Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βαλει απο εχθες την cm10, πολυ καλη συμπεριφορα ως στιγμης. Δεν ξερω τι θα μου βγαλει στην πορεια αλλα το κινητο παει μαλια στην κυριολεξια.Τα προβληματα που εχω δει εως τωρα ειναι με το χαμηλο σημα του wifi και την μπαταρια που την πινει σαν βρυκολακας :lol: Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ την έχω μια εβδομάδα τώρα (έχω περάσει αυτή την στιγμή στην nightly 22/8) και μετά από κανα δυο σωστές φορτίσεις της μπαταρίας μπορώ να πω οτι έχει πολύ καλή διάρκεια με 2G πάντα..! μου έβαλε 2 ημέρες(+) με συνεχή συγχρονισμό, λίγο χρήση goolge maps και λίγο browsing...

2-3 φορές ανεξήγητα έκανε κάποια κολλήματα αλλά με wipe cache/dalvik cache από recovery στρώνει αμέσως!

Εγώ πάντως δηλώνω ενθουσιασμένος από τη γενικότερη συμπεριφορά δεδομένου κιόλας οτι είναι τόσο φρέσκο το project

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει απο εχθες την cm10, πολυ καλη συμπεριφορα ως στιγμης. Δεν ξερω τι θα μου βγαλει στην πορεια αλλα το κινητο παει μαλια στην κυριολεξια.Τα προβληματα που εχω δει εως τωρα ειναι με το χαμηλο σημα του wifi και την μπαταρια που την πινει σαν βρυκολακας :lol:

 

Πάρη, CM9 δοκίμασες; Είμαι με nighly 20/8 και δεν είδα καμία διαφορά! Μάλλον προς το χειρότερο. Το wifi είναι δράμα σύν καποια μικροπροβληματάκια που ανάφερα ηδη στο thread της CM10. Απο μπαταρία δεν μπορώ να πώ γιατι εξάντλησα σχεδόν το πακέτο δεδομένων και εχω το 3G κλειστό. Χωρίς το 3G καλά τα παει αλλα μάλλον όχι καλύτερα.

edit: A και το πρόβλημα με το κόλλημα στην απαντηση κλήσης που είχα με ICS εξακολουθεί να υπάρχει

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Πάρη, CM9 δοκίμασες; Είμαι με nighly 20/8 και δεν είδα καμία διαφορά! Μάλλον προς το χειρότερο. Το wifi είναι δράμα σύν καποια μικροπροβληματάκια που ανάφερα ηδη στο thread της CM10. Απο μπαταρία δεν μπορώ να πώ γιατι εξάντλησα σχεδόν το πακέτο δεδομένων και εχω το 3G κλειστό. Χωρίς το 3G καλά τα παει αλλα μάλλον όχι καλύτερα.

edit: A και το πρόβλημα με το κόλλημα στην απαντηση κλήσης που είχα με ICS εξακολουθεί να υπάρχει

Μιχαλη εβαλα για λιγο cm9 αλλα την 10 την ειδα πιο αερατη και γι αυτο εμεινα εκει. Το προβλημα με τις κλησεις που ειπες το ειχα την τελευταια φορα που ειχα cm9 και ηταν ο λογος που την ειχα πεταξει αμεσως. Με αυτην εδω θα δειξει.Εχω την 25-8.Να πω οτι στην αρχη κι εμενα δε μου φανηκε καλη, μου την εδωσε ομως επειδη ειχα κανει και μια λαλακια και ξαναεστησα τα παντα απο την αρχη, καθαροτατη εγκατάσταση δηλαδή,ε μετά πηγαινε μαλλιά Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζοντας την cm10 και την slim beam νομίζω πως η slim όπως και για την ics είναι πολύ μπροστά. Ποια η γνώμη σας; Ποια αξίζει περισσότερο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα κι εγώ JellyBean :) god bless stratos and cyanogen team και όλα καλά

αλλά πριν δυο τρεις μέρες κόλλησε το status της μπαταρίας στο 86% και επίσης δεν μου βγάζει την επιλογή να το κάνω mount όταν το συνδέω με usb.

 

οπως και να χει το εστρωσα!

Edited by geokas
επίλυση προβλήματος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα κι εγώ JellyBean :) god bless stratos and cyanogen team και όλα καλά

αλλά πριν δυο τρεις μέρες κόλλησε το status της μπαταρίας στο 86% και επίσης δεν μου βγάζει την επιλογή να το κάνω mount όταν το συνδέω με usb.

 

και εμένα μου κόλλησε μία φορά το ποσοστό της μπαταρίας μετά από φόρτιση βράδυ με κλειστό το κινητό. Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό αλλά ήταν η μόνη φορά που μου το παρουσίασε. Ακόμα και μετά από restart παρότι ανανεώθηκε η ένδειξη το πρόβλημα συνέχισε να υφίσταται. Τελικά μετά από wipe cache/dalvik cache διορθώθηκε..

Με το usb mount δεν είχα ποτέ πρόβλημα.. πάντα το αναγνωρίζει κανονικά και μάλιστα σε ubuntu δεν χρειάζεται καν drivers

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας...ειμαι καινουργιος στην παρεα,και λιγο ασχετος απο android...Εχω το galaxy s...Ο πατερας μου εχει και το galaxy 2 αλλα και το 3...Βαρεθηκα να βλεπω τα δικα του να ειναι με android 4 και το δικο μου να εχει το 2.3...Θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε να περασω την jelly bean στο κινητο μου...με απλα λογια,γιατι οπως σας ειπα ειμαι λιγο ασχετος... :p η εκδοση που φοραει ο γαλαξιας μου ειναι η 2.3.3...
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στον οδηγό και αν έχεις καμιά απορία εδώ είμαστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα εγκατασταση,την jelly bean...Ολα καλα μεχρι στιγμης...το κινητο παει σαν πυραυλος...οτιδηποτε παρατηρησω θα σας πω...Ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους ασχοληθηκαν με αυτην την rom...Για να ακουσω μουσικη που πρεπει να παω??γιατι δεν μου εχει το εικονιδιο της μουσικης?? Edited by George_s9000
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε τους φακέλους Media/Audio/Ringtones και βάλε μέσα στον τελευταίο ότι θες για ήχο κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα τους φτιαξω αυτους τους φακελους??

 

με καποιον file manager. κοιτα στο market για τον es explorer που ειναι πολυ καλος και δωρεαν.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μέσω του apollo άμα πατήσεις παρατεταμένα σε ένα τραγούδι σου βγάζει την επιλογή use as ringtone
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...κατι ακομα...θελω να στειλω με bluetooth απο αλλη συσκευη στο samsung μου,και αφου ανοιξα το bluetooth και το εκανα ορατο το τηλεφωνο μου,πατουσα απο το αλλο κινητο να στειλω στο δικο μου,και μου ελεγε το αλλο κινητο οτι:"το αντικειμενο δεν εγινε δεκτο απο την αλλη συσκευη"...Tι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...κατι ακομα...θελω να στειλω με bluetooth απο αλλη συσκευη στο samsung μου,και αφου ανοιξα το bluetooth και το εκανα ορατο το τηλεφωνο μου,πατουσα απο το αλλο κινητο να στειλω στο δικο μου,και μου ελεγε το αλλο κινητο οτι:"το αντικειμενο δεν εγινε δεκτο απο την αλλη συσκευη"...Tι να κανω??

 

Τι αρχείο προσπαθείς να στείλεις?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα δεν έχουνε βάλει επίλογη για αποθήκευση στην ext-sd (emmc)?

 

Είμαι με την nightly 23-8-2012 και χθες που τραβούσα video ξαφνικά μου έβγαλε μύνημα no more storage.

Μου έιχε γεμίσει η internal. Είδα στις επιλογές για ενεργοποιηση αποθήκευσης το.... (αυτο φαινεται στις επιλογές...) αλλά δεν αποθηκεύεται τίποτα στην ext-sd.

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα δεν έχουνε βάλει επίλογη για αποθήκευση στην ext-sd (emmc)?

 

Είμαι με την nightly 23-8-2012 και χθες που τραβούσα video ξαφνικά μου έβγαλε μύνημα no more storage.

Μου έιχε γεμίσει η internal. Είδα στις επιλογές για ενεργοποιηση αποθήκευσης το.... (αυτο φαινεται στις επιλογές...) αλλά δεν αποθηκεύεται τίποτα στην ext-sd.

 

Το "ενεργοποίηση αποθήκευσης το..." σημαίνει "ενεργοποίηση αποθήκευσης τόπου" και απλά αποθηκεύει τον τόπο που τραβήχτηκε η κάθε φωτογραφία (πχ συντεταγμένες ή και περιοχή). Για την ώρα δεν έχει προστεθεί η δυνατότητα αποθήκευσης στην εξωτερική κάρτα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

 

Είδατε την σημερινή cm10 (cm-10-20120901-EXPERIMENTAL-galaxysmtd-stk9test.zip ) ; Τι ακριβώς τεστάρει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..

μόλις πέρασα σε ένα φίλο την CM10 και φαίνεται να είναι δύναμη ;)

φυσικά δεν γράφει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα και για αυτό θέλω να βάλω το mod που αναφέρεται στον οδηγό :

"Τροποποιημένη stock εφαρμογή SMS για αποστολή μηνυμάτων με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες. "

όμως μέσα στο link αναφέρει για MMS και όχι για SMS. είναι το ίδιο αρχείο που δουλεύει και για τα δύο ??

 

ευχαριστώ.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...