρα θα μου φανεί χρήσιμη και η λειτουργία του s-pen kai tou s-note. αξίζει η μεταπήδηση ? η οθόνη του το ξέρω ότι δεν είναι και retina αλλά έχει σημαντική διαφορά τουλαχιστον απο το δικό μου? με κάρτα 3g δεδομένων γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δέχομαι κλήσεις ? Ο κυριότερος λόγος που δίνω το p7500 είναι επειδή δεν θα πάρει και την jelly bean και για μένα είναι η μόνη έκδοση απ όσο έχω δεί που είναι πραγματικά καλά στημένη.

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα full wipe και μου σβηστηκαν ολα μηπως ξερεις κανεις που μπορω να βρω τα πραγματα που ειχε απο τη μανα του πχ το βιντεακι με το ελικοπτερο τις φωτο και τα books στο snote?

 

αν τα θαλεις ολα πρεπει να ξαναπερασεις την ρον απο την αρχη

 

Παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός galaxy tab 10.1 3g p7500 και θα ήθελα την γνώμη σας όσον αφορά το αν αξίζει η μετάβαση στο note.

δηλαδή να δώσω περίπου 350 επιπλέον. Η χρήση μου κυρίως είναι για serfarisma e-mail αλλά σίγουρα θα μου φανεί χρήσιμη και η λειτουργία του s-pen kai tou s-note. αξίζει η μεταπήδηση ? η οθόνη του το ξέρω ότι δεν είναι και retina αλλά έχει σημαντική διαφορά τουλαχιστον απο το δικό μου? με κάρτα 3g δεδομένων γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δέχομαι κλήσεις ? Ο κυριότερος λόγος που δίνω το p7500 είναι επειδή δεν θα πάρει και την jelly bean και για μένα είναι η μόνη έκδοση απ όσο έχω δεί που είναι πραγματικά καλά στημένη.

 

δεν ξερω αν αξιζουν τα 350 διαφορα παντως το ενα ταμπλετ με το αλλο εχουν μεγαλη διαφορα.κλησεις μπορεις να κανεις κανονικα.το μεγαλο του + ειναι και οι λειτουργιες με το πενακι το οποιο δουλευει αψογα κατα την γνωμη μου στο ταμπλετ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα κι εγώ. :) Μου ήρθε εχτές και σήμερα ψάχνω καμιά καλή θήκη. Πολύ λίγα πράγματα κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Μου φαίνεται θα πρέπει να αγοράσω από ebay...
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

αν τα θαλεις ολα πρεπει να ξαναπερασεις την ρον απο την αρχη

 

Αυτο εκανα τη κατεβασα απο το sammobile περιπου 1gb την επισημη ελληνικη ελπιζωντας οτι θα τα εχει τελικα ομως δεν υπηρχε τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το video με το ελικόπτερο μπορεις να το βρεις ψάxνωντaς στο google.
Live long and prosper
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ υποψήφιος αγοραστής του εν λόγο tablet. Μια ερώτηση: υπάρχει πρόβλημα εάν ακουμπάει το χέρι όταν γράφετε με το pen; Μιλάω για το χέρι που κρατάμε το pen όπως όταν γράφουμε σε χαρτί.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ υποψήφιος αγοραστής του εν λόγο tablet. Μια ερώτηση: υπάρχει πρόβλημα εάν ακουμπάει το χέρι όταν γράφετε με το pen; Μιλάω για το χέρι που κρατάμε το pen όπως όταν γράφουμε σε χαρτί.

 

Όχι κανένα πρόβλημα είναι σαν να γράφεις στο χαρτί

Εχει κάπου ρύθμιση να δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας όπως στο σ3 και νοτε2?

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός galaxy tab 10.1 3g p7500 και θα ήθελα την γνώμη σας όσον αφορά το αν αξίζει η μετάβαση στο note.

δηλαδή να δώσω περίπου 350 επιπλέον. Η χρήση μου κυρίως είναι για serfarisma e-mail αλλά σίγουρα θα μου φανεί χρήσιμη και η λειτουργία του s-pen kai tou s-note. αξίζει η μεταπήδηση ? η οθόνη του το ξέρω ότι δεν είναι και retina αλλά έχει σημαντική διαφορά τουλαχιστον απο το δικό μου? με κάρτα 3g δεδομένων γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δέχομαι κλήσεις ? Ο κυριότερος λόγος που δίνω το p7500 είναι επειδή δεν θα πάρει και την jelly bean και για μένα είναι η μόνη έκδοση απ όσο έχω δεί που είναι πραγματικά καλά στημένη.

 

Η αδερφή μου έχει το 7500 και έτσι έχω άποψη για την διαφορά στην εμπειρία χρήσης. Με δυο λόγια: Η οθόνη είναι πάνω-κάτω η ίδια. Όμως η διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης είναι σημαντική. Επιπέον η χρήση του S-Pen είναι μοναδική. Εμένα λόγω επαγγέλματος με έχει σώσει! Όντως το JB θα το απογειώσει...

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει το 7500 και έτσι έχω άποψη για την διαφορά στην εμπειρία χρήσης. Με δυο λόγια: Η οθόνη είναι πάνω-κάτω η ίδια. Όμως η διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης είναι σημαντική. Επιπέον η χρήση του S-Pen είναι μοναδική. Εμένα λόγω επαγγέλματος με έχει σώσει! Όντως το JB θα το απογειώσει...

 

Πράγματι είναι ένα φοβερό εργαλείο για όλα! Ναι με το JB θα αλλάξει πάρα πολύ και είναι το καλύτερο tablet, εγώ που έχω και το νοτε 2 βλέπω ότι η μόνη διαφορά είναι το μέγεθος, σκέφτομαι να το δώσω.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...