Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την δοκίμασε κανείς???Περιμένουμε εντυπώσεις..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έβαλα εγώ πριν λίγο. Σε πρώτη ματιά δείχνει πολύ γρήγορη και χωρίς προβλήματα... :bow:

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα με την stock rom πως δεν μπορείς πλέον να συνδέσεις το κινητό σου ως mass storage device με τον υπολογιστή.

 

Με την omega μπορεί να συνδεθεί?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα με την stock rom πως δεν μπορείς πλέον να συνδέσεις το κινητό σου ως mass storage device με τον υπολογιστή.

 

Με την omega μπορεί να συνδεθεί?

Μόνο για την εξωτερική κάρτα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ πριν λίγο. Σε πρώτη ματιά δείχνει πολύ γρήγορη και χωρίς προβλήματα... :bow:

 

Η γνώμη σου για την custom εγκατάσταση?

Και η ανανέωση του Omega files?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη η custom εγκατάσταση είναι κορυφή. Τι καλύτερο από το να μπορείς να επιλέγεις άλλωστε;; Την κουζίνα την έψαξα για λίγο λόγο έλλειψης χρόνου και το μόνο που έκανα ήταν η επαναφορά του boot sound. Δείχνει special όμως όπως λένε και οι κουμπάροι εδώ κάτω. Γενικά το μόνο που χρειάστηκε να αλλάξω ήταν το πείραγμα του TouchWiz.

 

Υ.Γ. (δεν αντέχω να μην ρωτήσω): Ετοιμάζεις ή θα ετοιμάσεις και OMEGA theme?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ για να περασω την ρομ απλα την πεταω μεσα κ κανω την εγκατασταση? θα χασω προφραμματα μεσα απο το κινητο μου?
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε recovery mode και κάνεις την εγκατάσταση. Δεν είναι ούτε πέντε λεπτά υπόθεση. Δεν χρειαζόταν καν να κάνεις root. Θα το αποκτούσες μόλις έμπαινε η OMEGA.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v5.1

Περισσότερα στα πρώτα post :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v5.1

Περισσότερα στα πρώτα post :)

 

Γιάννη απο οτι βλέπω αν οχι πρώτη αλλα απο τις ελάχιστες φορες που δίνεις ρομ με άλλον κερνελ εκτος του cf...

Τοσο καλος είναι ο νεος syiha

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη απο οτι βλέπω αν οχι πρώτη αλλα απο τις ελάχιστες φορες που δίνεις ρομ με άλλον κερνελ εκτος του cf...

Τοσο καλος είναι ο νεος syiha

 

Εσυ τώρα πες μου αλήθεια.. Περιμένεις να σου απαντήσει σε αυτό τώρα βρε..??

Μάλλον πλάκα με κάνεις.. (χιούμορ κάνω.. με ξέρεις και εσυ..)

Για να το κάνει μαλον, κάτι θα ξέρει..

Για να δούμε τί.. (??)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1709686

Ριξε μια μάτια.. Και το συζητάμε και παρακάτω το θεματακι. Αν και στο S3 πιστεύω ότι το Turkboy θα πάρει το χαμένο αίμα του πίσω.. Έχει μεγάλη εμπειρία ο επιστήμονας.. Αλλά Turkboy είναι αυτό.. Και πάνω κάτω γνωστό το παρελθόν του.. Για να δούμε ρε τον Μόρτης που θα μας πάει, γιατί το ξεκίνημα του δεν με άφησε αδιάφορο.. Εσάς...?

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλημερα μετα το sgs2 τωρα και με to sgs3, αψογη ρομ οπως παντα,μονο που εχω ενα θεμα απο δικια μου βλακεια εκανα επαναφορα με τιτανιουμ ολες τισ εφαρμογες αλλα μετα εκανα επαναφορα και ολα τα τσεκαρισμενα με πρασινο χρωμα,ολα καλα μεχρι εδω οταν ομως με επερνε η γυναικα μου τηλεφωνο μου εβγαζε σφαλμα com.android phone διακοπηκε τι πατατα εχω κανει δεν ξερω.Το μπακ απ ειχε γινει στο σ2 αλλα δεν επανεφερα κατι που δεν επρεπε νομιζω:(αυτα απο μενα καλη αρχη και ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλημερα μετα το sgs2 τωρα και με to sgs3, αψογη ρομ οπως παντα,μονο που εχω ενα θεμα απο δικια μου βλακεια εκανα επαναφορα με τιτανιουμ ολες τισ εφαρμογες αλλα μετα εκανα επαναφορα και ολα τα τσεκαρισμενα με πρασινο χρωμα,ολα καλα μεχρι εδω οταν ομως με επερνε η γυναικα μου τηλεφωνο μου εβγαζε σφαλμα com.android phone διακοπηκε τι πατατα εχω κανει δεν ξερω.Το μπακ απ ειχε γινει στο σ2 αλλα δεν επανεφερα κατι που δεν επρεπε νομιζω:(αυτα απο μενα καλη αρχη και ευχαριστω πολυ.

 

Αν με το Titanium επανέφερες και τις εφαρμογές (τα .apk δηλαδή) τότε πρέπει σίγουρα να ξαναφλασάρεις την Rom...

Αν επανέφερες μόνο τα data τότε πάλι υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να έχεις conflicts μια και το ICS του SIII μπορεί να διαχειρίζεται αλλιώς τα data από το ICS του SII...

Όπως και να έχει καλύτερο είναι να κάνεις Clean Install (με όλα τα Wipes - data/factory reset, cache, dalvik-cache) την ROM από την αρχή... Να την στήσεις manual όπως θες... Και μετά να πάρεις Backups με το Titanium που μπορείς να χρησιμοποιήσεις αργότερα για Restore, στην ίδια πλέον συσκευή... Έτσι θα σου δουλεύουν όλα σίγουρα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες αν κανω custom install κ επιλεξω δυο-τρια πραγματακια που θελω τα bloatware δεν φλασαρωνται ετσι δεν ειναι?

 

δηλαδη με το cunstom install διαγραφοντε παλι τα bloatware αλλα μπορεις να περασεις και οτι αλλο θες εσυ...

 

ετσι ειναι η κανω καπου λαθος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή η 5.1

 

Γιώργο ευχαριστώ για το report :)

 

μαγκες αν κανω custom install κ επιλεξω δυο-τρια πραγματακια που θελω τα bloatware δεν φλασαρωνται ετσι δεν ειναι?

 

δηλαδη με το cunstom install διαγραφοντε παλι τα bloatware αλλα μπορεις να περασεις και οτι αλλο θες εσυ...

 

ετσι ειναι η κανω καπου λαθος?

 

Είναι όπως τα γράφεις :)

Και αν κάτι δεν βάλεις και το θελήσεις αργότερα είναι στο Omega files έτοιμο για εγκατάσταση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα γιαννη....πολυ καλη η ρομ και το μονο που δεν καταφερα ειναι το mass storage...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα γιαννη....πολυ καλη η ρομ και το μονο που δεν καταφερα ειναι το mass storage...

Γιωργαρα αν και σε βάζω σε μπελάδες, ριξε μια μάτια και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1652004 + http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961956

Δεν εχω προλάβει να δοκιμάσω τίποτα, μόλις παω σπίτι θα το κάνω.. Και θα σου πω και για την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rafoid.multimountsdcard.widget&hl=el που μας γράφει μια σελίδα πιο πίσω ο άλλος ο Γιωργαρας ο tora33 μόνο για την sdcard.. Είμαι έξω τώρα και εγώ..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

disable scrolling cache μπορουμε να εχουμε στην 5.0?

δεν βλεπω πουθενα στην κουζινα το mod (μονο ενα θεμα or something εχει στο "mods")

στην 5.0 , νομίζω όχι

στην 5.1 ναι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάπου η κουζίνα της omega κάπου προχειρα σε apk???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάπου η κουζίνα της omega κάπου προχειρα σε apk???

οριστε το apk απο την 5

 

 

στην 5.0 , νομίζω όχι

στην 5.1 ναι

 

ε δεν πειραζει τοτε, μια χαρα ειναι και ετσι :lol:

δεν εχω ορεξη να φλασαρω καθε 1-2 μερες :p

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη απο οτι βλέπω αν οχι πρώτη αλλα απο τις ελάχιστες φορες που δίνεις ρομ με άλλον κερνελ εκτος του cf...

Τοσο καλος είναι ο νεος syiha

Αληθεια και εγω αυτο αναρωτιεμαι,ειναι καλος τελικα ο νεος κερνελ του τουρκου στην παρα πολυ καλη ομεγα ? Εκανε και update κι ολας σε 1.1.

Μπραβο Γιαννη και συγχαρητηρια,εχεις κανει για αλλη μια φορα,μια παρα πολυ καλη δουλεια.

Το ντονατε το δικαιουσαι και απο εμενα,δεσμευομαι σε λιγο για αυτο.

Edited by felipe_grr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θα είχες την καλοσύνη να γράψεις στο αρχικό post κάποια λόγια για τις διαφορές που έχουν οι εκδόσεις που έχεις φτιάξει?

είμαι νέος στο χώρο του android, περιμένω το s3 και διαβάζω για να είμαι έτοιμος!

 

να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...