Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι είδα είναι διαφορετική base από την v7.0... Οπότε το full wipe νομίζω είναι απαραίτητο...

Επίσης τα Themes για την 7.1 είναι διαφορετικά αν δεις το changelog... Οπότε και τα Themes πρέπει να τα ξανακατεβάσεις...

 

Καλημέρα στην παρέα. Έβαλα κι εγώ την 7.1 χωρίς full wipe και στη συνέχεια πέρασα το theme που είχα από την 7.0 χωρίς να μου κάνει κανένα πρόβλημα. Έτρεξα και το fast dormacy fix και αναβάθμισα και την κουζίνα. Αυτά για την ώρα...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το Light Manager κάνε αναβάθμιση από το play store και από εκεί απεγκατάσταση λογικά θα απ εγκατασταθεί

η από τις ρυθμίσεις να μην είναι ενεργό

 

Δεν βγαίνει ούτε από system ap remover, ούτε από ρυθμίσεις--εφαρμογές και από το google play έχει επιλογή μόνο "Άνοιγμα". Οπότε μάλλον πρέπει να το βγάλω κάπως μέσα από το σύστημα αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας που υπάρχει... απλά μιας και το συζητάμε...

 

Καλημέρα στην παρέα. Έβαλα κι εγώ την 7.1 χωρίς full wipe και στη συνέχεια πέρασα το theme που είχα από την 7.0 χωρίς να μου κάνει κανένα πρόβλημα. Έτρεξα και το fast dormacy fix και αναβάθμισα και την κουζίνα. Αυτά για την ώρα...

Το fast dormacy εγώ που σπάνια χρησιμοποιώ 3G (ελάχιστα 1-2 φορές μες στην μέρα για 1-2 λεπτά) να το έχω απενεργοποιημένο??

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο γυρισαμε παλι στην lf6;

Αν θυμαμαι καλα η 7 ειχε βγει γιατι πηηαμε στην επισημη ελληνικη lf5 τωρα γιατι παλι πισω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έβαλα κι εγώ την 7.1 χωρίς full wipe και στη συνέχεια πέρασα το theme που είχα από την 7.0 χωρίς να μου κάνει κανένα πρόβλημα. Έτρεξα και το fast dormacy fix και αναβάθμισα και την κουζίνα. Αυτά για την ώρα...

 

Να βάλεις το Theme για την v7.1 γιατί έχει αλλαγές....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έβαλα κι εγώ την 7.1 χωρίς full wipe και στη συνέχεια πέρασα το theme που είχα από την 7.0 χωρίς να μου κάνει κανένα πρόβλημα. Έτρεξα και το fast dormacy fix και αναβάθμισα και την κουζίνα. Αυτά για την ώρα...

 

Δεν σου προτείνω το v7.0 theme, έχει άλλο framework, κατέβασε και βάλε το v7.1

 

Για ποιο λογο γυρισαμε παλι στην lf6;

Αν θυμάμαι καλα η 7 ειχε βγει γιατι πηηαμε στην επισημη ελληνικη lf5 τωρα γιατι παλι πισω;

 

Κάνουμε μανούβρες :lol:

Για το καλό σας πάντα :!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για επιβεβαίωση.

Είπαμε περναμε την νέα rom χωρίς wipe data. Τι γίνεται όμως με τα tweaks που έχουμε περασμένα στην 7?

Θέλω να πω θα διαγράφουν με την εγκατάσταση της νέας rom? η θα παραμείνουν και επειδη πιθανώς δεν θα είναι απόλυτα συμβατά θα πρέπει να περάσουμε τις νέες εκδοσεις τους?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει ούτε από system ap remover, ούτε από ρυθμίσεις--εφαρμογές και από το google play έχει επιλογή μόνο "Άνοιγμα". Οπότε μάλλον πρέπει να το βγάλω κάπως μέσα από το σύστημα αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας που υπάρχει... απλά μιας και το συζητάμε...

Σωστά το Light Manager είναι εφαρμογή της rom ,του συστήματος

Αν δεν θέλεις να την βλέπεις (δεν το προτείνω)

Με root explorer/data/app , το σβήνουμε

Από titanium backup απεγκατάσταση

Αν το θελήσουμε , από play store εγκατάσταση και αν χρειασθεί απεγκατάσταση από το play store

Προτιμώ από την εφαρμογή να ξετσεκάρω τις δύο επιλογές Enable.... (δεν το έκανα μ αρέσει η εφαρμογή)

Καλημερα παιδια,για να περασω την 7.1 πρπει παλι να τα σβησω ολα????

αν είσαι με omega θα τα έχεις όλα

αν δεν είσαι με omega θα σβηστούν οι εφαρμογές σου και θα μπουν απο play store αυτόματα η χειροκίνητα από titanium backup

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4147924#post4147924

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάζεις αυτό

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27856099&postcount=4045

και να μας ενημερωσεις.

Οκ θα το δοκιμάσω αν είναι να φτιαχτεί μια και καλή αλλά αν ξαναπαρουσιαστεί τι κάνουμε? γιατί να μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για επιβεβαίωση.

Είπαμε περναμε την νέα rom χωρίς wipe data. Τι γίνεται όμως με τα tweaks που έχουμε περασμένα στην 7?

Θέλω να πω θα διαγράφουν με την εγκατάσταση της νέας rom? η θα παραμείνουν και επειδη πιθανώς δεν θα είναι απόλυτα συμβατά θα πρέπει να περάσουμε τις νέες εκδοσεις τους?

 

Κωστα αν καποιο tweak το χασεις υπαρχει στο Omega Files.

Αν μου πεις ποια tweak εχεις μπορώ να σου πω πω χαθεί.

 

Οκ θα το δοκιμάσω αν είναι να φτιαχτεί μια και καλή αλλά αν ξαναπαρουσιαστεί τι κάνουμε? γιατί να μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία?

 

Κάνεις restore το nadroid backup σου και είσαι οκ,

το πρόβλημα τα είχα και εχω πριν μια βδομάδα αλλα από τοτε δεν ξανα εμφανίστηκε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κωστα αν καποιο tweak το χασεις υπαρχει στο Omega Files.

Αν μου πεις ποια tweak εχεις μπορώ να σου πω πω

Δεν με πειράζει να τα χάσω. Θα το προτιμούσα μάλιστα απο φόβο μήπως δεν είναι απόλυτα συμβατά με την νέα ρόμ.

 

Παρεμπιπτόντως συγχαρητήρια γιατι πλέον η δουλεια σου έχει παει σε άλλο επίπεδο.

Είναι όπως θα ήθελα. Δηλαδη μια καλο φτιαγμένη rom κοντα στην official και απο εκει και πέρα καθένας βάζει ότι θέλει.

Πολυ νοικοκυρεμένα και για όλα τα γούστα.

 

 

@kalagas

Γίνεται να έχουμε αλλαγη στο εικονίδιο των φακέλων που δημιουργούμε στις αρχικες οθονες και πως θα μπορούσα να το αντικαταστήσω με κάποιο δικο μου?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα το xperia s εδώ και ένα μήνα αλλά έχω ένα θέμα. Γράφει πάνω πως φοράει τα android 4 αλλά μέσα στο σύστημα μου γράφει πως έχει 2.3.7. Ξέρετε τι παίζει και πως μπορώ να τα αλλάξω αν δεν είναι τα σωστά; Γιατί δεν μου βγάζει στις ενημερώσεις κάτι. Ευχαριστώ!!! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως πάτε στην 7.1 σε σχέση με την 6.0?

 

Εγώ βλέπω να πηγαίνει normal όπως στην 6 & 7. Φυσικά είναι νωρίς γιατί το πρωί την πέρασα και θέλει και να "στρώσει" 1-2 φορτίσεις ακόμα αλλά δείχνει να πηγαίνει καλά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις έτοιμο λινγκ με τον siyh 1.3 γιατί από την κουζίνα δεν μπορώ να τον κατεβάσω....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

 

thans φιλαρακι...

Μπας και τον δοκιμασε κανείς???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι με franco κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

Για πες που βλέπεις διαφορά , προς το καλύτερο να υποθεσω, γιατί εγώ δεν έχω πειράξει καθόλου κερνελ με Ω.. Έχω βρει την ησυχία μου επιτέλους!! Μπαταρία? Επίσης ποιο launcher φοράς? Εγώ με nova δεν μπορώ να το φανταστώ πιο γρήγορο πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια ειμαι στην δευτερη μερα σημερα

Πρωτη φορα. Με αρκετο wifi πολλα τηλεφωνα κ γενικα αρκετη χρηση. Το βραδυ μου εχασε ενα τοις εκατο μονο.

Touch wiz εχω.

Α ο κερνελ αυτος τρεχει στο 1.5 απο μονος του χωρις να δωσεις εσυ εντολη ο ιδιος λεει οτι η ταχυτητα αυτη σε συνδιασμο με αυτο το κερνελ εχει τρομερη αποδοση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως περνάμε τον franco? Κατέβασα ένα rar κι έχει μέσα ένα img αρχείο... Αυτό φλασαρεται μέσω mob odin? Επίσης πήγα να τρέξω το mob odin και μου έβγαλε μήνυμα ότι θα κάνει κάποιο dumping που θα διαρκέσει περίπου 30 λεπτά.. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοια πράγματα κι είπα μην κάνω καμιά στραβή :confused:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το κερνελ ππυ θες το mobile odin το ανοιγεις θα σου ζητησει μια αναβαθμιση την κανεις κ μετα πατας στο κερνελ επιλεγεις αυτο που κατεβασες κ κατω κατω πατας flash θα κανει ενα reboot κ ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...