Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω τον τελευταιο kernel του Siryah αξιζει να βαλω το touch boost level στα 200 mhz εξοικονομει μπαταρια αξζει δηλαδη?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να είναι θωράκιση ή άλλο υλικό μετάδοσης... Εσύ αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι το output σε 5V και 1A..αν τα Amperes είναι μικρότερα απλά φορτίζει πιο αργά όπως όταν συνδέεται στον υπολογιστή.. Γενικά όπως σου είπαν και πιο πάνω προσπάθησε να το φορτιζεις από τον "μαμισιο"

ΣΩΣΤΟΣ τελικά!!!!

(Αν φορτίσω το Ε52 που έχει ο φορτιστής του output 800mA, με αυτόν του SIII, θα καεί το Ε52?)

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ τελικά!!!!

(Αν φορτίσω το Ε52 που έχει ο φορτιστής του output 800mA, με αυτόν του SIII, θα καεί το Ε52?)

 

Όχι δεν θα το κάψει απλά μπορεί να καταστρέψει την μπαταρία του αν γίνεται συχνά.. Νομίζω δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,γιατί κάνετε ανόητα πειράματά?

Η συσκευασία του κινητού σας,φορτιστή δεν είχε μέσα?

Αυτόν να χρησιμοποιείται.

Σε θέματα φόρτισης και μπαταρίας μονό original πράγματά.μετά δε θα φταίει το κινητό αν παραδώσει πνεύμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω το SGS3 μια εβδομαδα και η RAM είναι συνεχεια 650 ΜΒ περιπου.

Διακρίνω μια μικρή καθυστέρηση στο άνοιγμα των εφαρμογων.Εσεις που κοντα έχετε την ΡΑΜ??

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι κοντα στα όρια???
Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι κοντα στα όρια???

 

650/779 δεν είναι και στο όριο ακριβώς :p

Κι εμένα εκεί παίζει και μέχρι 680-700 και δεν έχω κάποιο θέμα.. και δεν ασχολούμαι και ιδιαίτερα να σου πω την μαύρη αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Με Stock LG8 η μπαταρία πλέον σε ακόμα καλύτερα επίπεδα από την LFB .

To Κινητό σε standby (μόνο 3 λεπτά taptalk με συνολικά αναμμένη οθόνη 5 λεπτά ) με WIFI ON , 3g και DATA on , συγχρονισμούς ανοικτούς και 2 e-mail , το ένα σε προώθηση και το άλλο ανά 4 ωρες . το κινητό μετά από 5 ώρες και 30 λεπτά είναι ακόμα στο 98%

Link to comment
Share on other sites

Χθές έβαλα το τελευταίο ελληνικό firmware,ωστόσο έχω την εντυπωση ότι η μπαταρία καταναλώνεται περισσότερο.

Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο με την τελευταία έκδοση;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ μενα τα σπαει η μπαταρι του s3 μου πανω απο 14ωρες. Με χρηση δε μ εχει βγαλει... και 23ωρες οταν το ψιλοαφηνω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ μενα τα σπαει η μπαταρι του s3 μου πανω απο 14ωρες. Με χρηση δε μ εχει βγαλει... και 23ωρες οταν το ψιλοαφηνω...

 

η οθονη ποσο χρονο λειτουργιας εχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ποσο χρονο λειτουργιας εχει?

 

τωρα ας πουμε μου γραφει 9 ωρες συνολικα με μπαταρια το εβαλα γυρω στο 50 κατι να φορτισει πριν μια με 1 μιση ωρα!

2 ωρες και 17 λεπτα η οθονη στη μεση φωτηνοτητα θα το ειχα παραπανω αλλα πηγα για μπανιο κανα 4ωρακι και δε το παιρνω μαζι :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οντως παιδια και στη δικια μου συσκευη με την τελευταια official εκδοση XXLG8 η αυτονομια παει καλυτερα εδω και 3-4 ημερες που την εβαλα,εχει φυγει και το 99% αφου το εχω φορτισει full, δειχνει 100% τωρα.

Με τη συνηθη χρηση που κανω ετσι βλεπω σιγουρα διαφορα προς το καλυτερο μη με ρωτατε ποσο καλυτερα,αλλα κανα 10% σιγουρα.:p

Μπραβο στη Samsung στον τομεα αυτο:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως παιδια και στη δικια μου συσκευη με την τελευταια official εκδοση XXLG8 η αυτονομια παει καλυτερα εδω και 3-4 ημερες που την εβαλα,εχει φυγει και το 99% αφου το εχω φορτισει full, δειχνει 100% τωρα.

Με τη συνηθη χρηση που κανω ετσι βλεπω σιγουρα διαφορα προς το καλυτερο μη με ρωτατε ποσο καλυτερα,αλλα κανα 10% σιγουρα.:p

Μπραβο στη Samsung στον τομεα αυτο:)

Η XXLG8 τι έκδοση είναι;Ελληνική;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Η XXLG8 τι έκδοση είναι;Ελληνική;

 

Αυτη είναι η τελευταία base της samsung η οποία χρησιμοποιείται σε διάφορες rom διαφόρων χωρών... Επίσης και στην πλειοψηφία των custom roms

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα!!!

Και εγώ με τη σειρά μου έρχομαι να προσθέσω ότι με την καινούργια αναβάθμιση της ROM απο τη SAMSUNG (Επίσημη), διαπίστωσα ότι εξαφανίστηκε το 99% αμέσως μετά τη φόρτιση καθώς επίσης και ότι η αυτονομία του κινητού τα σπάει!!

 

Ενδεικτικά με ενεργοποιημένα ταυτόχρονα το GPS, το WiFi ή το Data (ανάλογα με το που βρίσκομαι) για e-mails, facebook, autoupdates when available και εννίοτε λίγο surfing, το bluetooth επίσης ενεργοποιημένο και μια normal χρήση σε ημερήσια τηλέφωνα, δηλ. 5-7 κλήσεις του 3λεπτου ημερησίως αφού δεν μου χρειάζεται να κάνω περισσότερες, η μπαταρία του κινητού μου μου κρατάει με τις αναθυμιάσεις :) περίπου 3 μέρες!!!

 

Άμα τώρα αρχίσω και το σκαλίζω που αυτό σημαίνει να μην κλείνει η οθόνη και να το σκίζω σε tasks που πρέπει να κάνει για πάρα πολύ ώρα το κινητό, τότε ενδεχομένως να πρέπει να το φορτίσω το βράδυ της 2ης μέρας!!!

 

Γενικά πάντως τις 2 μέρες τις έχεις στο τσεπάκι χαλαρά κατα τη γνώμη μου...την 1 μέρα μόνο αμα το σκίζεις στη χρήση και τις 3 μέρες στην περίπτωση που είσαι normal στη χρήση του με όλα ανοικτά και δεν παίζεις , αλλά απλά κάνεις τη δουλειά σου και το κλείνεις!!

 

Τα τόσα χρόνια που ασχολούμαι με smartphones, περίπου 5 χρόνια τώρα, το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι ότι καλίτερο έχω πιάσει στα χέρια μου απο πλευράς αυτονομίας αναλογιζόμενος την μεγάλη του οθόνη τον επεξεργαστή και τα λοιπά καλούδια που εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει με την αυτονομια αυτου του τηλεφωνου. Με μετρια χρηση συνηθως μου κρατα 2-3 μερες. Μετα απο 20 ημερες στην κατοχη μου η αυτονομια παει οπως να 'ναι...την μια φορα 3 μερες με μετρια χρηση και την αλλη σε 10 ωρες χωρις να το αγγιξω.. μηπως να το εστελνα να το ελεγξουν στο service; καποια αντιστοιχη εμπειρια που θα ειχατε και η τυχον επιλυση της θα με βοηθουσε παραπολυ..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά τώρα που είμαι διακοπές και κάνω χρήση σχεδόν "τηλεφωνική" μόνο κλήσεις και όχι πολλές βλέπω να μου βγάζει 4 ημέρες αυτονομία.. Είμαι 2η μέρα τώρα στο 60%... Επίσης χθες το βράδυ κοιμόμουν από τις 2230 μέχρι τις 10 την επόμενη και έπεσε από το 82% στο 81%!! Γενικά είναι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή σε σχεδόν όλα τα επίπεδα και κυρίως στον τομέα της αυτονομίας :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα καλύτερο σε αυτονομία συμπεριλαμβανομένου και του iPhone.

Έχω τα πάντα ανοιχτά συνεχώς ακόμα και το βράδυ. Με 2 ώρες ανοιχτή οθόνη δείτε τα στατιστικά.

 

http://img707.imageshack.us/img707/6522/screenshot2012080719315.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...