Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σίγουρο είναι ότι δεν παει χειρότερα η V8. Ίσως και να είναι λίγο πιο γρήγορη η συσκευη. Χρειάζεται να το δουλέψω παραπάνω για να σιγουρευτω. Δεν έχω διαβάσει XDA να δώ τι λένε γιατι βαριέμαι τα δεκάδες ποστ απο άσχετους.

 

+1000...Και εγώ μια από τα ίδια...Μπαίνω και διαβάζω μόνο τις 5 τελευταίες σελίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1000...Και εγώ μια από τα ίδια...Μπαίνω και διαβάζω μόνο τις 5 τελευταίες σελίδες.

 

Όμως απο εκει μαθαίνεις τα νεα:lol:

Ο Γιάννης έφτιαξε κερνελ για την V8 που διορθώνει κάποια προβλήματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους,

όλα τα νέα και τα fix μπορείτε να τα βρείτε από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28530352&postcount=6789

 

Σύντομα θα ετοιμάσω και την νέα v8.1!

 

Για να αισθανθούμε και λίγη εθνική υπερηφάνεια η Omega είναι πρωτο thread σε όλο το SG3 με μεγάλη διαφορά από τους υπολοίπους

και μέσα στα 5 ποιο μεγάλα thread σε όλο το xda (popular threads).

Τα χθεσινά στατιστικά που είναι και τα ρεκόρ τις Omega (στο xda πάντα):

45561 hits + 418 posts + 3000 downloads

 

Έτσι μου έρχεται να βάλω τον Εθνικό μας ύμνο για bootsound και να μην κάνει Boot η συσκευή αν δεν τελειώσει :lol::lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους,

όλα τα νέα και τα fix μπορείτε να τα βρείτε από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28530352&postcount=6789

 

Σύντομα θα ετοιμάσω και την νέα v8.1!

 

Για να αισθανθούμε και λίγη εθνική υπερηφάνεια η Omega είναι πρωτο thread σε όλο το SG3 με μεγάλη διαφορά από τους υπολοίπους

και μέσα στα 5 ποιο μεγάλα thread σε όλο το xda (popular threads).

Τα χθεσινά στατιστικά που είναι και τα ρεκόρ τις Omega (στο xda πάντα):

45561 hits + 418 posts + 3000 downloads

 

Έτσι μου έρχεται να βάλω τον Εθνικό μας ύμνο για bootsound και να μην κάνει Boot η συσκευή αν δεν τελειώσει :lol::lol:

 

Μια ωραία ψηφιακά επεξεργασμένη εικόνα του Ναού του Παρθενώνα θα μπορούσες κάπως να την βολέψεις... από την άλλη όλοι ξέρουν ότι είναι Greek η κορυφαία rom στο xda οπότε it's realy up to you :p

Πάντως η δουλειά σας είναι απλά εξαιρετική.... Δεν το κουνάω κι ας με "πειράζει" ο Kalagas... επίσης βλέπω και την μπαταρία σε υψηλά επίπεδα, λειτουργία σε smothness-απόκριση-ταχύτητα, και το mixed theme όνειρο... :respect:

Επίσης να πω ότι το fix για το extended menu το ήθελα κι εγώ, ήταν το μόνο που μου έλειπε από fixes

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους,

όλα τα νέα και τα fix μπορείτε να τα βρείτε από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28530352&postcount=6789

 

Σύντομα θα ετοιμάσω και την νέα v8.1!

 

Για να αισθανθούμε και λίγη εθνική υπερηφάνεια η Omega είναι πρωτο thread σε όλο το SG3 με μεγάλη διαφορά από τους υπολοίπους

και μέσα στα 5 ποιο μεγάλα thread σε όλο το xda (popular threads).

Τα χθεσινά στατιστικά που είναι και τα ρεκόρ τις Omega (στο xda πάντα):

45561 hits + 418 posts + 3000 downloads

 

Έτσι μου έρχεται να βάλω τον Εθνικό μας ύμνο για bootsound και να μην κάνει Boot η συσκευή αν δεν τελειώσει :lol::lol:

Ήμουν σίγουρος γι αυτο απο την πρώτη ανάγνωση του thread, πριν καν δοκιμάσω. Διαπίστωσα αμέσως την πρόοδο και την ωριμότητα της νέας σειράς. Δεν σκόπευα να ασχοληθώ με φλασαρισμα, αλλα είδα ότι η Ωμεγα διαθέτει ακριβώς τα στοιχεία που ήθελα, οπότε με γλιτώνει απο την ταλαιπωρία δοκίμων και εξεύρεσης tweaks που δουλεύουν σε official firmwares.

 

Ο λόγος είναι απλός για την επιτυχία της Ωμεγα.

Διαθέτει ότι χρειάζεται η πλειονότητα των χρηστών:

Έμφαση στην σταθερότητα και ομαλή λειτουργία που προσφέρει μια official, βελτιώσεις εκει που χρειάζονται και δυνατότητα προσθήκης των moddes που κρινει κάθ' ένας απαραίτητα. Τα πάντα δοκιμασμένα, νοικοκυρεμένα για να κάνουν εύκολη την εγκατάσταση ακόμα και σε νέους χρήστες.

 

Κατα κάποιο τροπο η δουλεια κάθε cooker αντικατοπτρίζει και την προσωπικότητα του. Ο Γιάννης δεν είναι κανα παιδάκι να παρασύρεται απο ενθουσιασμούς.

Συγχαρητήρια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος γι αυτο απο την πρώτη ανάγνωση του thread, πριν καν δοκιμάσω. Διαπίστωσα αμέσως την πρόοδο και την ωριμότητα της νέας σειράς. Δεν σκόπευα να ασχοληθώ με φλασαρισμα, αλλα είδα ότι η Ωμεγα διαθέτει ακριβώς τα στοιχεία που ήθελα, οπότε με γλιτώνει απο την ταλαιπωρία δοκίμων και εξεύρεσης tweaks που δουλεύουν σε official firmwares.

 

Ο λόγος είναι απλός για την επιτυχία της Ωμεγα.

Διαθέτει ότι χρειάζεται η πλειονότητα των χρηστών:

Έμφαση στην σταθερότητα και ομαλή λειτουργία που προσφέρει μια official, βελτιώσεις εκει που χρειάζονται και δυνατότητα προσθήκης των moddes που κρινει κάθ' ένας απαραίτητα. Τα πάντα δοκιμασμένα, νοικοκυρεμένα για να κάνουν εύκολη την εγκατάσταση ακόμα και σε νέους χρήστες.

 

Κατα κάποιο τροπο η δουλεια κάθε cooker αντικατοπτρίζει και την προσωπικότητα του. Ο Γιάννης δεν είναι κανα παιδάκι να παρασύρεται απο ενθουσιασμούς.

Συγχαρητήρια.

 

Με την λίγη έως τώρα συναναστροφή μου με τον Γιάννη, λόγω της συνεργασίας μας με τα Themes μου, μόνο να επιβεβαιώσω μπορώ αυτά που λες...

Το παλικάρι είναι έντιμος και Κύριος...

Και επίσης φαίνεται να την ψάχνει πολύ...

Για να καταλάβεις τι επιρροή έχει και πόσο σε κάνει να θες να δώσεις και άλλα συνεχώς, το επόμενο Theme που θα ανεβάσω έχει σαν βάση αυτό που έλεγα ότι δεν θα κάνω ποτέ μου... Το μπλε...

Φαντάσου ότι αυτό το Theme δεν το έχω κάνει ούτε για το Note, που είναι η συσκευή μου...

Με έβαλα στο σβουρο και δουλεύω πάνω στο ICSlike Theme, 6-7 μέρες κανα 6ωρο την μέρα, αλλάζοντας 3.026 εικονίδια σε σχέση με το Mixed Theme...

 

Επίσης o χαρακτήρας του είναι αυτός που με κάνει να δίνω ακόμα τα Themes ΜΟΝΟ για την Omega και δεν έχω ανοίξει ακόμα δικά μου Threads στο xda...

 

Εύχομαι η όλη προσπάθεια του Γιάννη να ανταμειφθεί όσο το αξίζει και να συνεχίσει να είναι κορυφή στο Section του SIII στο xda...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά του kernel που έκανες Γιάννη με αυτόν που έδωσε ένας τύπος στο thread σου λίγο πριν από σένα?

Είχε πει ότι είναι ο στοκ lfb και μόλις τον πέρασα δούλευε κανονικά η καμερα.

 

Δεν θέλω να αλλάξω κάτι..

Είμαι στο 96% με 28 λεπτά προβολή! :D

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις τι επιρροή έχει και πόσο σε κάνει να θες να δώσεις και άλλα συνεχώς, το επόμενο Theme που θα ανεβάσω έχει σαν βάση αυτό που έλεγα ότι δεν θα κάνω ποτέ μου... Το μπλε...

Φαντάσου ότι αυτό το Theme δεν το έχω κάνει ούτε για το Note, που είναι η συσκευή μου...

Με έβαλα στο σβουρο και δουλεύω πάνω στο ICSlike Theme, 6-7 μέρες κανα 6ωρο την μέρα, αλλάζοντας 3.026 εικονίδια σε σχέση με το Mixed Theme...

 

Μπλεεεεε :w00t:????? Πω πω είμαστε μπροστά σε μεγάλες στιγμές!!! όντως ο Γιάννης δεν έχει κάνει μπλε ποτέ στο note παρόλο που μερικοί τον "παρενοχλούσαμε" για μπλε απόχρωση του θέματος... :p

Link to comment
Share on other sites

Μπλεεεεε :w00t:????? Πω πω είμαστε μπροστά σε μεγάλες στιγμές!!! όντως ο Γιάννης δεν έχει κάνει μπλε ποτέ στο note παρόλο που μερικοί τον "παρενοχλούσαμε" για μπλε απόχρωση του θέματος... :p

 

Μερικοί ή η πλειοψηφία των χρηστών του Note στο xda???

Άσε Ευθύμη ενέδωσα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με την λίγη έως τώρα συναναστροφή μου με τον Γιάννη, λόγω της συνεργασίας μας με τα Themes μου, μόνο να επιβεβαιώσω μπορώ αυτά που λες...

Το παλικάρι είναι έντιμος και Κύριος...

Και επίσης φαίνεται να την ψάχνει πολύ...

Για να καταλάβεις τι επιρροή έχει και πόσο σε κάνει να θες να δώσεις και άλλα συνεχώς, το επόμενο Theme που θα ανεβάσω έχει σαν βάση αυτό που έλεγα ότι δεν θα κάνω ποτέ μου... Το μπλε...

Φαντάσου ότι αυτό το Theme δεν το έχω κάνει ούτε για το Note, που είναι η συσκευή μου...

Με έβαλα στο σβουρο και δουλεύω πάνω στο ICSlike Theme, 6-7 μέρες κανα 6ωρο την μέρα, αλλάζοντας 3.026 εικονίδια σε σχέση με το Mixed Theme...

 

Επίσης o χαρακτήρας του είναι αυτός που με κάνει να δίνω ακόμα τα Themes ΜΟΝΟ για την Omega και δεν έχω ανοίξει ακόμα δικά μου Threads στο xda...

 

Εύχομαι η όλη προσπάθεια του Γιάννη να ανταμειφθεί όσο το αξίζει και να συνεχίσει να είναι κορυφή στο Section του SIII στο xda...

 

Πω πω Γιάννη, μόλις έβαλα το νέο Theme ICSlike και είναι κορυφαίο, σ ευχαριστούμε.

Θα μείνει σίγουρα στην συσκευή!!!

 

Ποια η διαφορά του kernel που έκανες Γιάννη με αυτόν που έδωσε ένας τύπος στο thread σου λίγο πριν από σένα?

Είχε πει ότι είναι ο στοκ lfb και μόλις τον πέρασα δούλευε κανονικά η καμερα.

 

Δεν θέλω να αλλάξω κάτι..

Είμαι στο 96% με 28 λεπτά προβολή! :D

 

Ο ίδιος μάλλον είναι, απλά αυτόν που έδωσα εγώ τον έκανα μόνος μου.

 

@all

Σύντομα (μάλλον αύριο) θα είναι έτοιμη η νέα v8.1 που θα είναι κορυφαία!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Γιάννη, μόλις έβαλα το νέο Theme ICSlike και είναι κορυφαίο, σ ευχαριστούμε.

Θα μείνει σίγουρα στην συσκευή!!!

 

 

 

Ο ίδιος μάλλον είναι, απλά αυτόν που έδωσα εγώ τον έκανα μόνος μου.

 

@all

Σύντομα (μάλλον αύριο) θα είναι έτοιμη η νέα v8.1 που θα είναι κορυφαία!

 

Ε άντε τώρα κάνε και αυτό που σε χώνω να κάνεις συνέχεια... Και σου αρέσει τοοοοσο πολύ... Screenshots για την παρουσίαση... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το Kalagas Mixed battery theme δουλεύει στην Ω8? Δεν θέλω να αλλάξω κάτι εμφανησιακά παρά μόνο το εικονίδιο της μπαταρίας και το mixed του Kalagas είναι εξαιρετικό :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το Kalagas Mixed battery theme δουλεύει στην Ω8? Δεν θέλω να αλλάξω κάτι εμφανησιακά παρά μόνο το εικονίδιο της μπαταρίας και το mixed του Kalagas είναι εξαιρετικό :happy:

 

Δεν υπάρχει κάτι με το όνομα που λες... Εκτός αν έχει κάνει κάτι o Γιάννης στα omega files που να αλλάζει τα εικονίδια της μπαταρίας...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με την λίγη έως τώρα συναναστροφή μου με τον Γιάννη, λόγω της συνεργασίας μας με τα Themes μου, μόνο να επιβεβαιώσω μπορώ αυτά που λες...

Το παλικάρι είναι έντιμος και Κύριος...

Και επίσης φαίνεται να την ψάχνει πολύ...

Για να καταλάβεις τι επιρροή έχει και πόσο σε κάνει να θες να δώσεις και άλλα συνεχώς, το επόμενο Theme που θα ανεβάσω έχει σαν βάση αυτό που έλεγα ότι δεν θα κάνω ποτέ μου... Το μπλε...

Φαντάσου ότι αυτό το Theme δεν το έχω κάνει ούτε για το Note, που είναι η συσκευή μου...

Με έβαλα στο σβουρο και δουλεύω πάνω στο ICSlike Theme, 6-7 μέρες κανα 6ωρο την μέρα, αλλάζοντας 3.026 εικονίδια σε σχέση με το Mixed Theme...

 

Επίσης o χαρακτήρας του είναι αυτός που με κάνει να δίνω ακόμα τα Themes ΜΟΝΟ για την Omega και δεν έχω ανοίξει ακόμα δικά μου Threads στο xda...

 

Εύχομαι η όλη προσπάθεια του Γιάννη να ανταμειφθεί όσο το αξίζει και να συνεχίσει να είναι κορυφή στο Section του SIII στο xda...

 

Να τόλμησε να σου προτείνω κάτι? (έχω ασχοληθεί κι εγω πολυ παλιά με themes στα WM).

Θα ήταν ωραίο ένα θέμα που θα συγκεντρώνει τα εξής:

Η Notification bar να παίρνει χρώμα απο το wallpaper όπως στο one x.

Τα εικονιδια να παραμείνουν αυθεντικά ως προς το σχέδιο και να αποκτήσουν ομοιομορφία μόνο στο χρώμα.

Το accuweather widget να γίνει transparent.

 

Με λίγα λόγια να προστεθούν κάποιες πινελιές οι οποίες δεν αλλάζουν την φυσιογνωμία της συσκευής αλλα βελτιώνουν την εμφάνιση του UI.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι με το όνομα που λες... Εκτός αν έχει κάνει κάτι o Γιάννης στα omega files που να αλλάζει τα εικονίδια της μπαταρίας...
Όντως υπάρχει τέτοιο battery mod μέσα στο Omega Files...:)

 

EDIT: To mod λειτουργεί. Πάμε στο Omega Files > All Omega ROMs > Battery Mods > Kalagas Mixed Theme Battery και κατεβάζουμε το .zip αρχείο

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ανεβάζει θερμοκρασία σε σχέση με την 7.1

Πριν λίγο έβγαλα 3 φωτο τις ανέβασα στο Evernote και έστειλα δυο μικρα post στο tapatalk. Έπιασε 41,8° ενω συνηθως δεν πήγαινε πάνω απο 37° σε τετοιες περιπτώσεις.

Δεν ξέρω αν φταίει το tweak για το κασε του UI η ο kernel που έδωσε ο Γιάννης χθες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αλλαζεις κερνελ να δεις

 

Γιατι του Γιάννη είναι official και μάλλον δεν πρέπει να φταίει αυτο.

Το είχα σε 3G όταν ζεσταθηκε. Το γύρισα σε wifi και με τα ίδια πράγματα δεν πέρασε τους 37°

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να τόλμησε να σου προτείνω κάτι? (έχω ασχοληθεί κι εγω πολυ παλιά με themes στα WM).

Θα ήταν ωραίο ένα θέμα που θα συγκεντρώνει τα εξής:

Η Notification bar να παίρνει χρώμα απο το wallpaper όπως στο one x.

Τα εικονιδια να παραμείνουν αυθεντικά ως προς το σχέδιο και να αποκτήσουν ομοιομορφία μόνο στο χρώμα.

Το accuweather widget να γίνει transparent.

 

Με λίγα λόγια να προστεθούν κάποιες πινελιές οι οποίες δεν αλλάζουν την φυσιογνωμία της συσκευής αλλα βελτιώνουν την εμφάνιση του UI.

 

Παιδιά το transparency γενικώς είναι κάτι που απεχθάνομαι....

Μιλάμε δεν το πάω με τίποτα....

Μπορεί o Γιάννης να το προσθέσει σαν mod...

Όσο για το άλλο με τα default εικονίδια νομίζω ότι για μένα τουλάχιστον δεν έχει νόημα μια και παίρνεις εικονίδια έτοιμα και απλά κάνεις ένα color overlay... Αυτό μπορείς να το κάνεις και συ που έχεις ασχοληθεί...

Περίμενε να δεις το ICSlike Theme... Μπορεί να σε ικανοποιήσει....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα τον Γιάννη να μου φτιάξει Screenshots για να το κάνω ολοκληρωμένη παρουσίαση όπως και τα άλλα 2....

Αλλά μια και είμαστε μεταξύ μας και μέχρι ο Γιάννης να βρει χρόνο να με εξυπηρετήσει... Ορίστε και το ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ICSlike Theme:

 

Kalagas_ICSlike_Theme_ICS_I9300_Universal_v3.zip

 

Παιδιά θέλω Screenshots γιατί ειλικρινά ακόμα δεν έχω δει τι έκανα... Μόνο ο Γιάννης έχει δει στο κινητό του τα καλλιμέντα μου... Εγώ τίποτα...

 

Υ.Γ Σας παρακαλώ μην δώσει κανείς σε κανένα άλλο forum του εξωτερικού... Θα το ανεβάσουμε με τον Γιάννη όταν είναι έτοιμη όλη η παρουσίαση....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα τον Γιάννη να μου φτιάξει Screenshots για να το κάνω ολοκληρωμένη παρουσίαση όπως και τα άλλα 2....

Αλλά μια και είμαστε μεταξύ μας και μέχρι ο Γιάννης να βρει χρόνο να με εξυπηρετήσει... Ορίστε και το ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ICSlike Theme:

 

Kalagas_ICSlike_Theme_ICS_I9300_Universal_v3.zip

 

Παιδιά θέλω Screenshots γιατί ειλικρινά ακόμα δεν έχω δει τι έκανα... Μόνο ο Γιάννης έχει δει στο κινητό του τα καλλιμέντα μου... Εγώ τίποτα...

 

Αυτό είναι το μπλέ που έλεγες?? Κατεβάζω και επανερχομαι!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζω τωρα. Να σε ρωτησω στην 7.1 παιζει;

Παντού παίζει, είναι Universal...

Αυτό είναι το μπλέ που έλεγες??

Ναιιιιι.......

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...