Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Eξαρταται απο τις ασκησεις.;)

Το σιγουρο (μου το ειχε πει ορθοπεδικος) ειναι πως μπορεις να πηγαινεις gym, να κανεις ασκησεις (θα σου πει ο γυμναστης ομως ποιες) οι οποιες φυσικα θα περιλμβανουν και βαρη και η αυξηση του υψος σου δεν θα επιρρεαστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα βασιστουμε στους γυμναστες για ενα τοσο σοβαρο θεμα, ειναι σαν να παιζουμε λοττο...

Οι περισσοτεροι ειναι γτπ δυστυχως :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οσους ρωτησα μ ειπαν οτι δεν γινετε κατι τετοιο(να επιρρεαστει το υψος)..οτι ειναι μυθος..

παρεπιπτοντως..την παρασκευη θα παω για τελευταια φορα γυμναστηριο υστερα απο 6 μηνες προσπαθειας :cry:...(εε αυτες οι διακοπες ...:p)

απο σεπτεμβριο παλι ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οσους ρωτησα μ ειπαν οτι δεν γινετε κατι τετοιο(να επιρρεαστει το υψος)..οτι ειναι μυθος..

Υπαρχουν ασκησεις οι οποιες ειδικα σε συνδιασμο με πολλα κιλα ισως να επηρεαζουν.;)

 

παρεπιπτοντως..την παρασκευη θα παω για τελευταια φορα γυμναστηριο υστερα απο 6 μηνες προσπαθειας :cry:...(εε αυτες οι διακοπες ...:p)

απο σεπτεμβριο παλι ;)

 

Να μην στεναχωριεσαι.

Ενα διαλειμμα στο σωμα σου μονο καλο θα κανει, οσο και αν φαινεται περιεργο.;)

Εγω παλι θα το κοψω ενα μηνα περιπου κατα τα μεσα Αυγουστου.

Link to comment
Share on other sites

marie μπορεις να αναφερεις καποια ασκηση απο αυτες που λες οτι επηρεαζουν??

 

με εχει πιασει απο τωρα μια καταθληψη γιατι..καθημερινα ηταν στο προγραμμα μου και μου αρεσε..δλδ δεν το βαριομουν(και το μυστικο για να μην το βαριεστε ειναι να αλλαζετε τακτικα προγραμμα,και για να γυμναζετε αλλες μυικες ομαδες αλλα και να μην το βαριεστε ;))

Link to comment
Share on other sites

marie μπορεις να αναφερεις καποια ασκηση απο αυτες που λες οτι επηρεαζουν??

 

 

αν και ρωτάς τον mario να σου απαντήσω εγώ, τo squat με πολλά κιλά δεν είναι και ότι το καλύτερο για κάποιον έφηβο,και παραπλήσιες ασκήσεις (2-3),καθίσματα με μπάρα ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites

με μπαρα κανω μονο παγκο(στηθος),κοπηλατικη ορθια και καμψεις..οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα..

περυσι εκανα βαθια καθυσματα αλλα τα σταματησα..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι επιρρεαζουν μονο οι ασκησεις που ασκουν πολυ βαρος ΚΑΘΕΤΑ στο σωμα. Ετσι μου φαινεται λογικο δλδ. Οπως squat, γενικα να σηκωνεις βαρη στο ορθιο, πρεσσα... Δε νομιζω να ξεχασα καποιο :wacko:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

το χω δει..ενα στρογγυλο ειναι σα ζυγαρια αλλα δεν ξερω τι κανει..αληθεια..τι δουλεια κανει?
Link to comment
Share on other sites

το χω δει..ενα στρογγυλο ειναι σα ζυγαρια αλλα δεν ξερω τι κανει..αληθεια..τι δουλεια κανει?

Λειτουργει με δονησεις και γυμναζει ολους τους μυες του σωματος σχεδον 100%.

Η δουλεια που κανει σε 10 λεπτα, με τα συνηθισμενα μηχανηματα θα γινονταν σε 1.5 ωρα :cool:

Καντε μια αναζητηση στο google με ελληνικα αποτελεσματα. Θα βρειτε πολλα πραγματα :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

σοπα ρε...σοβαρα μιλας???

δηλαδη..τα αλλα οργανα θα αντικατασταθουν απο αυτο??

ειναι κουραστικο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατι παραπανω. Δεν το εχω κανει αλλωστε, στο google βρηκα πληροφοριες :happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ακουγεται αλλα...μπα...μονο για θεμα χρονου θα το εκανα αν το εκανα.:O

Τα οργανα ειναι αλλη φαση...Να καταλαβαινεις οτι κατι κανεις βρε παιδι μου!:happy:

δεν λεω οτι μπορει να ειναι πολυ αποτελεσματικο αλλα αλλη ικανοποιηση παιρνω προσωπικα απο τον κλασσικο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως...πολυ σωστο αυτο..αλλα αν βαριεσε κ βιαζεσε ειναι οτι καλυτερο..;)

μου εχει τυχει γι αυτο...και θα μας κανει να αγχωνομαστε αν οχι καθολου λιγοτερο ;)

τεσπα..παρεπιπτοντως τωρα παω να κανω την αποχαιρετηστηρια προπονηση στο γυμναστηριο..:(

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως...πολυ σωστο αυτο..αλλα αν βαριεσε κ βιαζεσε ειναι οτι καλυτερο..;)

μου εχει τυχει γι αυτο...και θα μας κανει να αγχωνομαστε αν οχι καθολου λιγοτερο ;)

τεσπα..παρεπιπτοντως τωρα παω να κανω την αποχαιρετηστηρια προπονηση στο γυμναστηριο..:(

Αφου ρε Κωστα δεν θες να το σταματησεις, γιατι το σταματας; :confused:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

To power plate το έχει φέρει η Ελένη Πετρουλάκη στο γυμναστήριό της (ΑSANA) στη Γλυφάδα (Αθήνα) και είναι μάλιστα το μοναδικό όργανο γυμναστικής που έχει σε αυτό. Όλα τα άλλα είναι προγράμματα ομαδικά ή σε ατομικό επίπεδο. Για τιμή δεν το συζητώ...πανάκριβη η συνδρομή, σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται.

 

Επίσης, άνοιξε πρόσφατα και ένα γυμναστήριο επι της Βουλιαγμένης (ύψος Γλυφάδας) που έχει αυτό το μηχάνημα και στηρίζει το πρόγραμμά του σε αυτό. http://www.power3centerglyfada.com

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εκανα power plate στο γυμναστηριο μου. ειναι περιπου 20 λεπτα και κοστιζει 30 ευρω η καθε φορα. εγω θελω να κανω γυρω στις 10 επισκεψεις. κανει δονησεις, μεχρι και το κεφαλι σου νοιωθεις να πηγαινει περα-δωθε. κανει πραγματικα δουλεια ομως. ιδρωσα απο το πρωτο λεπτο. το κανεις το πολυ 2-3 φορες την εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εκανα power plate στο γυμναστηριο μου. ειναι περιπου 20 λεπτα και κοστιζει 30 ευρω η καθε φορα. εγω θελω να κανω γυρω στις 10 επισκεψεις. κανει δονησεις, μεχρι και το κεφαλι σου νοιωθεις να πηγαινει περα-δωθε. κανει πραγματικα δουλεια ομως. ιδρωσα απο το πρωτο λεπτο. το κανεις το πολυ 2-3 φορες την εβδομαδα.

Ενιωθες τους μυες σου να εχουν γυμναστει οταν ειχες τελειωσει;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι. Ξέρει κανείς τι πρέπει να προσέξω, ποιοι είναι καλύτεροι, τιμές κλπ;
KCB
Link to comment
Share on other sites

Ενιωθες τους μυες σου να εχουν γυμναστει οταν ειχες τελειωσει;

θες να σου πω την αληθεια? ... οχι! και κανω γυμναστηριο πανω απο χρονο -καθημερινα και ξερω. απλα εκεινη την στιγμη ενοιωθες το σωμα σου παρα πολυ σκληρο και γυμνασμενο, μετα τιποτα. δεν ξερω. ισως να πρεπει να κανω περισσοτερες επισκεψεις. αλλα αν με βαλεις να διαλεξω αναμεσα στα βαρη/διαδρομο/pilates (αυτα που κανω δηλαδη) και power plate. θα διαλεγα σαφως το πρωτο, μιας που εχω δει -ηδη αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αλλα 30 ευρω τα 20 λεπτα....:blink: :blink:

Ουτε με σφαιρες!

30 ευρω πληρωνω εδω τον μηνα gym!!!:D

Πολλα τα λεφτα και χωρις νοημα για μενα!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι. Ξέρει κανείς τι πρέπει να προσέξω, ποιοι είναι καλύτεροι, τιμές κλπ;

Κ στην οικογένεια ψήνονται για τον διάδρομο στο σπίτι.. αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα υπάρξει απόσβεση...

 

(Αυτό το power, το έχουμε κ εμείς στο Varisportsclub) αλλά δεν έχω υπόψη...

Link to comment
Share on other sites

Κ στην οικογένεια ψήνονται για τον διάδρομο στο σπίτι.. αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα υπάρξει απόσβεση...

 

(Αυτό το power, το έχουμε κ εμείς στο Varisportsclub) αλλά δεν έχω υπόψη...

 

Εγώ ψήνομαι καιρό τώρα αλλά δεν το αποφασίζω γιατί μένω και σε μικρό σπίτι και πιάνει χώρο. Νομίζω ότι θα είναι τεράστιο κέρδος χρόνου (με δεδομένο ότι δεν έχεις χώρους για να τρέχεις έξω). Αυτό ήδη το θεωρώ απόσβεση αρκεί να τον χρησιμοποιείς κανονικά και να μην τον μετατρέψεις σε καλόγερο :)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...