Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωπα! Και μεχρι τωρα μια χαρα ειναι το τηλεφωνο..

 

Ποιον πρεπει να βαλω?

 

Δεν μπορει, καποιο λαθος εχεις κανει, πηγαινε στις πληροφοριες λογισμικου και πες τι γραφει στην εκδοση λογισμικου και στην εκδοση κερνελ :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις δικιο.. 4.0.4 λεει και kernel: 3.0.8-g2311908 inky@cyanogenmod #1

 

Τον κερνελ τον περασα πριν περασω τη rom οποτε φανταζομαι οταν μπηκε η ρομ θα εβαλε δικο της kernel?

 

Τωρα μπορω να περασω τον semaphore για ics apo πανω κανονικα με αυτη τη διαδικασια η πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

Link to comment
Share on other sites

Τον περασες πριν για να εχεις cwm recovery. Μετα περαστηκε της ρομ ο κερνελ και μπορεις να περασεις τον semaphore για ics μεσω cwm recovery αν κατεβασεις την εκδοση σε zip αρχειο, ειτε μεσω odin με την ιδια διαδικασια που περασες και τον αλλον αν κατεβασεις το αρχειο tar
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, σωστα, τωρα θυμηθηκα οτι το κανα επειδη δεν ειχα cwm..

 

Ο kernel semaphore τι δινει καλυτερο απο τον κερνελ της ρομ? Επισης επειδη ειχε πεσει ο σερβερ χτες το λινκ για τα gapps απ το λινκ στον οδηγο εγκαταστασης cm9 του superuser ηταν dead, οποτε εβαλα κατι apps που ειναι 30/07/2012 και δεν εμπαιναν σωστα, παρ' ολ' αυτα τωρα εχουν μπει μονο το youtube και το play..

 

Edit: Μολις ειδα στο ονομα τους οτι ειναι gapps για gb.. Τωρα μπορω να περασω απο πανω τα σωστα gapps για cm9? Η πρεπει πρωτα να σβησω αυτα που εχω τωρα καπως?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.. 4.0.4 λεει και kernel: 3.0.8-g2311908 inky@cyanogenmod #1

 

Τον κερνελ τον περασα πριν περασω τη rom οποτε φανταζομαι οταν μπηκε η ρομ θα εβαλε δικο της kernel?

 

Τωρα μπορω να περασω τον semaphore για ics apo πανω κανονικα με αυτη τη διαδικασια η πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

 

Ε μα ειπα κι εγω ;)

Οποτε, εαν θελεις κανεις αυτο που εγραψε ο Νικος για βα βαλεις semaphore ics.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα περασα και τα σωστα gapps για την cm9 αλλα τωρα οταν παω να μπω στο play store μου λεει server error try again και συνεχεια το ιδιο..

 

Δε μ αφηνει να μπω στο play store..

 

Εχει κανεις καμια υποψια γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω να φτιάχνω τον οδηγό αφού βγήκε και nightly οπότε σε λίγη ώρα πιστεύω να είναι έτοιμος.

Ωραία μέρα σήμερα για φλασάρισμα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια μερα θα ελεγα, μιας και εχει κολλησει και το market σε μενα.

 

Βλεπω ενα επεισοδιο numb3rs και αναμενω, τσιγαρο αναμμενο..

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ο οδηγός για την CM10. Είναι ουσιαστικά ένα copy-paste του οδηγού της CM9 αλλά αφού πλέον πήγαμε σε JB χρειαζόταν ένα νέο θέμα.

Ότι χρήσιμο mod βρίσκουμε και δοκιμάζουμε στην CM10 θα προστίθεται στον οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει περαστεί το Modem οπότε γι' αυτό δεν έχεις σήμα.

Βάλε το JVT ή το JVU από εδώ και λογικά θα φτιάξει

Ευχαριστώ! :)

Ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το Titanium Backup δεν μου επαναφέρει τις εφαρμογές.

Πατάω επαναφορά και λέει ότι γίνεται επαναφορά αλλά τίποτα. Καμία ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :)

Ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το Titanium Backup δεν μου επαναφέρει τις εφαρμογές.

Πατάω επαναφορά και λέει ότι γίνεται επαναφορά αλλά τίποτα. Καμία ιδέα ;

 

Κατέβασε από το play store το busybox και τρέξε το να αναβαθμίσει το busybox. Επίσης τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένες οι επιλογές Άγνωστες πηγές (κάπου στις ρυθμίσεις, ασφάλεια νομίζω) και ο Εντοπισμός σφαλμάτων στις ρυθμίσεις και αυτό αλλά δε θυμάμαι που ακριβώς. Κάνε μία επανεκκίνηση και ξαναδοκιμάζεις

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε η cm10..

 

Ειδαμε και το πρωτο reboot κατα βουληση.. Επισης καποιες φορες το μαρκετ σε ανυποπτο χρονο ενω περιηγουμαι με πεταει στη homescreen..Και το fruit slice με εχει πεταξει επισης 3 φορες ενω παιζω..

 

Ειχαν δικιο τελικα οι κατσικοποδαροι γνωστοι μου που λενε πως ακομα ειναι νωρις για jelly bean..

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες με την 20120817 δεν μου έχει κάνει το παραμικρό. Και λόγο διακοπων είμαι συνεχεία με το κινητό στο χέρι. Περιεργα τα τσαλιμια που σου κάνει.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες με την 20120817 δεν μου έχει κάνει το παραμικρό. Και λόγο διακοπων είμαι συνεχεία με το κινητό στο χέρι. Περιεργα τα τσαλιμια που σου κάνει.

 

Και μολις τωρα μου εκανε δευτερο reboot ενω ημουν σε εφαρμογη και μαλιστα αυτη τη φορα rebootαρε στο recovery..

 

Παραξενα πραγματα..

 

Να εχω κανει κατι λαθος? Δε νομιζω.. Τα βηματα του οδηγου εκανα..

 

Edit : 3o reboot ενω ημουν σε εφαρμογη.. Παμε για ics?

Edited by Bilias
Link to comment
Share on other sites

Και μολις τωρα μου εκανε δευτερο reboot ενω ημουν σε εφαρμογη και μαλιστα αυτη τη φορα rebootαρε στο recovery..

 

Παραξενα πραγματα..

 

Να εχω κανει κατι λαθος? Δε νομιζω.. Τα βηματα του οδηγου εκανα..

 

Edit : 3o reboot ενω ημουν σε εφαρμογη.. Παμε για ics?

 

Πολλα reboots, εαν εχεις κανει σωστα τα βηματα του οδηγου οπως λες και συνεχιζεται αυτη η κατασταση, τοτε κατεβα ενα σκαλι πιο κατω και πηγαινε σε cm9 stable ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και μολις τωρα μου εκανε δευτερο reboot ενω ημουν σε εφαρμογη και μαλιστα αυτη τη φορα rebootαρε στο recovery..

 

Παραξενα πραγματα..

 

Να εχω κανει κατι λαθος? Δε νομιζω.. Τα βηματα του οδηγου εκανα..

 

Edit : 3o reboot ενω ημουν σε εφαρμογη.. Παμε για ics?

 

Κοίτα επειδή είμαστε δύο εδώ που βρίσκομαι με CM10 και παρακολουθώ και το thread της CM10 στο xda επισταμένα, δεν φαίνεται να παρουσιάζει τέτοια θέματα η ρομ. Αν θες τη γνώμη μου κάτι δεν έκατσε καλά στο φλασάρισμα. Συμβαίνουν αυτά. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το ξανα flashara και μεχρι τωρα δεν εχει κανει τιποτα παραξενο.. Θα το παιδεψω και σημερα να δω αν θα κανει τιποτα..

 

Μιλαμε ειναι σχεδον αστειο που βγαινουν κινητα των 300 εως 500 ευρω αυτες τις μερες που μιλαμε με gingerbread και ics, και μεις εχουμε jelly bean..

Link to comment
Share on other sites

Το ξανα flashara και μεχρι τωρα δεν εχει κανει τιποτα παραξενο.. Θα το παιδεψω και σημερα να δω αν θα κανει τιποτα..

 

Μιλαμε ειναι σχεδον αστειο που βγαινουν κινητα των 300 εως 500 ευρω αυτες τις μερες που μιλαμε με gingerbread και ics, και μεις εχουμε jelly bean..

 

Επισημως ειναι αστειο..; :rolleyes:Γιατι ανεπισημα, custom roms δεν βγαινουν μονο για τον γαλαξια μας ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θεμιτη υπερβολη to make a point..

 

Μην τα παιρνεις και τοις μετρητοις, κανε και λιγο τον αδιαφορο να πουμε και μεις καμια βλακεια..

 

Απλα θελω να πω οτι ο γαλαξιας ειναι σταθερη αξια μεσα στα χρονια..

 

Edit: Και τωρα μολις το ειδα, πως πρεπει να παω να αλλαξω αβαταρ..

 

Επισης παιδια ποιο προγραμμα gps συνεργαζεται καλυτερα με το galaxy s και που μπορω να βρω να βαλω?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ. Όλα δουλεύουν μια χαρά αλλά δύο από τα πιο γνωστά είναι τα Sygic και Navigon.

Στο Play Store τα βρίσκεις όπου μπορείς και να τα αγοράσεις.

 

Πάντως πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πως η ερώτηση σου είναι Off Topic.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συγγνωμη απλα επειδη ειμαι ασχετος, ελεγα μηπως καποια δουλευουν καλυτερα με jelly bean και αλλα με gingerbread και τετοια, γι αυτο ρωτησα εδω..
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις απο την jelly bean είναι θετικότατες. Αν συνεχίσει να έχει αυτή τη συμπεριφορά το τηλέφωνο και μετά απο δυο βδομάδες θα είναι θεική. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οτι το titanium δεν έχει καμία διάθεση να επαναφέρει εφαρμογές απο το market της Samsung. Είχε κάποιος άλλος τέτοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχω την slim 4.2 και semaphore 1.3.0s αλλα εχω ενα προβλημα..

Εχω βαρεθει και θελω να αρχισω να παιζω παλι με το κινητο...τις 2 τελευταιες μερες προσπαθω να ξαναμπω στο κλιμα διαβαζοντας εδω κ στα υπολοιπα θεματα...αλλα δεν καταληγω καπου..στη slim νομιζω οτι εχει αρχισει και βαραινει παρολα αυτα ομως παραμενει ταχυτατη με ενοχλει πολυ η μπαταρια που μετα βιας βγαζει 12 ωρες κ ο browser αλλα κατα τ αλλα θελω κατι οσο το δυνατον πιο κοντα σε ταχυτητα.

Μια καλη λυση θα ηταν η jw5 που απ οτι καταλαβα καταληγουμε στο οτι ειναι η πιο αξιοπιστη στοκ αλλα παρολα τα ασυγκριτα χρωματα και την καμερα δεν θελω να γυρισω ποτε ξανα σε gb μου εσπαγε τα νευρα η αισθηση της χρησης της οθονης και τα κολληματα...σκεφτομουν να παω σε jelly bean(το μονο που ξερω ειναι για την slimbean κ cm10) αλλα διορθωστε με αν κανω λαθος ειναι πιο αργες απο την slim ics που φοραω τωρα και με χειροτερη εμβελεια wifi καθως και μπαταρια....θα μου λειψει κατι απο την ics αν παω σε jb?

τα φωτα σας παρακαλω..

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα και εγώ να αφήσω την 2.3.6 και με την βοήθεια του φίλου Superuser να περάσω Jelly Bean 4.1.1 .. μετά από 12 ώρες λειτουργίας μπορώ να πω ότι όλα πάνε καλά ..

 

(Φίλε Νίκο.. το ξέρω ότι σε κούρασα αλλά είμαι και μεγάλος άνθρωπος. :) )

 

αθάνατο Galaxy S :up:

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...