Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Με τα stats που δίνεις κανονικά θα έπρεπε όχι μόνο να φαίνονται οι κοιλιακοί αλλά και αρκετές φλέβες.:blink:

Το ότι δν φαίνονται οι κοιλιακοί σου ίσως οφείλεται:

α) Τοπικό λίπος στην περιοχή της κοιλιάς

β) Στα γενετικά σου χαρακτηριστικά (ακούγεται περίεργο αλλά ισχύει, εγώ πχ πώς δν μπορώ να φτιάξω γάμπα με τπτ;:lol::lol:)

 

Την λάθος προπόνηση την αποκλείω καθώς κάνεις 5 μήνες όπως λες. Ακόμα και 5 κοιλιακούς την ημέρα να έκανες όλο και κάτι θα έβλεπες...

 

Πιστέυω πως δν χρειάζεται να χάσεις κιλά για να φανούν οι κοιλιακοί σου αλλά να καθαρίσεις την διατροφή σου από σαβούρες και περιττά λίπη.

 

Πές μου αν θές και το πρόγραμμα των προπονήσεων σου να δούμε τι θα κάνουμε και με την αερόβια.

 

Για τη διατροφή τώρα...

 

Πρωινό

Με το που ξυπνάς 1 μεζούρα πρωτείνη και μετά από 20-30 λεπτά τρώς ιδανικά νιφάδες βρώμης περίπου 50 γρ. (εγώ τις βάζω σε μπώλ με γάλα και τις τρώω) ή εναλλακτικά τρώς μερικά ασπράδια αυγού(7-8) αντί για πρωτείνη. Η βρώμη στο πρωινό είναι αναντικατάστατη κατά τη γνώμη μου.

 

Γεύμα πρίν την προπόνηση (αφού την κάνεις στις 2)

Αρκετούς υδατάνθρακες (πατάτα, μακαρόνια, ρύζι,ακόμα κ όσπρια όπως φασόλια και φακές ορισμένες φορές για αλλαγή) και κάποια μορφή πρωτείνης όπως κοτόπουλο ή γαλοπούλα στήθος, ψάρι(να προτιμάς τα μεγάλα ψάρια όπως τόνο(τον προτιμώ κονσέρβα),σολωμό, μπακαλιάρο) ή κρέας μοσχαρίσιο άπαχο( προτιμώ να κάνω μπιφτέκια με μοσχαρίσιο κιμά για να μετράω και την ποσότητα που τρώω). Άν προλαβαίνεις να χωνέψεις χώσε και καμιά σαλατούλα με 1 κουταλιά σούπας ελαιόλαδο.

 

Αμέσως μετά την προπόνηση

Ιδανικό είναι να έχεις μαζί σου στο γυμναστήριο 1 μεζούρα πρωτείνη και να την συνδυάζεις με απλούς υδατάνθρακες όπως η δεξτρόζη(γλυκόζη σε σκόνη είναι μην ψαρώνεις απ' το όνομα). Πές μου όμως πρώτα τι πρωτείνη έχεις γιατί πολλές έχουν από μόνες τους δεξτρόζη μέσα. Αν βαριέσαι να πάς στο φαρμακείο να πάρεις δεξτρόζη φάε μια μπανάνα.

 

Μισή ώρα μετά την προπόνηση

Ξανά ότι και το μεσημέρι. Μην τσιγκουνεύεσαι τους υδατάνθρακες εδώ ο οργανισμός σου σχεδόν έχει εξαντλήσει τα αποθέματά του μετά από μια σκληρή προπόνηση και πρέπει να αναπληρώσει ενέργεια.

 

Όσο πλησιάζεις προς την ώρα του ύπνου να μειώνεις σταδιακά τους υδατάνθρακες αλλα όχι και την πρωτείνη.

 

Πρίν τον ύπνο ακριβώς φάε κανα cottage cheese ή κανα γιαουρτάκι 2% γιατί αλλιώς θα είσαι νηστικός τόσες ώρες όσο θα κοιμάσαι και θα χάνεις μύς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον επειδη βλεπω απιστευτα πραγματα να υπογραμισω οτι δεν ειναι σωστο να πηγαινεις 5-6 φορες την βδομαδα αλλα 3-4

κανεις καλυτερη προπονηση επειδη αφηνεις τις μυικες ομαδες να ξεκουραστουν ετσι.οσο αφορα την διατροφη ο οργανισμος χρειαζεται μια ορισμενη ποσοτητα πρωτεινων καθημερινα,την υπολοιπη την αποβαλει,νερο οσο περισοτερο τοσο το καλυτερο,τηγανιτα οχι συχνα και γλυκα 1-2 φορες την βδομαδα, ποτο σπανια

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη βλεπω απιστευτα πραγματα να υπογραμισω οτι δεν ειναι σωστο να πηγαινεις 5-6 φορες την βδομαδα αλλα 3-4

κανεις καλυτερη προπονηση επειδη αφηνεις τις μυικες ομαδες να ξεκουραστουν ετσι.οσο αφορα την διατροφη ο οργανισμος χρειαζεται μια ορισμενη ποσοτητα πρωτεινων καθημερινα,την υπολοιπη την αποβαλει,νερο οσο περισοτερο τοσο το καλυτερο,τηγανιτα οχι συχνα και γλυκα 1-2 φορες την βδομαδα, ποτο σπανια

 

+1

 

Καλά που μου θύμισες το νερό dragonmaster γιατί το είχα ξεχάσει. Να έχετε πάντοτε μαζί σας 1 μπουκαλάκι νερό. Ακόμα και μέσα στο σπίτι να το έχετε πάντα δίπλα σας και να πίνετε όσο πιο πολύ μπορείτε. Δεν νοείτε σωστή διατροφή ιδιαίτερα αν καταναλώνουμε πολλές πρωτείνες χωρίς τουλάχιστον 3-4 λίτρα νερό την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ powerade βοηθουν καθολου κατα τη διαρκεια της γυμναστικης?

 

Το powerade σε βοηθά να αποφύγεις την αφυδάτωση αν το πίνεις κατα τη διαρκεια της γυμναστικής + ότι περιέχει και μερικούς απλούς υδατάνθρακες (νομίζω μαλτοδεξτρίνη) που σου δίνουν λίγη ενέργεια ακόμα. Προτιμώ να πίνω νερό κατα τη διάρκεια της άσκησης γιατί όλα τ' άλλα με φουσκώνουν, ακόμα και το νερό μερικές φορές αλλά αν δν έχεις πρόβλημα πιές το άνετα. Στη θέση σου θα το έπινα αμέσως μετά την προπόνηση.

Link to comment
Share on other sites

 

Πρίν τον ύπνο ακριβώς φάε κανα cottage cheese ή κανα γιαουρτάκι 2% γιατί αλλιώς θα είσαι νηστικός τόσες ώρες όσο θα κοιμάσαι και θα χάνεις μύς.

 

kai pos tha to katapolemiso to topiko lipos???profanos auto einai gt prin 3 xronia eixa xasei polla kila apotoma k oxi swsta

Link to comment
Share on other sites

kai pos tha to katapolemiso to topiko lipos???profanos auto einai gt prin 3 xronia eixa xasei polla kila apotoma k oxi swsta

 

Το τοπικό λίπος δεν μπορείς να το εξαλείψεις μεμονομένα χωρίς νυστέρι. Ο δρόμος που προτείνω να ακολουθήσεις είναι η συνολική μείωση του σωματικού σου λίπους. Ακολούθα τη διατροφή σου αυστηρά και προπονήσου σκληρά. Με τον καιρό καθώς θα χτίζεις ποιοτική μυική μάζα και θα μειώνεις τα ποσοστά λίπους σου πιθανόν να πάψει να σε ενοχλεί και τόσο αυτό το συσσωρευμένο τοπικό λίπος. Ότι και αν κάνεις πάντως θέλει χρόνο και υπομονή. Καλό κουράγιο!:)

Link to comment
Share on other sites

Το τοπικό λίπος δεν μπορείς να το εξαλείψεις μεμονομένα χωρίς νυστέρι. Ο δρόμος που προτείνω να ακολουθήσεις είναι η συνολική μείωση του σωματικού σου λίπους. Ακολούθα τη διατροφή σου αυστηρά και προπονήσου σκληρά. Με τον καιρό καθώς θα χτίζεις ποιοτική μυική μάζα και θα μειώνεις τα ποσοστά λίπους σου πιθανόν να πάψει να σε ενοχλεί και τόσο αυτό το συσσωρευμένο τοπικό λίπος. Ότι και αν κάνεις πάντως θέλει χρόνο και υπομονή. Καλό κουράγιο!:)

 

+1!!!

Κακά τα ψέματα.. τοπική μείωση λίπους δεν γίνεται (τουλάχιστον μόνο με λιποαναρρόφηση επιτυγχάνεται).

Το καλύτερο είναι σωστή προπόνηση-διατροφή και τα αποτελέσματα θα ναι θεαματικά

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να βάλω κιλά.. αλλά μόνο στην κοιλιά τα παίρνω και μετά κάνω πάλι μια μικρή δίαιτα. Όταν κάθομαι πιάνω την κοιλιά μου και την νιώθω αρκετά φουσκωμένη, ενώ όταν είμαι όρθιος δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. Έχω ύψος 1,76 και γύρω στα 62 κιλά. Χρόνο για γυμναστήριο δεν έχω. Τουλάχιστον αν κάνω στο σπίτι ασκήσεις για κοιλιακούς θα δω αποτελέσματα? Σε πόσο καιρό? και πόσους κοιλιακούς πρέπει να κάνω τη μέρα? :O
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί άμα πηγαίνεις 5 φορές τη βδομάδα ,εκτός κανένα τραυματισμό που μπορεί να πάθεις αμα το παρακάνεις λέτε ότι υπάρχει πρόβλημα για τους μυς....:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να βάλω κιλά.. αλλά μόνο στην κοιλιά τα παίρνω και μετά κάνω πάλι μια μικρή δίαιτα. Όταν κάθομαι πιάνω την κοιλιά μου και την νιώθω αρκετά φουσκωμένη, ενώ όταν είμαι όρθιος δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. Έχω ύψος 1,76 και γύρω στα 62 κιλά. Χρόνο για γυμναστήριο δεν έχω. Τουλάχιστον αν κάνω στο σπίτι ασκήσεις για κοιλιακούς θα δω αποτελέσματα? Σε πόσο καιρό? και πόσους κοιλιακούς πρέπει να κάνω τη μέρα? :O

 

Επειδή δν έχω και πολύ χρόνο απαντώ στα γρήγορα.

1) Κόβεις τις σαβούρες και αρχίζεις διατροφή.(Όλοι ξέρουμε ότι δν τρώμε υγιεινά αλλά πόσοι από μας κάνουν κάτι για να το αλλάξουν;)

2) Απ' το τίποτα καλοί και οι κοιλακοί στο σπίτι.(Ούτε τώρα το καλοκαίρι δν έχεις χρόνο για γυμναστήριο;:))

3) Αν θα δείς αποτελέσματα είναι στο χέρι σου. Πάντως μην τα περιμένεις από την επόμενη μέρα!

4) Κάνε όσους μπορείς αλλά μην φτάσουμε και σε υπερβολές πχ( 5 σετ των 100) Πάντως απ' ότι έχω μάθει οι κοιλιακοί δεν πρέπει ποτέ να γυμνάζονται μόνοι τους αλλά πάντα μαζί με ραχιαίους. Να μην ξεχνάς να τους γυμνάζεις κ αυτούς μην τυχών και έχεις κανα πρόβλημα. Καλή επιτυχία!:)

 

Εγω πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί άμα πηγαίνεις 5 φορές τη βδομάδα ,εκτός κανένα τραυματισμό που μπορεί να πάθεις αμα το παρακάνεις λέτε ότι υπάρχει πρόβλημα για τους μυς....:confused:

 

Ο τραυματισμός από μόνος του δεν είναι πρόβλημα;;) Τι χειρότερο μπορεί να σου συμβεί δηλαδή; :cry:

Ακόμα και να μην πονάς αν υπερπροπονήσαι θα έχεις άλλα συμπτώματα (κυρίως στη διάθεση σου και στις επιδόσεις σου όσο προχωράει το πράγμα)

Μπορείς να πηγαίνεις 5 φορές την εβδομάδα και να μην έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά αυτό προυποθέτει να ξέρεις κάλα τι κάνεις.( Δηλ. να είσαι σε κάποιο Α επίπεδο τόσο γνώσεων για να καταλαβαίνεις τα σήματα που σου στέλνει το σώμα σου αλλά και να έχεις μια πραγματικά υποδειγματική διατροφή για να μπορείς να αναρρώνεις γρηγορότερα)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δν έχω και πολύ χρόνο απαντώ στα γρήγορα.

1) Κόβεις τις σαβούρες και αρχίζεις διατροφή.(Όλοι ξέρουμε ότι δν τρώμε υγιεινά αλλά πόσοι από μας κάνουν κάτι για να το αλλάξουν;)

2) Απ' το τίποτα καλοί και οι κοιλακοί στο σπίτι.(Ούτε τώρα το καλοκαίρι δν έχεις χρόνο για γυμναστήριο;:))

3) Αν θα δείς αποτελέσματα είναι στο χέρι σου. Πάντως μην τα περιμένεις από την επόμενη μέρα!

4) Κάνε όσους μπορείς αλλά μην φτάσουμε και σε υπερβολές πχ( 5 σετ των 100) Πάντως απ' ότι έχω μάθει οι κοιλιακοί δεν πρέπει ποτέ να γυμνάζονται μόνοι τους αλλά πάντα μαζί με ραχιαίους. Να μην ξεχνάς να τους γυμνάζεις κ αυτούς μην τυχών και έχεις κανα πρόβλημα. Καλή επιτυχία!:)

 

Τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα τυχαίνει να τρώω και καμιά σαβούρα απο έξω.. φοιτητής είμαι :p Το καλοκαίρι άντε να προλάβω 1-1,5 μήνα το πολύ. Μετά επιστροφή για εξεταστική. Εντάξει δεν περιμένω να δω αποτελέσματα κι από την επόμενη μέρα. Θα προσπαθήσω να κάνω εως 100 κοιλιακούς την ημέρα. :rolleyes: Είναι πολύ εκνευριστικό πάντως να είμαι αδύνατος και να παίρνω κιλά μόνο στην κοιλιά :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παλια πηγαινα σε ενα γυμναστηριο και αφηνε ο ιδιοκτητης να πηγαινω τσαμπα και πηγαινα 3 φορες/βδομαδα.......6η δημοτικου ημουνα τοτε και μπορουσα να πηγαινω και δεν ειχα προβλημα,αλλα τωρα χρεωοκοπησε και οπου πηγα με ζηταγανε λεφτα{ειχα συνηθισει το τσαμπα:lol::lol::lol:}και ετσι πηρα ενα μονοζυγο το εβαλα στην πορτα και καθε πρωι οταν ξυπναω κανω 15 πανω κατω στο μονοζυγο και ειμαι μια χαρα.Εχω δει βελτιωση και στους μυες{μπορω να σηκωνω διαφορα πραγματα που παλια δεν μπορουσα}και οπτικη{το <ποντικι>φουσκωνει λιγο}

 

Το συνηστω σε ολους:D:D:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνει κάποιος προγράμματα από LesMills? Εδώ στην Κύπρο είναι πολύ διαδεδομένα (BodyCombat, BodyBalance, BodyPump, BodyStep, RPM, BodyAttack, BodyVive, BodyJam)

αλλά στην Ελλάδα δεν άκουσα κάποιον να κάνει κάτι τέτοιο. Εγώ κάνω BodyCombat, BodyBalance, RPM κ πλέον BodyPump εδώ κ 1.5 χρόνο κ είδα τεράστια διαφορά στο σώμα μου. Όταν τα κάνεις σε σωστές δόσεις κ ξέρεις τι κάνεις (δεν πας για παιχνίδι) αποτελούν εκπληκτική γυμναστική.

Ασχολείται κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πηγαίνω στο let's go εδώ κ πολύ καιρό...Έχω να σου πω αντιφατικές γνώμες

 

Ηταν το πιο ακριβό στην ευρύτερη περιοχή...έχουν βάλει όμως μια προσφορά 199 η 159 για ένα έτος δε θυμάμαι κ καλά

 

Στο ζουμί τώρα, οι υπηρεσίες...Οι μισοί διάδρομοι χαλασμένοι, όχι καλή συντήρηση μηχανηματων, οι γυμναστες και οι γυμνάστριες είναι φιλότιμα παιδιά χωρίς γνώσεις όμως ιδιαίτερες κ έχει μεγάλη κινητικότητα προσωπικου. Τα αποδυτήρια είναι πολύ καθαρά. Μικρός χώρος σχετικά για τόσο κόσμο που έχει, γενικά όχι δεν είμαι ικανοποιημένος, απλα πηγαίνω επειδή έχει τμήμα kickboxing κ είχα κερδίζει μια συνδρομή οπότε θα την εξαντλήσω

 

αλλα ψάξε για κάτι άλλο θα σου έλεγα, υπάρχουν πολύ καλύτερα στην καλλιθέα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η κοπελα μου ειχε γραφτει σε ενα γυμναστηριο στην Κομοτηνη πριν περιπου ενα χρονο. Ειχε κανει συμβολαιο για δυο χρονια. Μεσα σε τρεις μηνες πηγε να ακυρωσει το συμβολαιο και τις ειπαν οτι θα στειλουν την ακυρωση. Ομως καθε μηνα ερχονταν οι λογαριασμοι για να πληρωσει, και οταν πηγαινε να τους το πει, την ελεγαν οτι αργει να γινει η ακυρωση. Ερχονται ακομα οι λογαριασμοι μετα απο 6 μηνες!! Οταν ρωτησε κατι αλλα παιδια για το γυμναστηριο, την ειπαν οτι ειχαν παρομοιο προβλημα και στο τελος αναγκαστηκαν να τα πληρωσουν, χωρις να εχουν παει καθολου στο γυμναστηριο. Ορισμενοι το προχωρησανε και λυσανε το θεμα μεσω δικηγορων. Τι μπορει να κανει;
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσει να πηγαίνει στο γυμναστήριο. Αφού θα τα πληρώνει που θα τα πληρώνει...
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου ειχε γραφτει σε ενα γυμναστηριο στην Κομοτηνη πριν περιπου ενα χρονο. Ειχε κανει συμβολαιο για δυο χρονια. Μεσα σε τρεις μηνες πηγε να ακυρωσει το συμβολαιο και τις ειπαν οτι θα στειλουν την ακυρωση. Ομως καθε μηνα ερχονταν οι λογαριασμοι για να πληρωσει, και οταν πηγαινε να τους το πει, την ελεγαν οτι αργει να γινει η ακυρωση. Ερχονται ακομα οι λογαριασμοι μετα απο 6 μηνες!! Οταν ρωτησε κατι αλλα παιδια για το γυμναστηριο, την ειπαν οτι ειχαν παρομοιο προβλημα και στο τελος αναγκαστηκαν να τα πληρωσουν, χωρις να εχουν παει καθολου στο γυμναστηριο. Ορισμενοι το προχωρησανε και λυσανε το θεμα μεσω δικηγορων. Τι μπορει να κανει;

Η ακύρωση έγινε εγγράφως?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αμα δεν έχετε σκοπό να πάτε στο γυμναστήριο μην κανετε καθόλου εγγραφή και δεν θα έχετε κάνενα πρόβλημα !!!!

 

Θες να πάς κάνεις εγγραφή και πηγαίνεις και πληρώνεις !!!

Δεν θες να πάς δεν κάνεις τίποτα και δεν πληρώνεις τίποτα !!!!

 

Τωρα ομως αν θές να λες ότι εγώ εχω κάνει εγγραφή στο τάδε γυμναστήριο και δεν πατάς ποτέ το πόδι σου.... τα πληρώνεις τα κερατιάτικα !!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παω στο πιο κοντινο γυμναστηριο. Ειναι καλη φαση... Περνας την ωρα σου, γυμναζεσαι, κανεις καινουριες παρεες και μπορει να γνωρισεις και κανενα ωραιο παιδι... Το γυμναστηριο συνηθως το επιλεγω για την καθαριοτητα των χωρων, το φιλικο προσωπικο, το ωραριο λειτουργιας και λιγοτερο για το υψος των χρηματων.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παω στο πιο κοντινο γυμναστηριο. Ειναι καλη φαση... Περνας την ωρα σου, γυμναζεσαι, κανεις καινουριες παρεες και μπορει να γνωρισεις και κανενα ωραιο παιδι... Το γυμναστηριο συνηθως το επιλεγω για την καθαριοτητα των χωρων, το φιλικο προσωπικο, το ωραριο λειτουργιας και λιγοτερο για το υψος των χρηματων.

 

Ακριβώς αυτό !!!!! ;);) :D

Link to comment
Share on other sites

Προφορικα εγινε.

Ε τότε δε μπορείς να κάνεις τίποτα και αν με ρωτάς καλά να πάθει(τε) κιόλας για να μάθει (μάθετε) άλλη φορά να είστε πιο προσεκτικοί με τόσο λεπτά ζητήματα.

Επιπλέον, απ'ότι ξέρω όταν κάνεις συμβόλαιο για 2 χρόνια (και επομένως παίρνεις προνομιακή τιμή) δεν μπορείς να το ακυρώσεις, συνήθως μάλιστα το προπληρώνεις.

Μήπως δεν κατάλαβες καλά? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου ειχε γραφτει σε ενα γυμναστηριο στην Κομοτηνη πριν περιπου ενα χρονο. Ειχε κανει συμβολαιο για δυο χρονια. Μεσα σε τρεις μηνες πηγε να ακυρωσει το συμβολαιο και τις ειπαν οτι θα στειλουν την ακυρωση. Ομως καθε μηνα ερχονταν οι λογαριασμοι για να πληρωσει, και οταν πηγαινε να τους το πει, την ελεγαν οτι αργει να γινει η ακυρωση. Ερχονται ακομα οι λογαριασμοι μετα απο 6 μηνες!! Οταν ρωτησε κατι αλλα παιδια για το γυμναστηριο, την ειπαν οτι ειχαν παρομοιο προβλημα και στο τελος αναγκαστηκαν να τα πληρωσουν, χωρις να εχουν παει καθολου στο γυμναστηριο. Ορισμενοι το προχωρησανε και λυσανε το θεμα μεσω δικηγορων. Τι μπορει να κανει;

 

Προφορικά δεν υπάρχει τίποτα. Ξεχάστε οτιδήποτε προφορικό έχει να κάνει με θέμα που άπτεται οικονομικού χαρακτήρα.

Γραπτά. Και οχι στο γυμναστήριο. Λογικά το γυμνααστήριο εκχώρησε τη συμβαση μέσω καποιας τραπεζας ΄με αποπληρωμή των δόσεων. Εγγραφως διαμαρτυρια στο γυμναστήριο, στην τράπεζα με κοινοποίηση στην γενικη γραμματεια καταναλωτή. Μόνον έτσι

Εκτός αν έχει βγάλει πιστωτική κ το ποσο εχει πρωπληρωθεί μέσω της πιστωτικής

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...