Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol:για σένα προαισθάνομαι ότι έτσι κι αλλιώς δουλεύει καλά , εάν τα κάνει πάλη η Luciferia θα δεις ότι θα πετύχει

@akizaki , προσπάθησε να το κάνεις τα παραπάνω , η 5.2 είδες ότι είναι πολύ καλή

Μηπως ξερεις και γιατι συμβαινει αυτο Γιωργαρα...??? Παει τελικα καπου το μυαλο σου...?

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol:για σένα προαισθάνομαι ότι έτσι κι αλλιώς δουλεύει καλά , εάν τα κάνει πάλη η Luciferia θα δεις ότι θα πετύχει

@akizaki , προσπάθησε να το κάνεις τα παραπάνω , η 5.2 είδες ότι είναι πολύ καλή

χαχαχαχα...το παλεύω!!!

το κακό είναι ότι προς το παρόν είχα κάποιες απώλειες,μουσική και φωτογραφίες που σβήστηκαν (δεν έχω εξωτερική κάρτα) και βλέπουμε...θα ενημερώσω μόλις ολοκληρώσω τις διαδικασίες!!

για να δούμε,θα βγει το προαισθημά σου?:p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις και γιατι συμβαινει αυτο Γιωργαρα...???

τα κινητά είναι περίεργα , βάζεις ένα πρόγραμμα σε 5 ίδιες συσκευές ταυτόχρονα και τυχαίνει σε ένα να μην δουλεύει καλά .....

σε μένα δουλεύει ο ήχος κλίσης Γιώργο , και σε άλλα 12 άτομα που ξέρω από άλλο site , οπότε για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα με τον ήχο στην rom

Δεν κάθισε καλά ..... εγώ την έβαλα από την αρχή 4 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα

χαχαχαχα...το παλεύω!!!

το κακό είναι ότι προς το παρόν είχα κάποιες απώλειες,μουσική και φωτογραφίες που σβήστηκαν (δεν έχω εξωτερική κάρτα) και βλέπουμε...θα ενημερώσω μόλις ολοκληρώσω τις διαδικασίες!!

για να δούμε,θα βγει το προαισθημά σου?:p

πάντα αντιγράφω τους φακέλους στο p.c μου για να τους μεταφέρω στο κινητό μου , γιατί με τα συνεχόμενα hard reset που κάνω , χάνονται οι φάκελοι

ΝΑΙ θα τα καταφέρεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τα κινητά είναι περίεργα , βάζεις ένα πρόγραμμα σε 5 ίδιες συσκευές ταυτόχρονα και τυχαίνει σε ένα να μην δουλεύει καλά .....

σε μένα δουλεύει ο ήχος κλίσης Γιώργο , και σε άλλα 12 άτομα που ξέρω από άλλο site , οπότε για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα με τον ήχο στην rom

Δεν κάθισε καλά ..... εγώ την έβαλα από την αρχή 4 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα

 

αααααα.. tora καταλαβα.. Ειπα και εγω μεσα μου.. Γιατι δεν μου βγαζει και εμενα αυτο το προβλημα ?

Εκει μανια εγω να τα καταφερω..

 

Υ.Γ Δεν με λενε Γιωργο,Ornella Muti με λενε..:lol::p

Σε πιο αλλο site ? Nα μπω να σε διαβασω και εκει..please..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

το προσπαθω κ εγω παλι κ ενημερωνω. σε εμενα ο ηχος κλησης δουλευε το προβλημα ειναι οταν το σηκωνα δεν αγουγα τον αλλον.

 

εδιτ... φαινεται να λειτουργουν ολα σωστα αρχιζω το στησιμο

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

τελικά...αφού την εγκατέστησα πάλι από την αρχή,όλα οκ,μόλις πάω να κάνω ένα τηλ,έφαγε ένα κόλλημα που ήταν όλο δικό του...reboot και κόλλημα στην αρχική και ξανά από την αρχή..

μάλλον θα το αφήσω πρός το παρόν και θα βάλω stock να ηρεμήσει λίγο το κακόμοιρο!!

πάντως δεν είχα θέμα με τον ήχο κλήσης,το μόνο πρόβλημα ήταν ότι παίρνοντας ενα τηλ με άκουγαν αλλά εγώ δεν άκουγα τίποτα...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

τελικά...αφού την εγκατέστησα πάλι από την αρχή,όλα οκ,μόλις πάω να κάνω ένα τηλ,έφαγε ένα κόλλημα που ήταν όλο δικό του...reboot και κόλλημα στην αρχική και ξανά από την αρχή..

μάλλον θα το αφήσω πρός το παρόν και θα βάλω stock να ηρεμήσει λίγο το κακόμοιρο!!

πάντως δεν είχα θέμα με τον ήχο κλήσης,το μόνο πρόβλημα ήταν ότι παίρνοντας ενα τηλ με άκουγαν αλλά εγώ δεν άκουγα τίποτα...

 

το ιδιο ειχα κ εγω μεχρι που ενεργοποιησα τον ηχο κλειδωματος και λυθηκε το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα κ εγω μεχρι που ενεργοποιησα τον ηχο κλειδωματος και λυθηκε το προβλημα

εγώ το είχα ενεργοποιημένο ήδη,παρ'όλα αυτά το πρόβλημα υπήρχε..κατόπιν ενεργοποίησα και τα υπόλοιπα μπας και,αλλά....δεν θέλησε να συνεργαστεί!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που εκ πρώτης φαίνεται αρκετά χρησιμο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722136

Οποιος το δοκιμάσει ας μας πει....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είχα ενεργοποιημένο ήδη,παρ'όλα αυτά το πρόβλημα υπήρχε..κατόπιν ενεργοποίησα και τα υπόλοιπα μπας και,αλλά....δεν θέλησε να συνεργαστεί!!

 

εφοσον το προβληαμα ειναι software τοτε δεν τρεχει τιποτα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ήχο κλειδώματος, αν τελικά πρέπει να είναι ενεργοποιημένος αλλά δεν θέλουμε να ακούμε κάτι κατά το κλείδωμα-ξεκλείδωμα, μπορούμε να κάνουμε το εξής:

 

1. Να φτιάξουμε 2 νέα αρχεία ίδιου τύπου αλλά κενά ήχου και να τα ονομάσουμε ακριβώς όπως τα εργοστασιακά (κλείδωμα - ξεκλείδωμα)

2. Με Root Explorer να διαγράψουμε ή να μεταφέρουμε κάπου αλλού τα εργοστασιακά αρχεία και στη θέση τους να βάλουμε τα νέα που δεν θα έχουν ήχο.

 

Έτσι κατ' ουσίαν το τηλέφωνο κατά το κλείδωμα-ξεκλείδωμα θα παίζει τα αρχεία αλλά δεν θα ακούγεται τίποτα. Αν θέλετε, μπορώ να βοηθήσω στη δημιουργία τους ;)

Link to comment
Share on other sites

εφοσον το προβληαμα ειναι software τοτε δεν τρεχει τιποτα....

 

απλά έχω φάει σκάλωμα!!

έβαλα μια άλλη ρομ (προσωρινά) και αύριο που θα είναι φούλ φορτισμένο,θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω την 5.2!!

6 φορές φλάσαρα σήμερα,του άλλαξα τα φώτα του κινητού και άσχετο,αλλά η μπαταρία,τώρα είναι 36%...αντέχει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια Καλησπέρα....

Μια νέα συνεργασία ξεκινάει με την Omega Team...

To Μixed Theme είναι πλέον διαθέσιμο και στο Galaxy SIII...

Για όποιον δεν με γνωρίζει ας ρίξει μια ματιά στα παρακάτω links:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333202

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437583

 

Ακολουθεί η παρουσίαση του Mixed Theme όπως θα εμφανίζεται στο xda (όταν το ανεβάσει ο Γιάννης - για αυτό είναι και στα Αγγλικά)...

Το Mixed Theme θα διατείθεται αποκλειστικά για τις Omega ROMs (ΕΛΛΗΝΙΚΗ συνεργασία)....

Εννοείται ότι τα Donation links που ακολουθούν ΔΕΝ απευθύνονται σε Έλληνες (όλοι είμαστε στην ίδια κατάσταση)....

 

Ελπίζω να σας αρέσει, είναι κάτι διαφορετικό και coluorful... Επίσης ελπίζω να χέρεστε την συσκευή σας όσο μπορείτε περισσότερο...

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/Titles_General_sm.png

 

 

Take your Galaxy SIII amazing Display to another level...

 

 

 

This is a visual presentation with slideshow screenshots of Kalagas Mixed Theme (be a little patient to see all my work):

 

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_SIII/ICS_1.gif

 

 

For Full Size Screenshots and Better Quality take a look in this Slideshow...

 

 

This is a sample of the icons in status bar, MADE ALL BY ME (anyone who has involved in theming knows how much time they need to be created):

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/gia_forums_battery_s.png

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/gia_forums_data_s.png

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/gia_forums_signal_s.png

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/gia_forums_wifi_s.png

 

 

 

I don't own the device (no more money here in Greece) so i can't test my Themes, but i am trying my best for all of you to have the best experience of Mixed Theme (Omega Team also helps me in testing). If anyone interesting to send me the device for Full Future Support (or make a petition to get the needed amount for buying the device) just pm me... Thanks...

 

 

 

Before doing anything take a Nandroid Backup just in case...

 

 

I must say a BIG THANK to:

1) Omega Team for giving us such beautiful ROMs.

2) Developers who made the Ultimate Online Theme Kitchen.

3) he_stheone64 (for teaching me things about Apktool and all support he gives to me)

 

 

Kalagas_Mixed_Theme Description:

1) Colorful HD icons ....

2) All .apks are zipalligned and pngoptimized.

3) All statusbar icons and all other icons made by me from scratch, so if anyone wants to use them, needs to ask for MY PERMISSIONS.

 

 

Instalation Instruction:

  • Download Kalagas_Mixed_Theme_Omega_XXXXXX_vx.x.zip and put it in the root folder of your sdcard
  • Reboot in Recovery Mode
  • From main menu of Recovery choose wipe cache partition
  • Then choose advanced - Wipe Dalvik Cache partition and then +++++Go Back+++++
  • Choose install zip from sdcard
  • Find and Apply the Kalagas_Mixed_Theme_Omega_XXXXXX_vx.x.zip
  • Reboot your phone

 

 

Now your Galaxy SIII will open with your NEW Kalagas_Mixed_Theme...

P.S. Please be patient, it may take some minutes (it depends on how many apps you have installed) to reboot....

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Galaxy_Note_Screenshots/SmallBarsPresantation/Titles_3r_s.png

 

 

Downloads for Omega ICS ROMs with TouchWiz:

 

 

Full Kalagas Mixed Theme

1) Full Kalagas_Mixed_Theme_Omega_XXALF2 [v1.1 21/06/2012 - compatible with Omega ROM v5.2].

***Kalagas Mixed Theme ported to Samsung Galaxy SIII and it's exclusive for Omega ROM. Contains 42 Themed .apks and have been changed about 3000 icons for now.

MD5: 21E751D28E2452CF16EC5A966B2D825A

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Patches:

 

 

Extras:

 

1) HTC_ringtones_for_Galaxy_SIII [Contains all Ringtones from HTC Sensation - compatible with all versions of Omega ROMs].

MD5: F672FC6E5862AF36E5F1C468E6F2EF8E

 

 

 

 

Good Luck... And don't forget I don't have any kind of responsibility if something happens to your Phone...

(i always say that just in any case).

 

If you don't know me, check my signature to see my work here in xda...

 

 

If you like my work, feel free to buy me a beer...

btn_donate_LG.gif

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

installation aborted (status 0) μου βγαζει δεν το κανει!!!! Και στα ringtone το ιδιο.

 

Θα πρέπει να μου στείλει ο Γιάννης τα σωστά installation scripts....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, συγχαρητηρια ακομη μια φορα!! Φοβερη δουλεια!! Τωρα και με ΘΕΜΑ!!! ;-)

Για sync facebook στις επαφες δοκιμασα τα παντα κ το πιο σωστο ειναι το HaxSync που περναει τα παντα στις επαφες (γενεθλια-υψ.αναλ.φωτο..) και σου βαζει και στη σημειωση καθε επαφης htccontact facebook id για να μπορει μετα απο κανενα φλασαρισμα (OMEGA!) να κανει auto-sync!!

Ξερουμε μηπως αν υπαρχει καποιο contacts προγραμμα που δουλευουμε (εργοστασιακο-samsung) που να χει τα ελληνικα γραμματα στο πλαι της λιστας, αλλα και να βγαζει τις ελληνικες επαφες πρωτες, οπως το ειχαμε κ στο SGSII????

Αυτο αραγε αν δεν υπαρχει γινεται να φτιαχτει??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω μια απορια. Απο kitchen files υπαρχει θεμα για την 5.2 το κατεβασα πως το περναω κ τι αλλαζει ακριβως

 

Το δικό μου Theme εννοείς???

Αν ναι δες λίγο παραπάνω τα screenshots...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο xda οτι οπου ναναι θα σκασει η v6...ελπιζω να εχει διορθωθει το θεμα με τον ηχο στις κλησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μου στείλει ο Γιάννης τα σωστά installation scripts....

 

να μην το κατεβασουμε ακομα δηλ;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Omega v6.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

Το Theme του Γιάννη (kalagas) είναι φανταστικό!!!

Θα αναβαθμιστεί για την v6.0 σύντομα :)

 

Γιάννη σε ευχαριστούμε για την δουλειά σου!!!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

να μην το κατεβασουμε ακομα δηλ;

Ο Γιάννης διόρθωσε το script για το installation... Περιμένετε την επόμενη έκδοση του Mixed Theme για την Omega v6.0

To έχω στείλει ήδη στον Γιάννη να το ανεβάσει στα Τhread που έχει ανοίξει εδώ, στο forum της Omega και στο xda...

 

Omega v6.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

Το Theme του Γιάννη (kalagas) είναι φανταστικό!!!

Θα αναβαθμιστεί για την v6.0 σύντομα :)

 

Γιάννη σε ευχαριστούμε για την δουλειά σου!!!

Ευχαριστώ πολύ... Έχει πολύ δουλεία ακόμα για να ολοκληρωθεί... Επόμενα apks που είναι στην λίστα μου είναι το SecContacts και το SecPhone για να δέσει και άλλο το Theme... Αλλά θα πάρει 3-4 μέρες γιατί τα άνοιξα και απογοητεύτηκα με το πόσα εικονίδια πρέπει να αλλάξω...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...