Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κοσμοτε ποιο μοντεμ προτεινετε; εχω το LF5 αλλα δυο μερες τωρα εχω προβληματακια στις κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου είχε αναφερθεί η δυνατότητα να ρυθμίζουμε το Led. Μήπωςμπορεί κάποιος να μου πειμε ποιο tweak γίνεται;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί η δυνατότητα να ρυθμίζουμε το Led. Μήπωςμπορεί κάποιος να μου πειμε ποιο tweak γίνεται;

 

το εχει μεσα η 7,1

Light Manager

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει να τα χάσω. Θα το προτιμούσα μάλιστα απο φόβο μήπως δεν είναι απόλυτα συμβατά με την νέα ρόμ.

 

Παρεμπιπτόντως συγχαρητήρια γιατι πλέον η δουλεια σου έχει παει σε άλλο επίπεδο.

Είναι όπως θα ήθελα. Δηλαδη μια καλο φτιαγμένη rom κοντα στην official και απο εκει και πέρα καθένας βάζει ότι θέλει.

Πολυ νοικοκυρεμένα και για όλα τα γούστα.

 

 

@kalagas

Γίνεται να έχουμε αλλαγη στο εικονίδιο των φακέλων που δημιουργούμε στις αρχικες οθονες και πως θα μπορούσα να το αντικαταστήσω με κάποιο δικο μου?

 

Επειδή δεν έχω την συσκευή, αν μπορείς πάρε ένα screenshot και κύκλωσε μου το εικονίδιο που λες και στείλε μου το σε pm και επίσης ανέβασε και κάπου το εικονίδιο που θες εσύ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω την συσκευή, αν μπορείς πάρε ένα screenshot και κύκλωσε μου το εικονίδιο που λες και στείλε μου το σε pm και επίσης ανέβασε και κάπου το εικονίδιο που θες εσύ...

 

Σ ευχαριστώ πολύ.

Αυτό είναι http://img607.imageshack.us/img607/2032/image1978757598.th.png

 

Το νέο εικονίδιο θέλω απλά να έχει ένα λεπτό περίγραμμα σε κάποιο σκούρο χρώμα που θα ταιριάζει με αυτό το μπλε του siii. Το εσωτερικο ας είναι διάφανο ώστε να παίρνει χρώμα από το φόντο και να φαίνονται τα εικονίδια των εφαρμογών που έχουμε στον φάκελο.

Δεν έχω αυτή την στιγμή Photoshop να το φτιάξω.

 

@@nik187 thanks

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια το call recorder μπορει να το περασει ο αδερφος μου που ειναι με stock αλλα ειναι root?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάζεις αυτό

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27856099&postcount=4045

και να μας ενημερωσεις.

Τίποτα, πάλι έχω πρόβλημα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, πάλι έχω πρόβλημα...:mad:

 

δοκιμασε να ενεργοποιησεις τον ηχο κλειδωματος και μετα restart

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Μια ερωτηση θελω να κανω,Kernel πως βαζουμε και σε τι μας βοηθαει...πχ τον franco...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Μια ερωτηση θελω να κανω,Kernel πως βαζουμε και σε τι μας βοηθαει...πχ τον franco...

 

Μέσω Odin από τον υπολογιστή ή mobile Odin απο το κινητό (αν είναι .tar)

Αν είναι .zip από cwm.

 

Ο δημιουργός του κάθε kernel αναφέρει τα tweeks/extras/βελτιώσεις που έχει κάνει στην πρώτη σελίδα του νήματος του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου...Απο το omega files στην επιλογη animation λεει καπου jelly bean animation το εχει βαλει κανενας και αν ναι πως????
Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα κι εγω την 7.1

Άφησα την μπαταρία να φθάσει στο 1% έκανα battery status wipe αν και δεν ξέρω κατα πόσο χρειάζεται και το άφησα να φορτιζει όλη την νύχτα στην USB του υπολογιστη.

Μέχρι στιγμής η αυτονομία δείχνει παρα πολυ καλη.

Δεν έχω αντιμετοπισει κανένα πρόβλημα ως τώρα.

 

Κάτι που παρατηρώ δεν έχει σχέση με την rom και ίσως οφείλεται στην αλλαγη των ρυθμίσεων στην κλίμακα γραφικών.

Συγκεκριμένα πολλές φορές όταν βγαίνω απο κάποια εφαρμογη, η απο τις ρυθμίσεις, με το κουμπί επαναφοράς, δεξιά της οθόνης εμφανίζεται στιγμιαι, μαύρο περιθώριο σαν να φεύγει το wallpaper πιο αριστερά απο ότι πρέπει. Δεν ξέρω αν γίνομαι καταννοητος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα κι εγω την 7.1

Άφησα την μπαταρία να φθάσει στο 1% έκανα battery status wipe αν και δεν ξέρω κατα πόσο χρειάζεται και το άφησα να φορτιζει όλη την νύχτα στην USB του υπολογιστη.

Μέχρι στιγμής η αυτονομία δείχνει παρα πολυ καλη.

Δεν έχω αντιμετοπισει κανένα πρόβλημα ως τώρα.

 

Κάτι που παρατηρώ δεν έχει σχέση με την rom και ίσως οφείλεται στην αλλαγη των ρυθμίσεων στην κλίμακα γραφικών.

Συγκεκριμένα πολλές φορές όταν βγαίνω απο κάποια εφαρμογη, η απο τις ρυθμίσεις, με το κουμπί επαναφοράς, δεξιά της οθόνης εμφανίζεται στιγμιαι, μαύρο περιθώριο σαν να φεύγει το wallpaper πιο αριστερά απο ότι πρέπει. Δεν ξέρω αν γίνομαι καταννοητος.

 

κανε αλαγη στο grop landscape στο wallpaper

Link to comment
Share on other sites

κανε αλαγη στο grop landscape στο wallpaper

 

Μα έχω το γνήσιο. Δεν έχω βάλει κάτι άλλο. Πως γίνεται αυτο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα έχω το γνήσιο. Δεν έχω βάλει κάτι άλλο. Πως γίνεται αυτο?

κατι κανει με την αναλύσει βάλε την εφαρμογή wallpaper wizardii.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημενος από την Omega v7.1

Σήμερα λοιπόν από ξημερώματα από Αθήνα και ήρθα Πτολεμαΐδα αεροπορικώς και τώρα είμαι στο Μακεδονία να επιστρέψω.. Το έχω λιώσει με αρκετή χρήση κλήσεων, ίντερνετ για mails κτλ και είναι στο 70% μόλις τώρα.. Πέρασα χθες τον τελευταίο Φράνκο και πράγματι έχει ολοκληρωθεί η τέλειοτητα αν μου επιτραπεί ο όρος.. Προτείνω ανεπιφύλακτα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημενος από την Omega v7.1

Σήμερα λοιπόν από ξημερώματα από Αθήνα και ήρθα Πτολεμαΐδα αεροπορικώς και τώρα είμαι στο Μακεδονία να επιστρέψω.. Το έχω λιώσει με αρκετή χρήση κλήσεων, ίντερνετ για mails κτλ και είναι στο 70% μόλις τώρα.. Πέρασα χθες τον τελευταίο Φράνκο και πράγματι έχει ολοκληρωθεί η τέλειοτητα αν μου επιτραπεί ο όρος.. Προτείνω ανεπιφύλακτα :D

 

Συμφωνώ και επαυξάνω με την 7.1

Τελικά μετά την αποτυχημένη μετάβαση τις v7 η v7.1 πραγματικά πετάει...

Δεν έχω αλλάξει ακόμα κέντρο μιας και πάει αρκετά καλά...

Ευθύμη τόσο καλός o τελευταίος φράνκο???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω με την 7.1

Τελικά μετά την αποτυχημένη μετάβαση τις v7 η v7.1 πραγματικά πετάει...

Δεν έχω αλλάξει ακόμα κέντρο μιας και πάει αρκετά καλά...

Ευθύμη τόσο καλός o τελευταίος φράνκο???

 

Εμένα μου φαίνεται πραγματικά εξαιρετικός.. Άψογη μπαταρία και κανένα κόλλημα πουθενά και σε τίποτα.. Και σκέψου η ρομ δεν έχει στρώσει ακόμα.. Δεν ξέρω ρε παιδιά τι παραπάνω να ζητήσουμε, "δεν περιγράφω αλλο"!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα δοκιμασω παντως και το abyss,μου φαινεται περιεργο που δεν γινεται καμια αναφορα σε αυτο,ηταν το καλυτερο που ειχα δοκιμασει στο s2

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα δοκιμασω παντως και το abyss,μου φαινεται περιεργο που δεν γινεται καμια αναφορα σε αυτο,ηταν το καλυτερο που ειχα δοκιμασει στο s2

 

Πες μας αν είναι καλός.. Το ότι ήταν καλός στο S2 δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα και για το s3..Είναι πως θα κάτσει σε κάθε dev καλύτερα υποθέτω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα την v7.1&mixed theme kalagas και franco kernel ειναι 17 ωρες χωρις φωρτιση το εχω λιωσει σε wifi ολη μερα ανοιχτο ιντερνετ παιχνιδια που εχω λιωσει με κατι ποδοσφαιρακια κ εχω 44% ακομα...Δεν ξερω αν ειναι καλα γιατι δεν ειχα android κινητο...Στο iphone 4s που εχω αν τα κανω ολα αυτα τωρα θα ηθελε σιγουρα να το φορτισω οποτε περιμενω γνωμες!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα την v7.1&mixed theme kalagas και franco kernel ειναι 17 ωρες χωρις φωρτιση το εχω λιωσει σε wifi ολη μερα ανοιχτο ιντερνετ παιχνιδια που εχω λιωσει με κατι ποδοσφαιρακια κ εχω 44% ακομα...Δεν ξερω αν ειναι καλα γιατι δεν ειχα android κινητο...Στο iphone 4s που εχω αν τα κανω ολα αυτα τωρα θα ηθελε σιγουρα να το φορτισω οποτε περιμενω γνωμες!!!!

 

Έχω ακριβώς την ίδια "σύνθεση" και όπως είπα πιο πάνω είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημενος.. Το φτύνω το τηλέφωνο και παίρνω backup να το έχω!! Εγώ σε Android πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι να το πλησιάζει σε αυτονομία και σε αυτό το επίπεδο χρήσης και μέγεθος οθόνης κτλ κτλ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι επειγοντος βοηθεια.Μου εδωσε ο αδερφος μου το Zip τou call recorder της Omega και το εγκατεστησα στο δικο μου χωρις να εχω Omega ειμαι official με root μονο.Οταν καλω κααποιον μου βγαζει οτι το com.phone.android τερματιστηκε,εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα τιποτα.Εκανα το λαθος και μετα την επαναφορα δεν τσεκαρα αν διορθωθηκε το προβλημα και ξανα σεταρα το κινητο με ρυθμισεις και εφαρμογες.

 

1.Πως μπορω να το επαναφερω το phone.android?Με ODIN αμα ξανα φλασαρω θα γινει σιγουρα αλλα μηπως μπορω να γλυτωσω αυτη τη διαδικασια και να περασω μονο το αρχειο που λειπει??

 

2.Και αν δεν γλυτωσω το flasharisma πως θα παρω backup ολες τις εφαρμογες και τους φακελους?Εχω το titanium backup Pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...