Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

με ενδιαφέρει το widget του καιρού αν υπάρχει σε διάφανο?στην omega στο s2 το είχαν βγάλει νομίζω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα

με ενδιαφέρει το widget του καιρού αν υπάρχει σε διάφανο?στην omega στο s2 το είχαν βγάλει νομίζω

 

Καλημερα συνονοματε...:)

 

Δοκιμασε αυτο.

Τοποθετησε το στο /system/app, δωσε του permissions (rw-r-r) και κανε μια επαννεκινηση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συνονοματε...:)

 

Δοκιμασε αυτο.

Τοποθετησε το στο /system/app, δωσε του permissions (rw-r-r) και κανε μια επαννεκινηση.

 

καλημερα φιλε Ηλια

πως δίνω permissions γιατι το εβαλα στο /system/app έκανα επανεκκίνηση και μου βγαζει μήνυμα (προβλημα φορτωσης widget)

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Με την 8.1 είδα και και καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας με το θέμα του ποσοστού όταν το βγάζουμε από την πρίζα μετά από πλήρη φόρτιση.. Παρέμεινε αρκετά στο 100% απλά μετά έπεσε λιγάκι πιο γρήγορα στο 98%..όπως και να έχει βλέπω άριστη συμπεριφορά σε όλες τις λειτουργίες που εκτελώ εγώ τουλάχιστον στην συσκευη.. Καλημερες!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε Ηλια

πως δίνω permissions γιατι το εβαλα στο /system/app και μου βγαζει μήνυμα (προβλημα φορτωσης widget)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4139772#post4139772

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε Ηλια

πως δίνω permissions γιατι το εβαλα στο /system/app και μου βγαζει μήνυμα (προβλημα φορτωσης widget)

 

Ανοιξε τον Es explorer (η οποιον αλλον file explorer εχεις), πηγαινε στο /system/app που εβαλες το .apk αρχειο, πατησε παρατεταμενα το αρχειο, επελεξε ιδιοτητες και θα δεις που θα σου βγαλει τα permissions.Εκει θα τα αλλαξεις σε rw-r-r.Τελος κανε reboot.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την 8.1 χάθηκε το video preview που είχε το κινητό όταν έμπαινες στο φάκελο των videos, δηλαδή το εφέ που έκανε παίζοντας 5-10 δευτερόλεπτα σε loop από κάθε video, το οποίο ήταν πολύ εντυπωσιακό καθώς έδειχνε τις δυνατότητες του κινητού παίζοντας ταυτόχρονα ένα preview από όλα τα βίντεο που έχει κανείς στον συγκεκριμένο φάκελο.

Ισχύει η παρατήρησή μου ή απενεργοποίησα κατά λάθος κάποια επιλογή?

Μπορεί να επανέλθει με ένα fix από τον Γιάννη (αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο)?

 

Και ξαφνικά σήμερα αφού άφησα το κινητό στην ησυχία του για λίγες ώρες (βλ. την ώρα του προηγούμενου post μου) και βλέποντας ότι κανείς δεν έχει σχολιάσει το μήνυμά μου (δείγμα του ότι μάλλον το πρόβλημα δεν υπάρχει σε άλλους) ανοίγω την εφαρμογή βίντεο και τα βιντεάκια έχουν preview κανονικά :wacko: Άβυσσος η ψυχή του κινητού :lol:

Σημειωτέον ότι το κινητό δεν έκλεισε το βράδυ και επομένως δεν μεσολάβησε restart από το προηγούμενο μήνυμά μου (βεβαίως πριν το γράψω είχα δοκιμάσει 2-3 restarts μήπως και βρω λύση).

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τον Es explorer (η οποιον αλλον file explorer εχεις), πηγαινε στο /system/app που εβαλες το .apk αρχειο, πατησε παρατεταμενα το αρχειο, επελεξε ιδιοτητες και θα δεις που θα σου βγαλει τα permissions.Εκει θα τα αλλαξεις σε rw-r-r.Τελος κανε reboot.

Δεν δουλεύει ούτε έτσι Ηλία. Ασε που κρασάρει συνεχώς ο TW.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ούτε έτσι Ηλία. Ασε που κρασάρει συνεχώς ο TW.

 

Επειδή δεν είναι δική μου δουλειά, θα το δω όταν επιστρέψω σπίτι το βράδυ και θα επανέλθω...:)

 

Edit: δοκιμάστε αυτό...Δουλεύει σε μένα..:)

http://depositfiles.com/files/b5hahshxq

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ηρθε η ωρα να αναβαθμισω σε 8.1 γιατι ειμαι ακομα με τη 5.2 :)

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι παιζει με τους κερνελς γιατι ακομα δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο...

ποιος καθετε καλυτερα με ωμεγα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είναι δική μου δουλειά, θα το δω όταν επιστρέψω σπίτι το βράδυ και θα επανέλθω...:)

 

Edit: δοκιμάστε αυτό...Δουλεύει σε μένα..:)

http://depositfiles.com/files/b5hahshxq

 

Είναι zip για φλασαρισμα με cmw?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι zip για φλασαρισμα με cmw?

 

Εγώ το πέρασα χειροκίνητα.

Το βράδυ αν θες φτιαχνω ένα flashable zip.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα χειροκίνητα.

Το βράδυ αν θες φτιαχνω ένα flashable zip.

 

Τέλειο, το φλασαρισα.

http://img195.imageshack.us/img195/4980/screenshot2012071213302.png

Edited by Superuser
Διόρθωση μεγάλης εικόνας
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κωστα

πως το πέρασες τελικά?

εντάξει το πέρασα με cwm

τέλειο ευχαριστω

Edited by Superuser
Διόρθωση μεγάλης εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι το wighet αυτό είναι μόνο για τον Tw? Έχω τον Go κάτι δε το βρίσκω πουθενά... Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι το wighet αυτό είναι μόνο για τον Tw? Έχω τον Go κάτι δε το βρίσκω πουθενά... Τι φταίει;

ναι ειναι τα widgets μονο για tw.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι τα widgets μονο για tw.

 

Για go τίποτα;;;; :( Έστω το παλιό του S2.

Γιατί το δικό του δε λέει και πολλά....

Link to comment
Share on other sites

για να επαναφέρω το stock θεμα της ομεγγα τι κανω ?

 

Αν δεν έχεις κρατήσει back up τα γνήσια apk, θα στα δώσω εγω. Θα τα περάσεις με root explorer και είναι οκ. Αν και νομίζω ότι υπάρχει στο omega files.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέμεινε αρκετά στο 100% απλά μετά έπεσε λιγάκι πιο γρήγορα στο 98%..
Πάντως εμενα δείχνει 100% μόνο όταν είναι ο φορτιστής στην πρίζα. Μόλις τον βγάλω, πέφτει αμέσως στο 99%...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμενα δείχνει 100% μόνο όταν είναι ο φορτιστής στην πρίζα. Μόλις τον βγάλω, πέφτει αμέσως στο 99%...:worry:

 

Για ψυχολογικούς λόγους καθαρά το αναφέρω.. Η μπαταρία ούτως ή άλλως εμένα με ικανοποιεί απόλυτα.. Καμία φορά κι εμένα δεν διαρκεί στο 100% αλλά τώρα μάλλον διυλιζουμε τον κωνωπα σωστά?? :p

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους καθαρά το αναφέρω.. Η μπαταρία ούτως ή άλλως εμένα με ικανοποιεί απόλυτα.. Καμία φορά κι εμένα δεν διαρκεί στο 100% αλλά τώρα μάλλον διυλιζουμε τον κωνωπα σωστά?? :p
Απλώς το αναφέρω γιατί σε εμένα εκτός φόρτισης ξεκινάει από 99%
Link to comment
Share on other sites

Απλώς το αναφέρω γιατί σε εμένα εκτός φόρτισης ξεκινάει από 99%

 

Χρησιμοποιείς το battery calibration καθόλου?? Εγώ στην πρώτη πλήρη φόρτιση αφού έχω περάσει μία νέα ρομ ή ακόμα και update το κάνω και δείχνει ίσως να βοηθάει το όλο θέμα αν και δεν είμαι σίγουρος απόλυτα .. Κάνε μια προσπάθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμενα δείχνει 100% μόνο όταν είναι ο φορτιστής στην πρίζα. Μόλις τον βγάλω, πέφτει αμέσως στο 99%...:worry:

 

Εμένα δείχνει 100% και μάλιστα παραμένει αρκετη ώρα μέχρι να παει 99 και αφου κάνω αρκετα πράγματα.

Η μοναδικη φροντίδα στην μπαταρία είναι ότι μετα το φλασαρισμα χρησιμοποιω την συσκευη μέχρι να πέσει στο 1% και μετα το αφήνω όλο το βράδυ στην πρίζα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...