Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο googleplay κυκλοφορουν αρκετες επιλογες για flashplayer κ διαφορες εκδοσεις,ποια ομως ειναι η ενδεδειγμενη για το tablet μας?

 

Καλημέρα.

 

Εγώ πήγα σε αυτό το Link της adobe : http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

και έβαλα την έκδοση Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.47).

Μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν το έχω root , απλά πήγα σε αυτό το link με το tablet , κατέβασα το αρχείο και το έκανα Install με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλαμε για υπερ-τραγικη διαφορα.

απο 28 ημερες standby σε 4? Αν ειναι να ξαναβαλω ice cream ...δεν εχει και τραγικη διαφορα :S

 

Και για του λογου το αληθες, ειδου και η αποδειξη με ICS... (μιση ωρα περιπου χρηση updates κλπ και μια φορα που το χαζευε ενας φιλος)

http://imageshack.us/a/img593/8054/notestby.th.png

 

Δεν θα μας δώσει κανείς τα φώτα του ωρε παλικάρια?????? Όντως και σε μένα με ICS ξεχνούσε να αδειάσει η μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μας δώσει κανείς τα φώτα του ωρε παλικάρια?????? Όντως και σε μένα με ICS ξεχνούσε να αδειάσει η μπαταρία!!!

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν δεν έχεις κάνει μετά την αναβάθμιση.

Πάρε πρώτα backup, γιατί θα χαθούν όλα και το τάμπλετ θα επιστρέψει στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μας δώσει κανείς τα φώτα του ωρε παλικάρια?????? Όντως και σε μένα με ICS ξεχνούσε να αδειάσει η μπαταρία!!!

 

Η γκρι επικεφαλίδα στη μπαταρία με την ένδειξη 28+ δεν είναι να την παίρνεις στα σοβαρά . Δείχνει ότι της κατέβει .

Με την ICS μου έδειχνε , ας πούμε 14η 20ω 15λ . Εκλεινα ξανάμπαινα και οι 14ω είχαν γίνει 7ω ή τα 20λ 5λ .

Τουλάχιστον με τη JB αν κάνω refresh θα μου αλλάξει κάποια δεύτερα και όχι ημέρες ή ώρες .

Δεν σου κάνει εντύπωση που γιά την οθόνη , που θεωρητικά τρώει τον άμπακο σου δείχνει μόνο 4% ?

Προσωπικά με ICS είχα κρατήσει κάποιες στατιστικές και δεν βλέπω καμιά ιδιαίτερη διαφοροποίηση με την JB .

Κάποιο φίλοι ρεπορτάρανε διαφορές , εγώ ακόμα δεν τις είδα . Μπορεί βέβαια να έχει σχέση με την χρήση , αλλά σε

βασικά όπως , αναμονή , περιήγηση στο Internet , Video , μουσική τα νούμερα είναι ίδια .

FYI Εχω ενεργοποιημένη την "εξοικονόμηση ενέργειας", την φωτεινότητα στο 50% , και τη διάρκεια στο 1 λεπτό .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν παρατήρησα κάποια αξιόλογη μεταβολή στην μπαταρία. Είχα και έχω ενεργή την εξοικονόμηση, και τη φωτεινότητα στο αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εγώ πήγα σε αυτό το Link της adobe : http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

και έβαλα την έκδοση Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.47).

Μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν το έχω root , απλά πήγα σε αυτό το link με το tablet , κατέβασα το αρχείο και το έκανα Install με τη μία.

 

Δουλεύει μια χαρά!!:) Thanks!!!!!

Πάντως περίεργο πως έγινε το install μιας και η Jelly Bean δεν δέχεται πλέον τον flash player! (Για παράδειγμα στο κινητό μου που είναι στην ίδια έκδοση, δεν δέχεται το αρχείο με τίποτα!) Μπράβο στην Samsung που άφησε ένα ....παραθυράκι ανοιχτό για όποιον θέλει flash! Δεν νομίζω πως έγινε κατά λάθος η κίνηση αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια υπολείμματα της ICS το επιτρέπουν :!: .. απίθανο ?

Μπορεί η JB να είναι καλύτερη :) από την ICS , αλλά σίγουρα δεν είναι δα και το τέλειο λειτουργικό .

'Αλλωστε γιά να δουλεύει η Google πάνω σε ακόμα ένα επιδόρπιο , μιά ακόμα νέα έκδοση android την Key Lime Pie κάτι ξέρει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος το Polaris Office που έχει πάνω η ταμπλέτα. Εμένα μου κόβει το κείμενο άτσαλα καθώς κόβει τις λέξεις. προσπάθησα να αλλάξω περιθώρια στη σελίδα αλλά δεν βρήκα κάτι που να το διορθώσει...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές το κάνει και σε μένα. Εγώ έχω κατεβάσει και το kingsoft office (είναι δωρεάν) και παίζω σε δύο ταμπλό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος το Polaris Office που έχει πάνω η ταμπλέτα. Εμένα μου κόβει το κείμενο άτσαλα καθώς κόβει τις λέξεις. προσπάθησα να αλλάξω περιθώρια στη σελίδα αλλά δεν βρήκα κάτι που να το διορθώσει...:confused:

:!: Μία απο τα ίδια. :p

Δοκίμασε το OFFICESUITE PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ να ρωτήσω για το εάν υπάρχει κάποιος λόγος ώστε κάποιος να κάνει root το ΝΟΤΕ, επειδή δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με το root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα με τ οποιο θα μπορουσαν να παιξουν ολα τα βιντεο του youtube ακομη και αυτα στα οποια αναφερεται οτι δεν ειναι διαθεσιμα για κινητες συσκευες!!!!!ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω πως υπάρχει η ενότητα Android για τις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

:!: Μία απο τα ίδια. :p

Δοκίμασε το OFFICESUITE PRO

 

Μερικές φορές το κάνει και σε μένα. Εγώ έχω κατεβάσει και το kingsoft office (είναι δωρεάν) και παίζω σε δύο ταμπλό!

 

Ευχαριστώ...μου φαίνεται θα το βγάλω και θα δοκιμάσω αυτά που μου λέτε... :)

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ να ρωτήσω για το εάν υπάρχει κάποιος λόγος ώστε κάποιος να κάνει root το ΝΟΤΕ, επειδή δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με το root.

 

Καλησπέρα Inspigr :)

Ως νέος χρήστης θα σου πω ότι αυτό που κατάλαβα και έκανα και εγώ είναι μόνο root για να έχω τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσω κάποιες καλές εφαρμογές που δουλεύουν έτσι αλλά και να έχω έναν πλήρη έλεγχο της ταμπλέτας ώστε να μπορώ να διαγράψω κάποια μανίσια πράγματα που δεν τα χρειάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ζω στη γερμανια κ ενδιαφερομαι για την αγορα μιας καλης ταμπλετας. Στα μαγαζια στη γερμανια βρισκω τη wifi εκδοση στα 429 ευρω κ την 3g εκδοση στα 519 ευρω. Τι λετε για μια τετοια αγορα, θα μου το προτεινατε σε αυτες τις τιμες;

Σας ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ζω στη γερμανια κ ενδιαφερομαι για την αγορα μιας καλης ταμπλετας. Στα μαγαζια στη γερμανια βρισκω τη wifi εκδοση στα 429 ευρω κ την 3g εκδοση στα 519 ευρω. Τι λετε για μια τετοια αγορα, θα μου το προτεινατε σε αυτες τις τιμες;

Σας ευχαριστω..

 

Προσωπική μου άποψη, αν είναι να αντικαταστήσεις σύντομα και το κινητό, πάρε την 3G έκδοση.

Aν θέλεις να κρατήσεις το κινητό πάρε το wi-fi only. To μόνο σημείο που δεν θα έχεις ασύρματο δίκτυο είναι το αυτοκίνητο

αλλά εκεί δεν ενδείκνυται σοβαρή ενασχόληση με το ταμπλετ εκτός από GPS.

Επειδή είσαι γερμανία λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα εύρεσης hotspot.H τιμές είναι καλές κατα την γνώμη μου.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τσέκαρε και το Sony Xperia S και αν μπορείς να περιμένεις το Z. θα σου πρότεινα και το ASUS PAD Infinity αλλά ξεφεύγει στην τιμή. Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ζω στη γερμανια κ ενδιαφερομαι για την αγορα μιας καλης ταμπλετας. Στα μαγαζια στη γερμανια βρισκω τη wifi εκδοση στα 429 ευρω κ την 3g εκδοση στα 519 ευρω. Τι λετε για μια τετοια αγορα, θα μου το προτεινατε σε αυτες τις τιμες;

Σας ευχαριστω..

 

Αν θες κυριως web, games, media τοτε το Note 10.1 και το Nexus 10 είναι πολυ καλες επιλογες. Το Note 10.1 υπερτερει στην επεκταση της μνημης μεσω micro sd, το πιο καλο multitasking και το Spen ενω το Nexus στην οθονη και τις πιο γρηγορες αναβαθμισεις.

 

Αν θες ομως να εισαι πιο παραγωγικος (πχ Office, legacy εφαρμογές) πηγαινε σε Win8 tablet τυπου Acer w510 ή Asus Vivo γυρω στα 500 με 550. Απλα σε θεμα store ειναι τραγικο (ακόμα) ενω κανονικα παιχνίδια δεν θα παιζει λογω Atom. Για web, media και legacy εφαρμογες ειναι πολυ καλα. Φυσικα αν δωσεις παραπανω πας σε i3 & i5 αλλα εκει ξεφεύγει τοσο το κοστος οσο και το βαρος (σχετικά).

 

Εγω που απο Note 10.1 πηγα σε Acer w700 μου λειπει η ευκολια του Android, το playstore, το χαμηλό βαρος κτλ αλλα τρέχω ολα τα προγράμματα της δουλειας μου (συν το Football Manager :))

Link to comment
Share on other sites

Το note το οποιο ειδα απο κοντα με εκανε αρκετα καλη εντυπωση αλλα η προταση σου για το νεο Z της xperia ισως θα ηταν επισης μια καλη λυση ακομα. Σε τι τιμη περιπου θα ειναι το xperia z; εχει ακουστει κατι για αυτο;

 

Αν θες κυριως web, games, media τοτε το Note 10.1 και το Nexus 10 είναι πολυ καλες επιλογες. Το Note 10.1 υπερτερει στην επεκταση της μνημης μεσω micro sd, το πιο καλο multitasking και το Spen ενω το Nexus στην οθονη και τις πιο γρηγορες αναβαθμισεις.

 

Αν θες ομως να εισαι πιο παραγωγικος (πχ Office, legacy εφαρμογές) πηγαινε σε Win8 tablet τυπου Acer w510 ή Asus Vivo γυρω στα 500 με 550. Απλα σε θεμα store ειναι τραγικο (ακόμα) ενω κανονικα παιχνίδια δεν θα παιζει λογω Atom. Για web, media και legacy εφαρμογες ειναι πολυ καλα. Φυσικα αν δωσεις παραπανω πας σε i3 & i5 αλλα εκει ξεφεύγει τοσο το κοστος οσο και το βαρος (σχετικά).

 

Εγω που απο Note 10.1 πηγα σε Acer w700 μου λειπει η ευκολια του Android, το playstore, το χαμηλό βαρος κτλ αλλα τρέχω ολα τα προγράμματα της δουλειας μου (συν το Football Manager :))

 

Αυτο που λες με το manager ειναι παρα πολυ δελεαστικο κ για μενα οπως κ για τα προγραμματα δουλειας αλλα το προβλημα ειναι σιγουρα το οικονομικο αφου εκει ξεφευγει πολυ το θεμα. Δηλαδη με Atom δε μπορω να τρεξω windows προγραμματα κ παιχνιδια ε; αυτο μπορει να συμβει μονο με i3 i5;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το note το οποιο ειδα απο κοντα με εκανε αρκετα καλη εντυπωση αλλα η προταση σου για το νεο Z της xperia ισως θα ηταν επισης μια καλη λυση ακομα. Σε τι τιμη περιπου θα ειναι το xperia z; εχει ακουστει κατι για αυτο;

Δεν έχει ανακοινωθεί τιμή ακόμα μιας και αναμένεται και η συσκευή.

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tablet_z_wi_fi-5326.php

http://www.gsmarena.com/sony-phones-7.php (οπως βλέπεις θα έχει και έκδοση LTE)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με Atom τρεχεις ολα τα Windows προγραμματα απλα για τα παιχνιδια μαλλον θα δυσκολευτείς (ισως ακομα και με τo manager). Νομιζω οτι αν πας στα 500 ενα w8 tablet με τα αρνητικα που σου ανέφερα ειναι πιο ολοκληρωμένη λυση και φυσικα ειναι ενας υπολογιστης που σημαινει συμβατοτητα σχεδον με τα παντα, δεν εξαρτασαι απο την καθε εταιρια για αναβαθμίσεις κτλ. Απο την αλλη τα Android tablet ειναι πιο fun και κατα την αποψη μου πιο ευκολα καθως τα w8 τρεχουν windows με ολα τα καλα και τα κακα τους.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και γω να αγοράσω το Ν8010.. Πόσο κρατάει η μπαταρία με ενεργή οθόνη αν εχω jb χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...