Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα αμα εχει αφαιρεσει μεσω root τις προεγκατεστημενες εφαρμογες με wipe του τηλεφωνου αυτα δεν επανερχονται ουτε το root φευγει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν θα δουνε οτι λειπουν δεν θα ασχοληθουν γιατι το προβλημα στο ακουστικο δεν προερχεται απο κατι που εχει σχεση με ροοτ αλλα αν θελει τις περναει υπαρχουν σχεδον ολες στο play store και το ροοτ δεν φευγει αν ειναι ροοτ η system.img οπως το δικο μου.αν το κανεις μεσω recovery μεσω update.zip διαγραφονται ολα. ομως και στην περιπτωση της img μετα το wipe επειδη σβηνονται ολα ο αλλος δεν θα κατσει να ασχοληθει να παει στο store να περασει super user να δει αν δουλευει οποτε παλυ οκ
Link to comment
Share on other sites

το μπακ απ του φιλου ειναι μανισιο και εχει ολεσ τησ εφαρμογεσ μεσα και ειναι ειδη ροοτ...εγω σκεφτομαι να διαφραψω το superuser.apk απο το system/app και ο θεος βοηθος
Link to comment
Share on other sites

καντο το backup και μετα ψαξε να βρεις system.img μαμα την φλασαρεις και εισαι οκ

αν και μονο με να τα διαγραψεις δεν πιστευω να κατσουν να ασχοληθουνε να περνανε super user ktlp

Η γνωμη μου ειναι να περιμενεις μια δυο μερες μηπως βρεθει Img μανησια απο καποιον που το κανε ροοτ με ρεκοβερυ

στις πρωτες σελιδες το καναν ετσι 1 2 παιδια στειλτους ενα πμ

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

καντο το backup και μετα ψαξε να βρεις system.img μαμα την φλασαρεις και εισαι οκ

αν και μονο με να τα διαγραψεις δεν πιστευω να κατσουν να ασχοληθουνε να περνανε super user ktlp

 

το θεμα ειναι που να βρω system.img απηραχτω??

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα που..και περιμενε μερικες μερες αν δεν στη δωσουν αυτοι απο καπου θα βρεθει θα κοιταξω και γω αν βρω τιποτα θα την ανεβασω εδω..ενας φιλος ο Bassalh το κανε μεσω ρεκοβερυ η ρομ ειναι αγγλικη αλλα δεν μας πειραζει αφου η system.img δεν αλλαζει τη γλωσσα.θα τον ρωτησω γιατι κατι μου ειπε οτι δεν το χει το τηλ..θα σου πω

 

ok του εγραψα μολις απαντησει θα σου πω

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

σου ειπα που..και περιμενε μερικες μερες αν δεν στη δωσουν αυτοι απο καπου θα βρεθει θα κοιταξω και γω αν βρω τιποτα θα την ανεβασω εδω..ενας φιλος ο Bassalh το κανε μεσω ρεκοβερυ η ρομ ειναι αγγλικη αλλα δεν μας πειραζει αφου η system.img δεν αλλαζει τη γλωσσα.θα τον ρωτησω γιατι κατι μου ειπε οτι δεν το χει το τηλ..θα σου πω

 

οκ φιλε θα περημενω δεν το βιαζομαι κιολας...ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

οκ μου την εστειλε την system σε λιγο την ανευαζω

To:Dimitris Mandas http://www.4shared.com/zip/W5OyBQ05/system.html δοκιμασε την αν ξερεις να φλασαρεις images με δικη σου ευθηνη

σορυ ξεχασα μου ειπε οτι θελει το κωδικο smart2 το αρχειο ειναι σε μορφη zip

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι με το update 2 αρα χωρις recovery κατεβασα αυτη την recovery http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1296444&d=1346526427 την φλασαρα με το fastboot απεκτησε ετσι το κινητο recovery και μεσω της recovery με το γνωστο update.zip εκανα root
Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις καθαρη system img αν μπορεις ανεβασε την για τον φιλο που την χρειαζεται κανε ενα backup με rommanager ανοιξε τα αρχεια μεσω pc στην sd σου θα βρεις το backup στον φακελο clockworkmod
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου Νοκισας!Long story shorter ειχα rootarei το κινητο και ειχα την φαεινη ιδεα να κανω επαναφορα στιε εργοστασιακες ρυθμισεις με power button και volume +!το εκαν ετσι ωστε να σβηστουν οοολα απτην αρχη και οταν πηγα να ανοιξω το κινητο εβγαλε το μηνυμα: " η διεργασια σταματησε απροσδοκητα com.jrd.com JrdSetupWizard!!! και δεβν ξερω τι να κανω τωρα...ειλικρινα εχω δοκιμασει τα παντα σε Ms-Dos μπαινω και κανω διαφορα εκει...αλλλα τιποτα...Καπου διαβασα οτι πρεπει να εγκαταστησω το custpack.img,αλλα οταν σε Ms-Dos κανω fastboot flash custpack custpack.img απλα λεει οτι δεν βρεθηκε το αρχειο η κατι τετοιο...Εχεισ καποια ιδεα να προτινεις??Ειλικρινα ειναι το 1ο smartfone και εξαιτιας της ηλιθιας της Vodafone με τις εφαρμογες της αναγκαστηκα να το κανω rooot και τωρα αδω και μια εβδομαδα ειμαι χωρις κινητο..Αν εχεις λυση η καποια ιδεα...Θα το εκτιμουσα πολυ.Billy
Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις καθαρη system img αν μπορεις ανεβασε την για τον φιλο που την χρειαζεται κανε ενα backup με rommanager ανοιξε τα αρχεια μεσω pc στην sd σου θα βρεις το backup στον φακελο clockworkmod

 

οριστε http://www.4shared.com/rar/mm-PshLh/system.html

Link to comment
Share on other sites

μπορεις πολυ απλα να σβισεις την εντολη super user και γενικα οτι εχει σχεση με αυτο μεσο του adb , βεβεα βαριεμε να γραψω την εντολη αν googlαρετε θα την βριτε καπου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου Νοκισας!Long story shorter ειχα rootarei το κινητο και ειχα την φαεινη ιδεα να κανω επαναφορα στιε εργοστασιακες ρυθμισεις με power button και volume +!το εκαν ετσι ωστε να σβηστουν οοολα απτην αρχη και οταν πηγα να ανοιξω το κινητο εβγαλε το μηνυμα: " η διεργασια σταματησε απροσδοκητα com.jrd.com JrdSetupWizard!!! και δεβν ξερω τι να κανω τωρα...ειλικρινα εχω δοκιμασει τα παντα σε Ms-Dos μπαινω και κανω διαφορα εκει...αλλλα τιποτα...Καπου διαβασα οτι πρεπει να εγκαταστησω το custpack.img,αλλα οταν σε Ms-Dos κανω fastboot flash custpack custpack.img απλα λεει οτι δεν βρεθηκε το αρχειο η κατι τετοιο...Εχεισ καποια ιδεα να προτινεις??Ειλικρινα ειναι το 1ο smartfone και εξαιτιας της ηλιθιας της Vodafone με τις εφαρμογες της αναγκαστηκα να το κανω rooot και τωρα αδω και μια εβδομαδα ειμαι χωρις κινητο..Αν εχεις λυση η καποια ιδεα...Θα το εκτιμουσα πολυ.Billy

 

Φιλε ακριβως το ιδιο επαθα εγω με το alcatel 991 του κουνιαδου μου.Δεν εβγαλα ακρη και το εδωσα και το πηγε εκει που το αγορασε και περιμενουμε να δουμε αποτελεσμα.Αλλα αν δεν ξαναπερασεις (αν γινεται) την rom δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να φτιαξει.Δοκιμασα μεσω adb να αφαιρεσω αυτο το στοιχειο αλλα δεν γινοταν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου Νοκισας!Long story shorter ειχα rootarei το κινητο και ειχα την φαεινη ιδεα να κανω επαναφορα στιε εργοστασιακες ρυθμισεις με power button και volume +!το εκαν ετσι ωστε να σβηστουν οοολα απτην αρχη και οταν πηγα να ανοιξω το κινητο εβγαλε το μηνυμα: " η διεργασια σταματησε απροσδοκητα com.jrd.com JrdSetupWizard!!! και δεβν ξερω τι να κανω τωρα...ειλικρινα εχω δοκιμασει τα παντα σε Ms-Dos μπαινω και κανω διαφορα εκει...αλλλα τιποτα...Καπου διαβασα οτι πρεπει να εγκαταστησω το custpack.img,αλλα οταν σε Ms-Dos κανω fastboot flash custpack custpack.img απλα λεει οτι δεν βρεθηκε το αρχειο η κατι τετοιο...Εχεισ καποια ιδεα να προτινεις??Ειλικρινα ειναι το 1ο smartfone και εξαιτιας της ηλιθιας της Vodafone με τις εφαρμογες της αναγκαστηκα να το κανω rooot και τωρα αδω και μια εβδομαδα ειμαι χωρις κινητο..Αν εχεις λυση η καποια ιδεα...Θα το εκτιμουσα πολυ.Billy

 

θελει αλλη system img εδω εχουμε πολες αν δεν ξερεις να τις φλασαρεις πες να βοηθησω

 

ευχαριστω πολλυ φιλε!!!

 

μπαμ μπαμ βρηκαμε 2 images μια ελληνικη και μια αγλικη κανε πρωτα το backup του φιλου σου με τα app και μετα φλασαρε 1 απο τις 2..να ξερεις ομως οτι οταν πας να το ανοιξεις ισως κολαει οπως του φιλου πιο πανω..αν το κανει φλασαρε την αλλη

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

θελει αλλη system img εδω εχουμε πολες αν δεν ξερεις να τις φλασαρεις πες να βοηθησω

 

 

 

μπαμ μπαμ βρηκαμε 2 images μια ελληνικη και μια αγλικη κανε πρωτα το backup του φιλου σου με τα app και μετα φλασαρε 1 απο τις 2..να ξερεις ομως οτι οταν πας να το ανοιξεις ισως κολαει οπως του φιλου πιο πανω..αν το κανει φλασαρε την αλλη

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

οκ φιλε θα φλασαρω αυριο το πρωι ευχαριστω για ολα.

Link to comment
Share on other sites

 

Τί θέλεις να πεις με αυτό το βίντεο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

ειμαι νεος χρηστης. εχω διαβασει ολο το θεμα και δεν βρηκα πως μπορω να κανω backup το κινητο μου πριν βαλω το update.zip. ΕΙμαι απο αυτους που δεν εχει recovery το κινητο τους.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...