Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

τέλος πάντων,ευχαριστώ...

 

:down: :angry: :X :mad:

Μην νευριαζεις ρε. Χαλαρωσε. Θες να σου πω την αληθεια; Κι εμενα το συγκεκριμενο σημειο ειναι πιο πεταχτο απο το κανονικο. Αλλα ξερεις που το εχω γραψει...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα κι εγώ σήμερα ετήσια εγγραφή στα Joe Wider μιας και οι ώρες προπονήσεων στον σύλλογο δεν με βόλευαν. Καλό φούσκωμα. :p :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ λαθος! Δεν συμβιβάζεσαι με αυτό!

Διαβασε kostakis το μηνυμα μου! Ειχα ΙΔΙΟ προβλημα! Γυναικομαστία! Μην σε τρομοκρατεί το όνομα!

 

 

Θα έλεγα να μετακομίσεις σε πιο ζεστά κλίματα αλλά μιλώντας σοβαρά εξέτασε (σε γιατρό) την περίπτωση που σου λέει ο PaRisC, είναι κάτι πολύ συνηθισμένο.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Den pao gymnastirio, alla mipos prepei na ksekiniso? :P

 

Αυτή η απάντηση πραγματικά είναι για μένα. αχαχαχαχαχχα!

 

Ζυμαρούλης για πάντα ρεεεεεεεε :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ιδιο προβλημα με το στηθος του το εχει και ο φιλος μου που παμε μαζι γυμναστηριο. Εχει λιωσει στο PecDec αλλα οι ρογες του δεν νιωθουν! Οποτε μην παιδευεσαι τσαμπα... :O

 

PaRisC, η εγχειρηση δεν φαινεται; :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα με το στηθος του το εχει και ο φιλος μου που παμε μαζι γυμναστηριο. Εχει λιωσει στο PecDec αλλα οι ρογες του δεν νιωθουν! Οποτε μην παιδευεσαι τσαμπα... :O

 

PaRisC, η εγχειρηση δεν φαινεται; :)

για 1 εβδομάδα θα φοράς εναν επίδεσμο,

μετα απο αυτο το χρονικο διαστημα, θα σου βγαλει ο γιατρος στο ιατρειο του τον επιδεσμο . εκει μπορει να τρομοκρατηθεις με το θεαμα διοτι δεν ειναι και οτι καλυτερο ΑΛΛΑ, θα σου δωσει μια κρεμα οπου θα επουλωθουν οι πληγες (που ειναι πολυ μικρες) σε συντομο χρονικο διαστημα, περιπου 2-3 εβδομάδες. και μετα το περασμα 3 μηνών ΔΕΝ θα υπαρχει ουτε μια ουλη!

Link to comment
Share on other sites

Όντως με μια πλαστικούλα καθαρίζεις για πάντα και χωρίς σημαντικό σημάδι. Αλλά ΑΝ έχεις όντως πρόβλημα απευθυνσου σε ενα γιατρό
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για 1 εβδομάδα θα φοράς εναν επίδεσμο,

μετα απο αυτο το χρονικο διαστημα, θα σου βγαλει ο γιατρος στο ιατρειο του τον επιδεσμο . εκει μπορει να τρομοκρατηθεις με το θεαμα διοτι δεν ειναι και οτι καλυτερο ΑΛΛΑ, θα σου δωσει μια κρεμα οπου θα επουλωθουν οι πληγες (που ειναι πολυ μικρες) σε συντομο χρονικο διαστημα, περιπου 2-3 εβδομάδες. και μετα το περασμα 3 μηνών ΔΕΝ θα υπαρχει ουτε μια ουλη!

 

Να συμπληρώσω πως θέλει προσοχή.ΟΧΙ απότομες κινήσεις και άλλα τρελά.

Το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω πως δεν το εχω εγω το προβλημα αλλα ενας φιλος μου... :O
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
egw eimai 1,83 kai sta 70 kila peripou,kanw gymnastirio 2 xronia,alla oxi synexomena giati ta kalokairia to kovw teleios arxizw ksydia ktl.kanw ena programma poly periergo pou to eixan dwsei s ena gymnastirio kai thelw na rwtisw kapoion pou kserei an einai logiki i seira,kanw mia mera stithos trikefala,meta dikefala podia,kai omous plati.gia koiliakous exete kanena kalo programma?ena 6 mino persi empaina se programma koiliakwn se taksi san aerobic,misi wra synexomeni sxedon koiliakous,eixa grammwsei eixa apoktisei apisteyti antoxi alla den fainontousan toso gia ti douleia pou ekana,giati mou fenete oti den thelan toso gramwsi oso ogko.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

egw eimai 1,83 kai sta 70 kila peripou,kanw gymnastirio 2 xronia,alla oxi synexomena giati ta kalokairia to kovw teleios arxizw ksydia ktl.kanw ena programma poly periergo pou to eixan dwsei s ena gymnastirio kai thelw na rwtisw kapoion pou kserei an einai logiki i seira,kanw mia mera stithos trikefala,meta dikefala podia,kai omous plati.gia koiliakous exete kanena kalo programma?ena 6 mino persi empaina se programma koiliakwn se taksi san aerobic,misi wra synexomeni sxedon koiliakous,eixa grammwsei eixa apoktisei apisteyti antoxi alla den fainontousan toso gia ti douleia pou ekana,giati mou fenete oti den thelan toso gramwsi oso ogko.

Oι κοιλιακοί δεν διαφέρουν σε τίποτα από όλους τους άλλους μύες ,γι αυτό κι αυτοί χρειάζονται αντίσταση για να αποκτήσουν όγκο.Γι αυτό αν θες να αποκτήσουν όγκο καλό θα είναι να κάνεις κάποιες άσκησεις κοιλιακών με βάρη.Ρώτα το γυμναστή σου ή ψάξε στο internet.

 

Οσον αφορά τη γράμωση αυτή γίνεται στην κουζίνα και όχι στο γυμναστήριο.Δηλαδή το αν φαίνονται ή όχι οι κοιλιακοί ,είναι θέμα ποσοστού λίπους και όχι ασκήσεων.Εξαρτάται δηλαδή από τη διατροφή και όσους κοιλιακούς και αν κάνεις εαν το ποσοστό σωματικού σου λίπους δεν είναι χαμηλό μην περιμένεις να δεις τους κοιλιακούς σου.

.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρετε κάποιο γυμναστήριο στην Καλλιθέα? Εκτός από το vis vitalis και να είναι κοντά στη Δαβάκη?

Τα Joe Weider (το γράφω καλά; ) - είναι στη Χαροκόπου, 2-3 τετράγωνα πριν τη Θησέως. Γράφτηκα κι εγώ εδώ και σχεδόν 2 μήνες (ετήσια συνδρομή), αλλά με διάφορες δουλειές που έτυχαν, ακόμα να πάω.. Πάντως από άτομα που πηγαίνουν, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, Ιωάννα.

Link to comment
Share on other sites

Το joe weider είναι μακρυά μου. Αν και κοντά μου να ήταν πάλι δεν θα πήγαινα. Αν υπήρχε και κάποιο όχι τόσο γνωστό ακόμα καλύτερα!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάχνω για ενα καλο γυμναστηριο κυριως για βαρη στα μηχανηματα στα Β. Προαστεια. Θελω λογικες τιμες και να πληρωνω με το μηνα, οχι να υπογραψω 3 χρονια συμβολαιο.

 

Πηγα σε μερικα στο Μαρουσι αλλα δεν μου αρεσαν και ηταν και ακριβα. Καμμια αλλη ιδέα;

 

Είδα ενα Joe Wieder στην Αγ. Παρασκευη. Μηπως υπάρχει και στο Χαλανδρι;

 

Καλες γιορτες. ;)

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ενα καλο γυμναστηριο κυριως για βαρη στα μηχανηματα στα Β. Προαστεια. Θελω λογικες τιμες και να πληρωνω με το μηνα, οχι να υπογραψω 3 χρονια συμβολαιο.

 

Πηγα σε μερικα στο Μαρουσι αλλα δεν μου αρεσαν και ηταν και ακριβα. Καμμια αλλη ιδέα;

 

Είδα ενα Joe Wieder στην Αγ. Παρασκευη. Μηπως υπάρχει και στο Χαλανδρι;

 

Καλες γιορτες. ;)

To Joe weider είναι η πιο οικονομική επιλογή αλλά πάει με το χρόνο. Αυτό το καιρό έχει προσφορά 199 για ένα χρόνο και δώρο ένα σάκο νομίζω.

Μένω στο Χαλάνδρι και η μετάβαση/παρκάρισμα στην Αγ. Ιωάννου είναι κάτι παραπάνω απο προβληματική.

Μακάρι να υπήρχαν και άλλες λύσεις για την περιοχή μου αλλά μπα.

Στο Χαλάνδρι (στην Λ. Πεντέλης) υπάρχει ένα πρώην Universal που όμως απ'ότι βλέπω απο έξω είναι χλιδάτο με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται στις τιμές. Τώρα για άλλες περιοχές ΒΠ θα έπρεπε να γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος. πχ έχει joe weider και στα Μελίσσια.

Με το μήνα πάντως θα σου βγει ακριβά. Πάνω από χρόνο μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χμμμ... επαναφέρω το thread για να εκφράσω 2 απορίες σχετικά με.. κοιλιακούς :rolleyes:

 

1) ποια η γνώμη σας σχετικά μ' αυτό το site http://www.fa3.gr/arthra/1-koiliakoi-raxiaioi.htm , που μιλάει για κλασικά λάθη σε κοιλιακούς ραχιαίους... ???

 

2) κάνω κάποιες ασκήσεις κοιλιακών εδώ και μία εβδομάδα (τις κλασικές πάνω και κάτω κοιλιακών), με κάποια μικρή προθέρμανση πριν, και έχω πιαστεί στον αυχένα... (μου ειπαν ότι αυτό συμβαίνει, επειδή βάζω τη δύναμη στον αυχένα όταν σηκώνομαι και όχι στους κοιλιακούς...)

 

έχει κάποιος να δώσει κάποιες συμβουλές για σχετικά αρχάριο στον τομέα των κοιλιακών, ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα μετά σε μέση και αυχένα, από τις ασκήσεις?

 

μου είπαν ότι, μετά την προθέρμανση, απαιτείται και κάποιο πρόγραμμα για διατακτικές ασκήσεις (όπως π.χ. αυτό που υπάρχει εδώ http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=49837)

 

είναι απαραίτητες? βοηθάνε στην άσκηση?

 

κάποιες άλλες συμβουλές?

 

thx εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

kalo einai na kaneis raxiaious prin tous koiliakous,episis gia na min se ponaei o ayxenas sou,na xeis anoixtous tous agkwnes paralila me to patwma,kai to proswpo sou na koitaei diagwnia panw,to pigouni sou den prepei n akoumpaei to swma sou, kai na sikonese mexri na niwseis tous wmous sou na sikononte oxi parapanw,etsi tha vazei ligoteri dynami o avxenas,twra kalo tha einai na perimeneis kana 2 meres na iremisei,giati kai swsta na tis kaneis tis askiseis pali tha se ponaei,to site pou edwses exei pollwn eidwn koiliakwn pou mporoun na voithisoun.kanw 2 xronia koiliakous se programma san aerobic,kai i moni prothermansi pou kanoume einai apla na ksaplwnoume kai na tentwnoume poly to swma,tentonontas mia to ena xeri mia to allo,kalo tha einai na sou deiksei kapoios,episis otan kaneis dialeima,kalo tha einai opws eisai ksaplwmeni na diplwneis ta podia sou,sto stithos sou kai na t agkaliazeis na ta piezeis pros ta esena.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

θελω να αρχισω γυμναστηριο.πηγαινα πριν 2 χρονια στο γυμναστηριο της γειτονιας.δεν ημουν ευχαριστημενος.θελω λοιπον τωρα να παω σε ενα μεγαλο οργανωμενο(universal ας πουμε).θα ηθελα ομως να ρωτησω τι παραπανω εχουν.επειδη μερικα ατομα απο εδω πιστυω οτι πηγαινετα σε μεγαλα gym θα ηθελα να με βοηθησετε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...