Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ψωνισει κανεις απο εδω..... http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=4f3695ab-1c2a-47b5-90e1-bef0141b7e94 .

Εχουμε καμια γνωμη. ?

 

Κοιταω το εν λογω μαγαζι γιατι εχει δοσεις με πιστωτικη σε καλη τιμη....

 

Εχω ψωνισει παλικαρε με μετρητα ομως. Καλο καταστημα. Λιγο μακρια ομως.. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την εριξα την παραγγελια αφου μιλησα με το μαγαζι και μου ειπαν τα αναμενομενα. ....κινητο απο γερμανια ή γαλλια , σφραγισμενο, με imei στην αποδειξη και τιμη 504€ με 24 δοσεις (για οποιον ενδιαφερετε απο τις καλυτερες τιμες με visa).

Αναμονη μαλλον μεχρι τελος εβδομαδας. ...Ελπιζω να πανε ολα καλα. .....

:rolleyes:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το γκρι από "Γερμανό". Πολύ ψαρωτικό σαν εμφάνιση είναι η αλήθεια.

Όλα καλά, απλά υπάρχουν μερικά θεματάκια που ελπίζω να λυθούν με το επόμενο update. Εκνευριστικότερο όλων είναι η απίστευτη καθυστέρηση να ανοίξουν οι επαφές μετά από μερική αδράνεια της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το γκρι από "Γερμανό". Πολύ ψαρωτικό σαν εμφάνιση είναι η αλήθεια.

Όλα καλά, απλά υπάρχουν μερικά θεματάκια που ελπίζω να λυθούν με το επόμενο update. Εκνευριστικότερο όλων είναι η απίστευτη καθυστέρηση να ανοίξουν οι επαφές μετά από μερική αδράνεια της συσκευής.

 

Βαλε τον ex dialer!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από birdphone το μαύρο galaxy s3 i9300 με μόλις 450 ευρώ με αντικαταβολή (μόνο μετρητά). Η παραγγελία έγινε το σαββατοκύριακο και το κινητό μου ήρθε σήμερα το πρωί απροβλημάτιστα (1 μέρα εργάσιμη ουσιαστικά). Καταπληκτικό και πανέμορφο το μαύρο! Έχω μείνει με την οθόνη του!
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζετε ρε παιδιά με αυτό το ανεβοκατέβασμα των τιμών, στα μεγάλα ελληνικά καταστήματα τύπου public Πλαίσιο κλπ;

 

Πάλι στα 670€ το πήγαν το S3 από 560 που το είχαν τόσες μέρες.. Μόνο στο getitnow παραμένει στα 548

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από birdphone το μαύρο galaxy s3 i9300 με μόλις 450 ευρώ με αντικαταβολή (μόνο μετρητά). Η παραγγελία έγινε το σαββατοκύριακο και το κινητό μου ήρθε σήμερα το πρωί απροβλημάτιστα (1 μέρα εργάσιμη ουσιαστικά). Καταπληκτικό και πανέμορφο το μαύρο! Έχω μείνει με την οθόνη του!

 

Μεγιες παλικαρε!! Και δεν ειναι μονο η οθοναρα που εχει.. ;)

 

Τι παίζετε ρε παιδιά με αυτό το ανεβοκατέβασμα των τιμών, στα μεγάλα ελληνικά καταστήματα τύπου public Πλαίσιο κλπ;

 

Πάλι στα 670€ το πήγαν το S3 από 560 που το είχαν τόσες μέρες.. Μόνο στο getitnow παραμένει στα 548

 

Προσφορα του σουκου ηταν. Λογικα τωρα τα Χριστουγεννα θα γινει χαμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζετε ρε παιδιά με αυτό το ανεβοκατέβασμα των τιμών, στα μεγάλα ελληνικά καταστήματα τύπου public Πλαίσιο κλπ;

 

Πάλι στα 670€ το πήγαν το S3 από 560 που το είχαν τόσες μέρες.. Μόνο στο getitnow παραμένει στα 548

 

επειδη το πλαισιο κοτσοβολος μεδια μαρκετ και τα λοιπα...εφεραν συσκευες απο γερμανια,γαλλια και τα λοιπα..!για αυτο και η τιμη ηταν κατω στα 560...τωρα που εφυγαν εμειναν οι καθαρες GR συσκευες τα οποια ειναι και ακριβα..μπορεις να ριξεις και μια ματια στο σκρουτζ αν πας προς τερμα κατω και δεις την GR εκδοση κατω απο 600 ευρω δεν εχει..!απο αυτον τον λογο πιστευω διαμορφωθηκαν και οι τιμες και ανεβοκατεβαινουν..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

επειδη το πλαισιο κοτσοβολος μεδια μαρκετ και τα λοιπα...εφεραν συσκευες απο γερμανια,γαλλια και τα λοιπα..!για αυτο και η τιμη ηταν κατω στα 560...τωρα που εφυγαν εμειναν οι καθαρες GR συσκευες τα οποια ειναι και ακριβα..μπορεις να ριξεις και μια ματια στο σκρουτζ αν πας προς τερμα κατω και δεις την GR εκδοση κατω απο 600 ευρω δεν εχει..!απο αυτον τον λογο πιστευω διαμορφωθηκαν και οι τιμες και ανεβοκατεβαινουν..!

 

Λέτε να υπάρχει διαφορά στην ποιότητα της συσκευής που έρχετε από γαλλία γερμανία. Δεν το πιστεύω. Η χώρα προελεύσεις νομίζω φαίνεται από την γλώσσα που ξεκινάει το τηλ όταν πρώτο ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

Καμία απολύτως διαφορά δεν έχει. Απολύτως καμία. Και αν το σκεφτείς λίγο, λες να ήταν καλύτερα τα ελληνικά αν είχε διαφορά; :) Μη δίνετε τα λεφτά σας χωρίς λόγο.. τα έχουμε ξαναπει. Και να σας περισσεύουν δηλαδή, δεν υπάρχει λόγος. Αγοράστε κάτι άλλο.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jin_kazana, το απολαμβάνω ήδη το εργαλείο!

 

Παιδιά θα σας προτείνω και εγώ με τα χίλια να προτιμήσετε το ευρωπαικό. Δεν έχει απολύτως καμία διαφορά, έχει και ελληνικό μενού και ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σπαταλήσει κάποιος τα λεφτά του για το GR (και καλά). Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος τα τσεπώνει αυτά τα 200 περίπου επιπλέον ευρώ για κάθε συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Καμία απολύτως διαφορά δεν έχει. Απολύτως καμία. Και αν το σκεφτείς λίγο, λες να ήταν καλύτερα τα ελληνικά αν είχε διαφορά; :) Μη δίνετε τα λεφτά σας χωρίς λόγο.. τα έχουμε ξαναπει. Και να σας περισσεύουν δηλαδή, δεν υπάρχει λόγος. Αγοράστε κάτι άλλο.

 

Ευχαριστώ jin_kazana, το απολαμβάνω ήδη το εργαλείο!

 

Παιδιά θα σας προτείνω και εγώ με τα χίλια να προτιμήσετε το ευρωπαικό. Δεν έχει απολύτως καμία διαφορά, έχει και ελληνικό μενού και ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σπαταλήσει κάποιος τα λεφτά του για το GR (και καλά). Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος τα τσεπώνει αυτά τα 200 περίπου επιπλέον ευρώ για κάθε συσκευή!

 

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λενε τα παιδια απο πανω!!!Και εμενα το κινητο απο αγγλια ειναι και ειναι τελειο μια χαρα!!!

Τα κοροιδα πεθαναν με της και καλα ποιο καλυτερες συσκευες λογο GR.Πλεον ο ανταγωνισμος εχει ανεβει πολυ ψηλα

(βγαζω εξω την κριση που μετραει πολυ στης μερες μας) γιαυτο θα πρεπει ολα τα μεγαλα μαγαζια και εταιριες

να ξανακανουν ποιο καλυτερη διαχειριση τιμων αν... θελουν να βλεπουν πελατες!!!:wacko: :wacko:

Ας ειναι καλα τα σκρουτζομαγαζα και τα deals!!! ;):p ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από birdphone το μαύρο galaxy s3 i9300 με μόλις 450 ευρώ με αντικαταβολή (μόνο μετρητά). Η παραγγελία έγινε το σαββατοκύριακο και το κινητό μου ήρθε σήμερα το πρωί απροβλημάτιστα (1 μέρα εργάσιμη ουσιαστικά). Καταπληκτικό και πανέμορφο το μαύρο! Έχω μείνει με την οθόνη του!

 

Φιλε μου θελω να το παρω και γω απο κει. Υπήρχαν θέματα με τον φορτιστή, αν αποσπάτε το καλώδιο usb, αν υπήρχαν οι ταινίες ασφαλείας κλπ. Δώσε μας μια εικόνα.. Τι made γράφει κατω απο την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θελω να το παρω και γω απο κει. Υπήρχαν θέματα με τον φορτιστή, αν αποσπάτε το καλώδιο usb, αν υπήρχαν οι ταινίες ασφαλείας κλπ. Δώσε μας μια εικόνα.. Τι made γράφει κατω απο την μπαταρία;

 

Από birdphone το πήρα κι εγώ. Είναι Γαλλικό, δεν υπήρχαν θέματα με το φορτιστή. Ο φορτιστής έχει αποσπώμενο καλώδιο. Ταινίες ασφαλείας όλες κλειστές, υπήρχε και ζελατίνα γύρω από το κλειστό κουτί όπου υπήρχε επισυναπτόμενο το ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης.

Για το made in δεν είμαι 100% σίγουρος, νομίζω λέει Vietnam. Όχι η μπαταρία, η συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Για το made in δεν είμαι 100% σίγουρος, νομίζω λέει Vietnam. Όχι η μπαταρία, η συσκευή..

 

Για τσεκαρισετο.. Είναι σημαντικό για μένα....

Τα ελληνικής αντιπροσωπίας, μπορεί να μας πει κάποιος τι made γράφουν;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, συμφωνώ με τον periklik, όλα μέσα με ταινίες κανονικότατα. Ο φορτιστής πολύ καλός με αποσπώμενο καλώδιο το οποίο χρησιμοποιείται και για σύνδεση με pc. Η μπαταρία γράφει cell made in Korea, assembled in Vietnam.

 

Γενικά πολύ ικανοποιημένος από τη συμπεριφορά του καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρισετο.. Είναι σημαντικό για μένα....

Τα ελληνικής αντιπροσωπίας, μπορεί να μας πει κάποιος τι made γράφουν;

 

Η μπαταρια γραφει cell made in Korea, assembled in Vietnam

και το κινητο κατω απο τη μπαταρια γραφει made by Samsung.Δεν αναφερουν χωρα προελευσης κανενα,ειτε Ελληνικο ειτε οχι.

Μακαρι να εγραφε για να ξεραμε και πια ρομ να του περασουμε αν χρειαστει εγγυηση.

Το δικο μου παντως ειναι Ελληνικο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πωπω είναι τραγικό αυτό που γίνεται... δεν υπάρχει ρε παιδιά εργοστάσιο παραγωγής κινητών στην Ελλάδα καταλάβετέ το... τι θα πει ελληνικό; Το μόνο που αλλάζει στα ελληνικά είναι το firmware, το software δηλαδή... που στο κάτω-κάτω μπορεί ο καθένας να το βάλει μόνος του. Κατα τ'άλλα, αν πάρεις καινούριο και απείραχτο κινητό από την Ευρώπη με επίσημo firmware Ευρωπαϊκής χώρας, είναι εντός εγγύησης. Αν το Πλαίσιο και όλοι αυτοί που πουλάν "GR" τηλέφωνα με τσιμπημένη τιμή κάνανε και service οι ίδιοι, θα το καταλάβαινα. Αλλά στη Samsung πάνε όλα. Η Samsung Hellas είναι υποχρεωμένη ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ, (όπως και οι άλλες ευρωπαϊκές αντιπροσωπίες Samsung) να σας αντιμετωπίσει σαν Ευρωπαίους, το κινητό είναι εντός εγγύησης.

 

Το μόνο πράγμα που θα "ταλαιπωρήσει" κάποιον που θα πάρει φθηνότερο Ευρωπαϊκό κινητό είναι ότι όταν το ανοίξει η πρώτη γλώσσα που θα δει (πριν το αλλάξει στα Ελληνικά), θα είναι η γλώσσα της χώρας για την οποία προορίζεται το κινητό.

ΚΑΜΙΑ άλλη διαφορά. Ούτε στο hardware, ούτε στο firmware. Ίσα-ίσα, τα ευρωπαϊκά τηλέφωνα συνήθως αναβαθμίζονται πριν τα Ελληνικά. Ακριβότερο ΔΕΝ σημαίνει καλύτερο παιδιά.... σημαίνει πιο ακριβό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πωπω είναι τραγικό αυτό που γίνεται... δεν υπάρχει ρε παιδιά εργοστάσιο παραγωγής κινητών στην Ελλάδα καταλάβετέ το... τι θα πει ελληνικό; Το μόνο που αλλάζει στα ελληνικά είναι το firmware, το software δηλαδή... που στο κάτω-κάτω μπορεί ο καθένας να το βάλει μόνος του. Κατα τ'άλλα, αν πάρεις καινούριο και απείραχτο κινητό από την Ευρώπη με επίσημo firmware Ευρωπαϊκής χώρας, είναι εντός εγγύησης. Αν το Πλαίσιο και όλοι αυτοί που πουλάν "GR" τηλέφωνα με τσιμπημένη τιμή κάνανε και service οι ίδιοι, θα το καταλάβαινα. Αλλά στη Samsung πάνε όλα. Η Samsung Hellas είναι υποχρεωμένη ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ, (όπως και οι άλλες ευρωπαϊκές αντιπροσωπίες Samsung) να σας αντιμετωπίσει σαν Ευρωπαίους, το κινητό είναι εντός εγγύησης.

 

Το μόνο πράγμα που θα "ταλαιπωρήσει" κάποιον που θα πάρει φθηνότερο Ευρωπαϊκό κινητό είναι ότι όταν το ανοίξει η πρώτη γλώσσα που θα δει (πριν το αλλάξει στα Ελληνικά), θα είναι η γλώσσα της χώρας για την οποία προορίζεται το κινητό.

ΚΑΜΙΑ άλλη διαφορά. Ούτε στο hardware, ούτε στο firmware. Ίσα-ίσα, τα ευρωπαϊκά τηλέφωνα συνήθως αναβαθμίζονται πριν τα Ελληνικά. Ακριβότερο ΔΕΝ σημαίνει καλύτερο παιδιά.... σημαίνει πιο ακριβό.

 

συμφωνω φιλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πωπω είναι τραγικό αυτό που γίνεται... δεν υπάρχει ρε παιδιά εργοστάσιο παραγωγής κινητών στην Ελλάδα καταλάβετέ το... τι θα πει ελληνικό; Το μόνο που αλλάζει στα ελληνικά είναι το firmware, το software δηλαδή... που στο κάτω-κάτω μπορεί ο καθένας να το βάλει μόνος του. Κατα τ'άλλα, αν πάρεις καινούριο και απείραχτο κινητό από την Ευρώπη με επίσημo firmware Ευρωπαϊκής χώρας, είναι εντός εγγύησης. Αν το Πλαίσιο και όλοι αυτοί που πουλάν "GR" τηλέφωνα με τσιμπημένη τιμή κάνανε και service οι ίδιοι, θα το καταλάβαινα. Αλλά στη Samsung πάνε όλα. Η Samsung Hellas είναι υποχρεωμένη ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ, (όπως και οι άλλες ευρωπαϊκές αντιπροσωπίες Samsung) να σας αντιμετωπίσει σαν Ευρωπαίους, το κινητό είναι εντός εγγύησης.

 

Το μόνο πράγμα που θα "ταλαιπωρήσει" κάποιον που θα πάρει φθηνότερο Ευρωπαϊκό κινητό είναι ότι όταν το ανοίξει η πρώτη γλώσσα που θα δει (πριν το αλλάξει στα Ελληνικά), θα είναι η γλώσσα της χώρας για την οποία προορίζεται το κινητό.

ΚΑΜΙΑ άλλη διαφορά. Ούτε στο hardware, ούτε στο firmware. Ίσα-ίσα, τα ευρωπαϊκά τηλέφωνα συνήθως αναβαθμίζονται πριν τα Ελληνικά. Ακριβότερο ΔΕΝ σημαίνει καλύτερο παιδιά.... σημαίνει πιο ακριβό.

 

 

Πεστα γιατί θα εκραγεί το κεφάλι μου με όλα αυτά που διαβάζουμε κάθε τρεις σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως ο λόγος που πήρα ελληνικό από μεγάλο κατάστημα ήταν οι 12 άτοκες δόσεις που μου έκαναν, διαφορετικά συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως ο λόγος που πήρα ελληνικό από μεγάλο κατάστημα ήταν οι 12 άτοκες δόσεις που μου έκαναν, διαφορετικά συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.

 

Φίλε το έψαξες ? γιατί οι άτοκες έχουν τόκο μέσα και μάλιστα μεγάλο....

 

πχ το electroworld το δίνει 562€ σε 24 άτοκες

ενω πχ το digital-master.gr (απο εκει το παρήγγειλα) το είχε 454€ μετρητά και 504€ σε 24 δόσεις....

 

το λεω και για κάποιον που ψαχνει δόσεις.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,το DOA το "δινει" το μαγαζί η αντιπροσωπία?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,το DOA το "δινει" το μαγαζί η αντιπροσωπία?

 

Μαλλον το μαγαζι αφου "παιζουν" οι μερες απο μαγαζι σε μαγαζι.

Αλλο δινει 5 αλλο 7 κλπ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έψαξες ? γιατί οι άτοκες έχουν τόκο μέσα και μάλιστα μεγάλο....

 

πχ το electroworld το δίνει 562€ σε 24 άτοκες

ενω πχ το digital-master.gr (απο εκει το παρήγγειλα) το είχε 454€ μετρητά και 504€ σε 24 δόσεις....

 

το λεω και για κάποιον που ψαχνει δόσεις.....

 

Τα μεγάλα μαγαζιά δεν κάνουν τέτοιες μαϊμουδιές. Ίδια τιμή είναι και μετρητοίς και με δόσεις, η οποία είναι βέβαια λίγο πιο τσιμπημενη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...