Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

ορεξη υπομονη και επιμονη αν εχεις..τα αλλα ολα ειναι παραμυθια!!!

 

επισης σημαντικο ρολο παιζει και ο γυμναστης..αλλα σπανια θα βρεις καποιον καλο..διοτι ολοι σχεδον οποτε βλεπουν γκομενα την κανουν απο εμας..γι αυτο προσεξε!!στην αρχη θα σου φαιρονται πολυ καλα και μετα θα ειναι σαν να μην υπαρχεις..εγω ευτυχως στο γυμναστηριο που πηγαινω κανα 2 μηνες..εχει γυμναστρια και οπως καταλαβαινεις τα πραγματα ειναι πολυ καλα..συμβαινει το ακριβως αντιθετο του γυμναστη..;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να αρχισω γυμναστηριο.πηγαινα πριν 2 χρονια στο γυμναστηριο της γειτονιας.δεν ημουν ευχαριστημενος.θελω λοιπον τωρα να παω σε ενα μεγαλο οργανωμενο(universal ας πουμε).θα ηθελα ομως να ρωτησω τι παραπανω εχουν.επειδη μερικα ατομα απο εδω πιστυω οτι πηγαινετα σε μεγαλα gym θα ηθελα να με βοηθησετε.

Αρχικά να σου τα universal έχουν κλείσει από το καλοκαίρι τα τελυταία, μερικά έχουν ξανανοίξει σαν τελείως ανεξάρτητα γυμναστήρια (επιτέλους τον προηγούμενο μήνα μου πιστώθηκαν οι δόσεις που είχα πληρώσει στα universal Χολαργού αφού είχε κλείσει τον Ιούλιο!). Τα μεγάλα γυμναστήρια πιστεύω ότι είναι πολύ πιο σίγουρα ως προς καθαριότητα αρτιότητα εγκαταστάσεων... Θα σου πρότεινα να πας σε μέγαλο εκτός αν ξέρεις κάποιο σίγουρα καλό κοντά σου... Σίογυρα απέφυγε πάντως συνδρομές μεγάλης διάρκειας (όποιος έχει καεί...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γυμναστήριο ε? χμμ...έχει περάσει πολλές φορές από το μυαλό μου,αλλά πότε δεν έτυχε να γραφτώ...οπότε δεν έχω γνώμη για τω θέμα.

θα ήθελα όμως να χάσω 10-12 kg σε 3 μήνες..έχω ξεκινήσει διατροφή εδώ και 3 εβδομάδες..και σας ρωτάω τώρα,παίζει να τα χάσω αυτά τα κιλά που θέλω σε 3 μήνες?

ρωτάω γιατί δεν μου έχει ξανατύχει να θέλω να χάσω βάρος.

SORRY,αν ξέφυγα λιγάκι από το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εχεις και διατροφη..πιστευω θα τα χασεις ανετα..εγω..που ακολουθω μια χ διατροφη..(απο διατροφολογο) εχω ιδη χασει..7-8 κιλα..αλλα κανω και καποιες ζαβολιτσες..:D

μην ανυσηχεις...εαν εχεις επιμονη,υπομονη και πυθαρχια..ολα θα πανε τελεια..;)

Link to comment
Share on other sites

7-8 kg έχεις χάσει? σε πόσο καιρό? εγώ π.χ. την έχω ξεκινήσει όπως είπα πριν 3 εβδομάδες,(από διατροφολόγο και εγώ)και έχω χάσει 4.5kg..τώρα θα μου πείς αφού σε 3 weeks έχασα τόσα σίγουρα θα χάσω αλλα 7.5 σε 3 μήνες..έχω ακούσει όμως από διάφορους φίλους που την έχουνε περάσει την φάση αυτή ότι τα πρώτα φεύγουνε αέρα,αργότερα όμως δεν χάνονται εύκολα.Λογικό μου ακούγεται,τελοσπάντων η αλήθεια είναι ότι έχω ψιλοανχοθεί(έρχεται και καλοκαίρι ρε gmt,ε μην είμαστε και χάλια:p)αλλά υπομονή και επιμονή υπάρχει μπόλικη;)
Link to comment
Share on other sites

οσο ευκολα χανονται..τοσο ευκολα μπαινουν..καθε μερα σχεδον τρεχω στο γυμνατηριο..ειναι κουραστικο στην σκεψη ..αλλα το ευχαριστιεμαι..βεβαια ειναι και οι προπονησεις(μπασκετ) που με βοηθουν αρκετα..επειδη εκει ιδιαιτερα..επειδη το αγαπαω παρα πολυ..εκτονονομαι..και τα δινω ολα..πολλες θερμιδες χανονται..2+ μηνες περιπου ..αλλα οπως σου ειπα κανω και ζαβολιτσες..

βασικα πιο πολυ λιπος θελω να χασω..οχι τοσο κιλα ;)

Link to comment
Share on other sites

το μυστικο πιστευω ειναι η διατροφη να περιεχει ποικιλια και να αποφευγουμε να τρωμε τροφες οι οποιες με μικρες ποσοτητες σου δινουν πολλες θερμιδες πχ σουβλακια :p

 

κατι ασχετο βλεπω στο γυμναστηριο που φορανε κατι μπλουζες αμανικες μαυρες ραντακι και θελω και εγω αλλα δεν βρισκω :( αμα ξερει κανενας που μπορω να βρω συγκεκριμενα ας μου πει :)

Link to comment
Share on other sites

που ειναι ανοιχτα στην πλατη??

ειναι ενα κανονικο..φανελακι ρε..εχω 2-3 εγω..απο τον φωκα τα πηρα..(minerva) αλλα δεν τα φοραω στο γυμναστηριο...πολυ..ψωνιστικο το βρικσω..:whistle:

oυτε καν αμανικο δεν βαζω..αλλα απο τωρα και στο εξης..επιασαν και οι ζεστες..ειμαι και σε φορμα :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ασχολιθω με bodybuilding ομως η τιμες που βλεπω στα γυμναστιρια... δεν αξιζουν..

Εχει εναν φιλο ο πατερας που ειχε γυμναστιριο καθαρα για bodybuilding αλλα το εχει κλεισει...

Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

http://www.bodybuilders.gr

 

παντως..να ξερεις οτι θελει πολυ δουλεια,τρεξιμο και μερακι..

καλη αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, εχω πατερα πρωΐν bodybulder και οπως και να εχει μεγαλωσα μεσα στο γυμναστιριο κατα καπιον τροπο...

Ομως αν δεν πας σε γυμναστιριο δεν αξιζει, να καθομαι στο σπιτι με ενα-δυο απο τα ψευτοοργανα που διαφημιζουν στην τηλεωραση δεν θα εχει τα αποτελεσματα που θελω...

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα εγω να κανεις με οργανα στο σπιτι??εμεις ουτε βαρακια δεν εχουμε σπιτι..απλα τρεχω σχεδον καθημερινα 1.30 - 2 ωρες τη μερα γυμναστηριο..

καταρχην δεν ειναι μονο τα οργανα..ειναι η διατροφη..τα συμπληρωματα(αν και εισαι παρα πολυ μικρος για τετοια)..γιατι δεν γερνεις προς κανενα αθλημα??

Link to comment
Share on other sites

που ειναι ανοιχτα στην πλατη??

ειναι ενα κανονικο..φανελακι ρε..εχω 2-3 εγω..απο τον φωκα τα πηρα..(minerva) αλλα δεν τα φοραω στο γυμναστηριο...πολυ..ψωνιστικο το βρικσω..:whistle:

oυτε καν αμανικο δεν βαζω..αλλα απο τωρα και στο εξης..επιασαν και οι ζεστες..ειμαι και σε φορμα :p :lol:

 

ισως να ειναι αλλα αρχιζουν οι ζεστες ομπως ειπες και εσυ ε και δε λεει για αυτο θελω να βρω απο τωρα αλλα ειμαι γκαντεμης μαλλον :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το ειπες καλε, παρεστης εχω να νομιζω οτι μου το ειπες; Απλα με το να μου δεινεις το site ειναι σαν να μου λες "Εκει θα μαθεις, μπες και θα βρεις λυση" και επειδη το εχω ψαξει το θεμα ξερω οτι αν δεν παω γυμναστιριο (πραγμα που δεν κανω γιατι δεν αξιζει να δοσω τοσα λευτα για γυμναστικη) δεν πιανει τπτ.

Ενα site τι να μου κανει;

Link to comment
Share on other sites

εγω μαγκες πηγαινω στο holmes place τετοιο γυμναστηριο δεν υπαρχει πουθενα αλλου...βεβαια ειναι ακριβο αλλα αξιζει πιστευω
Link to comment
Share on other sites

και τι εχει αυτο το γυμναστηριο..και αξιζει τα λευτα που δινεις?για πες μας για να καταλαβουμε..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γνωρίζετε κάποιο καλό γυμναστήριο να μου προτείνετε στα Νότια Πρ.της Αθήνας...;;

 

Συγκεκριμένα Γλυφάδα...ή κάπου εκεί κοντά...δυστυχώς Joe Weider έχει μόνο στον Αγ. Δημήτριο..πέφτει μακριά...και παλιά πήγαινα στα Universal Ladies που με είχαν βολέψει πολύ αλλά...πάπαλα :)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

στη γλυφάδα έχει γυμναστήριο η πετρουλάκη. δεν ξέρω πού ακριβώς, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.

μόνο που έχει πολύ γιόγκα.

 

όσο για το holmes place, έχει "ξενοδοχειακές" παροχές. επομένως, εξαρτάται τι ζητάει κανείς από το γυμναστήριό του. να γυμναστεί ή να κάνει δημόσιες σχέσεις σε ένα περιβάλλον τύπου "Grand Bretagne".

Link to comment
Share on other sites

http://www.bodybuilders.gr

 

παντως..να ξερεις οτι θελει πολυ δουλεια,τρεξιμο και μερακι..

καλη αρχη!

 

Και πολύ χρήμα ..

Link to comment
Share on other sites

όσο για το holmes place, έχει "ξενοδοχειακές" παροχές. επομένως, εξαρτάται τι ζητάει κανείς από το γυμναστήριό του. να γυμναστεί ή να κάνει δημόσιες σχέσεις σε ένα περιβάλλον τύπου "Grand Bretagne".

 

αν θες να γυμναστεις σωστα γυμναζεσαι και δεν ασχολεισαι με κανεναν,αν πηγαινεις για δημοσιες σχεσεις αυτο ειναι αλλο θεμα .Γεγονος ειναι παντως οτι ειναι απο τα καλυτερα γυμναστηρια οχι της ελλαδας , αλλα της Ευρωπης.Μου λεγανε πχ αρκετοι που ζουσαν στο εξωτερικο οτι παρομοια γυμναστηρα μονο σε καμια ΕΛβετια και Γαλλια μπορεις να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτό εννοώ. ότι αν θέλεις να γυμναστείς δε χρειάζεται να πας πχ στο Holmes διότι από πλευράς γυμναστικής δεν προσφέρει κάτι παραπάνω. έχει άλλα σημεία που ξεχωρίζει [εννοώ τις ξενοδοχειακές παροχές].

γενικά πάντως, ο καθένας πρέπει να ξεκαθαρίσει τι ψάχνει από ένα γυμναστήριο και μετά να επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

παντως..δεν νομιζω καποιος να αποφασισει να παει γυμναστηριο και να προσεχει τις ξενοδοχειακες παροχες..:wacko:

αν ειναι ετσι να παει σε κανενα λουτρο..να ησυχασει..:p

τεσπα..καλο θα ειναι καθε γυμναστηριο να εχει καλους χωρους υγειηνης(αποδητηρια-τουαλετες)τα αλλα νομιζω δεν αφορουν τοσο τη γυμναστικη και την ψυχολογια του..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τα holmes ειναι αλλη κατασταση!διαθετουν απο ο,τι ξερω και πισινα:)

απευθυνονται βεβαια σε μεγαλα βαλαντια...:O

εγω ξαναγραφτηκα για 2 μηνες σε ενα κοντα στο σπιτι μου(στο οποιο πηγαινω εδω και 4 χρονια κατα περιοδους),ελπιζω αυτη τη φορα να καταφερω να πηγαινω σταθερα 3 φορες την εβδομαδα!:superman:

δοκιμασα pilates,εντυπωσιαστηκα που υπαρχει ενα ειδος γυμναστικης που κανοντας πολυ λιγες επαναληψεις,και μαλιστα στο πατωμα,νιωθεις να ασκειται τοσο πολυ το σωμα και να γινεται δουλεια στους μυες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να κανω μια ερωτηση; Η γυμναστικη μπορει να επιρρεασει την αυξηση του υψους σε εναν εφηβο; Δεν λεω για αρση βαρων, αλλα για τα μηχανηματα κλπ που κανουμε στο γυμναστηριο :ninja:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...