Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Μετά τις γιορτές τι μένει? Οι αναμνήσεις και οι ωραίες στιγμές... μαζί με αυτά όμως μένουν και κάτι παραπανίσια μελομακάρονα κουραμπιέδες κτλ. κτλ. και φυσικά αυτό που θρονιάζετε για τα καλά είναι τα extra κιλά... Ψάχνω να βρώ λοιπόν ένα γυμναστήριο παράλληλα με την διατροφή που έχω ξεκινήσει. Δεν ψάχνω απαραίτητα να είναι αλυσίδα απλά έχω την εξής ιδιοτροπία θέλω αυτό που λέμε να μου "κάτσει" το περιβάλλον (ο χώρος να είναι καθαρός να έχει καλό εξοπλισμό κτλ.) κάποιος γνωστός μου ανέφερε ένα μεγάλο γυμναστήριο στο Ωραιόκαστρο που έχει ακόμη και εσωτερική πισινα:X αλλά δεν έχω πάει να το δώ γιατί για να πώ την αλήθεια δεν ξέρω και κατα που πέφτει!!! :lol: Γνωρίζετε να μου προτείνετε κανένα γυμναστήριο δυτική Θεσσαλονίκη??? Μένω Κορδελιό.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο στο ωραιοκαστρο πως λεγεται? γιατι ειναι και κοντα στην δουλεια μου και στον "ναο".

και μου ακουγεται και καλο!

και στην Νεαπολη ξερω καλα γυμναστηρια αν σ'ενδιαφερει

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερώ πως λέγεται αυτό στο Ωραιόκαστρο ούτε ξέρω που είναι αν γνωρίζεις κατατόπισε με για αυτό που είναι κοντα στην δουλειά σου... Πες μου και για την Νεάπολη με ενδιαφέρει.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...το καλητερο γυμναστηριο στην Θεσσαλονικη(κατα την γνωμη μου παντα) ειναι το Animal's στην αερογεφυρα σταυρουπολης...!!!

 

εχει τα παντα μεσα,μεχρι και καφετερια εχει...!

ειναι 3οροφο αν θυμαμαι καλα..!

εχει πολυ καλο εξοπλισμο απο οργανα...καθαρο εννοειται..!!!

 

κ εκει μεσα βλεπεις μονο "τερατα" ...!!!!

 

Τωρα απο τιμες πρεπει να ειναι λιγο πιο ακριβα απο τα υπολοιπα....!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...το καλητερο γυμναστηριο στην Θεσσαλονικη(κατα την γνωμη μου παντα) ειναι το Animal's στην αερογεφυρα σταυρουπολης...!!!

 

εχει τα παντα μεσα,μεχρι και καφετερια εχει...!

 

Καλά θα με τρελάνετε τελείως μου φαίνεται!

Τι άλλο θα δω;fast food έχει;:p

Ένα τέτοιο γυμναστήριο θα με ενδιέφερε πολύ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. :)

 

Έχει πάει κανείς στην περιοχή της Πεύκης σε αυτά που είναι πάνω στην Ειρήνης;

 

Το ένα είναι το Pefkis κάτι (νομίζω Fitness) με μια οβάλ πινακίδα και το άλλο είναι η Αρμονία.

 

Ευχαριστώ.

 

:)

 

 

Εγώ στο Αρμονία.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...το καλητερο γυμναστηριο στην Θεσσαλονικη(κατα την γνωμη μου παντα) ειναι το Animal's στην αερογεφυρα σταυρουπολης...!!!

 

εχει τα παντα μεσα,μεχρι και καφετερια εχει...!

ειναι 3οροφο αν θυμαμαι καλα..!

εχει πολυ καλο εξοπλισμο απο οργανα...καθαρο εννοειται..!!!

 

κ εκει μεσα βλεπεις μονο "τερατα" ...!!!!

 

Τωρα απο τιμες πρεπει να ειναι λιγο πιο ακριβα απο τα υπολοιπα....!!!

μα αυτο δεν εχει κλεισει εδω και χρονια??? απ'οσο ξερω ο ιδιοκτητης τα μαζεψε και εφυγε ενα βραδυ...καταλαβαινεις:shifty:

 

Δεν ξερώ πως λέγεται αυτό στο Ωραιόκαστρο ούτε ξέρω που είναι αν γνωρίζεις κατατόπισε με για αυτό που είναι κοντα στην δουλειά σου... Πες μου και για την Νεάπολη με ενδιαφέρει.

εσυ θα μου πεις για το γυμναστηριο του ωραιοκαστρου..που εχει και πισινα.

στην νεαπολη,εγω ξεχωριζω 2.

το 1 ειναι Παν.τσαλδαρη λιγο πιο κατω απο την εκκλησια του Αγ.Γεωργιου

και το 2 ειναι κοντα στο δημοτικο αναψυκτηριο και ειναι πολυ φιλος μου αυτος που το εχει.

καθαρο,με πολυ καλα οργανα,γνωση του επαγγελματος και εχει σαουνες και υδρομασαζ. απλα το υδρομασαζ δεν το δουλευουν παντα γιατι δεν το ζηταει ο κοσμος οσο την σαουνα.:)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να γραφτώ σε γυμναστήριο.

κάπου περιστέρι λέω,

αν ξέρει κανείς ας γράψει.

πήγαινα στα universal ladies κοντά στην διασταύρωση που είναι το παπουτσάδικο milanos, τάσος; ο κωτσόβολος. καταλάβατε;

τρείς στάσεις μετά τον άγιο αντώνιο προς νέα ζωή. ελπίζω να καταλάβατε.

ίσως πάω πάλι εκει, είναι με άλλη ονομασία.

πείτε την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Σκέφτομαι να γραφτώ σε κάποιο γυμναστήριο.Μπορεί οι ερωτήσεις μου να σας φανούν χαζές αλλά δεν έχω ξαναπάει και δεν ξέρω.Πρώτον ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει μέσα στο γυμναστήριο κάποιος γυμναστής που να σου δείξει τι περίπου και πως να το κάνεις και δεύτερον τι πρέπει να προσέξω για να καταλάβω αν ένα γυμναστήριο είναι καλό(έχω δει δύο κοντά στο σπίτι μου).Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και υπαρχει γυμναστης..

μπορεις να τον εχεις συνεχως πανω απο το κεφαλι σου η απλα να περναει και να σου δειχνει ασκησεις σε τακτα χρονικα διαστηματα

για να πεις ενα γυμναστηριο καλο πρεπει να εχεις καποια κριτηρια..

καθαριοτητα και σωστος κοσμος ειναι αυτονοητα

απο εκει και περα κοιτας αν εχει τα οργανα που θελεις σε επαρκη αρι8μο(τι να το κανεις αν εχει μεν διαδρομο αλλα εχει μονο 2?),αν τα ωραρια λειτουργιας σε βολευουν,ποσο κοντα ειναι στο σπιτι σου,τι πακετα προσφερει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να γραφτώ σε γυμναστήριο.

κάπου περιστέρι λέω,

αν ξέρει κανείς ας γράψει.

πήγαινα στα universal ladies κοντά στην διασταύρωση που είναι το παπουτσάδικο milanos, τάσος; ο κωτσόβολος. καταλάβατε;

τρείς στάσεις μετά τον άγιο αντώνιο προς νέα ζωή. ελπίζω να καταλάβατε.

ίσως πάω πάλι εκει, είναι με άλλη ονομασία.

πείτε την γνώμη σας

Εγω πιστευω οτι τα μεγαλα ονοματα π.χ weider {το πρωτο μου γυμνασστηριο}ktl δεν αξιζουν για πολους λογους π.χ τις πιο πολλες φορες χρηαζετε να περιμενεις πολυ ωρα για μια ασκηση αφου πριν απο εσενα ειναι αλλοι τρεις εκτος του οτι ειναι πανακριβα αν δεν κανεις πακετο αλλα και το πακετο για εμενα δν με ελκηει καθολου.Εγω παω σε ενα στο Αιγαλεω κοντα στην γειτονια μου 3χρονια και δεν εχει σολαριουμ και τετια ειναι 35ε το μηνα και ειναι σκετο {σιδεραδικο}:D οχι πως δεν εχει τα απαρετητα οργανα πας και κανεις σωστη προπονηση και το περιβαλλον ειναι πολυ οικιο σε τετιου ιδους γυμναστηρια.

 

Γειά σας παιδιά.Σκέφτομαι να γραφτώ σε κάποιο γυμναστήριο.Μπορεί οι ερωτήσεις μου να σας φανούν χαζές αλλά δεν έχω ξαναπάει και δεν ξέρω.Πρώτον ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει μέσα στο γυμναστήριο κάποιος γυμναστής που να σου δείξει τι περίπου και πως να το κάνεις και δεύτερον τι πρέπει να προσέξω για να καταλάβω αν ένα γυμναστήριο είναι καλό(έχω δει δύο κοντά στο σπίτι μου).Ευχαριστώ

Εγω θα σε συμβουλεβα πριν αρχισεις αυτο το χομπι { λεω χομπι γιατι αν δεν το δεις ετσι σε λιγο καιρο θα τα παρατησεις} να κατσεις και να διαβασεις σχετικα με διατροφες προγραματα κ.τ.λ και να δεις πως θα συμπεριφερθει το σωμα σου σε καθε αλλαγη που θα γινετε και σιγα σιγα να αποκτησεις εμπειριες.Εγω θα σου προτεινα να πας σε ενα γυμναστηριο κοντα στο σπιτι σου γιατι αμα ειναι μακρια καπια μερα μπορει να βαριεσε η να εισαι κουρασμενος και να πεις που να τρεχω τωρα και τετια με αποτελεσμα να χανεις προπονησεις και αυτο μακροπροθεσμα δεν ειναι καθολου καλο.Να ξερεις ατος ο χορος θελει θυσιες;) .Καλη αρχη:)

Link to comment
Share on other sites

Γυμνάζομαι 3-5 φορές/ εβδομάδα στο γυμναστήριο της γειτονιάς μου (συνδυασμός αερόβιας με βάρη), αλλάζοντας το πρόγραμμά μου κάθε 2-3 μήνες.

 

Σκέφτομαι να κάνω κάποιες επισκέψεις σε Power Plate, 2 φορές/ εβδομάδα για ένα μήνα, για άμεση τόνωση. Θα μπορέσω να "συντηρήσω" την τόνωση που θα αποκτήσω από αυτήν τη χρήση (εξακολουθώντας να γυμνάζομαι) ή θα πρέπει να συνεχίσω το Power Plate?

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γειά σας. :)

 

Έχει πάει κανείς στην περιοχή της Πεύκης σε αυτά που είναι πάνω στην Ειρήνης;

 

Το ένα είναι το Pefkis κάτι (νομίζω Fitness) με μια οβάλ πινακίδα και το άλλο είναι η Αρμονία.

 

Ευχαριστώ.

 

:)

 

Εγώ στο Αρμονία.

 

Έχω ένα φίλο που έχει πάει και στα δύο. Το Pefkis fitness πρέπει να είναι σχετικά ήρεμο, όχι πολλά μηχανήματα, όχι πολλές επιλογές σε ελεύθερα βάρη. Το Αρμονία απ'οτι μου έχει πει πρέπει να έχει αρκετά όργανα, είναι πολύ ιδιότροπος όμως ο ιδιοκτήτης. Πρέπει να γνωρίζει ο ίδιος κάποια πράγματα και σε επιβλέπει πάντα όμως καταντάει ενοχλητικό να σου λέει να αλλάζεις παπούτσια μόλις μπεις στο γυμναστήριο και μόλις φεύγεις, ή να πατάς σε συγκεκριμένα σημεία για να μην του λερώσεις το χώρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να ρωτησω κατι: Στα Joe Weider αυτον τον καιρο τι προσφορες εχει για ετησια προγραμματα;:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο που έχει πάει και στα δύο. Το Pefkis fitness πρέπει να είναι σχετικά ήρεμο, όχι πολλά μηχανήματα, όχι πολλές επιλογές σε ελεύθερα βάρη. Το Αρμονία απ'οτι μου έχει πει πρέπει να έχει αρκετά όργανα, είναι πολύ ιδιότροπος όμως ο ιδιοκτήτης. Πρέπει να γνωρίζει ο ίδιος κάποια πράγματα και σε επιβλέπει πάντα όμως καταντάει ενοχλητικό να σου λέει να αλλάζεις παπούτσια μόλις μπεις στο γυμναστήριο και μόλις φεύγεις, ή να πατάς σε συγκεκριμένα σημεία για να μην του λερώσεις το χώρο.

 

Πήγα είδα και τα δύο τελικά από κοντά και ξεκίνησα στο Pefkis Fitness. Έχει μακράν ανώτερο περιβάλλον και δεν είδα να λείπει κάποιο όργανο για κάποια μυική ομάδα.

 

Στην Αρμονία με το που μπήκα δεν μου άρεσε καθόλου ο χώρος και τα άτομα που το τρέχουν, με το ζόρι μου μιλήσαν, σαν να τους ενόχλησα κιόλας. Οπότε τί να λέμε.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!για μένα η γυμαστική είναι τρόπος ζωής και όταν για κάποιο λόγο σταματάω πέφτω ψυχολογικα αλλάζει το σωμα μου και όλα αυτά που έχεις ηδη πει.....Από την άλλη όμως μου την σπάει απιστευτα που ενώ εγγράφεσε σε ένα επώνυμο gym και πληρώνεις τα κέρατα σου δεν έχουν αρκετά προγράμματα κάλους γυμναστές και γενικότερα το aerobic είναι τελείως.............παω στο weider στο Aιγάλεω και έχω ξενερώσει τελείως κρίμα το ετήσιο που έκανα!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!για μένα η γυμαστική είναι τρόπος ζωής και όταν για κάποιο λόγο σταματάω πέφτω ψυχολογικα αλλάζει το σωμα μου και όλα αυτά που έχεις ηδη πει.....Από την άλλη όμως μου την σπάει απιστευτα που ενώ εγγράφεσε σε ένα επώνυμο gym και πληρώνεις τα κέρατα σου δεν έχουν αρκετά προγράμματα κάλους γυμναστές και γενικότερα το aerobic είναι τελείως.............παω στο weider στο Aιγάλεω και έχω ξενερώσει τελείως κρίμα το ετήσιο που έκανα!!!!!!!

Δεν το έχω δει για να σου πω αλλά αυτό του Κορυδαλλού είναι πολύ καλό!

Εγώ παλιότερα πήγαινα στο Weider στα Ταμπούρια (πριν λεγόταν Health Spa).

Τώρα το έχουν αναβαθμίσει ,δεν ξέρω όμως κατά πόσο και αν είναι προς το καλύτερο ή όχι... :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

θέλω ν'αγοράσω έναν ηλεκτρονικό διάδρομο, από που μπορώ να βρώ?

ξέρετε κάποιο μαγαζί που να πουλάει όργανα γυμναστικής?

ο διάδρομος κάνει καλό στο να γυμνάζει την λεκάνη-ψωμάκια κτλ?

είναι για την κοπέλα μου και μ'έχει φάει :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι: Στα Joe Weider αυτον τον καιρο τι προσφορες εχει για ετησια προγραμματα;:worry:

 

ego eida oti tora to exun to ethsio 189e k doro mia petseta tu gym:lol:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

parakalo!..apla ean telika breis kapio joeweider pu na su kanei...bres ena kapu konta sthn geitonia su ala tsekare tis ores pu 8a pigaineis giait apo prosopiki ebeiria su milao (otan eixna valei mia periodo 150 euro thn syndromi) dne eixe xoro oxi na gymansteis alla na katseis...eixe mazeutei o misos pli8ismos ths Ellados!!!;-ppppp
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

τωρα πριν το καλοκαιρι ,τα γυμναστηρια γεμιζουν..γι αυτο η λυση ειναι να πηγαινεις τις <δυσκολες ωρες>..οπως καλη ωρα εγω..παω μετα το σχολειο κατα τις 2..γιατι αν παω το απογευμα......μονο γυμναστικη δεν θα κανεις..αλλα καθιστικη :p
Link to comment
Share on other sites

parakalo!..apla ean telika breis kapio joeweider pu na su kanei...bres ena kapu konta sthn geitonia su ala tsekare tis ores pu 8a pigaineis giait apo prosopiki ebeiria su milao (otan eixna valei mia periodo 150 euro thn syndromi) dne eixe xoro oxi na gymansteis alla na katseis...eixe mazeutei o misos pli8ismos ths Ellados!!!;-ppppp

Ρωτησα γιατι θελει να παει ο αδερφος μου, εχουμε ενα πολυ κοντα μας και παλιοτερα πηγαινε κατα τις 12 το βραδυ γιατι λεει δεν εχει κοσμο κι ειναι ησυχα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε ειναι τραβηγμενο στις 12 το βραδυ να πηγαινεις γυμναστηριο...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...