Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@akizaki εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα οποτε το θεμα ειναι software και οχι hardware...

το μονο που μενει ειναι να το δοκιμασω με στοκ ρομ να δω τι θα γινει

Δοκιμασε το και πες μας..

 

Υ.Γ Συμβαινουν αυτα και στις καλυτερες οικογενειες..:dash:

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το προβλημα λυθηκε...ηταν τοσο απλο και ταυτοχρονα τοσο κουλο....

 

στις ρυθμισεις των ηχων συστηματος εχει 3 επιλογες

 

1-ηχοι πληκτρων

2-ηχοι αφης

3-ηχος κλειδωματος οθονης

 

αν τα επενεργοποιησω και τα 3 και κανω restart δεν εκουω τιποτα οταν παιρνω/με παιρνουν τηλ

 

για να λυθει το προβλημα πρεπει η το 1 η το 3 να ειναι ενεργοποιημενα

 

εκανα παρα πολλα τεστ κ τελικα αυτο εφταιγε...εγω τα απενεργοποιουσα ολα γιαυτο δημιουργουσε το προβλημα

 

δεν ξερω αν ειναι bug της ρομ η απλα φταιει κατι απο τα bloatware που βγαζω οταν κανω install τη ρομ...

 

οποιος θελει να το δοκιμασει ας τα απενεργοποιησει ολα και μετα restart....

ειναι πολυ κουλο παντως...

οταν βρω χρονο θα κανω full install με τα bloatware να δω αν θα μου το ξανακανει....

 

δοκιμασα με στοκ ρομ και δε ειχα κανενα προβλημα....τι να πω περιεργα πραγματα...

 

@milfa χιλια ευχαριστω για το χρονο σου κ ευτιχως δεν χρειαστηκε να δοκιμασω μια μια τις εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αν τα επενεργοποιησω και τα 3 και κανω restart δεν εκουω τιποτα οταν παιρνω/με παιρνουν τηλ

 

για να λυθει το προβλημα πρεπει η το 1 η το 3 να ειναι ενεργοποιημενα

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος αυτό; Για να ξέρουμε αν είναι μεμονωμένο θέμα της συσκευής του parafron4 ή γενικό φαινόμενο. Με ενδιαφέρει γιατί εγώ πάντα τα απενεργοποιώ και τα 3...

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα στοκ για να κανω δοκιμες και δεν εχω κανενα προβλημα....επενεργοποιησα και τις 3 επιλογες και δεν εχω κανενα θεμα...

δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινετε αυτο με την ομεγα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Νέα Omega v1.0 AOKP Build-39

Μέχρι να ανοίξω νέο thread στο myphone διαβάστε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1720628

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Keep up the good work.

 

Νομίζω το βρήκα το πρόβλημα, στην επόμενη έκδοση ελπίζω ότι θα είναι οκ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το βρήκα το πρόβλημα, στην επόμενη έκδοση ελπίζω ότι θα είναι οκ.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

@parafron4 για τον ήχο έτσι είναι με ακούν δεν ακούω

 

τι μπορει να φταιει ρε μαν??

στην στοκ δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

πολυ περιεργο γιατι οι επιλογες ειναι τελειως ασχετες με το προβλημα που δημιουργειται

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

@parafron @tora33 Νομίζω πως 3 κομμάτια είμαστε εδώ μέσα.. Και έχουμε καταφέρει να δουλευόμαστε μεταξύ μας....:lol::p

Με χιούμορ το γράφω για το προβλημα που και καλά αντιμετωπίζουμε...:p

Εσείς τι λέτε...??

 

edit: Γιωργάρα μου,torra33 από κάτω,δεν νομίζω να σου έρθει κάτι στο μυαλό, μιας και το παρά ξηλωσαμε το θεματακι..:lol:

Φύγαμεεεεε...

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να φταιει ρε μαν??

στην στοκ δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

πολυ περιεργο γιατι οι επιλογες ειναι τελειως ασχετες με το προβλημα που δημιουργειται

δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό ...

περνάω την Νέα Omega v1.0 AOKP Build-39......

@Milfas , σωστά , πάμε γι άλλα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εγω μαμηθηκα στα φλασαρισματα σημερα και δεν τη παλευω για καινουργιο οποτε θα περιμενω εντυπωσεις για την aokp κ επισης αν δουλευει η βιντεοκληση Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εγω μαμηθηκα στα φλασαρισματα σημερα και δεν τη παλευω για καινουργιο οποτε θα περιμενω εντυπωσεις για την aokp κ επισης αν δουλευει η βιντεοκληση

αν και πρώτη έκδοση πάρα πολύ καλή , θέμα γούστου (ξέρουμε ότι την προτιμούν πολλοί, γνωστή από το sg2) . βιντεοκλίση όχι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να φταιει ρε μαν??

στην στοκ δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

πολυ περιεργο γιατι οι επιλογες ειναι τελειως ασχετες με το προβλημα που δημιουργειται

 

παιδιά και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα...

με ακούν και δεν ακούω τίποτα!!!

αν περάσω το backup της Omega 5.1 που πήρα μόλις το είχα στήσει,επανέρχεται,μόλις αλλάζω κερνέλ,λόγω του θέματος της κάμερας,πίσω τα ίδια!!!

αλλά μιας και δεν είμαι η μόνη,δεν ανησυχώ (ευτυχώς)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα...

με ακούν και δεν ακούω τίποτα!!!

αν περάσω το backup της Omega 5.1 που πήρα μόλις το είχα στήσει,επανέρχεται,μόλις αλλάζω κερνέλ,λόγω του θέματος της κάμερας,πίσω τα ίδια!!!

αλλά μιας και δεν είμαι η μόνη,δεν ανησυχώ (ευτυχώς)

με τσεκαρισμένα τα

1-ηχοι πλήκτρων

2-ηχοι αφής

3-ηχος κλειδώματος οθόνης

αναφέρθηκε ότι δουλεύει σωστά ο ήχος

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

η τα επιλεγεις και τα 3 η μονο το 1 η μονο το 3

εγω εχω τσεκαρισμενο μονο το 3 και δουλευει μια χαρα

 

@tora33 εκτος απο τη βιντεοκληση υπαρχει κατι αλλο που δεν δουλευει?

πχ το smart stay,το led,οι κινησεις με το χερι,ποιοτητα καμερας και βιντεο,gps κτλ

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

με τσεκαρισμένα τα

1-ηχοι πλήκτρων

2-ηχοι αφής

3-ηχος κλειδώματος οθόνης

αναφέρθηκε ότι δουλεύει σωστά ο ήχος

 

τσεκαρισμένο είχα και έχω,τους ήχους κλειδώματος οθόνης..

προς το παρόν δουλεύει ως έχει, καθότι κατεβάζω την 5.2 για να φλασάρω και να δώ τι γίνεται!!

και μόλις πέρασα την 5.2 αλλά υπάρχει το ίδιο πρόβλημα...πάλι δεν ακούω τίποτα και τίκαρα και όλα τα sounds που αναφέρθηκαν παραπάνω,θα κάνω και μια δοκιμή να αλλάξω kernel αν και δεν νομίζω να δω καμία διαφορά,θα σας πω σε λίγο.

 

δοκίμασα και διαφορετικό kernel,αλλά πάλι δεν άλλαξε κάτι!!οπότε μέχρι νεωτέρας,αλλάζω rom και βλέπουμε..

θέλω να πιστεύω ότι το προβληματάκι αυτό θα λυθεί,πάντως η rom του Γιάννη τέλεια όπως πάντα..

keep up the good work :)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

@Luciferia , δεν υπάρχει τέτοιο θέμα , δεν κάθισε καλά , αν δεν βαριέσαι κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις , όλα τα wipe

και πηγαινε mount end storage και κανε και τα 3 φορματ cache-system -data , η rom πετάει

@parafron4 , δεν τα δοκίμασα , έβαλα πάλι την 5.2 (πιστεύω ότι λειτουργούν όλα) , θα την ξαναβάλω αργότερα και θα αναφέρω , εκτός αν με προλάβει ο Γιάννης η κάποιος άλλος ,

edit

είναι παραμετροποιήσιμη , θα δούμε πολλά....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1720628

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@Luciferia , δεν υπάρχει τέτοιο θέμα , δεν κάθισε καλά , αν δεν βαριέσαι κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις , όλα τα wipe

και πηγαινε mount end storage και κανε και τα 3 φορματ cache-system -data , η rom πετάει

@parafron4 , δεν τα δοκίμασα , έβαλα πάλι την 5.2 (πιστεύω ότι λειτουργούν όλα) , θα την ξαναβάλω αργότερα και θα αναφέρω , εκτός αν με προλάβει ο Γιάννης η κάποιος άλλος

 

αυτά τα έκανα..πἀντα τα κάνω ούτως ή άλλως!!αλλά δεν...έτσι ξαφνικά ξεκίνησε το πρόβλημα,χθες ας πούμε το βράδυ μίλησα κανονικά στο τηλ και από σήμερα το πρωί,χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο,1 μνμ έστειλα,αυτό ήταν!!

Τέτοιο πράγμα δεν μου έχει τύχει ξανά πάντως...τέσπα,θα τα ξανακάνω όλα,άλλη μια φορά,αλλά δεν το βλέπω..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα έκανα..πἀντα τα κάνω ούτως ή άλλως!!αλλά δεν...έτσι ξαφνικά ξεκίνησε το πρόβλημα,χθες ας πούμε το βράδυ μίλησα κανονικά στο τηλ και από σήμερα το πρωί,χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο,1 μνμ έστειλα,αυτό ήταν!!

Τέτοιο πράγμα δεν μου έχει τύχει ξανά πάντως...τέσπα,θα τα ξανακάνω όλα,άλλη μια φορά,αλλά δεν το βλέπω..

έχω μια προαίσθηση ότι θα τα καταφέρεις ,

το κινητό θέλει να το πιστεύεις να το αγαπάς και να χαίρεσαι όταν κάνεις καλές , σαν κι αυτές , αλλαγές

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το εχω κ εγώ. Στην 5.0 δεν είχα κανένα πρόβλημα.μόλις έκανα αναβάθμιση κ ενώ δούλευε μια μέρα άψογα μετά σιγή δεν άκουγα κανέναν στις κλίσεις μου. Κρίμα γιατί δεν είχα κανένα άλλο θέμα με την ρομ
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα έκανα..πἀντα τα κάνω ούτως ή άλλως!!αλλά δεν...έτσι ξαφνικά ξεκίνησε το πρόβλημα,χθες ας πούμε το βράδυ μίλησα κανονικά στο τηλ και από σήμερα το πρωί,χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο,1 μνμ έστειλα,αυτό ήταν!!

Τέτοιο πράγμα δεν μου έχει τύχει ξανά πάντως...τέσπα,θα τα ξανακάνω όλα,άλλη μια φορά,αλλά δεν το βλέπω..

 

έχω μια προαίσθηση ότι θα τα καταφέρεις ,

το κινητό θέλει να το πιστεύεις να το αγαπάς και να χαίρεσαι όταν κάνεις καλές , σαν κι αυτές , αλλαγές

 

@tora33 Γιωργαρα εκανα και εγω την αλλαγη και δεν τα καταφερνω.. Το αγαπω,το χαιρομαι,σαν Θεο το εχω,μετανοιες του κανω.. Αλλα τιποτα.. :lol::p

Μηπως να του δωσω μια στο τοιχο,να τελειωνουμε την σχεση μας μια για παντα..?

Το παλευω εν συνεχεια και θα αναφερω και εγω. Προαισθανεσαι τιποτα και για μενα ?

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

@tora33 Γιωργαρα εκανα και εγω την αλλαγη και δεν τα καταφερνω.. Το αγαπω,το χαιρομαι,σαν Θεο το εχω,μετανοιες του κανω.. Αλλα τιποτα.. :lol::p

Μηπως να του δωσω μια στο τοιχο,να τελειωνουμε την σχεση μας μια για παντα..?

Το παλευω εν συνεχεια και θα αναφερω και εγω. Προαισθανεσαι τιποτα και για μενα ?

:lol:για σένα προαισθάνομαι ότι έτσι κι αλλιώς δουλεύει καλά , εάν τα κάνει πάλη η Luciferia θα δεις ότι θα πετύχει

@akizaki , προσπάθησε να το κάνεις τα παραπάνω , η 5.2 είδες ότι είναι πολύ καλή

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...