Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κανείς το καινούριο modem LF5???

 

Με αυτο ειμαι αλλα δεν ειδα και καμια διαφορα!!!

 

Μέχρι ο Γιάννης να αναναιώσει τα Posts του Kalagas Mixed & Grayscale Theme, δοκιμάστε το καινούργιο update:

 

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/Titles_General_sm.png

 

 

Downloads for Omega ICS ROMs with TouchWiz:

 

Full Kalagas Mixed Theme

1) Full Kalagas_Mixed_Theme_Omega_v6.0_XXALF6_v2 [24/06/2012 - compatible with Omega ROM v6.0].

***Corrected progress bar conflict (i hope so - thanks ::indie::), Added Themed SecContacts and SecPhone

MD5: 0E354CDF790F330221579BD73AD29A69

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/Titles_General_sm_gray.png

 

 

Downloads for Omega ICS ROMs with TouchWiz:

 

Full Kalagas Grayscale Theme

1) Full Kalagas_Grayscale_Theme_Omega_v6.0_XXALF6_v2 [24/06/2012 - compatible with Omega ROM v6.0].

***Corrected progress bar conflict (i hope so - thanks ::indie::), Added Themed SecContacts and SecPhone

MD5: 251AAAAE14ED218093D755BF95C0D4C0

 

Τελειο ειναι τωρα. Πολυ καλη δουλεια!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση. Εγκαθιστω το παραπανω θεμα. Σε πςριπτωση που θελω να το γυρισω στην αρχικη του κατασταση τι κανουμε;

 

Φλασσαρεις την ρομ χωρίς wipe.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο ειμαι αλλα δεν ειδα και καμια διαφορα!!!

 

 

 

Τελειο ειναι τωρα. Πολυ καλη δουλεια!!!

 

Μπορείς να βάλεις ένα screenshot με τις μπάρες που υπήρχε το πρόβλημα που θέλω να δω κάτι???

Ευχαριστώ...

 

 

 

 

 

Φλασσαρεις την ρομ χωρίς wipe.

Δες τα pm σου στο φορουμ σου Γιάννο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το καινούριο modem LF5???

 

Εγώ με το lf2 έχω βρει την υγειά μου.

Καλύτερο σήμα και λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με το le8.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το lf2 έχω βρει την υγειά μου.

Καλύτερο σήμα και λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με το le8.

 

Τι εταιρία είσαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εταιρία είσαι?

 

Στο s3 έχω τη wind.

Είναι ελάχιστο το σήμα στο χωριό που είμαι τώρα, οπότε και μικρή διαφορά να υπάρχει στο σήμα την καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ενα θεμα,τωρα εβγαλα τον φορτιστη απ την πριζα βλεποντας να λεει 100% πριν τον βγαλω απ το τηλεφωνο με το που τον βγαζω παει 99% :worry:αυτο γινεται απ την αρχη που το πηρα αλλα δεν εδωσα σημασια:rolleyes:του το κανει καποιου αυτο η μονο σε μενα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ενα θεμα,τωρα εβγαλα τον φορτιστη απ την πριζα βλεποντας να λεει 100% πριν τον βγαλω απ το τηλεφωνο με το που τον βγαζω παει 99% :worry:αυτο γινεται απ την αρχη που το πηρα αλλα δεν εδωσα σημασια:rolleyes:του το κανει καποιου αυτο η μονο σε μενα;

 

Κι εμένα το κάνει κι έχω την απορία για το τι μπορεί να συμβαίνει.. Επίσης πέφτει γρήγορα η μπαταρία μέχρι το ποσοστό 97% και μετά αρχίζει να είναι πιο γραμμική η "πτωση" του ποσοστού.. Αν ξέρει κάποιος..

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει και εχω διαβασει και αλλου αυτο το κανει για προστασια της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει και εχω διαβασει και αλλου αυτο το κανει για προστασια της μπαταριας.

 

Οντως..αυτην την εξήγηση δίνουν ολοι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οντως..αυτην την εξήγηση δίνουν ολοι

 

Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ ψυχολογικό είναι αυτό παρά κάτι άλλο... μετά λειτουργεί κανονικά η μπαταρία αλλά θες να την βλέπεις να μένει λιγάκι στο 100% ή στο 99% (θυμάσαι στο note). Επίσης όταν το κλειδώνω, στιγμιαία εμφανίζει ξανά το home screen ενώ έχει κλειδώσει (φαντάζομαι δεν έχει να κάνει με το s-voice, ούτως ή άλλως έχω απενεργοποιήσει το launch by pressing home button twice)...

Link to comment
Share on other sites

Κολλαει σε εσας η 6 στο βιντεο; εμενα αρκεκα κανει ενα lag ενοχλητικο

Δεν παρατήρησα κάτι . Βλέπω βίντεο κανονικά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα που τραβαμε λεω. Πολλες φορες κολλαει κιολας στην αποθηκευση

Τώρα τράβηξα το πρώτο μου βίντεο

Δεν κολλάει το έγραψε σωστά και το αποθήκευσε σωστά .

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν θες τραβα πανω απο 30 sec

2 λεπτά , δεν έχει κανένα πρόβλημα φίλε σε μένα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω για τον χρονο σου

μ αρέσει να ασχολούμαι με την omega , κάνω εγκατάσταση και άλλες αλλά γυρίζω στις omega , έχω ακόμη και το sgs2

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μ αρέσει να ασχολούμαι με την omega , κάνω εγκατάσταση και άλλες αλλά γυρίζω στις omega , έχω ακόμη και το sgs2

Και εμένα μου αρέσει να ασχολούμαι με την ωμέγα.. Γιωργαρα πως πάτησε ο 1.1 του Hacre πάνω στην συσκευή σου S3..?? Τον δοκίμασες μήπως..? (nipho).

Κάνε μας ένα σχόλιο να ξέρουμε και εμείς.. εάν..

Video εγγραφής, όλα καλά και και σε εμένα.. Και 1 και 2 και 15 λεπτά, αποθήκευση κ.τ.λ, κ.τ.λ

Edited by felipe_grr
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα με την stock rom πως δεν μπορείς πλέον να συνδέσεις το κινητό σου ως mass storage device με τον υπολογιστή.

 

Με την omega μπορεί να συνδεθεί?

 

Εγώ το συνδέω ως κάμερα και το βλέπει μια χαρά οπότε λογικά και στοκ έτσι θα θέλει.. Απλά άσε το να τρέξει και να εγκαταστήσει drivers και θα είσαι κομπλέ.. Μιλώ για windows γιατί σε Mac κατέβασα το Android File Transfer

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμιτες. Είπα να δοκιμασω σήμερα το USB jig που έχω από το SGSII.Με βάζει σε download mode αλλά δεν μηδενιζει τον flash counter.Υπάρχει άλλος τρόπος?Με το triangle away μηδενίζεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμιτες. Είπα να δοκιμασω σήμερα το USB jig που έχω από το SGSII.Με βάζει σε download mode αλλά δεν μηδενιζει τον flash counter.Υπάρχει άλλος τρόπος?Με το triangle away μηδενίζεται?

 

Ναι με Triangle away μηδενίζεται.. Το usb jig ειναι μονο για gingerbread..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...