Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν το χρησιμοποιείς βάλτο μόνιμα στο 2g.Αλλωστε υπάρχει widget συντόμευση απο google play που μπαίνει στην αρχική οθόνη και μπορείς να το εναλλάσεις Απο εκεί εύκολα.

Για το fast dormancy έχω την ένδειξη ότι πάει καλύτερα η μπαταρία με την απενεργοποίησή του.Μπορεί να είναι και τυχαίο,αλλά εγω έβγαλα 72 ώρες χωρίς ιδιάιτερη προσοχή.Θα το ξαναδώ στην πορεία,αλλά οι ενδείξεις βελτίωσης της αυτονομίας είναι ισχυρές...

 

Ναι έτσι όπως λες δουλεύω εδώ και καιρό.. 3g το ενεργοποιώ για ελάχιστα να δω αν έχω κάτι σημαντικό μέχρι να γυρίσω γραφείο ή αν λείπω όλη την ημέρα εκτός.. Ίσως γι αυτό γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημενος με μπαταρία αλλά είμαι σχεδόν μόνιμα σε wifi από την άλλη

 

Το βράδυ σε διάστημα περίπου 8 ωρών πόσο χάνει η μπαταρία σας? Εμένα χάνει 3% συνήθως αλλά κάτι ξυπνά την συσκευή 2 φορές για αρκετό διάστημα και δεν ξέρω τι.. Πως βλέπαμε ποιες εφαρμογές ξυπνούν την συσκευή από deep sleep?

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι όπως λες δουλεύω εδώ και καιρό.. 3g το ενεργοποιώ για ελάχιστα να δω αν έχω κάτι σημαντικό μέχρι να γυρίσω γραφείο ή αν λείπω όλη την ημέρα εκτός.. Ίσως γι αυτό γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημενος με μπαταρία αλλά είμαι σχεδόν μόνιμα σε wifi από την άλλη

 

Το βράδυ σε διάστημα περίπου 8 ωρών πόσο χάνει η μπαταρία σας? Εμένα χάνει 3% συνήθως αλλά κάτι ξυπνά την συσκευή 2 φορές για αρκετό διάστημα και δεν ξέρω τι.. Πως βλέπαμε ποιες εφαρμογές ξυπνούν την συσκευή από deep sleep?

 

Αφού είσαι root, παρακολούθησε το με το betterbatterystats...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root, παρακολούθησε το με το betterbatterystats...;)

 

Αν δεν είχα κι εσένα.. Καλά λέγαμε στον καφέ γι αυτό που λέγαμε σωστά??!! Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω γιατί έχω σκάσει να βρω τι προκαλεί αυτό το έστω και 2% παραπάνω χάσιμο μπαταρίας.. Ευχαριστώ και σε περιμένω από δω :D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα κι εσένα.. Καλά λέγαμε στον καφέ γι αυτό που λέγαμε σωστά??!! Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω γιατί έχω σκάσει να βρω τι προκαλεί αυτό το έστω και 2% παραπάνω χάσιμο μπαταρίας.. Ευχαριστώ και σε περιμένω από δω :D

 

Αμα βγαλεις ακρη με τα στοιχεία που δινουν αυτες οι εφαρμογες πες μου κι εμενα. Εχω την εντυπωση μαλιστα, οτι αν τις εχεις μονιμα αυξανουν την καταναλωση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αμα βγαλεις ακρη με τα στοιχεία που δινουν αυτες οι εφαρμογες πες μου κι εμενα. Εχω την εντυπωση μαλιστα, οτι αν τις εχεις μονιμα αυξανουν την καταναλωση.

 

Η αλήθεια είναι ότι κάτι μου ξυπνά την συσκευή ενώ βρίσκεται σε ύπνο 2 φορές μέσα σε περίπου 7 ώρες.. Θα το ψάξω και θα το βρω λογικά θα την περάσω λογικά το βράδυ την εφαρμογή.. Εξάλλου δεν με ενδιαφέρει να την έχω μόνιμα στο τηλέφωνο αλλά πιο πολύ μέχρι να βρω αυτό που θελω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με συγχωρειτε κιολας, εχει κανα 4 ωρο που το πηρα και δεν ξερω τι να κανω για την 1η φορτιση.θελει αρκετες ωρες;

και κατι αλλο, το 3g πως το απενεργοποιεις; εχω ζαλιστει με τις επιλογες που εχει, ειναι παρα πολλες και εχω μπερδευτει και δεν ειμαι κανενας ασχετος με την τεχνολογια γενικα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με συγχωρειτε κιολας, εχει κανα 4 ωρο που το πηρα και δεν ξερω τι να κανω για την 1η φορτιση.θελει αρκετες ωρες;

και κατι αλλο, το 3g πως το απενεργοποιεις; εχω ζαλιστει με τις επιλογες που εχει, ειναι παρα πολλες και εχω μπερδευτει και δεν ειμαι κανενας ασχετος με την τεχνολογια γενικα!

 

Δεδομένα απενεργοποιεις τραβώντας την μπάρα ειδοποιήσεων από ψηλά προς χαμηλά και προς τα δεξιά θα δεις ένα εικονίδιο που λέει Δεδομένα.. Αν πατήσεις πάνω του θα απενεργοποιηθει και μετά μπορείς πάλι πατώντας να το ενεργοποιήσεις. Αστο στην φόρτιση μέχρι να πάει 100% ή δεις πράσινο το led φόρτισης με κλειστή οθόνη.. Κάνε χρήση μέχρι να πάει λίγο κάτω από το 10% και πάλι πλήρη φόρτιση.. Κάνε το 3-4 φορές

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις το 2xbattery app είναι ένα ωραίο προγραμματακι που επιτρέπει την αυτόματη ενεργοποίησή του 3g κανα διαστήματα για την εξοικονόμηση μπαταρίας. Δεν κάνει κακο.
Link to comment
Share on other sites

ωραια! παντως παιδια μπορω οτι εχω απορια να ρωταω? γιατι μεχρι να το μαθω....:lol:

παντως στην καρτελα Χρηση δεδομενων το google+ ειναι τερμα, ειναι φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με συγχωρειτε κιολας, εχει κανα 4 ωρο που το πηρα και δεν ξερω τι να κανω για την 1η φορτιση.θελει αρκετες ωρες;

και κατι αλλο, το 3g πως το απενεργοποιεις; εχω ζαλιστει με τις επιλογες που εχει, ειναι παρα πολλες και εχω μπερδευτει και δεν ειμαι κανενας ασχετος με την τεχνολογια γενικα!

 

Power controls και καθάρισες:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με συγχωρειτε κιολας, εχει κανα 4 ωρο που το πηρα και δεν ξερω τι να κανω για την 1η φορτιση.θελει αρκετες ωρες;

και κατι αλλο, το 3g πως το απενεργοποιεις; εχω ζαλιστει με τις επιλογες που εχει, ειναι παρα πολλες και εχω μπερδευτει και δεν ειμαι κανενας ασχετος με την τεχνολογια γενικα!

 

Ρυθμίσεις - Περισ.ρυθμ. - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτύου - Μονο GSM

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την ασύρματη φόρτιση πότε θα έρθει για το κινητό μας?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την ασύρματη φόρτιση πότε θα έρθει για το κινητό μας?

 

λενε για τελος σεμπτεμβρη αλλα το ειδα σε μια φωτογραφια και ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ συσκευη , φαντασου ενα πραγμα σαν Α4 χαρτι στο μεγεθος και παχος πολυ

Link to comment
Share on other sites

λενε για τελος σεμπτεμβρη αλλα το ειδα σε μια φωτογραφια και ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ συσκευη , φαντασου ενα πραγμα σαν Α4 χαρτι στο μεγεθος και παχος πολυ

 

Κι αυτό τώρα θα ναι ασύρματος φορτιστής?σε τι απόστασή θα πιάνει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο έχω δει μέχρι σήμερα η συσκευή πρέπει να είναι σε επαφή με τον ασύρματο φορτιστή. Περιμένατε να φορτίζει από την μία άκρη του δωματίου στην άλλη;:p

Μακάρι να γίνει αλλά δεν το βλέπω.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vsj3IkyAqEU&feature=related]Samsung Wireless Charger[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο έχω δει μέχρι σήμερα η συσκευή πρέπει να είναι σε επαφή με τον ασύρματο φορτιστή. Περιμένατε να φορτίζει από την μία άκρη του δωματίου στην άλλη;:p

Μακάρι να γίνει αλλά δεν το βλέπω.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vsj3IkyAqEU&feature=related]Samsung Wireless Charger[/ame]

Άχρηστο τότε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε στις 5 ωρες και 24 πριν κλεισει η συσκευη. Με Omega 7.1 και τον κερνελ του τουρκου. Τωρα κατεβαζω την καινουργια εκδοση της omega και απ οτι διαβαζω εχει ακομη καλυτερη αυτονομια. Μπραβο στο Γιαννη..... και στη Samsung :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακουω πολλα καλα για την omega να κανω 2-3 ερωτησεις

 

-Εφοσων τη περασω μπορω μετα αν θελησω κα ξαναπερασω τη μαμισια rom ευκολα και απλα?

-Η συνεργασια με bluetooth ειναι αψογη χωρις κανενα θεματακι απο ολες τις πλευρες(MW600 και Sony Smart Wireless Pro)?

-Επισης διαβασα οτι στο αυτοματο η φωτεινοτητα ειναι καλυτερη,σε απολυτη φωτεινοτητα ειναι καλυτερη σε ευκρινεια απο τη μαμισια rom η΄τα ιδια?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μπορει το battery monitor να διαβαζει τη μπαταρια ως 1500mA και οχι ως 2100 οπως θα οφειλε? Καταλαβαινω εγω κατι λαθος?:what:
The mob goes wild!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μπορει το battery monitor να διαβαζει τη μπαταρια ως 1500mA και οχι ως 2100 οπως θα οφειλε? Καταλαβαινω εγω κατι λαθος?:what:

 

Δεν το διαβάζει, πρέπει εσύ να το ρυθμίσεις!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Απλά δεν θυμόμουν να το ρύθμισα εγώ ποτέ στο S2 μου εξ' ου και το μπέρδεμα. Ευχαριστω
The mob goes wild!
Link to comment
Share on other sites

Με την δικιά μου χρήση γυρνούσα σπίτι με 15-30% μπαταρία μετά την δουλειά με το sgs2

Με την ίδια χρήση ακριβώς γυρνάω σπίτι με 50-70% μπαταρία με το sgs3

Γενικά ενώ με το sgs2 είχα λίγο θέμα με την μπαταρία και έπρεπε να βάλω δεύτερη για να βγάλω βραδινή έξοδο ενώ με το sgs3 δεν έχω κανένα θέμα. Απλά κάθε πρωί κουμπώνω μια φορτισμένη και φεύγω

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Με την δικιά μου χρήση γυρνούσα σπίτι με 15-30% μπαταρία μετά την δουλειά με το sgs2

Με την ίδια χρήση ακριβώς γυρνάω σπίτι με 50-70% μπαταρία με το sgs3

Γενικά ενώ με το sgs2 είχα λίγο θέμα με την μπαταρία και έπρεπε να βάλω δεύτερη για να βγάλω βραδινή έξοδο ενώ με το sgs3 δεν έχω κανένα θέμα. Απλά κάθε πρωί κουμπώνω μια φορτισμένη και φεύγω

 

Δεν είχες μόνο εσύ θέμα αλλά κι εγώ.. Και ήταν ένας από τους λόγους που πήγα στο note μετά από 3 μήνες με το s2 παρόλο που μου άρεσε πολύ τότε.. Πιστεύω ότι η διαφορά μεταξύ των 2 όσον αφορά στην διάρκεια μπαταρίας είναι τραγικά υπέρ του s3... Εδώ ρίχνει στο note 15-20% (με την δικιά μου χρήση, με την δικιά μου κρίση ;))

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/c8cr3m6ex4c1ku0/Screenshot_2012-07-12-17-49-01.png

Δεν είναι και σούπερ η μπαταρία , μάλλον απλά καλή θα έλεγα. Πάλι θέλει να βάλεις το χεράκι σου.

Θα μπορούσε να είναι και καλύτερα.

Με 3 ώρες οθόνη αυτό και καμιά ώρα mp3 playback φουλ ένταση, 2-3 φλασαρίσματα και 30 λεπτά ομιλία ( άλλαξα ρομ χθες, δεν έχει στρώσει ακόμα )

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/c8cr3m6ex4c1ku0/Screenshot_2012-07-12-17-49-01.png

Δεν είναι και σούπερ η μπαταρία , μάλλον απλά καλή θα έλεγα. Πάλι θέλει να βάλεις το χεράκι σου.

Θα μπορούσε να είναι και καλύτερα.

Με 3 ώρες οθόνη αυτό και καμιά ώρα mp3 playback φουλ ένταση, 2-3 φλασαρίσματα και 30 λεπτά ομιλία ( άλλαξα ρομ χθες, δεν έχει στρώσει ακόμα )

 

Το χεράκι πάντα χρειάζεται!! Πάντως εγώ τέτοιες επιδόσεις δεν έχω δει σε κανένα smartphone..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...