Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οπωσδιποτε πρεπει να φτιαξει καποιος απο εμας το cm10 ρομ εστω και unofficial για να μπορουμε να κανουμε τη δουλεια μας .κατι ακομα ας δοκιμασει καποιος να κανει install το Marina Rom του Alcatel ot-990 και ας μου πει αν δουλευει. θα το δοκιμαζα αλλα δεν εχω χρονο

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχα την εκδοση χωρις το recovery. Εκανα τα εξης βηματα με την παρακατω σειρα

1. partition την sd.

2. ετρεξα το update.zip

3. εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Επειδη

α. δεν εχω παρει τιποτα backup,

β. βλεπω πλεον 1gb απο την καρτα sd

γ. τις εφαρμογες που ηθελα να μεταφερω δεν μεταφερονται, αλλα μονο διαγραφονται (και εχω διαγραψει μερικες).

 

θελω να ξερω αν γινεται να τα επαναφερω ολα οπως ηταν και να τα ξανακανω απο την αρχη, ετσι ωστε να μπορω να κανω ενημερωσεις συσταματος, οποτε ειναι διαθεσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα τελειοσω την δικη μου custom ρομ ελπιζω να εχω επιτυχια. :)

εχω μετα το boot logo black screen λες και τα επαιξε το system του ... τι να πω :/ αποτυχια στο φουλ. μπορει να βοηθησει κανενας μέχρι στιγμής έχω περάσει το custpack και το boot img παραπέρα δεν θέλω να πάω γιατί φοβάμαι μήπως το χάλασα για 4η φορα το κινητό... μπαίνω σε download mode και σε recovery κανονικά

χεχε :D :D :D :D :D ανοιξε κανονικα

Edited by george_f1
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν ανοιχτει το boot.img με ποιο τροπο γινετε το overclock μετα?δηλαδη σε ποιο απο τα αρχεια θα πρεπει

να πειραξουμε κ τη να γραψουμε για να εχουμε αυτο το αποτελεσμα?

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,Μία απορία έχω πως μπορώ να βάλω σαν ήχο μηνύματος ένα δικό μου ringtone, στην συγκεκριμένη συσκευή,προσπαθώ καιρό τώρα να το βρω άλλα μάταια.ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω το vodafone smart 2 και μου ζητησε να κανω update μολις το εκανα το τηλεφωνο εσβησε

και οταν παω να το ανοιξω μενει κολημενο στο σημα του android

προσπαθησα με τα κουμπια power kai volume οπωσ λενε στα προηγουμενα ποστ αλλα

δεν γινεται τιποτα παραμενει κολημενο στο σημα του android .

το συνδεω στο pc και το pc δεν το αναγνωριζει.

Σας παρακαλω αν μπορειτε πειτε μου καποια λυση

Σας ευχαριστω πολυ

Edited by mistermaster
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι αποσυμπιεσμενα τα αρχεια recovery+boot.img http://www.easybytez.com/xny2kdtptynz

αν μπορει καποιος να βρει της εντολες για να γινει το overclock σε ποια απο τα αρχεια που ειναι μεσα.

και μετα μου τα δινεται να τα δω κ να κανω παλι συμπιεση οπως αρχικα κ βλεπουμε τη θα γινει .

εδω ο κωδικας που εγινε αποσυμπιεση https://github.com/nickddesign/V860/blob/master/README.md

ααα και τα αρχεια μεσα τα ανοιγετε με το notepad++ απο εδω κατεβαζετε http://notepad-plus-plus.org/download/v6.2.2.html

ψαχτειτε κ εσεις λιγο γιατι αυτες της μερες εσπασα το κεφαλι μου μεχρι να κανω αυτα :wacko: :blink:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω το vodafone smart 2 και μου ζητησε να κανω update μολις το εκανα το τηλεφωνο εσβησε

και οταν παω να το ανοιξω μενει κολημενο στο σημα του android

προσπαθησα με τα κουμπια power kai volume οπωσ λενε στα προηγουμενα ποστ αλλα

δεν γινεται τιποτα παραμενει κολημενο στο σημα του android .

το συνδεω στο pc και το pc δεν το αναγνωριζει.

Σας παρακαλω αν μπορειτε πειτε μου καποια λυση

Σας ευχαριστω πολυ

 

οταν εκανες update εισουνα root?πριν κολησει το ειχες συνδεσει σε fastboot mode για να περασει τους οδηγους?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια ως προς την μπαταρια πιο ρομ ειναι καλυτερο του Roeddie ή του ArniHD ?

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια ως προς την μπαταρια πιο ρομ ειναι καλυτερο του Roeddie ή του ArniHD ?

 

ιδιες ειναι, σαν βαση χρησιμοποιηουν την αυθεντικη ρομ του κινητου.ακομη δεν εχει βγει κατι γιαυτο το κινητο.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανες update εισουνα root?πριν κολησει το ειχες συνδεσει σε fastboot mode για να περασει τους οδηγους?

 

συγνωμη αλλα το κινητο το ειχε ο γιος μου ο οποιος εφυγε χθες για Αγγλια στα χερια αυτου εγιναν ολα

οποτε δεν ξερω τι να σου πω .

υπαρχουν καποια βηματα να μου πεις να κανω ?:(

Και απο οτι ξερω το κινητο το ειχε αλλαξει πριν 3 μερες με ενα φιλο του του ειχε δωσει ο γιοσ μου ενα blackberry και πηρε το smartphone.Δουλευε μια χαρα.

Υπαρχει περιπτωση επειδη αλλαξανε και καρτες μνημης τα αρχεια που χρειαζονται να υπαρχουν στη καρτα μνημης του φιλου

του που ειχε το κινητο ?Αν ναι να του πω να φερει την καρτα του,και τι να κανω ?

ευχαριστω πολυ για την προσφορα σου φιλε μου !!!

 

συγνωμη αλλα το κινητο το ειχε ο γιος μου ο οποιος εφυγε χθες για Αγγλια στα χερια αυτου εγιναν ολα

οποτε δεν ξερω τι να σου πω .

υπαρχουν καποια βηματα να μου πεις να κανω ?:(

Και απο οτι ξερω το κινητο το ειχε αλλαξει πριν 3 μερες με ενα φιλο του του ειχε δωσει ο γιοσ μου ενα blackberry και πηρε το smartphone.Δουλευε μια χαρα.

Υπαρχει περιπτωση επειδη αλλαξανε και καρτες μνημης τα αρχεια που χρειαζονται να υπαρχουν στη καρτα μνημης του φιλου

του που ειχε το κινητο ?Αν ναι να του πω να φερει την καρτα του,και τι να κανω ?

ευχαριστω πολυ για την προσφορα σου φιλε μου !!!

 

Yποθετω δεν εκανε τιποτα απο αυτα που μου λες

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

στην καρτα μνημης συνηθως ειναι οι drivers [οδηγοι] που χρειαζεται για να συνδεθει το κιν με τον υπολογιστη...παρε την καρτα μνημης πισω καλου κακου..κοιτα κλεισε το κινητο ανοιξε το πατωντας το power που ανοιγει και το volume- [τη φωνη το πλιν το κατω] με το που δονηθει αφησε το power και συνεχισε να πατας για 10 δευτερολεπτα το volume- εσυ θα βλεπεις το android κολημενο αλλα θα ειναι σε fastboot mode,μετα αν ειναι οι οδηγοι αλλα και να μην ειναι τους περναει αυτοματα θα πρεπει να κατευασεις αυτο http://www.4shared.com/zip/Qnrn7SRL/root_recovery_files.html

ειναι τα αρχεια για το fastboot και το auto aio instal ενα προγραμα που περναει αυτοματα η χειροκινητα οτι θελουμε στο κινητο μετα πανε στην πισω σελιδα η στην πιο πισω δεν θυμαμαι και κατεβασε την system.img δυο διαφορετικα αρχεια ειναι στη πισω σελιδα κατευασε τα και τα δυο,αν δεν δουλεψει η μια img περνα την αλλη.κανε extract την img στον pc και επικολησε την μεσα στον φακελο με τα fastboot αρχεια μετα ανοιξε το aio instal εκει εχει οδηγιες

[ο πιο σωστος τροπος να μαθεις αν ο pc αναγνωριζει το κιν ειναι να το βαλεις σε fastboot mode να ανοιξεις το aio instal και να περασεις την img αν λεει waiting for devise και δεν τα περναει δεν το αναγνωρισε]

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

νοκισας δωσε νου εκεινο το cwm του φιλου σου θελω να δοκιμασω κατι

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

νοκισας δωσε νου εκεινο το cwm του φιλου σου θελω να δοκιμασω κατι

οχι δεν ειναι του δημητρη, αλλα εγω το ανεβασα και μην το περνατε στης συσκευες της μπρικαρει ποτε θα το καταλαβετε?

δημητρη=nokisas θα σε παρακαλεσω μην δινεις αυτο το αρχειο δεν ταιριαζει για την συσκευη μας καν.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

το λεει [του φιλου σου]το ειπα οτι δεν ειναι δικο μου ..πως γινεται να μην ταιριαζει και να δουλευει τελεια?μεχρι και τα [ soft buttons] δουλεψαν. ενω με κανενα full options recovery απο τα κοντα στα 10 που δοκιμασα δεν δουλευαν το θεμα ειναι να μην χανεται μετα απο restart και να μη κολαει το κιν..και ενοειται πως δεν το δινω εκτος και αν υπαρχει λυση..στο xda μου το ζητησανε 3-4 ατομα οταν λεω το βιντεο το ειδες εχεις λυση ??εεεε οχι απλα να το δοκιμασω ηθελα...αστο καλυτερα..

 

μολις κατευασα ενα προγραματακι double twist λεγεται μετα απο λιγο παιδεμα με την εγκατασταση του συνδεσα το smart κατευθειαν το αναγνωρισε και σε 5 λεπτα μου συχρονισε μουσικη βιντεο εικονες με το pc.προγραμα μεταφορας πολυμεσων ειναι πολυ καλο περαστε το

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

στην καρτα μνημης συνηθως ειναι οι drivers [οδηγοι] που χρειαζεται για να συνδεθει το κιν με τον υπολογιστη...παρε την καρτα μνημης πισω καλου κακου..κοιτα κλεισε το κινητο ανοιξε το πατωντας το power που ανοιγει και το volume- [τη φωνη το πλιν το κατω] με το που δονηθει αφησε το power και συνεχισε να πατας για 10 δευτερολεπτα το volume- εσυ θα βλεπεις το android κολημενο αλλα θα ειναι σε fastboot mode,μετα αν ειναι οι οδηγοι αλλα και να μην ειναι τους περναει αυτοματα θα πρεπει να κατευασεις αυτο http://www.4shared.com/zip/Qnrn7SRL/root_recovery_files.html

ειναι τα αρχεια για το fastboot και το auto aio instal ενα προγραμα που περναει αυτοματα η χειροκινητα οτι θελουμε στο κινητο μετα πανε στην πισω σελιδα η στην πιο πισω δεν θυμαμαι και κατεβασε την system.img δυο διαφορετικα αρχεια ειναι στη πισω σελιδα κατευασε τα και τα δυο,αν δεν δουλεψει η μια img περνα την αλλη.κανε extract την img στον pc και επικολησε την μεσα στον φακελο με τα fastboot αρχεια μετα ανοιξε το aio instal εκει εχει οδηγιες

[ο πιο σωστος τροπος να μαθεις αν ο pc αναγνωριζει το κιν ειναι να το βαλεις σε fastboot mode να ανοιξεις το aio instal και να περασεις την img αν λεει waiting for devise και δεν τα περναει δεν το αναγνωρισε]

 

καλησπερα φιλε μου nokisas δυστηχως τα εκανα και δεν διαβαζει το κιν. ο υπολογιστης δεν

ξερω τι αλλο να κανω .Οποτε θα το παω στην vodafone .

Αλλα ειμαι απο ζακυνθο και πρεπει να το στειλουν αθηνα μου ειπαν που τους πηρα τηλεφωνο

οποτε μαλλον αυτο θα κανω.

εχεις εσυ κατι αλλο να κανω ?

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 ειδων brick το soft και το hard εφόσον το κινητό ανοίγει έχει soft brick που σημαίνει ότι γίνεται σε 5 λεπτά.. Εγώ έχω 2 υπολογιστές στον 1 το αναγνώριζει αμέσως και στον άλλο όχι δοκίμασε και σε άλλο υπολογιστή αν δεν έχεις βάλε τα αρχεία σε ένα usb πανε σε ένα νετ καφέ και δοκιμασε το σε ολους εγω έτσι θα κανα πριν το στείλω
Link to comment
Share on other sites

δουλευω πανο στο cm7 σοβαρα τωρα.

 

αντε καλη επιτυχια ρε φιλε και αν θες τεστερς εμεις εδω ειμαστε

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

τον kernel δεν τον πειράζω τον αφήνω όπως είναι. πάντως το cm7 είναι το gingel και οι διαφορές είναι ελάχιστες απ'οτι παρατήρησα.
Link to comment
Share on other sites

τον kernel δεν τον πειράζω τον αφήνω όπως είναι. πάντως το cm7 είναι το gingel και οι διαφορές είναι ελάχιστες απ'οτι παρατήρησα.

 

ποτε πιστευεις οτι θα ειναι ετοιμο?:X

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

ποτε πιστευεις οτι θα ειναι ετοιμο?:X

 

Το τελειοσα μολις. το δοκιμαζω ο θεος μαζι μας ελπιζω να μιν το στειλω για νανι :lol:

 

επίσης νομίζω πως βρήκα τον τρόπο για να κάνω overclock θα τον δοκιμάσω αύριο και αν πετύχει καλός αν όχι ...

Link to comment
Share on other sites

Το τελειοσα μολις. το δοκιμαζω ο θεος μαζι μας ελπιζω να μιν το στειλω για νανι :lol:

 

επίσης νομίζω πως βρήκα τον τρόπο για να κάνω overclock θα τον δοκιμάσω αύριο και αν πετύχει καλός αν όχι ...

 

στειλε μου το λινκ αν δουλευει το ρομ για το overlock ας το συζητησουμε αλλη ορα

Edited by crad
εξτρα λεξη

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 ειδων brick το soft και το hard εφόσον το κινητό ανοίγει έχει soft brick που σημαίνει ότι γίνεται σε 5 λεπτά.. Εγώ έχω 2 υπολογιστές στον 1 το αναγνώριζει αμέσως και στον άλλο όχι δοκίμασε και σε άλλο υπολογιστή αν δεν έχεις βάλε τα αρχεία σε ένα usb πανε σε ένα νετ καφέ και δοκιμασε το σε ολους εγω έτσι θα κανα πριν το στείλω

Εχω 2 υπολογιστες ο αλλος μολισ συνδεσω το τηλ μου λεει αγνωστη συσκευη πηγα στη διαχειρηση συσκευων του υπολογιστη μηπως μπορεσω να περασω drivers να το διαβασει αλλα δεν εγινε τιποτα.

Και συγνωμη αλλα δεν ξερω τι ειναι και πως κανουν brick.

Καμια αλλη προταση ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...