Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο μπαταρια πως πανε οι δυο ;

 

Η v3.0.2 καλύτερα απο πολλές που έχω δοκιμάσει. Δεν θυμάμαι κάποια άλλη κιτκατ rom να τα πήγαινε καλύτερα, αλλά έιναι τόση η διαφορά της ταχύτητας και του lag free user experience, που το γεγονός οτι η μπαταρία έιναι έστω και συγκρίσιμη με άλλες roms, έιναι απο μόνο του έντυπωσιακό.

H touchwise based λογικά καλύτερα θα τα πηγαίνει αλλά δεν την χρησιμοποίησα πολύ για να έχω σωστή άποψη. Αν θυμάμαι καλά όντως λίγο καλύτερα απο μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπές και κάνε register έκανες? Όπως σου γράφει ο φίλος παραπάνω.

 

sory εγώ το έθεσα λάθος μπενο στο ling άλλα δε βρίσκω από πού ν κατεβάσω. και αν μπορείτε πι τε και την διαδικασία εγκατάστασις..!! επίσης και στην qs εχι πικιλια..? αν ναι πια ..? βλέπω 1 παλικάρι πρωτινή αφτιν..!!V3.0.2

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δοκιμάσει και τις 2.

Η V1.7.18 δεν μου άρεσε ηταν πιο αργή απο την V3.0.2 και πιο ''άσχημη'' και δύσχρηστη λόγω tw (οκ το άσχημη υποκειμενικό)

Η V3.0.2 απλά πετάει έιναι ότι πιο γρήγορο (με τεράστια διαφορά απο τον 2ο) έχω βάλει στο κίν μου και τους τελευτάιους μήνες, και έχω δοκιμάσει ΠΟΛΛΕΣ!!

Πιστέυω αξίζει να την δοκιμάσεις όπωσδήποτε.

Προσωπικά κατα την εγκατάσταση (στον aroma installer) έπέλεξα τον archikernel που ο dev τον έχει επισημάνει και ώς highly recomended έναντι του boeffla.

Θυμίσου οτι δεν χρειάζεσαι όυτε ξεχωριστό αρχείο gapps ούτε custom kernel.

 

Εβαλα την V3.0.2 και μπορω να πω οτι πεταει. Αλλα... ενω την εχω στησει και ενω η φωτογραφικη δοκιμαστηκε και δουλεψε αψογα, παω να βγαλω φωτο και σβηνει η οθονη. Ανοιγει αφου βγαλω μπαταρια αλλα με αναγκαζει να ξαναστησω παλι το κινητο. Εκανε απο μονο του κατι σαν factory reset. Ενω μου αρεσε(απιστευτα γρηγορη) δεν μπορω παλι να ρισκαρω να μου το κανει η camera. Ετσι εβαλα 1.7.18 για δοκιμη. Παντος αν υπαρχει λυση στο πιο πανω προβλημμα τοτε η 3.0.2 ειναι οντως απαιχτη!

Edited by dnspider
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ρωταω εδώ μηπως και μπορεί κάποιος να βοηθήσει... Χθες (μετα απο κάποια άτυχα περιστατικά κ επιλογές) παρέδωσε το s3 μου απο καμενη οθόνη. Επίσης κατα τη διαδικασία ανοίγματος κατέστρεψα και το digitazer... Απο έρευνα που εκανα είδα οτι το πακέτο πάρει γύρω στα 130 με 150 ευρώ, ενω και απο Κίνα μεριά γύρω στα 80 για αναμφιβολης προέλευσης και ποιότητας. Ηθελα να ρωτησω αν γνωρίζει κανεις αν μπορω να βρω κάποιο μη λειτουργικό s3 πχ bricked άλλα με λειτουργική οθόνη... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την V3.0.2 και μπορω να πω οτι πεταει. Αλλα... ενω την εχω στησει και ενω η φωτογραφικη δοκιμαστηκε και δουλεψε αψογα, παω να βγαλω φωτο και σβηνει η οθονη. Ανοιγει αφου βγαλω μπαταρια αλλα με αναγκαζει να ξαναστησω παλι το κινητο. Εκανε απο μονο του κατι σαν factory reset. Ενω μου αρεσε(απιστευτα γρηγορη) δεν μπορω παλι να ρισκαρω να μου το κανει η camera. Ετσι εβαλα 1.7.18 για δοκιμη. Παντος αν υπαρχει λυση στο πιο πανω προβλημμα τοτε η 3.0.2 ειναι οντως απαιχτη!

 

είσαι ακριβώς εκέι που ήμουν πριν ένα μήνα. μου έκανε ακριβώς το ίδιο και μετά ξεκίνησε η περιπλάνηση στις roms!!

τέλος αφού είδα και απόειδα , και αφού έπαθα το ίδιο και με άλλες roms, σκέφτηκα τουλάχιστον να έχω μία που να έιναι και γρήγορη... κατέληξα λοιπόν ξανά στην 3.0.2 και μάλιστα όταν την εγκατεστησα μου το ξανάκανε αλλα αυτή την φορά μόλις το ξαναεπανεκκίνησα απο τότε δεν το έχει ξαναπάθει, και μάλιστα δοκιμάζω επίτηδες και βγάζω παρκετές φωτο μεσα στην ημέρα για να το τεστάρω.

Μια φορά εμφάνισε cannot connect to camera το οποίο ξεπερνάς έιτε με reboot έιτε με το cmcamerafix.apk

Το θέμα με την κάμερα έιναι μαλλον cm issue δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

είσαι ακριβώς εκέι που ήμουν πριν ένα μήνα. μου έκανε ακριβώς το ίδιο και μετά ξεκίνησε η περιπλάνηση στις roms!!

τέλος αφού είδα και απόειδα , και αφού έπαθα το ίδιο και με άλλες roms, σκέφτηκα τουλάχιστον να έχω μία που να έιναι και γρήγορη... κατέληξα λοιπόν ξανά στην 3.0.2 και μάλιστα όταν την εγκατεστησα μου το ξανάκανε αλλα αυτή την φορά μόλις το ξαναεπανεκκίνησα απο τότε δεν το έχει ξαναπάθει, και μάλιστα δοκιμάζω επίτηδες και βγάζω παρκετές φωτο μεσα στην ημέρα για να το τεστάρω.

Μια φορά εμφάνισε cannot connect to camera το οποίο ξεπερνάς έιτε με reboot έιτε με το cmcamerafix.apk

Το θέμα με την κάμερα έιναι μαλλον cm issue δυστυχώς.

 

Μου το εκανε με archi kernel. Αφου διαβασα σχετικα στο xda εβαλα boeffla εκανα και την τελευταια αναβαθμιση του σε 2.5 stabil οπου εχει cpu default 1400 και το δουλεψα ολη μερα χωρις κανενα προβλημμα με την camera. Νομιζω ειναι θεμα kernel.βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε με archi kernel. Αφου διαβασα σχετικα στο xda εβαλα boeffla εκανα και την τελευταια αναβαθμιση του σε 2.5 stabil οπου εχει cpu default 1400 και το δουλεψα ολη μερα χωρις κανενα προβλημμα με την camera. Νομιζω ειναι θεμα kernel.βλεπουμε...

 

Άρα ξαναγύρισες στην v3.0.2 απο την 1.7.18? Πώς σου φάνηκε τελικά η 2η?

Link to comment
Share on other sites

Άρα ξαναγύρισες στην v3.0.2 απο την 1.7.18? Πώς σου φάνηκε τελικά η 2η?

 

Γυρισα στην v3.0.2 λογο ταχύτητας. Αλλα μου έκανε το εξής κουλο, ξαφνικα δεν έπαιζε κανενας

ήχος. Σαν να κάηκε το ηχείο κατι. Μονο με επανεκκίνηση επανήλθε! Οπως και η καμερα δε μου άνοιξε και αυτο με επανεκκίνηση οκ! Η v3.0.2 ειναι πολυ καλη αυτα τα χαζα να μην έκανε! Με boeffla εχεις δοκιμασει; διαφορα προφίλ; Τωρα η 1.7.18 σιγουρα πιο σταθερη αλλα και πιο αργη και βαρετη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας φιλοι γραφω πρωτη φορα στο πολυ καλο forum σας.ειμαι κατοχος του s3 ημιμαθεις στο θεμα του android αρα ολιγον επικυνδυνος κ επηδη προσφατος εγινα πατερας περναω ωρες σπιτι κ το κιν μου εχει γινει παιχνιδι στα χερια μου κ πειραματοζωο.το εκανα root περασα recovery αφαιρεσα το bloatware (ας ειστε καλα εσεις) αγορασα το greenify κ το εχω κανει πιστολι.μου δουλευει περιπου με 400,420 mb ram κατηλημενη συνεχως κ εχει γινει αλλο κιν.ερωτηση λετε να περασω κ custom rom θα δω κ αλλη διαφορα η θα φλερταρω να το καταστρεψω χωρις αιτια κ μετα θα κλαιω διοτι δε θα το αντικαταστησω ευκολα;ετσι ρωταω σε δουλεια να βρισκομαι.παντος ετσι εκτος θεματος ο τροπος που οι γνωστες βοηθανε τους υπολοιπους κ τους ανοιγουν τα ματια ειναι μοναδικος στο διαδυκτιο που δεν γινετε εξω στην ζωη.μπραβο παιδια ευχαριστω εχω λιωσει στο διαβασμα.(βλεπω στο τελος να του τα δινω ολα στο χερι του s3).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας φιλοι γραφω πρωτη φορα στο πολυ καλο forum σας.ειμαι κατοχος του s3...

 

Μια χαρά ακούγεσαι, στα ίδια περίπου βρίσκομαι κι εγώ σήμερα μετά από ένα μεγάλο διάστημα στην QS-i9300 (για μια από τις πιο σταθερές custom roms πρόκειται) και δεν το μετάνιωσα που γύρισα σε stock. Με αρκετό ελάφρωμα από τα περιττά γίνεται απίθανη από κάθε άποψη, σταθερότητα, μπαταρία..

Αν πάλι σε τρώει να το πειράξεις (για ν'ασχοληθείς περισσότερο με το S3 σου υποθέτω ότι ψάχνεσαι :D ) θα σου πρότεινα την παραπάνω custom. Και πάλι όμως θα σου πω ότι τώρα είσαι μια χαρά.! :)

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα στην v3.0.2 λογο ταχύτητας. Αλλα μου έκανε το εξής κουλο, ξαφνικα δεν έπαιζε κανενας

ήχος. Σαν να κάηκε το ηχείο κατι. Μονο με επανεκκίνηση επανήλθε! Οπως και η καμερα δε μου άνοιξε και αυτο με επανεκκίνηση οκ! Η v3.0.2 ειναι πολυ καλη αυτα τα χαζα να μην έκανε! Με boeffla εχεις δοκιμασει; διαφορα προφίλ; Τωρα η 1.7.18 σιγουρα πιο σταθερη αλλα και πιο αργη και βαρετη

 

αυτο με τον ηχο μου το ξαναεκανε .Σταματησε ο ηχος και μονο με restart εφτιαξε . Με το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.billgbennett.camerafix η καμερα ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε κ θα λαβω σοβαρα υποψην την συμβουλη σου κ θα σταματησω το πειραγμα.κατι τελαυταιο μετα το ξηλωμα της σαβουρας εκανα κ wipe dalvic cache.καλα εκανα;καθε ποτε πρεπει να γινετε αυτο;παντος το κιν μου μετα απο αυτα που του εκανα απλα αργουν να σβησουν τα ενδεικτικα φωτακια υστερα απο shut down κατα τα αλλα σπερνέι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας φιλοι γραφω πρωτη φορα στο πολυ καλο forum σας.ειμαι κατοχος του s3 ημιμαθεις στο θεμα του android αρα ολιγον επικυνδυνος κ επηδη προσφατος εγινα πατερας περναω ωρες σπιτι κ το κιν μου εχει γινει παιχνιδι στα χερια μου κ πειραματοζωο.το εκανα root περασα recovery αφαιρεσα το bloatware (ας ειστε καλα εσεις) αγορασα το greenify κ το εχω κανει πιστολι.μου δουλευει περιπου με 400,420 mb ram κατηλημενη συνεχως κ εχει γινει αλλο κιν.ερωτηση λετε να περασω κ custom rom θα δω κ αλλη διαφορα η θα φλερταρω να το καταστρεψω χωρις αιτια κ μετα θα κλαιω διοτι δε θα το αντικαταστησω ευκολα;ετσι ρωταω σε δουλεια να βρισκομαι.παντος ετσι εκτος θεματος ο τροπος που οι γνωστες βοηθανε τους υπολοιπους κ τους ανοιγουν τα ματια ειναι μοναδικος στο διαδυκτιο που δεν γινετε εξω στην ζωη.μπραβο παιδια ευχαριστω εχω λιωσει στο διαβασμα.(βλεπω στο τελος να του τα δινω ολα στο χερι του s3).

Καλησπέρα φίλε.Εγώ θα σου πω κάτι και Εσύ μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.Ότι δουλεύει Καλά δεν το πειράζουμε.Γνώμη μου να μείνεις εκεί που είσαι Αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα.Αλλά εγώ είμαι εγώ και Εσύ είσαι Εσύ.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει πάρει φίλους galaxy s3 neo στο οποίο του έχω βάλει κάποια προγράμματα πάνω για να κάνει δουλίτσα.Του είπα και πήρε ενα micro usb to usb adapter και σύνδεσε ποντίκη αλλά δεν βγάζει δείκτη ποντικιού όπως στο δικό μου το note 3.Πήραμε άλλο αντάπτορα πάλι το ίδιο . Αλλάξαμε και ποντίκι το ίδιο.Ενώ στο tablet παίζει.Λίγη βοήθεια παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.Εγώ θα σου πω κάτι και Εσύ μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.Ότι δουλεύει Καλά δεν το πειράζουμε.Γνώμη μου να μείνεις εκεί που είσαι Αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα.Αλλά εγώ είμαι εγώ και Εσύ είσαι Εσύ.;)

κ αυτο θα κανω φιλε μου πολυ καλα τα λες.

Link to comment
Share on other sites

Με την qs i9300 3.3 με μηδαμινα bugs ( στο call menu που με πεταει εξω ) και μια φορα που ενω μιλαγα στο τηλεφωνο εκλεισε η συσκευη λεω να ξαναλαξω.. Δεν θελω παλι cm εκτος αν βγει η cm12. Ποια προτεινε σε pure android ; Θελω σταθερη οπως η qs αλλα λιγο πιο γρηγορη.. Εχουμε καμια σε kitkat?

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρω ότι είμαι off αλλά μία βοήθεια από εσάς.

Θέλω να κάνω root to Sony Experia E και δεν βρήκα κάτι μπορεί κάποιος να με δείξει που μπορώ να της βρω στο forum.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει πάρει φίλους galaxy s3 neo στο οποίο του έχω βάλει κάποια προγράμματα πάνω για να κάνει δουλίτσα.Του είπα και πήρε ενα micro usb to usb adapter και σύνδεσε ποντίκη αλλά δεν βγάζει δείκτη ποντικιού όπως στο δικό μου το note 3.Πήραμε άλλο αντάπτορα πάλι το ίδιο . Αλλάξαμε και ποντίκι το ίδιο.Ενώ στο tablet παίζει.Λίγη βοήθεια παρακαλώ

 

Έχω την εντύπωση οτι το neo δεν διαβάζει otg παρά μόνο με την βοήθεια custom kernel ( δεν ξέρω αν υπάρχουν ) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρω ότι είμαι off αλλά μία βοήθεια από εσάς.

Θέλω να κάνω root to Sony Experia E και δεν βρήκα κάτι μπορεί κάποιος να με δείξει που μπορώ να της βρω στο forum.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353435 εδω ρωτα.. Ειναι για xperia e... λογικα θα ξερουν

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353435 εδω ρωτα.. Ειναι για xperia e... λογικα θα ξερουν

Σε ευχαριστώ πρώτη επαφή με sony.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πρώτη επαφή με sony.

παντος αδελφε εγω σε ενα xperia tipo εκανα με το saferoot ευκολα.να ξερεις κ το youtube βοηθαει σε χρηστες χωρις εμπειρια γιατι βλεπεις κ κανεις μασημενη τροφη ενα πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.φιλη εχει το σ3 εδω και καιρο απλα λογο τελους εγγυησης και επειδη αρχισε να κολαει αρκετα και επειδη ψιλοασχολουμε με τα πραγματα θελω την γνωμη σας για το πια ρομ να διαλεξω μα φλασαρω.μιλαμε για κοπελα αρα παμε σε καθαρα βασικες λειτουργίες δλδ τηλεφωνα μνματα και browsing.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.φιλη εχει το σ3 εδω και καιρο απλα λογο τελους εγγυησης και επειδη αρχισε να κολαει αρκετα και επειδη ψιλοασχολουμε με τα πραγματα θελω την γνωμη σας για το πια ρομ να διαλεξω μα φλασαρω.μιλαμε για κοπελα αρα παμε σε καθαρα βασικες λειτουργίες δλδ τηλεφωνα μνματα και browsing.ευχαριστω πολυ

 

Γνώμη μου να βάλεις μια stock Base. Θα σου πρότεινα την Omega. Και αν θες να το ελαφρώσεις το κινητό, κατά τη διάρκεια του σεταρίσμαρος από μην εγκατάσταση βγάλε την πολύ πολύ σαβούρα της Samsung. Λογικά θα δεις μεγάλη διαφορά. Πρόσεχε τα back up που θα πάρεις και διάβασε καλά τους οδηγούς περί φλασαρίσματος και εγκατάστασης νέας rom.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η qs-i9300 ειναι μια πολυ καλη επιλογη.Την χρησιμοποιω αρκετο καιρο τωρα και διαβαζω πολυ καλα λογια απο ολους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...