Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για απλη δουλιτσα το κινητο ειναι εξαιρετικο.

Ειδικα τωρα που το δινει η Voda με 4 καπακια και gps maps (νομιζω).

 

Με ενα root + link2sd ξενοιαζεις και απο θεμα μνημης!

 

ναι οι απατεώνες λένε δώρο 3 καπάκια αξίας35e

όταν το πήρα τον Αύγουστο πήρα 2 καπάκια 6 το ενα οπότε 6+6+6=18 και όχι 35 μετά λένε χάρτες τί χάρτες? αφού έχει χάρτες το κινητό πολύ απάτη αυτές οι διαφημίσεις

 

 

 

Γιώργο 'ριξε μια μάτια στο 858 ( smart 1)αυτό έχει cyanogenmod Δες τι γίνεται με τον bootloader τού, αν είναι σαν το δικό μας κάπως θα γίνεται

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ειμαι σίγουρος εμεισ εχουμε bcm21553_ACAR10_defconfig ή bcm21553_thunderbirdEDN31_defconfig?

 

αν ενοεις την baseband version ειναι BCM2155x_TCLSSP1_1342.3_assert2rst_sv20

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

αν ενοεις την baseband version ειναι BCM2155x_TCLSSP1_1342.3_assert2rst_sv20

 

οι board_acar anyway τον τελειοσα τον kernal θα το περασω σε λιγο στην συσκευη αν εχω επιτυχια καλος αν οχι αυριο καινουρια συσκευη :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια.μόλις το αγόρασα και πήγα να το ρουτάρω όπως λέτε στην πρώτη σελίδα. μου έβγαλε μια μαύρη οθόνη που λέει θα σβήσει τις εφαρμογές. Πάτησα οκ έκανε reboot και τώρα κολαει στο σήμα της voda τι να κάνω;

 

edit όλα καλά, άνοιξε, αλλά δεν έγινε ροοτ.τα παρατάω αφού δε χρειαστεί, Ένα άλλο θέμα είναι στη φόρτιση . είναι εδώ και αρκετή στο 99% και λέει ότι φορτίζει.

μήπως έχει κάνα πρόβλημα;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια.μόλις το αγόρασα και πήγα να το ρουτάρω όπως λέτε στην πρώτη σελίδα. μου έβγαλε μια μαύρη οθόνη που λέει θα σβήσει τις εφαρμογές. Πάτησα οκ έκανε reboot και τώρα κολαει στο σήμα της voda τι να κάνω;

 

edit όλα καλά, άνοιξε, αλλά δεν έγινε ροοτ.τα παρατάω αφού δε χρειαστεί, Ένα άλλο θέμα είναι στη φόρτιση . είναι εδώ και αρκετή στο 99% και λέει ότι φορτίζει.

μήπως έχει κάνα πρόβλημα;

 

και εμενα τα ιδια λεει clain main.. εγω το ειχα κανει ροοτ με την παλια μεθοδo στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722811

 

κατευασε το recovery.zip αλαξε το ονομα σε update.zip

νωριτερα ομος πρεπει να εχεις περασει το recovery με τις 4 εντολες...

Edited by george_f1
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τα ιδια λεει clain main.. εγω το ειχα κανει ροοτ με την παλια μεθοδo στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722811

 

κατευασε το recovery.zip αλαξε το ονομα σε update.zip

νωριτερα ομος πρεπει να εχεις περασει το recovery με τις 4 εντολες...

 

Άρα δε φορτίζει ποτέ;;:wacko::wacko: χαχαχαχ

Τελοσπάντων για δώρο σε μικρούλι είναι, αλλά αν θέλεις για πες μου πως γίνεται να περάσω αυτό το recovery

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια.μόλις το αγόρασα και πήγα να το ρουτάρω όπως λέτε στην πρώτη σελίδα. μου έβγαλε μια μαύρη οθόνη που λέει θα σβήσει τις εφαρμογές. Πάτησα οκ έκανε reboot και τώρα κολαει στο σήμα της voda τι να κάνω;

 

edit όλα καλά, άνοιξε, αλλά δεν έγινε ροοτ.τα παρατάω αφού δε χρειαστεί, Ένα άλλο θέμα είναι στη φόρτιση . είναι εδώ και αρκετή στο 99% και λέει ότι φορτίζει.

μήπως έχει κάνα πρόβλημα;

 

Κοίτα εδώ, για το πως θα μπείς στο recovery. Διάβασε από κει που λέει "Το μόνο που απομένει προς το παρόν" και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δε φορτίζει ποτέ;;:wacko::wacko: χαχαχαχ

Τελοσπάντων για δώρο σε μικρούλι είναι, αλλά αν θέλεις για πες μου πως γίνεται να περάσω αυτό το recovery

 

εχεις περασει τους adb drivers στο pc σου?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο,αλλά να σας πρήξω λίγο ακόμα χωρίς να το θέλω. ένα "σωστό" update zip για να μην έχουμε τρεχάματα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όσα υπάρχουν τα δοκίμασα όλα οκ είναι μόνο αν έχει αλλό nane rename to update.zip

έκανα φόρματ τον pc μου και τα σβησα ολα Googlare το

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όσα υπάρχουν τα δοκίμασα όλα οκ είναι μόνο αν έχει αλλό nane rename to update.zip

έκανα φόρματ τον pc μου και τα σβησα ολα Googlare το

 

έχω δεί κάποια μέχρι και απο τις πρώτες σελίδες που δουλεύουν τα λινκ.θα δούμε λοιπόν!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι χρόνια πολλά

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το πρόγραμμα για root του vodafone smart 2 γιατί δεν το βρίσκω.

ευχαριστώ

 

ακριβος πανω ειναι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα και χρονια πολλα.εκανα επαναφορα εργ. ρυθμισεων και μου βγαζει τωρα αυτο (διεργασία com.jrdcom.jrdSetupWizard) και κολλαει στο androides και δεν παει παρακατω μονο στην επιλογη για αλλαγη γλωσσας η στην κληση αναγκης.το κινητο το ειχα κανει ροοτ πριν απο καιρο.τι μπορω να κανω τωρα ωστε να το σωσουμε.σας ευχαριστω και περιμενω νεα σας.καλες γιορτες και παλι,,,
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε

όλους.

Το δωράκι μου από το Σμαρτ 2 εχθές ήταν

το εξής: Ανεπαρκής χώρος. :-(

Στο κινητό έχω βάλει μόνο shazam, zedge,

fb, YouTube. Μπορώ να κάνω κάτι πέρα

από ρουτ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο διαχείριση εφαρμογών και πάτησα κατάργηση ενημερώσεων στο fb και τώρα είναι όλα οκ με 80 Mb ελεύθερα.

 

Βέβαια το ενημερωμένο ήταν καλύτερο άλλα τι να κάνουμε...

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

ναι οι απατεώνες λένε δώρο 3 καπάκια αξίας35e

όταν το πήρα τον Αύγουστο πήρα 2 καπάκια 6 το ενα οπότε 6+6+6=18 και όχι 35 μετά λένε χάρτες τί χάρτες? αφού έχει χάρτες το κινητό πολύ απάτη αυτές οι διαφημίσεις

 

 

 

Γιώργο 'ριξε μια μάτια στο 858 ( smart 1)αυτό έχει cyanogenmod Δες τι γίνεται με τον bootloader τού, αν είναι σαν το δικό μας κάπως θα γίνεται

 

Στα 99 ευρω, χωρις κανενα δωρο δεν υπαρχει καποιο κινητο με καλυτερα χαρακτηριστικα ακομα και τωρα, μηνες μετα που βγηκε αυτο... :D

Προσωπικα δεν εχω καμια διαθεση για ολα αυτα τα πειραγματα. Rooted = λυθηκε το προβλημα του χωρου = μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να το λέω λάθος

 

έχω ένα τηλ το οποίο δεν ανοίγει και μένει παγωμένο στην λευκή οθόνη με το πράσινο ανθρωπάκι.

Δοκίμασα από την κάρτα του αλλά δεν κάνει κάτι

ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για να το φλασάρω με το pc

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα και χρονια πολλα.εκανα επαναφορα εργ. ρυθμισεων και μου βγαζει τωρα αυτο (διεργασία com.jrdcom.jrdSetupWizard) και κολλαει στο androides και δεν παει παρακατω μονο στην επιλογη για αλλαγη γλωσσας η στην κληση αναγκης.το κινητο το ειχα κανει ροοτ πριν απο καιρο.τι μπορω να κανω τωρα ωστε να το σωσουμε.σας ευχαριστω και περιμενω νεα σας.καλες γιορτες και παλι,,,

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4406887#post4406887

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω καμια διαθεση για ολα αυτα τα πειραγματα. Rooted = λυθηκε το προβλημα του χωρου = μια χαρα.

 

Αυτο ως απαντηση σε μενα πηγαινε? Αν ναι, οντως το ροοτ ειναι καλυτερο αλλα ειμαι απο αυτους που οταν παω να πειραξω κατι, συνηθως πεφτω στο ποσοστο εκεινο που παθαινει καποιο προβλημα και λεω απο το να μπλεξω με τιποτα errors και προβληματακια, ας το αφησω ως εχει.:p

 

Στα 99 ευρω, χωρις κανενα δωρο δεν υπαρχει καποιο κινητο με καλυτερα χαρακτηριστικα ακομα και τωρα, μηνες μετα που βγηκε αυτο... :D

 

Πραγματικα ειναι οπως το λες. Οταν διαβαζα για αυτο το κινητο (μιας και ηθελα να το παρω) εδω στο φορουμ, δεν περιμενα να ειναι τοσο καλο οσο τελικα ειναι. Το βρισκω απιστευτα γρηγορο για την τιμη του, με καλη οθονη (και με μεγαλη ακριβεια του τι πατας, εκτος απο οταν το γυρνας στο πλαι και τα κατω κατω πληκτρα στο πληκτρολογιο θελουν καποια προσπαθεια, αλλα και εκει το βρισκεις με τον καιρο που θελει να πατησεις ωστε να παρει την εντολη και εισαι οκ), πολυ καλο πιασιμο και αισθηση στο χερι και 512 ram.

 

Πολυ μετρια καμερα (δεν με απασχολει ιδιαιτερα), πολυ χαμηλος ηχος οταν σε καλουν (σπαστικο) και μικρος χωρος αποθηκευσης.

 

Γενικα απο αυτα που εχω δουλεψει [galaxy s2, atrix, huawei u8650 (εδω γελαμε, το smart 2 πρεπει να ειναι 112 φορες καλυτερο και το huawei το εχει η μανα μου και το εχω κανει και root με την official rom, αλλα χωρις ολα αυτα τα προγραμματα που πιαναν χωρο ομως το κινητο και παλι ειναι τραγικα αργο )] το βλεπω πολυ καλο το κινητο για την τιμη και για αυτα που θελω να κανω με υπερκαλυπτει (shazam, opera mini, zedge).

 

Edit: Συγνωμη για το διπλο ποστ, αν μπορει καποιος ας το φτιαξει.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να το λέω λάθος

 

έχω ένα τηλ το οποίο δεν ανοίγει και μένει παγωμένο στην λευκή οθόνη με το πράσινο ανθρωπάκι.

Δοκίμασα από την κάρτα του αλλά δεν κάνει κάτι

ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για να το φλασάρω με το pc

ευχαριστώ

Μπορώ να κάνω κάτι ??

Έχω φτάσει στο σημείο που βάζω το τηλέφωνο σε κατάσταση fastboot ανοίγω το aio.install απο το Pc

αλλά όταν πατάω auto (1) installing rom. βγάζει το σφάλμα ότι δεν μπορεί να φορτώσει το bootloader.img

Ειμαι στον σωστό δρόμο ??

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

Ευχαριστώ

Edited by okosmos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...