Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι ομως φιλε μου τοσο εχει κρατησει και τωρα το βραδυ π το αφησα αναμονη οσο κοιμομουν πηεγε 64%...Θα σε γελασω ποια εκδοση εχω γιατι δεν πολυ ξερω...την εχω κατεβασει απο omega files γραφει 3.0.15..Κ εγω παραξενευομαι αλλα ετσι ειναι γιατι με κανενα αλλο κινητο που ειχα δεν κραταγε τοσο,στην μερα ηθελε να το φορτισω...

 

Τον franko v7 εχεις στην συσκευή σου...Οντως είναι πολύ καλός...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πάντως ξαναγυρισα στον official kernel.

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορα της συσκευής με τον Franco V8.

Δεν είναι μόνο Η βελτίωση της αυτονομίας που μετράει. Παρατήρησα ότι μ αυτόν το Siii μου, κάπου χάνει σε σπιρτάδα. Είναι σαν να υπάρχει κάποια ρύθμιση που μειώνει την εκρηκτικοτητα της συσκευής.

Εκτός αυτου, έχει πειράξει τις ρυθμίσεις στην διαχείριση της ram για να εξασφαλίζει περισσότερη free με αποτέλεσμα το multitasking να πηγαίνει περίπατο.

Παιδια δεν γίνονται θαύματα με τους kernels. Για να πετύχεις καλύτερη αυτονομία απο κάπου πρέπει να την εξασφαλισεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για τον ΧΧALF2 που έχει στο Omega Files?

 

Δεν ξέρω ποιον έχει η 7.1 αλλα γι αυτόν μιλάω.

 

 

Γιαννη να ετοιμαζομαστε για omega v.8 με LFB;

Έχει βγει και update για την κάμερα. Βέβαια οι γνώμες είναι αντικρουόμενες για τον αν υπάρχουν βελτιώσεις. Έχω κρατήσει πολυ υλικο οπότε αν είχα το apk του νέου software θα μπορούσα να κάνω πραγματικα συγκριτικα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιο παιδί από τους tester for omega δοκίμασε την καινούρια v8???

Ακούγονται καλές κριτικές για το καινούριο firmware στο xda...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

και εγω δοκιμασα το kernel του franco και δεν μου αρεσε,χανει σε ταχυτητα/αποκριση,και γενικα η αισθηση που αφηνει δεν ειναι και η καλυτερη,γυρισα σε siyah 1.3.6

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα μπορεί να χάνει λίγο άλλα από θέμα μπαταρίας απλά δεν παίζεται o v7..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα μπορεί να χάνει λίγο άλλα από θέμα μπαταρίας απλά δεν παίζεται o v7..

 

Δεν ξέρω για τον V7 αλλα δεν νομίζω ότι θα διαφέρει αφου στον 8 απλα υπάρχουν κάποιες προσθήκες.

Όμως όταν γίνεται αντιληπτή η αίσθηση καθυστέρησης σε όλους τους τομείς, τότε υπάρχει πρόβλημα.

Η οικονομία επιτυγχάνεται με περιορισμούς. Παλιότερα βάζαμε πουσαρισμενους kernels για να ανεβαίνουν οι επιδόσεις. Προσωπικά δεν συμβιβάζομαι να χάνω σε ταχύτητα και απόκριση για να κερδίσω 5-10% σε αυτονομία και μάλιστα όταν είναι σε αδράνεια.

 

@@ Το mobile Odin δουλεύει κανονικα στο Siii? σκέπτομαι να το αγοράσω αλλα δεν το είδα στις συσκευές που περιλαμβάνονται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά Κώστα.

Δεν δοκίμασα ολόκληρη ρομ όμως γιατί ειμαι στην omega από την 1η μέρα.

kernels και modems τα περνάω από αυτό συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

 

@@ Το mobile Odin δουλεύει κανονικα στο Siii? σκέπτομαι να το αγοράσω αλλα δεν το είδα στις συσκευές που περιλαμβάνονται.

 

Δουλεύει κανονικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τελικα το apk της κάμερας απο την νέα official rom. Υπάρχει μια παρα πολυ μικρη βελτίωση.

Δεν το κράτησα όμως γιατι κρασάρει συνεχώς. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να εγκατασταθεί σωστα.

Το έριξα με root explorer στο system app και έκανα επανεκινηση. Ανοίγει κανονικα η κάμερα αλλα κρασάρει όταν κανεις back. Πιθανώς επειδη η 7.1 είναι deoxeden.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τελικα το apk της κάμερας απο την νέα official rom. Υπάρχει μια παρα πολυ μικρη βελτίωση.

Δεν το κράτησα όμως γιατι κρασάρει συνεχώς. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να εγκατασταθεί σωστα.

Το έριξα με root explorer στο system app και έκανα επανεκινηση. Ανοίγει κανονικα η κάμερα αλλα κρασάρει όταν κανεις back. Πιθανώς επειδη η 7.1 είναι deoxeden.

 

Πάτα παρατεταμένα στο apk (μέσα στο system/app), αλλαξε τα permissions σε rw-r--r-- και το ownership σε root root (reboot μετά).

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα στο apk (μέσα στο system/app), αλλαξε τα permissions σε rw-r--r-- και το ownership σε root root (reboot μετά).

 

Το δοκίμασα κι αυτό. Πάλι κρασαρει.

 

Πέρασε κανείς την V8 να μας πει εντυπώσεις;

Θα την κατεβάσω το βράδυ γιατί με την σύνδεση που έχω χρειάζεται 4 ώρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι αυτό. Πάλι κρασαρει.

 

Πέρασε κανείς την V8 να μας πει εντυπώσεις;

Θα την κατεβάσω το βράδυ γιατί με την σύνδεση που έχω χρειάζεται 4 ώρες.

 

Από torrent??

Βίτσα πάει :D

Link to comment
Share on other sites

Από torrent??

Βίτσα πάει :D

 

Θα δοκιμάσω δεν έχω εγκαταστήσει torrent στο Mac. Αλλα υπάρχει έκδοση οπότε θα την εγκαταστήσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω δεν έχω εγκαταστήσει torrent στο Mac. Αλλα υπάρχει έκδοση οπότε θα την εγκαταστήσω.

 

Κι εγώ στο Mac torrent κι Άγιος ο Θεός!! Vuze έχω.. Τι έχουμε καινούρια έκδοση? Είπες 8 αλλά την 7.1 βλέπω.. Τι έχασα βρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω δεν έχω εγκαταστήσει torrent στο Mac. Αλλα υπάρχει έκδοση οπότε θα την εγκαταστήσω.

 

tTorrent pro και την κατεβάζεις από το κινητό με full speed!

Πραγματικά σφαίρα το torrent :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση υπαρχει gallery.apk που να μας δινει τετραγωνο και μακροστενο πλαισιο για να ορισουμε το φοντο οπως υπηρχε στο S2?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο xda ότι μάλλον από αύριο θα δοθεί οπότε λιγάκι υπομονή... Πάρτε τα backups κτλ κτλ να είμαστε έτοιμοι!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο xda ότι μάλλον από αύριο θα δοθεί οπότε λιγάκι υπομονή... Πάρτε τα backups κτλ κτλ να είμαστε έτοιμοι!

 

Εγώ περίμενα το βράδυ άλλα δεν πειράζει. Αν χρειάζονται περισσότερο χρόνο ας περιμένουμε λίγο. Μια χαρά είμαστε με την 7.1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...