Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα ακόμα και να θέλουν,ειναι υποχρεωμένοι να το κάνουν... Πάντως είμαι περίεργος να δω τι λενε,αν εχεις κανένα λινκ στείλε μου σε πμ..

 

Πολλά είναι υποχρεωμένοι διάφοροι να κάνουν σε αυτή τη χώρα δεν το κάνουν. Δεν είναι η πρώτη φορά.

 

Link δεν έχω, κάνε ένα Google search και θα βρεις διάφορες περιπτώσεις εξαιρετικής αντιμετώπισης των πελατών από αυτά τα μαγαζιά.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή έγινε αναφορά στο Πλαίσιο, αν και δεν είναι το πιο φτηνό, η πολιτική τους μέχρι τώρα απέναντί μου είναι άψογη. Εχω χρειαστεί 7-8 φορές να πάω σε αυτούς για επιστροφή, μέχρι τώρα ποτέ δεν αντιμετώπισα οποιοδήποτε πρόβλημα.

Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το αν είναι "ελληνικής αντιπροσωπίας" η συσκευή αλλά με την πολιτική εξυπηρέτησης της εταιρείας.

Καλό είναι, πάντα όταν αγοράζουμε κάτι, να ρωτάμε και για το τι θα συμβεί αν παραλάβουμε ελαττωματικό κομμάτι ή αν χαλάσει στην διάρκεια της εγγύησης.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγινε αναφορά στο Πλαίσιο, αν και δεν είναι το πιο φτηνό, η πολιτική τους μέχρι τώρα απέναντί μου είναι άψογη. Εχω χρειαστεί 7-8 φορές να πάω σε αυτούς για επιστροφή, μέχρι τώρα ποτέ δεν αντιμετώπισα οποιοδήποτε πρόβλημα.

Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το αν είναι "ελληνικής αντιπροσωπίας" η συσκευή αλλά με την πολιτική εξυπηρέτησης της εταιρείας.

Καλό είναι, πάντα όταν αγοράζουμε κάτι, να ρωτάμε και για το τι θα συμβεί αν παραλάβουμε ελαττωματικό κομμάτι ή αν χαλάσει στην διάρκεια της εγγύησης.

 

Εμένα μου έχει τύχει κακη κατασταση με το πλαίσιο, οπότε οπως λέει το παιδί πιο πανω μην γενικευουμε τις εμπειρίες μας, πιστευοντας ότι έχουν καθολική ισχυ. Πριν 1,5 χρονο ειχα πάρει ενα nexus s από το πλαίσιο το οποίο είχε ελαττωματικό ακουστικό (ετριζε ακόμα και σε μετριες εντάσεις). Ημουν σε DOA προφανώς, τους το παω στο κατάστημα στην Αγία Παρασκευή και με εβγαζαν τρελό ενώ μπροστά μου τους το έβαλα να το ακουσουν το πρόβλημα, λεγοντας μου ότι φταίει η cosmote... Πηγα μετέπειτα στο κατάστημα της Κηφισιάς όπου εκεί δεν χρειάστηκε να τους δειξω τίποτα. Ακουσε το πρόβλημα το παιδι στο service και μου το αλλαξε με καινούριο. Οπότε η πολιτική του πλαισίου είναι ανάλογα με το που θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι προελεύσεις είναι τα S3 που πουλάει το πλαίσιο; Ειναι ελληνικής αντιπροσωπίας; Τι made γράφει κάτω από την μπαταρια; Made by samsung όπως τα S2.. Λέω να το χτυπήσω...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε η πολιτική του πλαισίου είναι ανάλογα με το που θα πέσεις.

 

Παρ όλο που είναι απ τους πολύ καλούς πελάτες του πλαισίου κ τους έχω αφήσει χιλιάδες ευρώ τα τελευταία 7 χρόνια και για κάποιο διάστημα αγόραζα μόνο απ αυτούς μερικές φορές όταν τους χρειάστηκα ήταν ανάλογα που θα έπεφτα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα έρθω και εγώ στην "παρέα" του Galaxy S III.

Μόλις με πήραν από το πλαίσιο, θα μου στείλουν το 32άρι της προσφοράς μάλλον αύριο :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα έρθω και εγώ στην "παρέα" του Galaxy S III.

Μόλις με πήραν από το πλαίσιο, θα μου στείλουν το 32άρι της προσφοράς μάλλον αύριο :)

 

και γω το ιδιο αγαπητε συμφορουμιτη...

 

549€ για galaxy s3 32gb ειναι πολυ καλη προσφορα....

 

ακομη και στο κατα πολυ φθινοτερο (απο ελληνικη αγορα) amazon.de, το 32αρι s3 Eiναι 30€ πιο ακριβο

 

:)

 

καλοριζικο μας

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο αγαπητε συμφορουμιτη...

 

549€ για galaxy s3 32gb ειναι πολυ καλη προσφορα....

 

ακομη και στο κατα πολυ φθινοτερο (απο ελληνικη αγορα) amazon.de, το 32αρι s3 Eiναι 30€ πιο ακριβο

 

:)

 

καλοριζικο μας

 

Μόλις μου ήρθε, σφραγισμένο και σε άριστη κατάσταση η συσκευασία! (3 αυτοκόλλητα έκοψα για να ανοίξει)

Όταν πάω σπίτι θα το ανοίξω (power). Ελπίζω να είναι όλα καλά hardware, οθόνη κλπ.

 

Καλορίζικο μας φίλε :)

Edited by Lurker

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά. Κι εγώ τελικά ενώ για το note 2 πήγαινα και από σπόντα το πήρα 32αρι μεταχειρισμένο 3 μηνών. Από μαγαζί στην ομόνοια γνωστού. Πούλησε το note 2 και μου έδωσε το s3 32 αρι στα 450 για να με γλυκάνει όπως είπε, ήξερε ότι του το είχα δώσει για τα λεφτά και βρέθηκε κάποιος στην ίδια θέση σήμερα. :O Τεσπά για 3μηνών αγρατσούνιστο είναι καλή τιμή πιστεύετε;:)
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά. Κι εγώ τελικά ενώ για το note 2 πήγαινα και από σπόντα το πήρα 32αρι μεταχειρισμένο 3 μηνών. Από μαγαζί στην ομόνοια γνωστού. Πούλησε το note 2 και μου έδωσε το s3 32 αρι στα 450 για να με γλυκάνει όπως είπε, ήξερε ότι του το είχα δώσει για τα λεφτά και βρέθηκε κάποιος στην ίδια θέση σήμερα. :O Τεσπά για 3μηνών αγρατσούνιστο είναι καλή τιμή πιστεύετε;:)

 

εγω ειχα βρει εναν που εδινε 480 32αρι μπλε 2 ημερων..!ηταν να το χτυπησω αλλα με προλαβε αλλο παλικαρι..

ειχα s3 πριν κανενα μηνα και το εδωσα για να δοκιμασω note 2 εργαλειο αλλα τελικα αβολο για μενα στην μεταφορα και το εδωσα και αυτο..μου εκατσε επιδοτηση τωρα και παρηγγηλα απο κοσμοτε s3 παλι αλλα σε γκρι χρωμα..χεχε..δεν υπαρχει πουθενα αυτο το χρωμα..ακομα και στα σκρουτζομαγαζα...(εκτος βεβαια της LTE εκδοσης)..θα το εχω μεθαυριο πεμπτη..!για να δουμε... :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε, σφραγισμένο και σε άριστη κατάσταση η συσκευασία! (3 αυτοκόλλητα έκοψα για να ανοίξει)

Όταν πάω σπίτι θα το ανοίξω (power). Ελπίζω να είναι όλα καλά hardware, οθόνη κλπ.

 

Καλορίζικο μας φίλε :)

 

εγω το περιμενω αυριο (τεταρτη δηλαδη)

 

αν δεν σου κανει κοπο, οταν το ανοιξεις κανονικα (Power on), γραψε κανα σχολιο, να δουμε οτι ολα ειναι οκ,.....

 

α! και τελικα εχει ICS android? Η jelly bean?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βρει εναν που εδινε 480 32αρι μπλε 2 ημερων..!ηταν να το χτυπησω αλλα με προλαβε αλλο παλικαρι..

ειχα s3 πριν κανενα μηνα και το εδωσα για να δοκιμασω note 2 εργαλειο αλλα τελικα αβολο για μενα στην μεταφορα και το εδωσα και αυτο..μου εκατσε επιδοτηση τωρα και παρηγγηλα απο κοσμοτε s3 παλι αλλα σε γκρι χρωμα..χεχε..δεν υπαρχει πουθενα αυτο το χρωμα..ακομα και στα σκρουτζομαγαζα...(εκτος βεβαια της LTE εκδοσης)..θα το εχω μεθαυριο πεμπτη..!για να δουμε... :)

 

το βγαζει και σε γκρι χρωμα παιδια το s3???:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βρει εναν που εδινε 480 32αρι μπλε 2 ημερων..!ηταν να το χτυπησω αλλα με προλαβε αλλο παλικαρι..

ειχα s3 πριν κανενα μηνα και το εδωσα για να δοκιμασω note 2 εργαλειο αλλα τελικα αβολο για μενα στην μεταφορα και το εδωσα και αυτο..μου εκατσε επιδοτηση τωρα και παρηγγηλα απο κοσμοτε s3 παλι αλλα σε γκρι χρωμα..χεχε..δεν υπαρχει πουθενα αυτο το χρωμα..ακομα και στα σκρουτζομαγαζα...(εκτος βεβαια της LTE εκδοσης)..θα το εχω μεθαυριο πεμπτη..!για να δουμε... :)

 

Δινει γκρι η cosmote.?

Για ανεβασε καμια φωτο φιλε να δουμε λιγο ομορφιες....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το βγαζει και σε γκρι χρωμα παιδια το s3???:)

 

http://www.itproportal.com/2012/08/29/samsung-galaxy-s3-launched-in-4-new-colours/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια όντως εαν μπείτε στο σαιτ την cosmote το εχει και σε γκρι. τι μας κανει τωρα????????????????:(:(:(:(:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια όντως εαν μπείτε στο σαιτ την cosmote το εχει και σε γκρι. τι μας κανει τωρα????????????????:(:(:(:(:(

 

Είναι πολλά τα λεφτά (669 €):mad:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το μαυρο ειναι αρκετα ωραιο...

 

αλλα οπως στο εξωτερικο , ετσι και σε εμας, οταν θα ρθουνε ολα τα νεα χρωματα, θα ειναι σε μεγαλυτερη τιμη απο τα αρχικα μπλε και ασπρο

 

:(

Link to comment
Share on other sites

To είχα βρει το μαύρο σε μαγαζί της ομόνοιας την περασμένη βδομάδα σφραγισμένο ευρωπαϊκό 510 έγραφε, δεν ρώτησα για καλύτερη τιμή. Από μόνος του ο πωλητής άφησε να εννοηθεί ότι το δίνουν λίγο παραπάνω λόγω χρώματος. Πάντως γενικά η τιμή του έχει πέσει, ειδικά στο 16άρι. Που μπορεί να οφείλεται αυτό; :) Μήπως το είχαν υπερτιμημένο; Αντίστοιχα το sii άργησε να πέσει τόσο πολύ η τιμή του. Μέχρι και το καλοκαίρι το έβρισκες 399 σε μη επώνυμα μαγαζιά (καλά στα επώνυμα μέχρι πριν 15 μέρες :p).
Link to comment
Share on other sites

To είχα βρει το μαύρο σε μαγαζί της ομόνοιας την περασμένη βδομάδα σφραγισμένο ευρωπαϊκό 510 έγραφε, δεν ρώτησα για καλύτερη τιμή. Από μόνος του ο πωλητής άφησε να εννοηθεί ότι το δίνουν λίγο παραπάνω λόγω χρώματος. Πάντως γενικά η τιμή του έχει πέσει, ειδικά στο 16άρι. Που μπορεί να οφείλεται αυτό; :) Μήπως το είχαν υπερτιμημένο; Αντίστοιχα το sii άργησε να πέσει τόσο πολύ η τιμή του. Μέχρι και το καλοκαίρι το έβρισκες 399 σε μη επώνυμα μαγαζιά (καλά στα επώνυμα μέχρι πριν 15 μέρες :p).

 

Εδω και μερες υπαρχει το μαυρο εδω.... http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=52707

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εγω το περιμενω αυριο (τεταρτη δηλαδη)

 

αν δεν σου κανει κοπο, οταν το ανοιξεις κανονικα (Power on), γραψε κανα σχολιο, να δουμε οτι ολα ειναι οκ,.....

 

α! και τελικα εχει ICS android? Η jelly bean?

 

Σας γράφω από το νέο Galaxy S III :)

Μια χαρά μου φαίνεται προς το παρόν. Οθόνη άψογη.

4.0.4 φοράει αλλά μου προτείνει αναβάθμιση την οποία θα κάνω τώρα.

Σε λίγο τα υπόλοιπα :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω από το νέο Galaxy S III :)

Μια χαρά μου φαίνεται προς το παρόν. Οθόνη άψογη.

4.0.4 φοράει αλλά μου προτείνει αναβάθμιση την οποία θα κάνω τώρα.

Σε λίγο τα υπόλοιπα :)

 

απο που το αγορασες;

ευχαριστω!

καλοριζικο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

πανεμορφο...

Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο unboxing εκανα και ΄γω σήμερα( γαλλικό BLACK από το birdphone ) στα 449 €.

Το παρέλαβα από το κατάστημα γιατί είχα μια δουλειά κοντά,σφραγισμένο με γνήσιες ταινίες ασφαλείας και η συσκευή άψογη και βασικά τα ίδια όπως το δείχνει το βίντεο,με την ίδια σειρά τα πάντα-έμεινα πολυ ευχαριστημένος από την συναλλαγή με το μαγαζί αυτό.

Μόλις συνδέθηκε στο Wifi μου έβγαλε κατευθείαν την ΟΤΑ αναβάθμιση JB και την κατέβασε αμέσως,απ΄ότι είδα με τον κωδικό για το HW info(*#12580*369#) είναι κατασκευής 10/2012 η συσκευή,το μαύρο μου αρέσει πιο πολύ από το μπλέ που είχα πριν...;):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...