Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι να έχει τα καλούδια του S4 . Διαφορετικά τι να περιμένουμε :confused:

 

http://www.skai.gr/news/technology/article/226394/apokaluptiria-gia-to-samsung-galaxy-s4/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είχα παραγγείλει το note από σκρουτζομάγαζο το e-oms στις 10/03 αλλά τελικά την ακύρωσα γιατί όλο μου λέγανε περιμένουμε να κάνει εισαγωγή η samsung και δεν ξέρουμε πότε θα ρθεί κλπ. Βλέπω τώρα στο σκρουτζ διαθέσιμο άμεσα Kaizershop, Mobilehellas, plus3 και birdphone . Για το birdphone ειχα διαβάσει εδώ για κάποια προβλήματα στα note , γνωρίζετε ποιό είναι το πιο έμπιστο μαγαζί ;

 

499(!) ευρώ στο e-maxstores

Edited by orestisgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είχα παραγγείλει το note από σκρουτζομάγαζο το e-oms στις 10/03 αλλά τελικά την ακύρωσα γιατί όλο μου λέγανε περιμένουμε να κάνει εισαγωγή η samsung και δεν ξέρουμε πότε θα ρθεί κλπ. Βλέπω τώρα στο σκρουτζ διαθέσιμο άμεσα Kaizershop, Mobilehellas, plus3 και birdphone . Για το birdphone ειχα διαβάσει εδώ για κάποια προβλήματα στα note , γνωρίζετε ποιό είναι το πιο έμπιστο μαγαζί ;

 

499(!) ευρώ στο e-maxstores

 

Από το Birdphone έχω πάρει τα 3 τελευταία γκατζετάκια μου συμπεριλαμβανομένου και του N8000 και από εκεί θα πάρω κάποιο άλλο αν χρειασθώ

στο μέλλον γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα . Στα παιδιά που ανέφεραν πρόβλημα είπαμε τι θα μπορούσαν να κάνουν και δεν επανήλθαν να μας πουν

τι έγινε τελικά ή γιατί είχαν το πρόβλημα . Το Βirdphone έχει το Ν8000 , 515 ευρώ απ' ότι είδα στο Σκρουτζ .

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ SAMSUNG note 10.1 ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ galaxy tab otg connection ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ CARD READER KAI USB.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΒΑΖΩ ΕΝΑ USB ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ:ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΜΝΗΜΗΣ ΚΤΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ......

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

>geobas >orestisgr

λοιπόν παιδιά καλημέρα.είμαι ο ένας από τους αγοραστές του note απο το birdphone. Είχα καιρό να μπώ γι ΄αυτό συνγχωρήστε... σε επικοινωνία με την birdphone δεν είχα θέματα αλλά λόγο καταστάσεων τελικά το κράτησα ως είχε. Έκανα στο καπάκι 2 εργοστ.ρυθμίσεις και έπειτα από 1-2 μέρες ήρθε στα οκ του. Τώρα μετά από τόσες ημέρες φαίνεται να λειτουργεί απροβλημάτιστα. Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω συμβάν. Την Παρασκευή το απόγευμα η οθόνη ξαφνικά άλλαξε χρωματισμό και έμοιαζε, σαν να έχει ανοίξει σε VGA mode (βλέπε Pc). Αφού δοκίμασα τα πάντα από μεριά software, κατέληξα στο hardware. Βέβαια λόγω τριημέρου το πήγα την Τρίτη στο επίσημο service και μέσα σε 2 ώρες μου άλλαξαν την οθόνη με καινούργια.
Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Geobas φαντάζομαι το eoms δεν θα μπορουσε να κανει εισαγωγή τελικα το πηρα απο το kaizershop, πολυ ωραιο το ταμπλετ μεχρι στιγμης ολα κομπλε.

 

Ερωτηση

Να παρω προστατευτικη μεμβρανη για την οθόνη? Ή θα εχει θεμα μετα το s pen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους.

Σκέφτομαι κι εγώ να προβώ στην αγορά του συγκεκριμένου tablet κι επειδή θα είναι το πρώτο μου, θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να προσέξω στην αρχή και ποια αξεσουάρ πρέπει να αγοράσω (εκτός από θήκη που είναι απαραίτητη).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους.

Σκέφτομαι κι εγώ να προβώ στην αγορά του συγκεκριμένου tablet κι επειδή θα είναι το πρώτο μου, θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να προσέξω στην αρχή και ποια αξεσουάρ πρέπει να αγοράσω (εκτός από θήκη που είναι απαραίτητη).

Ευχαριστώ.

 

Δεν χρειαζεται να προσεξεις κατι. Ειναι αψογο αλλα εχει ενα μεγαλο μειον...την αναλυση της οθονης! Αν αυτο δε σε χαλαει παρτο, αν σε χαλαει παρε ipad ή xperia z tablet.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την Οθόνη..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις μου εκανε αναβάθμιση του λογισμικου αλλα παρέμεινε 4.1.2 οπως ηταν.Τωρα τ αναβάθμιση εκανε δεν ξερω..Το ταμπλετ το εχω φέρει απο Αμερικα..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την Οθόνη..

 

Μωρε κι εγω, δε λεω οτι ειναι χαλια!

Αλλα οταν μιλαμε για 600ευρα++ θα θελαμε να ειναι ολα αψογα!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Μωρε κι εγω, δε λεω οτι ειναι χαλια!

Αλλα οταν μιλαμε για 600ευρα++ θα θελαμε να ειναι ολα αψογα!

Ναι σωστα.Αλλα η τεχνολογία ετσι οπως προχωράει θα αναγκαζομαστε καθε 6μηνο να αλλαζουμε ταμπλετ γιατι οι απαιτήσεις θα ειναι μεγαλες

 

:superman:

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Το xperia z tablet που ανέφερε ο gp30169, πότε το περιμένουμε και σε ποια τιμή?

 

http://www.sony.gr/compare-series/xperia-tablet-z

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις μου εκανε αναβάθμιση του λογισμικου αλλα παρέμεινε 4.1.2 οπως ηταν.Τωρα τ αναβάθμιση εκανε δεν ξερω..Το ταμπλετ το εχω φέρει απο Αμερικα..

 

Και εμένα έκανε update χτες το βράδυ. Πήγε σε MD5 αν θυμάμαι καλά.

Το έχω πάρει από το BIRDPHONE (μάλλον γερμανικό είναι, δεν είμαι 100% σίγουρος).

Το θέμα είναι τι έκανε update.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Θέλω να Κάνω φραγή κλήσεων από εξωτερικό αλλά μου ζητάει κωδικό

Τι κωδικός είναι αυτός ?

Link to comment
Share on other sites

http://img839.imageshack.us/img839/8671/screenshot2013032219205.pngΗ αναβάθμιση που πρόσεξα ειναι οτι αλλαζει χρωμα η μπαταρία
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις μου εκανε αναβάθμιση του λογισμικου αλλα παρέμεινε 4.1.2 οπως ηταν.Τωρα τ αναβάθμιση εκανε δεν ξερω..Το ταμπλετ το εχω φέρει απο Αμερικα..

Αυτή είναι η τελευταία η Jelly Bean . Για την 5.0 (Key Lime Pie) μάλλον θα περιμένουμε . Ευτυχώς το Note 10.1 περιμβάνεται στη λίστα εκείνων

που θα πάρουν την αναβάθμιση .

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους.

Σκέφτομαι κι εγώ να προβώ στην αγορά του συγκεκριμένου tablet κι επειδή θα είναι το πρώτο μου, θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να προσέξω στην αρχή και ποια αξεσουάρ πρέπει να αγοράσω (εκτός από θήκη που είναι απαραίτητη).

Ευχαριστώ.

Ο μέσος χρήστης που το αγόρασε γιά αυτό που είναι και γιά τις δυνατότητες που έχει θα το απολαύσει απροβλημάτιστα . Είναι αρκετά τα θετικά του έναντι άλλων αντιστοίχων tablets , θα ήταν σχεδόν τέλειο αν είχε οθόνη με καλύτερη ανάλυση , αλλά στις διαστάσεις του δεν είναι κάτι που θα θεωρηθεί αρνητικό .

Geobas φαντάζομαι το eoms δεν θα μπορουσε να κανει εισαγωγή τελικα το πηρα απο το kaizershop, πολυ ωραιο το ταμπλετ μεχρι στιγμης ολα κομπλε.

Ερωτηση

Να παρω προστατευτικη μεμβρανη για την οθόνη? Ή θα εχει θεμα μετα το s pen

Καλορίζικο εύχομαι να το απολαύσεις . Όταν το πήρα "καινούργιο κοσκινάκι μου ....." , πήρα και μεμβράνες . Τις πέταξα την επόμενη μέρα .

>geobas >orestisgr

λοιπόν παιδιά καλημέρα.είμαι ο ένας από τους αγοραστές του note απο το birdphone. Είχα καιρό να μπώ γι ΄αυτό συνγχωρήστε... σε επικοινωνία με την birdphone δεν είχα θέματα αλλά λόγο καταστάσεων τελικά το κράτησα ως είχε. Έκανα στο καπάκι 2 εργοστ.ρυθμίσεις και έπειτα από 1-2 μέρες ήρθε στα οκ του. Τώρα μετά από τόσες ημέρες φαίνεται να λειτουργεί απροβλημάτιστα. Ελπίζω να βοήθησα...

Να 'σαι καλά . Πάντα απροβλημάτιστα .

Link to comment
Share on other sites

Πουλησα το galaxy tab 10.1 και πηρα το note 10.1 3g. Σε γενικες γραμμες ειναι καλυτερο αλλα απο ποιοτητα κατασκευης ειναι σκετη απογοητευση. Τριζει... πλαστικα της πλακας.
Link to comment
Share on other sites

Πουλησα το galaxy tab 10.1 και πηρα το note 10.1 3g. Σε γενικες γραμμες ειναι καλυτερο αλλα απο ποιοτητα κατασκευης ειναι σκετη απογοητευση. Τριζει... πλαστικα της πλακας.

 

Τρίζει; Συγγνώμη κιόλας αλλά είσαι ο μόνος που το έχει αναφέρει αυτό σε ολόκληρο το θέμα... δεν το έχουν πει και παιδεία που έχουν πάρει 2 και 3 νοτε για όλη την οικογένεια!

Άποψη σου παντός, αφού εμένα δεν τρίζει δεν έχω λόγο να συνεχίσω την οποία αντιπαράθεση περί του θέματος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου, οταν το αγγιζεις σε συγκεκριμενα σημεια τριζει. Και το Galaxy 10.1 3g ετριζε αλλα μόνο σε ένα σημείο. Μην μου πεις ότι είναι και υποδειγμα κατασκευής... Από άποψη απόδοσης είναι πολύ μπροστά από το Galaxy 10.1.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...