Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

>geobas

φίλε δυστυχώς ναι....λέτε άμα περάσω καμιά άλλη ρομ μέσω odin να φτιάξει?

 

Οοοοοοοχι θα χάσεις την εγγύηση και χωρίς λόγο ενώ δεν θα έχεις και πολλά ποσοστά επιτυχίας!!!

Άσε να αλλάξουν αυτοί στο service τι rom!!!

Link to comment
Share on other sites

>geobas

φίλε δυστυχώς ναι....λέτε άμα περάσω καμιά άλλη ρομ μέσω odin να φτιάξει?

 

ΟΧΙ με τίποτα ............. Να το πας πίσω στη birdphone να καθαρίσουν εκείνοι . End of story .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εκτιμώ την όποια σας βοήθεια.Θα κινηθώ και θα σας ενημερώσω.

Τώρα έχω δει να κυκλοφορούν διάφορα blue tooth caces keyboard. ;Εχει αγοράσει κάποιος κάποιο που να δουλεύει στα ελληνικά?Και επίσης usb adaptor?

Link to comment
Share on other sites

Zoom in!

:p

 

Και στο zoomαρισμένο κείμενο θολώνει λιγουλάκι!Δεν είναι τόσο ευδιάκριτο όσο πριν.Ίσως να μου φαίνεται μόνο εμένα έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Περαν της πλάκας, έχω την εντύπωση ότι αυτό οφείλεται στη χαμηλή ανάλυση της οθόνης μας. Πιθανόν σε μια higher definition οθόνη να φαίνεται οκ.

Υπάρχει πάντα και ο μαμά browser βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει!Και τωρα οσοι καναμε,τι??

 

κάνεις search στο γκουγκλε για να βρεις την παλιότερη apk. :lol:

Αυτές οι αναβαθμίσεις είναι γελοίες... αναρωτιέμαι ποιος τις φτιάχνει... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα :)

Είμαι και εγώ άλλος ένας χρήστης του note N8010 το οποίο πήρα από το πλαίσιο τα Χριστούγεννα και λόγω εξεταστικής δεν ασχολήθηκα πολύ παρά μόνο με τα βασικά...

Έχοντας διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του topic καθώς και μερικούς βασικούς οδηγούς αφού είμαι αρχάριος και είναι η πρώτη μου επαφή με android μπορώ να πω πως τα βρήκα λίγο πολύπλοκα...αλλά με ψάξιμο παλεύεται !!!

Αποφάσισα να κάνω μόνο root το ταμπλετάκι προς το παρόν μέχρι λίγο να εξοικειωθώ και να διαβάσω και τι μπορώ να κάνω...

Ακολούθησα αυτόν τον καινούργιο οδηγό -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2102677 και πήγε καλά...έβαλα και το titanium και τώρα θα ψάξω για τα backup και να αφαιρέσω τα περιττά μαμίσια πραγματάκια...

Διαβάζοντας όλες αυτές τις σελίδες θα ήθελα να εκφράσω την επιθυμία να υπάρξει κάτι πιο οργανωμένο και όχι όλα όσα αφορούν τη ταμπλέτα μας σε ένα topic...για να είναι και πιο εύχρηστο για εμάς τους καινούργιους :)

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά μου γιατί έχει πολλές δυνατότητες το ταμπλετάκι μας :D

Από εδώ και πέρα θα είμαι πιο ενεργός :)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλες αυτές τις σελίδες θα ήθελα να εκφράσω την επιθυμία να υπάρξει κάτι πιο οργανωμένο και όχι όλα όσα αφορούν τη ταμπλέτα μας σε ένα topic...για να είναι και πιο εύχρηστο για εμάς τους καινούργιους :)

΄

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Αθανάσιε .

Αν όπως λες διάβασες όλες τις σελίδες αυτής της ενότητας ( topic ) , μάλλον δεν είδες την πρώτη σελίδα και την επικεφαλίδα .

Τι εννοείς με το πιό οργανωμένο ...... :confused: Γιά άλλα που αφορούν οτιδήποτε εκτός το Ν8000 και Ν8010 υπάρχουν δεκάδες

ενότητες εδώ στο MyPhone .

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ xxxxxxxxxxxxxx

 

1 . Εχει κάποιος φίλος μπει σε σελίδες του Internet εξ ολοκλήρου φτιαγμένες με Flash ( δεν εννοώ εικόνες αλλά με script κλπ )

και να μας πει πως ανταπικρίνεται το Ν8000 .

2. Εχει τρέξει κανείς φίλος αρχεία .swf , εντυπώσεις ?

Link to comment
Share on other sites

΄

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Αθανάσιε .

Αν όπως λες διάβασες όλες τις σελίδες αυτής της ενότητας ( topic ) , μάλλον δεν είδες την πρώτη σελίδα και την επικεφαλίδα .

Τι εννοείς με το πιό οργανωμένο ...... :confused: Γιά άλλα που αφορούν οτιδήποτε εκτός το Ν8000 και Ν8010 υπάρχουν δεκάδες

ενότητες εδώ στο MyPhone .

 

:) Ευχαριστώ !!!

εννοώ ότι θα ήθελα να υπάρχει ξεχωριστό θέμα για κάθε ένα πράγμα που αφορά τη ταμπλέτα μας...και όχι να συζητάμε σε ένα τοπικ όλα τα θέματα... μπορεί να μην βρήκα αυτό που ήλπιζα απλά και να είμαι υπερβολικός αλλά όταν έρχεσαι σε επαφή με κάτι καινούργιο είναι λίγο δύσκολο στην αρχή...θα ήθελα η ταμπλέτα μας να ήταν η επικεφαλίδα και όχι απλά ένα θέμα...γενικά όντως υπάρχουν τα πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει!Και τωρα οσοι καναμε,τι??

 

καντε καταργηση ενημερωσεων μεσα απο την διαχειριση εφαρμογων.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

:) Ευχαριστώ !!!

εννοώ ότι θα ήθελα να υπάρχει ξεχωριστό θέμα για κάθε ένα πράγμα που αφορά τη ταμπλέτα μας...και όχι να συζητάμε σε ένα τοπικ όλα τα θέματα... μπορεί να μην βρήκα αυτό που ήλπιζα απλά και να είμαι υπερβολικός αλλά όταν έρχεσαι σε επαφή με κάτι καινούργιο είναι λίγο δύσκολο στην αρχή...θα ήθελα η ταμπλέτα μας να ήταν η επικεφαλίδα και όχι απλά ένα θέμα...γενικά όντως υπάρχουν τα πάντα :)

΄

Θα συμφωνούσα μαζύ σου αν παρέθετες τις απόψεις/προβλημαρισμούς σου πιό συγκεκριμένα . Στις 26 του Γενάρη στο ποστ μου 951

σε αυτό το forum , θα δεις ότι εξέφρασα κάποιες διαπιστώσεις , συγκεκριμένες , και προσωπικά θεώρησα πως το forum είναι "φτωχό" .

Βέβαια ήταν κάπως νωρίς μετά την κυκλοφορία και απόκτηση του Ν8000/Ν8010 , αλλά ακόμα και τώρα δεν βλέπω καμία αλλαγή .

Οι διαπιστώσεις/απόψεις μου παραμένουν οι ίδιες και δεν βλέπω κάποια βελτίωση . Σίγουρα είναι λίγοι οι κάτοχοι του Ν8000/Ν8010

και ελάχιστοι εκείνοι που μπορούν να απαντήσουν σε ερωτήσεις κάποιων που περιστασιακά παρουσιάζονται .

Οταν δε οι ερωτήσεις απέχουν από τα τετριμμένα , ξέχασέ το . Γιατί ?? . Γιατί ο καθένας χρησιμοποιεί το μπιχλιμπίδι (sic) με τον δικό

το τρόπο και γιά συγκεκριμένες ενασχολήσεις . Φαντάζεσαι πως θα έχω απάντηση στις ερωτήσεις μου στο προηγούμενο post μου .

Δεν νομίζω !!! .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος πρωην κατοχος του galaxy tab 2 10.1 που να πηγε στο note 10.1;

Ρωταω γιατι ειμαι αρκετα απογοητευμενος απο το tab 2 και δεν ξερω αν αξιζει το νοτε.

Καταρχας η οθονη που την θεωρω αρκετα μετρια.Και το χειροτερο τα λαγκαρισματα κι η αδυναμια του επεξεργαστη ακομα και μετα απο o/c.

Πως τα παει το νοτε απο λαγκαρισματα; Η οθονη ειναι ιδια με του tab 2;

Αξιζει η διαφορα τιμης; Το πενακι, η καμερα κι οι υπερυθρες δεν με ενδιαφερουν καθολου.

 

Υγ.Οκ ισως θα επρεπε να κανω τις ερωτησεις στην επιλογη συσκευης αλλα εδω πιστευω θα απαντησουν περισσοτεροι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του και μένα μου φαίνεται μέτρια καθώς είχα συνηθίσει σε ipad 3 με ρετίνα..

Απο θέμα επεξεργαστή όμως και lag νομίζω πως δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα, το μηχάνημα πετάει σε όλους τους αλλους τομείς..update θα παίρνει για πολύ καιρό, omega βγήκε πριν μέρες και ειναι super και γενικά το xda αρχίζει να ασχολείται!

Η μπαταρία μου βγάζει με wifi και φωτεινότητα στη μέση κοντα 10 ωρες οπότε ειναι super αγορά.

Βέβαια εγώ λέω να το βάλω προς πώληση και να παω σε ipad 3-4 γιατί δεν μπορώ να ξεπεράσω τη ρετίνα και ας παω σε ios :)

Link to comment
Share on other sites

οποίος θέλει να κάνει δουλειά με το tablet του... στο note 10.1 έχει βρει ένα σπουδαίο εργαλείο... και άμα έχει και λίγο φαντασία μπορεί να κάνει σχεδόν τα πάντα... θέλουν βελτίωση κάποιες βασικές εφαρμογές στο android αλλά με το καιρό όλα θα ομαλοποιηθουν!

Όποιος θέλεις entertainment να πάει στην Apple για την retina... εγώ από την πλευρά μου άμα θέλω να δω και να ευχαριστηθώ ταινία και gaming το κάνω μόνο σε 40αρα και bluray... και τα games σε pc ή κονσόλα...

δεν αφουγκραζομαι τις διαφημίσεις των εταιριών που λένε ότι ένα gadget κάνει τα πάντα και στη συνέχεια για να πουλήσουν το άλλο τους προϊόν κάνουν κολοτουμπες και λένε πως πρέπει να το έχεις και αυτό γιατί μόνο έτσι θα γίνει η δουλειά σου! sorry αλλά άμα εξαρτιόταν από μένα δεν θα γινόντουσαν πλούσιοι πουλώντας άχρηστα πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας δεν μπαινω συχνα στο φορουμ λογο και της ιδιατερης εργασιας μου που μου αποσπα παρα πολυ χρονο..θα ηθελα να μου λυση καποιος μια απορια σχετικα με την μπαταρια του samsung galaxy note 10.1 N8000 το οποιο και εχω αγοραση προσφατος.η απορια μου ειναι η εξης μια δεν μπορω να καταλαβω εαν εχει φορτιση πληρως η μπαταρια του οταν το φορτιζω κλειστο η μπαρα φτανει μια σκαλα πριν το τελος της φορτισης και ανεβοκατεβαινει χωρις να σταματαει η να γραψη εστω (πληρης φορτιση)η κατι τετοιο τελος παντων οσο και να το αφησω πανω στη πριζα η usb αντιστοιχωςειναι ενα και το αυτο!ετσι ειναι σε ολα η υπαρχει θεμα..:!:ευχαριστω θερμα περιμενω την απαντηση σας ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε μηπως βρει φτηνο ανταπτορα για συνδεση στη τηλεοραση με hdmi;

Ολα οσα εχω βρει εχουν απο 35€ και πανω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν αξίζει να πάρετε hdmi αντάπτορα για το Note 10.1. O κύριος λόγος είναι πως για να λειτουργήσει χρειάζεται να έχετε συνδεδεμένο και τον φορτιστή. Πχ δείτε σε αυτή την εικόνα (http://www.amazon.co.uk/Samsung-EPL-3PHP--Cable-adaptaor-Galaxy/dp/B0051D3KKI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362391976&sr=8-1). Άρα θα πρέπει να έχετε 1 καλώδιο του αντάπτορα, ένα καλώδιο του hdmi και ένα καλώδιο του φορτιστή! Πχ εγώ είχα αντάπτορα για τα Note 1 & 2 και ήταν μια ταλαιπωρία.

 

Προσωπική άποψη αν σκοπεύετε να το κρατήσετε καιρό ή αν έχετε και Note 2 ή S3 πάρτε το allshare. Πιο ακριβό αλλά ξέγνοιαστο και χωρίς καλώδια. Πχ εγώ τα βράδια πάρκαρα το Note 10.1, το συνέδεα στην τηλεόραση και έπαιρνα το bluetooth πληκτρολόγιο & ποντίκι και απολάμβανα την εμπειρία. Και παρότι πούλησα και τα 2 Note 10.1 της οικογενείας και είχα βάλει και προς πώληση το allshare τελικά το κράτησα για τα άλλα 2 Note 2 της οικογενείας και δεν το μετάνιωσα.

 

Τώρα αν το μπάτζετ είναι περιορισμένο είναι ένα άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν αξίζει να πάρετε hdmi αντάπτορα για το Note 10.1. O κύριος λόγος είναι πως για να λειτουργήσει χρειάζεται να έχετε συνδεδεμένο και τον φορτιστή. Πχ δείτε σε αυτή την εικόνα (http://www.amazon.co.uk/Samsung-EPL-3PHP--Cable-adaptaor-Galaxy/dp/B0051D3KKI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362391976&sr=8-1). Άρα θα πρέπει να έχετε 1 καλώδιο του αντάπτορα, ένα καλώδιο του hdmi και ένα καλώδιο του φορτιστή! Πχ εγώ είχα αντάπτορα για τα Note 1 & 2 και ήταν μια ταλαιπωρία.

 

Προσωπική άποψη αν σκοπεύετε να το κρατήσετε καιρό ή αν έχετε και Note 2 ή S3 πάρτε το allshare. Πιο ακριβό αλλά ξέγνοιαστο και χωρίς καλώδια. Πχ εγώ τα βράδια πάρκαρα το Note 10.1, το συνέδεα στην τηλεόραση και έπαιρνα το bluetooth πληκτρολόγιο & ποντίκι και απολάμβανα την εμπειρία. Και παρότι πούλησα και τα 2 Note 10.1 της οικογενείας και είχα βάλει και προς πώληση το allshare τελικά το κράτησα για τα άλλα 2 Note 2 της οικογενείας και δεν το μετάνιωσα.

 

συμφωνω ειναι πιο ακριβο αλλα για μενα αξιζει τα λεφτα του αν εχεις σκοπο να το συνδεεις συχνα στην τηλεοραση.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Με smart tv της Samsung συνδέεται από μόνο του ή χρειάζεται το all share; Με ενδιαφέρει να φαίνεται η οθόνη στην τηλεόραση όχι μόνο να παίζει τις φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Με smart tv της Samsung συνδέεται από μόνο του ή χρειάζεται το all share; Με ενδιαφέρει να φαίνεται η οθόνη στην τηλεόραση όχι μόνο να παίζει τις φωτογραφίες

 

για να βλεπεις την οθονη του ταμπλετ στην τηλεοραση θελεις το allshare cast.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...