Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξεχασα να σου πω πρεπει πρωτα να πληκτρολογησεις

#su να παρει δικαιωματα superuser κ μετα

#cat /proc/mtd αν μπορεις ξαναπροσπαθησε καποια στιγμη

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

sτο forum του cm κατι γινεται,βρηκα και αλλο θεμα και το ζητανε πολα παιδια αντε να δουμε..

παντως μου τι δινει οτι αν ειχαμε τα λευτα να παρουμε το galaxy nexus 4 [εμενα μου αρεσει και θα παρω το samsung galaxy nexus,απλα το φερνω ως παραδειγμα γιατι ακομα δεν κυκλοφορισε]τεσπα αν περναμε το 4 πριν ακομα κυκλοφορησει θα περναμε cm,ενω για τα [φτηνα] κινητακια τιποτα

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω επειδη αλλαξες το recovery.fstab μονο θα πρεπει να παιξεi το cwm

αν ενοεις αυτες μετατροπες δεν ξερω τη αλλο να πω

αλλαξες αυτο --->

# mount point fstype device

/sdcard vfat /dev/block/mmcblk0p1

/system yaffs2 system

/custpack yaffs2 custpack

/cache yaffs2 cache

/misc mtd misc

/boot mtd boot

/recovery mtd recovery

/modem mtd modem

/bootloader mtd bootloader

/tmp tmpfs tmpfs

/data yaffs2 userdata

/sysparm_ind mtd sysparm_ind

/comms mtd comms

/dsp_pram mtd dsp_pram

/dsp_dram mtd dsp_dram

/FOTAFLAG mtd FOTAFLAG

/bootloader2 mtd bootloader2

σε αυτο που δεν ξερουμε καν απο που ειναι, και απο το κινητο μας να ειναι δε ειναι τροποποιημενο σωστα για να δουλεψει!-------->

# mount fstype device [device2] [fstype2] [fsoptions] [fsoptions2]

 

/data ext4 /dev/block/stl11 NULL rfs NULL check=no

/sdcard vfat /dev/block/mmcblk0p1

/system ext4 /dev/block/stl9 NULL rfs NULL check=no

/cache ext4 /dev/block/stl10 NULL rfs NULL check=no

 

αυτο ειδες μονο εσυ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλον πρεπει να εχω κανει brick το κινητο μου μπορω να το φτιαξω?δεν μπορω να μπω ουτε στο recovery ουτε στο fastboot

 

δεν επαθες brick αφαιρεσε την sd card μπες σε recovery mode και πατα -apply update from sdcard μετα -wipe cache partition και μετα -reboot system now

το κινητο παθενει brick μοναχα αμα του σβισεις και δεν του ξαναπερασεις το bootloader.img οτι διποτε αλλο παθει πλακα δεν brickari η συσκευη

 

ξεχασα να σου πω πρεπει πρωτα να πληκτρολογησεις

#su να παρει δικαιωματα superuser κ μετα

#cat /proc/mtd αν μπορεις ξαναπροσπαθησε καποια στιγμη

 

τι το θελεις αυτο ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παλυ τιποτα με #su#cat/proc/mtd

 

για να το ξερετε ολοι εχθες το συνδεσα χωρις μπαταρια στον pc και εμπαινε κανονικα σε fastboot.δεν δουλεβει καμια αλλη λειτουργια μονο το fastboot

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

νομιζεις george δεν το δοκιμασα τιποτα δεν εγινε τορα το πηγα στη vodafone και τους ειπα οτι επαιζα ενα παιχνιδι και εκανε επανεκκινηση.το εστειλαν στην αντιπροσωπεια αλλα μου ειπαν οτι θα μου το φερουν τον αλλο χρονο

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

νομιζεις george δεν το δοκιμασα τιποτα δεν εγινε τορα το πηγα στη vodafone και τους ειπα οτι επαιζα ενα παιχνιδι και εκανε επανεκκινηση.το εστειλαν στην αντιπροσωπεια αλλα μου ειπαν οτι θα μου το φερουν τον αλλο χρονο

 

και το δικο μου ανοσια εχει και δεν το παθενει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

δεν επαθες brick αφαιρεσε την sd card μπες σε recovery mode και πατα -apply update from sdcard μετα -wipe cache partition και μετα -reboot system now

το κινητο παθενει brick μοναχα αμα του σβισεις και δεν του ξαναπερασεις το bootloader.img οτι διποτε αλλο παθει πλακα δεν brickari η συσκευη

 

 

 

τι το θελεις αυτο ?

 

ευχαριστω ειναι τα διαμερισματα κ ειναι αριθμημενα!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

και το δικο μου ανοσια εχει και δεν το παθενει αυτο?

μαλλον :D

εμενα επαθε brick με τη recovery. τωρα εφτιαξα ενα νεο recovery.fstab βασει του κινητου μας.

οταν ερθει θα το δοκιμασω μην παρω καποιο στο λαιμο μου τα ιδια αρχεια ειναι με διαφορετικο

κωδικα στο recovery.fstab για να παει στη σωστη μερια tο καθε αρχειο για να δουλεψει το cwm.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση? Το συγκεκριμενο κινητο αξιζει να το παρει καποιος αλλα χωρις να το κανει root? Εγω πχ σκεφτομαι να το παρω απλα για να σερφαρω στο internet, για να τρεχω το shazam και 1-2 παιχνιδια. Θα γεμιζει και με αυτα πολυ? Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου ανοσια εχει και δεν το παθενει αυτο?

 

μαλον φταει η ρικοβερι σου

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση? Το συγκεκριμενο κινητο αξιζει να το παρει καποιος αλλα χωρις να το κανει root? Εγω πχ σκεφτομαι να το παρω απλα για να σερφαρω στο internet, για να τρεχω το shazam και 1-2 παιχνιδια. Θα γεμιζει και με αυτα πολυ?

 

Αν μπορει καποιος, ας μου δωσει μια απαντηση.:)

 

Συγνωμη για το bump, δεν θα ξαναγινει, απλα βιαζομαι μηπως παω και το παρω σημερα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που το θες όχι δεν χρειάζεται ροοτ

 

Παιδιά εγώ μάλλον αυριο θα σας χαιρετισω παω σε άλλο κινητο και σε άλλο θέμα στο Myphone το σμαρτ θα το δωσω στην γυναίκα μου.. Αν χρειαστειτε κατι στειλτε πμ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που το θες όχι δεν χρειάζεται ροοτ

 

Παιδιά εγώ μάλλον αυριο θα σας χαιρετισω παω σε άλλο κινητο και σε άλλο θέμα στο Myphone το σμαρτ θα το δωσω στην γυναίκα μου.. Αν χρειαστειτε κατι στειλτε πμ

 

Εάν φύγεις & εσύ πάει...να δω μετά ποιος θα ασχοληθεί!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που το θες όχι δεν χρειάζεται ροοτ

 

Παιδιά εγώ μάλλον αυριο θα σας χαιρετισω παω σε άλλο κινητο και σε άλλο θέμα στο Myphone το σμαρτ θα το δωσω στην γυναίκα μου.. Αν χρειαστειτε κατι στειλτε πμ

 

επισης το εδωσα και πηρα με κατι παραπανω το sony miro

οτιδηποτε πμ ;)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

επισης το εδωσα και πηρα με κατι παραπανω το sony miro

οτιδηποτε πμ ;)

 

Aπ'οτι φενετε ειμαι ο τελευταιος των Μοικανων. :lol::lol::lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Aπ'οτι φενετε ειμαι ο τελευταιος των Μοικανων. :lol::lol::lol: :D

 

οχι ρε και εγω εδω ειμαι αλλα περιμενω να παρω την συσκευη απο την αντιπροσοπια:(

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Να σας κανω μια ερωτηση:

 

Το κινητο αυτο το εχει η κοπελα μου και ειναι μια χαρα ικανοποιημενη απο την εισαγωγη της στα smartphones.

Της εκανα τη διαδικασια με το link2sd, περναει ολες τις εφαρμογες στην καρτα, ωστοσο μετα απο την εγκατασταση π.χ. 20 εφαρμογων, ο διαθεσιμος χωρος εσωτερικης μνημης εχει πεσει κατα 10ΜΒ.

Προφανως το link2sd δουλευει, καθως τα ~90ΜΒ που ειχε αρχικα διαθεσιμα εχουν πεσει στα 50. Ενω κανονικα επρεπε να ειχαν τελειωσει προ πολλου. Ομως δεν υποτιθεται οτι μεταφερονται ΟΛΑ τα δεδομενα στην SD?

 

Αν συνεχισει ετσι, μερικες ακομη και γεμισε :cry:

 

Κανεις δεν ξερει? :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να βάλω Ice Cream Sandwich στο smart ii?

 

Κανεις δεν ξερει? :cry::cry:

 

ναι έτσι πάει γιατί η περισσοτερες εφαρμογές περνούν και ένα μέρος από την μνήμη της συσκευής. πχ το facebook είναι κάπου το στάνταρ στα 13mb, όμως αν κατεβαζής την τελευτεα ενημέρωση για το fb θα πάει 20 και κάτι mb και θα τα αποθήκευση στο κινητό μόνο.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

τα χριστουγενα γινομαι 15 χρονον και θα παρω καινουρια συσκευη :D

 

ρε γιωργο γινεσε 15 και εχεις ιδη φτιαξει το cm7?Να μου πεις εγω ειμαι 13 και ευτιαξα ενα ρομ για το HTC Touch Diamond τελος παντων

 

 

μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να βάλω Ice Cream Sandwich στο smart ii?

 

ξεχασε το!!!!:D:D:D:D:D:D:!:

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Να σας κανω μια ερωτηση:

 

Το κινητο αυτο το εχει η κοπελα μου και ειναι μια χαρα ικανοποιημενη απο την εισαγωγη της στα smartphones.

Της εκανα τη διαδικασια με το link2sd, περναει ολες τις εφαρμογες στην καρτα, ωστοσο μετα απο την εγκατασταση π.χ. 20 εφαρμογων, ο διαθεσιμος χωρος εσωτερικης μνημης εχει πεσει κατα 10ΜΒ.

Προφανως το link2sd δουλευει, καθως τα ~90ΜΒ που ειχε αρχικα διαθεσιμα εχουν πεσει στα 50. Ενω κανονικα επρεπε να ειχαν τελειωσει προ πολλου. Ομως δεν υποτιθεται οτι μεταφερονται ΟΛΑ τα δεδομενα στην SD?

 

Αν συνεχισει ετσι, μερικες ακομη και γεμισε :cry:

 

Βγάλε την κάρτα από το κινητό και βάλτη στο PC. Με ένα "κατάλληλο" πρόγραμμα, κάνε resize (μίκρυνε) το partition και άσε 1 gb ελεύθερο. Αν η κάρτα είναι μεγάλη, καλό είναι να το κάνεις απο τώρα 2gb (2048) να τελειώνεις. Μετά, στον ελεύθερο χώρο που έκανες, κάνε ένα δεύτερο PRIMARY partition κατά προτίμηση EXT3 (ότι και να το κάνεις, ακόμα και FAT32, καλό είναι βέβαια). Ξαναβάλε την κάρτα στο κινητό και άνοιξέ το. Μόλις το ανοίξεις, το link2SD θα δει το δεύτερο partition και θα σε ρωτήσει τι τύπος είναι (ext2, ext3, FAT32 κλπ.) Διάλεξε το σωστό και θα σου ζητήσει να κάνεις επανεκίνηση. Μετά, θα το βλέπει κανονικά. Απο δω και πέρα να κάνεις "σύνδεση" των εφαρμογών στην SD και όχι "μετακίνηση". Την διαφορά μεταξύ σύνδεσης και μεταφοράς, θα την καταλάβεις και μόνος σου άμεσα.

 

EDIT: A> "σύνδεσε" και τις εφαρμογές που έχεις ήδη στην κάρτα...

EDIT: B> Τα partition θα είναι ως εξής: Πρώτο θα φαίνεται το ήδη υπάρχον, και δεύτερο (δεξιά) θα φαίνεται το καινούργιο. Το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις θα σε προειδοποιήσει ότι το δεύτερο primary partition που θα κάνεις δεν θα είναι ορατό από τα Windows...Αγνόησε το μύνημα.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...