Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δείχνει 100% και μάλιστα παραμένει αρκετη ώρα μέχρι να παει 99 και αφου κάνω αρκετα πράγματα.

Η μοναδικη φροντίδα στην μπαταρία είναι ότι μετα το φλασαρισμα χρησιμοποιω την συσκευη μέχρι να πέσει στο 1% και μετα το αφήνω όλο το βράδυ στην πρίζα.

 

Για πάμε από το αντίστοιχο νήμα να το συζητήσουμε το θέμα.. Τελικά ισχύει ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τις μπαταρίες να πέφτουν πολύ κάτω από το 10% ή όχι???!!! Κι εγώ έτσι έκανα παλιά αλλά τώρα λένε ότι δεν πρέπει... Τι ισχύει απ' όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πάμε από το αντίστοιχο νήμα να το συζητήσουμε το θέμα.. Τελικά ισχύει ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τις μπαταρίες να πέφτουν πολύ κάτω από το 10% ή όχι???!!! Κι εγώ έτσι έκανα παλιά αλλά τώρα λένε ότι δεν πρέπει... Τι ισχύει απ' όλα?

 

Όχι συχνες φορτίσεις κάτω από 10% και επίσης όχι συχνές φορτίσεις ενώ είναι σχεδόν φορτισμένη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.1 και βλέπω ότι στα toggles, το εικονίδιο του φακού είναι μπλε και η παύλα λευκή όταν ο φακός είναι σβηστός και όταν ο φακός είναι ανοιχτός, το εικονίδιο γίνεται λευκό και η παύλα μπλε. Λογικά το εικονίδιο έπρεπε να είναι μπλε μόνο όταν είναι ανοιχτός, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.1 και βλέπω ότι στα toggles, το εικονίδιο του φακού είναι μπλε και η παύλα λευκή όταν ο φακός είναι σβηστός και όταν ο φακός είναι ανοιχτός, το εικονίδιο γίνεται λευκό και η παύλα μπλε. Λογικά το εικονίδιο έπρεπε να είναι μπλε μόνο όταν είναι ανοιχτός, έτσι δεν είναι;

 

Είναι γνωστό bug αυτό... Λάθος ονομασία στα εικονίδια... O Γιάννης νομίζω το διόρθωσε στο xda, ή αν δεν το έχει κάνει το γνωρίζει και θα το διορθώσει...

Όπως κ εγώ το διόρθωσα σε όλα τα themes στην v3.1

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την 8.1 χάθηκε το video preview που είχε το κινητό όταν έμπαινες στο φάκελο των videos, δηλαδή το εφέ που έκανε παίζοντας 5-10 δευτερόλεπτα σε loop από κάθε video?

 

κι εγώ το ίδιο βλέπω και δεν έχω αλλάξει κατι

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug αυτό... Λάθος ονομασία στα εικονίδια... O Γιάννης νομίζω το διόρθωσε στο xda, ή αν δεν το έχει κάνει το γνωρίζει και θα το διορθώσει...

Όπως κ εγώ το διόρθωσα σε όλα τα themes στην v3.1

 

Το θεμα 3.1 το περναμε κανονικα; γιατι δεν εχεις ανανεωσει ακομα τα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το ίδιο βλέπω και δεν έχω αλλάξει κατι

Αν έχεις προσωπικό video (το τράβηξες με την κάμερα) δεν βλέπεις video preview , αν έχεις μια ταινία έχεις video preview

Το θεμα 3.1 το περναμε κανονικα; γιατι δεν εχεις ανανεωσει ακομα τα ποστ.

ναι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28670072&postcount=7571

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει και μπορεί να βοηθήσει να γίνουν ακομα καλύτερα τα theme της Omega ας διαβάσει εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28670072&postcount=7571

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις προσωπικό video (το τράβηξες με την κάμερα) δεν βλέπεις video preview , αν έχεις μια ταινία έχεις video preview

 

Όχι δεν ισχύει αυτό. Έχεις κανονικά preview και στα προσωπικά videos.

Πιστεύω ότι μάλλον το πρόγραμμα που κάνει το preview θέλει κάποιο χρόνο για να δημιουργήσει τα αποσπάσματα των 5-10 secs για όλα τα videos που έχει κάποιος γι' αυτό δεν εμφανίζει αμέσως τα previews.

 

@a66fm Ενημέρωσέ μας αν τελικά σου εμφάνισε τα previews μετά από κάποια ώρα, ώστε να επιβεβαιωθεί αυτό που λέω παραπάνω (ή να διαψευσθεί :lol:)

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Με το θέμα της μπάρας στα δεξιά των επαφών, που δεν δείχνει σωστά (και όλα) τα ελληνικά γράμματα έχουμε κάποια λύση έστω και με extra πρόγραμμα? Ήταν μεγάλη εξυπηρέτηση στο S2 για μένα και το έχω συνηθίσει.

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει και μπορεί να βοηθήσει να γίνουν ακομα καλύτερα τα theme της Omega ας διαβάσει εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28670072&postcount=7571

και το θέμα της omega να γίνει καλύτερο : 9Y0160252F171040N

και η omega : 8GG63815SD416573M

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σημερα αλλαξα ρομ κτλ οταν γυριζεις το μενου γιατι η εικονα ξαναπηγαινει παλι απτην αρχη? κ κατι ακομα οταν βαζω μια εικονα στο τελος η οθο νη ειναι μαυρη μεχρι να την παει παλι ειναι μπαγκ? η κανω κατι λθος :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει αυτό. Έχεις κανονικά preview και στα προσωπικά videos.

Πιστεύω ότι μάλλον το πρόγραμμα που κάνει το preview θέλει κάποιο χρόνο για να δημιουργήσει τα αποσπάσματα των 5-10 secs για όλα τα videos που έχει κάποιος γι' αυτό δεν εμφανίζει αμέσως τα previews.

 

@a66fm Ενημέρωσέ μας αν τελικά σου εμφάνισε τα previews μετά από κάποια ώρα, ώστε να επιβεβαιωθεί αυτό που λέω παραπάνω (ή να διαψευσθεί :lol:).

πέρασα την 3.1 τoυ ics theme και μετά τα απο το "αναγκαστικό" καθάρισμα davlik+cache παίζει κανονικά

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ όλους!

Η νέα Omega v9.0 θα είναι αύριο διαθέσιμη,

changelog:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325755&postcount=2

 

και το θέμα της omega να γίνει καλύτερο : 9Y0160252F171040N

και η omega : 8GG63815SD416573M

 

Γιώργο σε υπερευχαριστώ για το νέο σου donate και την βοήθεια σου σχεδόν 1 χρόνο τώρα!!!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να αλλαξουμε kernel στην omega η α εχουμε προβληματα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε παλικάρια να βοηθήσουμε τον Kalagas!!!

 

Γιάννη πιο πολύ πάει στο ics blue theme το donation :p:p

 

9CM88167ME499802T

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά! Το νέο Omega Files πότε θα είναι έτοιμο;

 

Σήμερα ανέβασα στο Play store την έκδοση 1.04 και αύριο θα ανεβάσω την νέα v1.05 μαζι με την Omega v9.0

 

μπορουμε να αλλαξουμε kernel στην omega η α εχουμε προβληματα?

 

Μπορούμε αρκεί ο κερνελ να έχει το νέα sources της samsung XXLFB

 

Άντε βρε παλικάρια να βοηθήσουμε τον Kalagas!!!

 

Γιάννη πιο πολύ πάει στο ics blue theme το donation :p:p

 

9CM88167ME499802T

 

Και έμενα το αγαπημένο μου :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναβρωτησω κ εγω κατι με την σειρα μου . Μοντεμ στην 9 αλλαζουμε η μενουμε ως εχει; κ κατι ακομα αυτο με το κερνελ δεν το πολυ καταλαβα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διάφορα στο νέο firmware η απλα είναι η έκδοση της XXBLF για την Μαλαισια?

Είναι μια απορία που έχω απο τον καιρο του Sii.

Δεν νομίζω ότι όλα τα firmwares έχουν κάτι νέο. Λογικά είναι τοπικές εκδοσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διάφορα στο νέο firmware η απλα είναι η έκδοση της XXBLF για την Μαλαισια?

Είναι μια απορία που έχω απο τον καιρο του Sii.

Δεν νομίζω ότι όλα τα firmwares έχουν κάτι νέο. Λογικά είναι τοπικές εκδοσεις.

 

Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα...

Για να μάθουμε για νέα χαρακτηριστικά θα πρέπει να περιμένουμε feedback από χρήστες.

ΣΥΝΗΘΩΣ όμως, τα firmwares με σημαντικές αλλαγής, δίνονται σαν open Europe ή τέλος πάντων σε κάποιο μεγάλο κομμάτι της Ευρώπης.

ΣΥΝΗΘΩΣ επίσης, τα firmware της Ασίας, δεν έχουν να επιδείξουν κάτι σημαντικό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα...

Για να μάθουμε για νέα χαρακτηριστικά θα πρέπει να περιμένουμε feedback από χρήστες.

ΣΥΝΗΘΩΣ όμως, τα firmwares με σημαντικές αλλαγής, δίνονται σαν open Europe ή τέλος πάντων σε κάποιο μεγάλο κομμάτι της Ευρώπης.

ΣΥΝΗΘΩΣ επίσης, τα firmware της Ασίας, δεν έχουν να επιδείξουν κάτι σημαντικό.

 

Κι εγώ έτσι νομίζω.

 

Θα ήθελα να δοκιμάσω ένα kernel που δίνει έμφαση στην διαχείριση της ram.

Συνεχώς είναι 120-100 mb , και υπάρχουν επιπτώσεις. Το λέω για να προλάβω όσους υποστηρίζουν τι αντίθετο.

Αποδεικνύεται εύκολα από τον χρόνο που χρειάζονται να ανοίξουν κάποιες εφαρμογές όταν έχεις 100 και όταν έχεις 200 mb free ram.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα τα Themes αναβαθμίστηκαν στην v4.0...

Χαρακτηριστικότερη αλλαγή τα staus bar εικονίδια που έγιναν μικρότερα με καλύτερο διαχωρισμό μεταξύ τους...

 

Μixed Theme

 

Grayscale Theme

 

ICSlike Theme

 

Kαλό Σαββατοκύριακο εύχομαι και κρατήστε την ψυχραιμία σας να ανταπεξέλθουμε στα δύσκολα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα τα Themes αναβαθμίστηκαν στην v4.0...

Χαρακτηριστικότερη αλλαγή τα staus bar εικονίδια που έγιναν μικρότερα με καλύτερο διαχωρισμό μεταξύ τους...

 

Μixed Theme

 

Grayscale Theme

 

ICSlike Theme

 

Kαλό Σαββατοκύριακο εύχομαι και κρατήστε την ψυχραιμία σας να ανταπεξέλθουμε στα δύσκολα...

 

Ευχαριστούμε πάλι Γιάννη!!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις για τα εικονίδια στην statusbar...

Πολλοί μου έλεγαν ότι είναι πολύ μεγάλα...

Τώρα θέλω να δω αν σας αρέσουν περισσότερο έτσι...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...