Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν αναφέρει ότι έχει διορθωθεί η αυτόματη φωτεινότητα, σημαίνει πως ανέβηκε; Υπάρχει κάποιο πρόσθετο mod που θα έχουμε στη διάθεσή μας για να τροποποιήσουμε; (κάτι σαν τα brightness settings στο παλιό Jkay mod).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν αναφέρει ότι έχει διορθωθεί η αυτόματη φωτεινότητα, σημαίνει πως ανέβηκε; Υπάρχει κάποιο πρόσθετο mod που θα έχουμε στη διάθεσή μας για να τροποποιήσουμε; (κάτι σαν τα brightness settings στο παλιό Jkay mod).

 

Ναι ανέβηκε :)

Δεν υπάρχει πρόγραμμα ακόμα που να σου επιτρέπει να την αλλάζεις μόνος σου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695162&highlight=kernel+script

ειναι το ιδιο script που ειχαμε στο s2 και ο τυπος το εβγαλε και για το s3

 

Γιωργαρα Γιατρε μου, δεν μου τα διαβαζεις καλα αυτα που μου στελνεις... Θα μου πεις,το ιδιο κανεις και εσυ..:p:lol:

Αυτα που μου εστειλες να διαβασω εδω ,εγγεγραμμενα στις 8 Ιουνιου 2012 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27151019postcount=14 απο εναν Γατο.

Και μολις χθες διαβαζω,να εγραψε και καποιος OMEGA Tσακαλος αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27511413&postcount=2588

 

Τελικα αποφασισα να μην το flasharo ξανα αυτο το scriptaki,με αυτα που διαβασα..! Θα ηταν το καλυτερο για την συσκευη μου. Αν καποιος διαβασει κατι διαφορετικο,ας μας το αναφερει.

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου milfa, μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει τίποτα από όλα σου τα ποστ :lol:

Τα λες ωραία όμως και δεν με ενοχλεί να σε διαβάζω :p :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου milfa, μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει τίποτα από όλα σου τα ποστ

Τα λες ωραία όμως και δεν με ενοχλεί να σε διαβάζω

Θες να στο κανω μεταφραση αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27151019&postcount=14 ?

Εχεις ακουστα για τον τυπο αυτον ? Αν και δεν αποτελουν θεσφατο,τα οσα θα μπορουσε να εχει γραψει σε παρον παρελθον και μελλον. Δεν ειναι για γελια ομως το Γατακι αυτο να ξερεις. Θα βγει η δουλεια του συντομα και θα καταλαβεις τι εννοω.

be cool...!!Με μεγαλη μου χαρα να στο μεταφρασω.. Αλλα θα βγουμε off topic κατα πολυ και το post μου θα ειναι MEGA POWER..

Θα κουρασει αστο καλυτερα...!!

Φιλικα & Με Αγαπη και Σεβασμο στον φιλο nikos523

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Θες να στο κανω μεταφραση αυτο. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27151019&postcount=14 ?

Εχεις ακουστα για τον τυπο αυτον ? Αν και δεν αποτελουν θεσφατο,τα οσα θα μπορουσε να εχει γραψει σε παρον παρελθον και μελλον. Δεν ειναι για γελια ομως το Γατακι αυτο να ξερεις. :lol: Θα βγει η δουλεια του συντομα και θα καταλαβεις τι εννοω.

be cool...!!

 

Με μεγαλη μου χαρα να στο μεταφρασω.. Αλλα θα βγουμε off topic κατα πολυ και το post μου θα ειναι MEGA POWER..

Θα κουρασει αστο καλυτερα...!!

 

Φιλικα & Με Αγαπη και Σεβασμο στον φιλο nikos523 :!:

 

Δεν χρειάζεται φίλε μου, απλά σας έχασα από την αρχή (δεν κοίταξα τα λινκ μάλλον γιαυτό :p)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου εκατσε κατι κουλο....εκλεισε το κιν απο μπαταρια και το φορτισα κλειστο....οταν φορτησε και το ανοιξα δεν ακουγα τιποτα οταν με επαιρναν τηλ...ουτε με ανοιχτη ακροαση ουτε με τα ακουστικα...οι αλλοι με ακουγανε κανονικα αλλα εγω τιποτα...ολοι οι αλλοι

ηχοι δουλευαν κανονικα....αφου με ελουσε κρυος ιδρωτας και ημουν ετοιμος να αρχισω να ψαχνω service σκεφτηκα να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων και τελικα το προβλημα διορθωθηκε...

 

ειμαι με ομεγα 5.1 και syiah 1.1....τι μπορει να επαθε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου εκατσε κατι κουλο....εκλεισε το κιν απο μπαταρια και το φορτισα κλειστο....οταν φορτησε και το ανοιξα δεν ακουγα τιποτα οταν με επαιρναν τηλ...ουτε με ανοιχτη ακροαση ουτε με τα ακουστικα...οι αλλοι με ακουγανε κανονικα αλλα εγω τιποτα...ολοι οι αλλοι

ηχοι δουλευαν κανονικα....αφου με ελουσε κρυος ιδρωτας και ημουν ετοιμος να αρχισω να ψαχνω service σκεφτηκα να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων και τελικα το προβλημα διορθωθηκε...

 

ειμαι με ομεγα 5.1 και syiah 1.1....τι μπορει να επαθε?

Θα το προσπαθήσω όταν η μπαταρία μου φτάσει στο μηδέν , αν το κάνει και σε μένα , η επόμενη κίνηση θα είναι να αλλάξω kernel και να δοκιμάσω πάλι .

Εκτός αν υπάρχει έτοιμη απάντηση

edit

η μόνη εμπειρία που έχω είναι σε κάποιο symbian (όχι android) άφησε την μπαταρία να ξεφορτώσει πλήρως και μετά δεν άνοιγε με τίποτα (αγόρασε άλλη μπαταρία)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Θα το προσπαθήσω όταν η μπαταρία μου φτάσει στο μηδέν , αν το κάνει και σε μένα , η επόμενη κίνηση θα είναι να αλλάξω kernel και να δοκιμάσω πάλι .

Εκτός αν υπάρχει έτοιμη απάντηση

 

δεν ξερω αν οντος φτεει ο κερνελ παντως να πω την αληθεια αρχιζω να τον φοβαμαι τον τουρκο...κανει πολλες ταρζανιες και δεν ξερω αν ειναι παντα καλο αυτο...με το s2 ειχε κανει μια χαζομαρα και καποιοι ειχαν μπρικαρει τη συσκευη τους κανοντας απλα wipe data και μετα

παπαλα το κινητο.

 

προσοχη λοιπον

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

λοιπον [...]τι μπορει να επαθε?

 

Οπως ειπε και ο Γιωργαρας = tora33 πολυ σωστα, ειναι πολυ δυσκολο ρε parafron να υποθεσω κατι. Εκτος και αν υπαρχει ετοιμη απαντηση. Εισαι καλο φιλαρακι και θα το κανω με ρισκο,μιας και με ξερεις μαζι με την τρελα μου..

Το οτι μας λες οτι εκανες επαναφορα εργ. και εστρωσε,μου αποκλειει σε πολυ μεγαλο ποσοστο να φταιει ο kernel,παει αυτο.

Δεν φταιει για ολα το turkboy :( αν και τον ξερεις και εσυ απο παλια τον ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ..! Αλλα μην τον βγαλουμε τρελο please.. Απλα δεν παταει στην γη.. Και θα κανει τα παντα,για να βρει μια καλη δουλεια.. Εκτος και αν μας δουλευει ηδη...:lol:

Η συσκευη εκλεισε φυσιολογικα απο sleep,χωρις να την εχεις στα χερια σου.. ?? Η επαιζες με κατι ?? Και κυριως με καποιο heavygame / full sound ? Δες λιγο την συσκευη σου και πες μου, αν υπαρχει το call recorder μεσα σε αυτην ακομα ? Δεν κανω αλλες ερωτησεις,γιατι θα γεμισω την σελιδα και ακρη δεν θα βρω με τα (setarima/app/ εργαλεια διαχειρισης κλπ.κλπ) προ εργοστ. επαναφορας που τα σουταρες με την μια,αν δεν σε παρω τηλ. Αλλα οταν εχεις χρονο,απαντησε μου σε αυτες και θα σου απαντησω και εγω εδω. Εννοειτε οτι το ξανα κανεις αυτο που εκανες με την συσκευη,εκεινη την στιγμη (gaming/serfing/sleep/media/) καθως φτανεις στο 0% battery κλπ.κλπ και μας αναφερεις τις παρατηρησεις σου. Επισης κοιτας για drain,μιας και θα εδινα ανυπαρκτες πιθανοτητες να σου παρουσιασει. Αλλα και για να αυξησουμε ακομα περισσοτερο τις πιθανοτητες,που αποκλειουμε απο kernel κλπ. κλπ.

Γιωργαρα tora, το ενδεχομενο μπαταριας το θεωρω αδυνατο,αλλα κανε και εσυ την δοκιμη,ετσι για τον χαβαλε να το τσεκαρουμε και αυτο,που θα αφορουν ομως δικια σου μπαταρια συσκευη μονο. Μιας και μας φωναζει για hardware το θεματακι,αλλα για του parafron συσκευη. Αν και οπως λες τυγχανε να μην ανοιγε,θα ειχες απολυτο δικιο να πας με την μια στην μπαταρια / και στις επαφες της (συσκευης-μπαταριας κλπ),αφου δειχνει πλεον = ρευματα νεκρα/μισα οπως symbian. Ο parafron μας μιλα για < νεκρο ακουστικο:lol: > που λενε,αρα οχι εφαρμογη σε καποιο ποσοστο,οχι ρευματα αφου ανοιγει,οχι kernel σε μεγαλο ποσοστο,αφου μετα απο επαναφ.στρωνει,σε καμια περιτωση modem κλπ κουλα/τρελα,αν το υποθεσει καποιος που δεν ξερει τι ειναι το modem και πολυ φυσιολογικα ναι στους αλλους ηχους,που στην συνεχεια αναπαραγει ο parafron. Νεκρο λοιπον μονο το ακουστικο συσκευης + ηχειο ανοιχτ.ακροασ. και πολυ λογικοτατα και η μεταφορα ηχου μεσω 3.5mm jack. Και ναι σε μικ.ομιλιας... Τι εγινε ? Δυσκολη απαντηση μιας και μας παει σε hardware με την μια... Αλλα ελα ντε που δουλευει στα καπακια αμεσως μετα απο επαναφ. Γιατρε μου τα εχουν αυτα τα τηλ. μας.... Και θα την βρουμε την ακρη..χα..χα.. Αμα ξανα κατσει το ιδιο... Αφου η συσκευη σου αποφασισε να σου πουλησει την πρωτη της Τρελα.. Δεν τρεχει μια..

Τις εχουν φτιαξει,να στρωνουν και απο μονες τους...

Aπαντααα :lol: parafrona για τα παραπανω (ειδικα για call recorder by wanam) και ξανα κανε ιδιο... Σε βαθος χρονου..:ninja:

 

Parafronara μου,μην μου πεις οτι ειχες συνδεση με bt ακουστικο / συκευη και καθως το ειχες ξεχασει,καρφωσες τα ακουστικα 3.5mm και τοτε ειναι που δεν θα ακουγες επιπλεον τιποτα... Γιατι δεν θα σου ξαναγραψω ουτε λεξη.. Αλλα απο την αλλη,θα επρεπε οι αλλοι,να μην σε ακουν καθαρα οπως μας λες,αφου θα το ειχες προφανως μακρια σου και αυτο..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

επαιζα το asphalt για αρκετη ωρα και το εκλεισα μολις εφτασε στο 1% και μετα απο λιγο η συκευη εκλεισε απο μπαταρια....το φορτισα κλειστο μεσω του λαπτοπ και οταν το ανοιξα παπαλα η ηχος στην κληση....μολις εκανα επαναφορα κομπλε...

το call recorder υπαρχει ακομα και ολα δουλευουν κανονικα....

δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε...επισης να πω οτι αλλες δυο φορες το αφησα να κλεισει απο μπαταρια και το φορτισα παλι με τον ιδιο

τροπο αλλα τοτε ημουν με στοκ ρομ και κερνελ και δεν επαθε τιποτα...

δεν νομιζω να ειναι hardware θεμα γιατι σιγουρα δεν θα λυνοταν με μια απλη επαναφορα η τουλαχιστον θα λυνοταν και απλα θα ειχα χαλια ηχο στις κλησεις η καποιο αλλο προβλημα....ο ηχος εννοειτε ειναι ακομα πεντακαθαρος ακομα και σε μερος με φασαρια...πρεπει λογικα να εφαγε κανενα κολλημα...η φταιει το κερνελ script που το φλασαρα οταν απο syiah 1.01 πηγα σε syiah 1.1...

 

τι λες κ εσυ?

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v5.2

περισσότερα εδώ μέχρι να ανανεώσω τα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

omega 5.2

Power menu (πριν και μετά)

τα υπόλοιπα στην πορεία

edit

μισή ώρα την παιδεύω , μια χαρά είναι , χάδι, γρήγορη

με τον Kernel stock XXALF2 που προτιμώ χωρίς lag , για την μπαταρία όπως ξέρουμε στα android θέλει μερικές πλήρεις φορτίσεις για να μας δώσει σωστά αποτελέσματα

edit1

άσχετο

How To change Samsung Galaxy S3 Lock Screen Shortcut Icons TouchWiz 5

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

επαιζα το asphalt για αρκετη ωρα... και το εκλεισα μολις εφτασε στο 1%...το φορτισα κλειστο μεσω του λαπτοπ και οταν το ανοιξα παπαλα η ηχος στην κληση...ψμολις εκανα επαναφορα κομπλε...

δεν νομιζω να ειναι hardware θεμα γιατι σιγουρα δεν θα λυνοταν με μια απλη επαναφορα η τουλαχιστον θα λυνοταν και απλα θα ειχα χαλια ηχο στις κλησεις η καποιο αλλο προβλημα....ο ηχος εννοειτε ειναι ακομα πεντακαθαρος ακομα και σε μερος με φασαρια...πρεπει λογικα να εφαγε κανενα κολλημα...τι λες κ εσυ?

 

Γιωργαρα μου καλημερα.. Στο προηγουμενο post δεν μου εδωσες πολλα στοιχεια και ηταν αδυνατο να υποθεσω. Δια της ατοπου απαγωγης καταληξαμε μαζι και οι τρεις,σε συμπερασματα για αγριους.. :!: Αλλα μαζι φτιαξαμε,εναν κατα προσεγγιση σκελετο σκεψης, ακομα και λανθασμενης. Μαγους & τσαρλατανους εχει μονο στο xda,το myphone ειναι πολυ ανωτερης κλασης,σε πολλους τομεις :!:

 

Το script αποκλειεται να φταιει 100% για αυτο που μας ανεφερες και μονο,αλλα εγω δεν το flasharo,απο την 8η μερα κυκλοφοριας του,οχι του 2012,απο το προηγουμενο ετος..:lol: Στο hardware πηγαμε δια της ατοπου απαγωγης,αν και θεωρησαμε στο τελος του προηγουμενου post το κλασικο κολλημα,ως υπαρκτο ενδεχομενο μιας < τρελας της συσκευης > και ολα αυτα με μεγαλη ελλειψει στοιχειων / δεδομενων.. Το heavygaming few hours till in 0 -1% level battery (if), μας εκανε να θεωρησουμε υποθετικα το κολλημα,ως το επικρατεστερο ενδεχομενο (αλλα και παλι θελει ερωτησεις,οπως π.χ. paygame ? ,απο που το κατεβασες, κλπ.κλπ..) και πολλα αλλα που δεν πλατιαζω. Το γιατι δεν θα στο αναλυσω καλε μου φιλε,γιατι θα κουρασει και θα φυγω πολυ off. Αν θελεις πραγματικα να μαθεις στειλε μου ενα pm και θα σου απαντησω,αφου μου απαντησεις σε καποιες επιπλεον ερωτησεις. Ακομα και τωρα ομως,η υποθεση μας δεν ειναι 100% σιγουρη,μολις 50% καταληγουμε μαζι σε αυτο. Εσυ δοκιμαζεις,παρατηρεις και αναφερεις και η επερχομενη λυση,ειναι δεδομενη για ολους μας...:!:

 

Αν και με την omega v5.2 δεν ειχα την δυνατοτητα να ξαναδοκιμασω απο πριν,αλλα πιστευω πολυ στο omegateam και στα τσακαλια της. Θεωρω οτι το ΤΟΥΜΠΑΝΟ που σου ειπα πιο πανω,ειναι δεδομενο. Τα λογια μου και τα ποσοστα μου,μπορουν να με εκθεσουν,αλλα ειμαι ανθρωπος και κανω λαθη και εγω. Δεν φοβαμαι να τα γραψω με οποιο κοστος και πιστευω σε αυτο που γραφω πανω απο 90%.. Η συνεχεια επι της οθονης..

 

Υ.Γ parafrona δεν ηταν 100% σιγουρο,απο kernel η rom.. Μετα το gaming Γιωργαρε πως την ειδες την θερμοκρασια στην συσκευη ? Ωρες και αριθμο θερμοκρασιας + διαρκεια gaming,μπορεις να μου αναφερεις...? Δεν το ειχες καθολου oncharging κατα το gaming εεε ? Απο πιο levelbattery αρχισες το gaming ? Διεκοψες καθολου κατα την διαρκεια του gaming με αλλου ειδους χρηση,οπως browsing,sleep mode,media κλπ. και για ποση ωρα ?

 

omega 5.2

Power menu

Γιωργαρα @torra33 μου αρεσε πολυ αυτο που μας εδειξες,μπραβο..!!! Το δοκιμζω και εγω και αναφερω.

Σε ευχαριστω και sorry για το long post

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

.......

Υ.Γ Γιωργαρα @torra33 μου αρεσε πολυ αυτο που μας εδειξες,το δοκιμζω και εγω και αναφερω.

πολύ καλό το Power menu (και όχι μόνο) , μας έλειψε , στην "μαμά rom" θα γυρίσω για μισή ώρα όταν....... βγάλει νέα Ελληνική επίσημη

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρα μου καλημερα.. Στο προηγουμενο post δεν μου εδωσες πολλα στοιχεια και ηταν αδυνατο να υποθεσω. Δια της ατοπου απαγωγης καταληξαμε μαζι και οι τρεις,σε συμπερασματα για αγριους.. :!: Αλλα μαζι φτιαξαμε,εναν κατα προσεγγιση σκελετο σκεψης, ακομα και λανθασμενης. Μαγους & τσαρλατανους εχει μονο στο xda,το myphone ειναι πολυ ανωτερης κλασης,σε πολλους τομεις :!:

 

Το script αποκλειεται να φταιει 100% για αυτο που μας ανεφερες και μονο,αλλα εγω δεν το flasharo,απο την 8η μερα κυκλοφοριας του,οχι του 2012,απο το προηγουμενο ετος..:lol: Στο hardware πηγαμε δια της ατοπου απαγωγης,αν και θεωρησαμε στο τελος του προηγουμενου post το κλασικο κολλημα,ως υπαρκτο ενδεχομενο μιας < τρελας της συσκευης > και ολα αυτα με μεγαλη ελλειψει στοιχειων / δεδομενων.. Το heavygaming few hours till in 0 -1% level battery (if), μας εκανε να θεωρησουμε υποθετικα το κολλημα,ως το επικρατεστερο ενδεχομενο (αλλα και παλι θελει ερωτησεις,οπως π.χ. paygame ? ,απο που το κατεβασες, κλπ.κλπ..) και πολλα αλλα που δεν πλατιαζω. Το γιατι δεν θα στο αναλυσω καλε μου φιλε,γιατι θα κουρασει και θα φυγω πολυ off. Αν θελεις πραγματικα να μαθεις στειλε μου ενα pm και θα σου απαντησω,αφου μου απαντησεις σε καποιες επιπλεον ερωτησεις. Ακομα και τωρα ομως,η υποθεση μας δεν ειναι 100% σιγουρη,μολις 50% καταληγουμε μαζι σε αυτο. Εσυ δοκιμαζεις,παρατηρεις και αναφερεις και η επερχομενη λυση,ειναι δεδομενη για ολους μας...:!:

 

Αν και με την omega v5.2 δεν ειχα την δυνατοτητα να ξαναδοκιμασω απο πριν,αλλα πιστευω πολυ στο omegateam και στα τσακαλια της. Θεωρω οτι το ΤΟΥΜΠΑΝΟ που σου ειπα πιο πανω,ειναι δεδομενο. Τα λογια μου και τα ποσοστα μου,μπορουν να με εκθεσουν,αλλα ειμαι ανθρωπος και κανω λαθη και εγω. Δεν φοβαμαι να τα γραψω με οποιο κοστος και πιστευω σε αυτο που γραφω πανω απο 90%.. Η συνεχεια επι της οθονης..

 

Γιωργαρα @torra33 μου αρεσε πολυ αυτο που μας εδειξες,το δοκιμζω και εγω και αναφερω.

Υ.Γ parafrona δεν ηταν 100% σιγουρο,απο kernel η rom.. Μετα το gaming Γιωργαρε πως την ειδες την θερμοκρασια στην συσκευη ? Ωρες και αριθμο θερμοκρασιας + διαρκεια gaming,μπορεις να μου αναφερεις...? Δεν το ειχες καθολου oncharging κατα το gaming εεε ? Απο πιο levelbattery αρχισες το gaming ? Διεκοψες καθολου κατα την διαρκεια του gaming με αλλου ειδους χρηση,οπως browsing,sleep mode,media κλπ. και για ποση ωρα ?

 

 

Γιωργαρα @torra33 μου αρεσε πολυ αυτο που μας εδειξες,μπραβο..!!! Το δοκιμζω και εγω και αναφερω.

Σε ευχαριστω και sorry για το long post

 

 

λοιπον αδερφε καταρχην σευχαριστω για το χρονο σου και τη βοηθεια σου...

 

ας τα παρω απο την αρχη...επαιζα καμια ωριτσα nfs hot pusrsuit και μετα καμια ωρα το asphalt 6 το οποιο δεν ετρεχε καθολου καλα

ειχε σπασιματα που και που και μου φανηκε πολυ περιεργο...το σταματησα στο 1% και με θερμοκρασια στο 41% αλλα η συσκευη

δεν μπορω να πω οτι εκαιγε οπως στο s2 πχ που ζεματουσε...το αφησα λοιπον και μετα απο λιγο εκλεισε μονο του...οση ωρα επαιζα

δεν το ειχα στη φορτιση...το asphalt ηταν ''δανεισμενο'' απο γνωστο site γιατι ηθελα να δοκιμασω να δω πως τρεχει...

 

αυτα φιλε μου....αν βρω χρονο σημερα θα φλασαρω την omega 5.2 και θα ξαναδοκιμασω να κανω τα ιδια να δω τι θα γινει

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αδερφε [...] αν βρω χρονο σημερα θα φλασαρω την omega 5.2 και θα ξαναδοκιμασω να κανω τα ιδια να δω τι θα γινει

 

Την Καλησπερα μου στον Γιατρο μου.. Και σε ευχαριστω και εγω για τις απαντησεις σου. Αν και οι ερωτησεις μου,δεν ειχαν να κανουν περισσοτερο με το προβλημα που αντιμετωπισες,αλλα με καποια στοιχεια που ηθελα να ξερω για εμενα. (συγνωμη για αυτο,αν σε πειραξε κατι..)

Ξερω οτι εσυ προσεχεις τα διαφορα < μαγαζοπαιχνιδακια > που κατεβαζεις και συνηθως δεν εξαντλεις την μπαταρια σου κατα το heavy gaming σου με αυτα. Καλο ειναι να προτιμουμε συχνοτερα το plug in charge, πολυ παραπανω απο το 1-5% (40% for me,better than all) σε αυτην και ας ανεβαζει καπως την θερμοκρασια αυτο.

Πολλες φορες ακομα και η πιο ισχυρες συσκευες σαν αυτην,αν κατα το heavy-many hours gaming εξαντλησουμε κατα πολυ την μπαταρια και αν αυτα τα heavy games ειναι αγνωστου προελευσεως και οχι μονο,μπορει να προκληθουν διαφορα κουλα / τρελα στις συσκευες μας...:!:

Που συμφωνα με τις καταγραφες,δεν αποτελουν κατι το ανησυχητικο για αυτες (αλλα σε καποιο ποσοστο,ισχυει και το πολυ αντιθετο). Καλο ειναι λοιπον να αποφευγονται και τα δυο,με normal shutdown κατα την many hours gaming mode με αυτα,μιας και αυτο μπορει να επελθει απροσδιοριστα,αν φτασουμε κοντα στο 1-2% battery level.

Γενικα τα γραφω Γιωργαρα μου και οχι για εσενα.. Εσυ ξανα δοκιμαζει με v5.2 πλεον και μας αναφερεις..

 

Και ναι,να τo κανεις αυτο Γιωργαρα μου,να flashareis την 5.2 και να εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχεις κανενα θεμα με αυτο που μας ανεφερες (το πιστευω πανω απο 90%:lol:). Θα την γουσταρεις πολυ περισσοτερο την συσκευη σου με αυτην. Αλλα εμεις ακομα την τυραναμε,να βρουμε καποια συμαντικα ελαττωματα. Δεν μπορει,θα υπαρχουν (ca.re).. Αλλα δεν τα καταφερνω ευκολα παντως,μιας και θελω χρονο ακομα.. Θα γραψω οταν και εαν μπορεσω συντομα..

 

 

Υ.Γ ) Γιωργαρα μου.. Μου αρεσει πολυ αυτο που γραφει αυτος ο τσακαλος εδω.. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27549343&postcount=2741 και τον διαβαζω καθε μερα.. Και αυτος http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27587319&postcount=2896 Tα εχω διαβασει και παλαιοτερα,σε αλλο θεμα,εδω απο Ελληνες.. Ισως να θυμαται καποιος mod ?

Αλλα οπου να'ναι ερχονται και οι αλλοι γοριλες των Kernel.. Και θα θελα πολυ να εχω τον καλυτερο στην συσκευη μου :!:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27182407 αφου πρωτα το δοκιμασω την 2η versona του..:lol: Αν και εγω θα τον βαλω πολυ πριν...:shifty::p

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα τα παντα απο την αρχη...εγκατασταση επισημης στοκ ρομ με odin,μετα φλασαρισμα της ομεγα 5.2 και τωρα θα κατσω να στησω τα παντα απο την αρχη...θα αφησω το κιν να κλεισει παλι απο μπαταρια να δω τι θα γινει...

 

@milfhunter ευχησου μου καλη επιτυχια :)

 

υγ: αν βγαλει ο hacre τον ninphetamine δε θα ξαναπλησιασω τον syiah,τον θυμαμαι απο το s2 τον τυπο κ εκανε θαυματα αλλα δυστηχος

τα παρατησε νωρις

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

γιατι ουε με 5.1 ουτε με 5.2 ακουσω οταν με περνουν τηλ?

μονο με 5.0 δουλευει

 

αυτοι σε ακουνε κ εσυ δεν ακους τιποτα?

η εννοεις οτι δεν χτυπαει η συσκευη σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

υγ: αν βγαλει ο hacre τον ninphetamine δε θα ξαναπλησιασω τον syiah,τον θυμαμαι απο το s2 τον τυπο κ εκανε θαυματα αλλα δυστηχος

τα παρατησε νωρις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1700938

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα [...] τα παρατησε νωρις

Σου αρεσει να παιδευεσαι game-ιαρη μου,αυτη ειναι η παρανοια και των δυο μας..:lol: Δεν θα σου ευχηθω τιποτα,δεν το χρειαζεσαι πλεον,(πανω απο 90% σε αυτο), και φυσικα προσπαθεις να τηρεις οσο μπορεις,τα παραπανω που σου εγραψα,οσο & οταν αυτο ειναι εφiκτο φυσικα..! Αλλος ηθελε καλη τυχη στο ξεκινημα του,ο απο την τουρκια..:p Ξερεις ποσα παιδακια που flashoRomotsoutsounizoun :p πηρε στο λαιμο του παλι..? Και καταφερε να γεμισει πετρες, ολο το μεγαλο μαγαζι..? Σε 1478 διεθνης γλωσσες τον εβριζαν,για αλλη μια φορα (παλιο ιστορικο φαινομενο με συχνη επαναληψη),για δυο ολοκληρα 24ωρα.. Και αυτος καπνιζε ναργιλε ακομα..χα..χα Για να τον fixarei στο τελος με απλη stock κρεμα..

Αλλα / Αλλα / Αλλα parafron - Γιωργαρε μου,σε παρακαλω παρα,παρα,πολυ, μην βγαλουμε το Τurkboy ακομα ενα τρελο-αγορι. Ο αυτοαποκαλουμενος (Turkoδενυπαρχωπουθενα),παταει σε αλλο πλανητη και δεν εχει να κανει απλα με την συσκευη μας το ολο project του..!

Θα την χαριζε στην γυναικα του αλιως βρε (S2)..? Στην γκομενα θα την εδινε.. Με πιανεις..;) χα..χα !

Hacre = Δεν εχει αναγκη απο δουλεια.. Ουτε και απο παλαμακια και πετρες, θελει να ειναι ψηλα,αλλα δεν γουσταρει με την καμια να τρωει πετρες.. Καθως δεν θα ανεβει και τοσο,ωστε να πεσει.. Κατι μου λεει οτι θα πιασει τον παλμο της συσκευης και των Users,απο την 1η του Versona...:!:

Θες να σου δωσω και ενα ποσοστο απο τωρα ??? Κατσε να τον βγαλει και θα δουμε..χα! Μην φαμε εμεις τις πετρες..χα!

Η μην σου φανει και οτι Τουρκιζει κατα καποιον τροπο..:lol: Αλλα μπααα..

Ερχονται ολοι οι γοριλες σιγα,σιγα.. :cool:

Το Τurkboy Θα τον βαλεις ξανα στην συσκευη σου και θα πεις και ενα τραγουδι στο μελλον... Ειδικα εσυ..:!: Φαντασου να μην υπαρχει custom,διχως αυτον (?) Η ακομα χειροτερα,να βγαινουν η official με την υπογραφη του.. χα..χα.. Ξεφευγω και εγω εεεεε...? χα..χα

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου εκατσε κατι κουλο....εκλεισε το κιν απο μπαταρια και το φορτισα κλειστο....οταν φορτησε και το ανοιξα δεν ακουγα τιποτα οταν με επαιρναν τηλ...ουτε με ανοιχτη ακροαση ουτε με τα ακουστικα...οι αλλοι με ακουγανε κανονικα αλλα εγω τιποτα...ολοι οι αλλοι

ηχοι δουλευαν κανονικα....αφου με ελουσε κρυος ιδρωτας και ημουν ετοιμος να αρχισω να ψαχνω service σκεφτηκα να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων και τελικα το προβλημα διορθωθηκε...

 

ειμαι με ομεγα 5.1 και syiah 1.1....τι μπορει να επαθε?

στο υποσχέθηκα , το έκανα , με omega 5.2 και Kernel stock XXALF2 (δεν θα τολμούσα με syiah), η μπαταρία έκλεισε μόνη της , το φόρτισα όπως ήταν κλειστό , το άνοιξα και όλα ευτυχώς δουλεύουν ρολόι , έχω ήχο π.χ. σε ταινία .mkv , και σε κλίση με ακούν τους ακούω τέλεια (ήμουνα σίγουρος 99,99% γιαυτό το έκανα)

στο screenshoot είναι η μπαταρία στο 1% , περιμένοντας να κλείσει το κινητό

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με ακουν αλλα εγω τιποτα

 

Σου αρεσει να παιδευεσαι game-ιαρη μου,αυτη ειναι η παρανοια και των δυο μας..:lol: Δεν θα σου ευχηθω τιποτα,δεν το χρειαζεσαι πλεον,(πανω απο 90% σε αυτο), και φυσικα προσπαθεις να τηρεις οσο μπορεις,τα παραπανω που σου εγραψα,οσο & οταν αυτο ειναι εφiκτο φυσικα..! Αλλος ηθελε καλη τυχη στο ξεκινημα του,ο απο την τουρκια..:p Ξερεις ποσα παιδακια που flashoRomotsoutsounizoun :p πηρε στο λαιμο του παλι..? Και καταφερε να γεμισει πετρες, ολο το μεγαλο μαγαζι..? Σε 1478 διεθνης γλωσσες τον εβριζαν,για αλλη μια φορα (παλιο ιστορικο φαινομενο με συχνη επαναληψη),για δυο ολοκληρα 24ωρα.. Και αυτος καπνιζε ναργιλε ακομα..χα..χα Για να τον fixarei στο τελος με απλη stock κρεμα..

Αλλα / Αλλα / Αλλα parafron - Γιωργαρε μου,σε παρακαλω παρα,παρα,πολυ, μην βγαλουμε το Τurkboy ακομα ενα τρελο-αγορι. Ο αυτοαποκαλουμενος (Turkoδενυπαρχωπουθενα),παταει σε αλλο πλανητη και δεν εχει να κανει απλα με την συσκευη μας το ολο project του..!

Θα την χαριζε στην γυναικα του αλιως βρε (S2)..? Στην γκομενα θα την εδινε.. Με πιανεις..;) χα..χα !

Hacre = Δεν εχει αναγκη απο δουλεια.. Ουτε και απο παλαμακια και πετρες, θελει να ειναι ψηλα,αλλα δεν γουσταρει με την καμια να τρωει πετρες.. Καθως δεν θα ανεβει και τοσο,ωστε να πεσει.. Κατι μου λεει οτι θα πιασει τον παλμο της συσκευης και των Users,απο την 1η του Versona...:!:

Θες να σου δωσω και ενα ποσοστο απο τωρα ??? Κατσε να τον βγαλει και θα δουμε..χα! Μην φαμε εμεις τις πετρες..χα!

Η μην σου φανει και οτι Τουρκιζει κατα καποιον τροπο..:lol: Αλλα μπααα..

Ερχονται ολοι οι γοριλες σιγα,σιγα.. :cool:

Το Τurkboy Θα τον βαλεις ξανα στην συσκευη σου και θα πεις και ενα τραγουδι στο μελλον... Ειδικα εσυ..:!: Φαντασου να μην υπαρχει custom,διχως αυτον (?) Η ακομα χειροτερα,να βγαινουν η official με την υπογραφη του.. χα..χα.. Ξεφευγω και εγω εεεεε...? χα..χα

στο υποσχέθηκα , το έκανα , με omega 5.2 και *Kernel stock XXALF2 (δεν θα τολμούσα με syiah), η μπαταρία έκλεισε μόνη της , το φόρτισα όπως ήταν κλειστό , το άνοιξα και όλα ευτυχώς δουλεύουν ρολόι , έχω ήχο π.χ. σε ταινία .mkv , και σε κλίση με ακούν τους ακούω τέλεια (ήμουνα σίγουρος 99,99% γιαυτό το έκανα)

στο screenshoot είναι η μπαταρία στο 1% , περιμένοντας να κλείσει το κινητό

 

@akizaki εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα οποτε το θεμα ειναι software και οχι hardware...

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω τι φτεει

 

@milfa τελικα μου το ξαναεκανε....εστησα κανονικα το κινητο και ολα δουλευαν μια χαρα...κανω επανεκκινηση και παπαλα ο ηχος...

κανω wipe cache dalvik και δουλευει....αντε πες μου τωρα τι μπορει να φταει...οπως ειδες εχει κ αλλος το ιδιο προβλημα

 

@tora33 φιλε μου το ξαναεκανε και χωρις να κλεισει απο μπαταρια αρα δεν φταιει αυτο...με ενα wipe cache dalvik λυθηκε...στα καπακια κανω επανεκκινηση και παλι χαθηκε ο ηχος στην κληση...

 

δε μου εχει τυχει κατι παρομοιο....το μονο που μενει ειναι να το δοκιμασω με στοκ ρομ να δω τι θα γινει

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...