Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα νεα με το καινουργιο kernel του boeffla το κινητο μας υποστηριζει και usb to ethernet. Δοκειμασα ενα της level one και δουλεψε κανονικα με την εντολη netcfg eth0 dhcp

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω έχω ιδέα τι είναι αυτό.. :-P

 

Aliengoa τι λέει η slim; γιατί έχω ΠΟΛΎ καιρό να την βάλω και το σκέφτομαι :-/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα στην παρέα.

 

1,5 χρόνο περίπου με omega είπα να δοκιμάσω την CM 11 (snapshot Μ3 νομίζω). Όντως, μιλάμε για "άλλο" τηλέφωνο από άποψη ταχύτητας και απόκρισης, δεν αντιλέγω. Αλλά η κάμερα ρε παιδιά.... Κρίμα... Δεν υπάρχει καμιά λύση? Δοκίμασα το CameraZoom FX αλλά μου έβγαζε συνέχεια FC (ή ότι δε μπορούσε να βρει την κάμερα....)

Τελικά επέστρεψα στην omega (+ nova launcher και σώζεται κάπως η κατάσταση), καθώς η φωτογραφική για μένα είναι βασικός παράγοντας.

Υπάρχει λύση να έχουμε την CM ή την Slim ή κάποιες από τις "ελαφριές" rom με την ποιότητα της κάμερας που δίνουν οι samsung base roms? Δουλεύει το CameraZomm FΧ σε αυτές?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις temasek cm11 v50 η καμερα παιζει χωρις καποιο θεμα

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Η ποιότητα των φωτογραφιών είναι ίδια με την omega?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!εχω βαλει την cm10.2 kai εχω παρατηρησει οτι σε σχεση με την stock 4.3 τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια...δεν θελω να αλλαξω ρομ παλι γιατι αυτη με καλυπτει απο αποψη ταχυτητας...τι μου προτεινετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Guys,

πανω που πηρα την αποφαση να φλασασω την CM 11 του temasek ειδα οτι φλασαρεται μονο απο CWM recovery και εγω εχω το PhilZ Touch :O.

Το εχει αντιμετωπίσει κανενας αλλος?

Να περασω το CWM ?

το Backup που εχω παρει με το PhilZ Touch μπορει να παιξει και με το CWM η πρεπει να παρω καινουριο?

 

 

Thanx!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!εχω βαλει την cm10.2 kai εχω παρατηρησει οτι σε σχεση με την stock 4.3 τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια...δεν θελω να αλλαξω ρομ παλι γιατι αυτη με καλυπτει απο αποψη ταχυτητας...τι μου προτεινετε να κανω?

 

Δοκίμασε με boeflla kernel και παίξε με τις ρυθμίσεις του boefla config v2 που θα βρεις στο στορ.

 

Εγώ θέλω να δικιμασω την pulse αλλά είδα στις οδηγίες για διαφορετικό μόντεμ. Παιζει ρολο; δεν μπορω να περάσω έστω καο για δοκιμή στο τωρινό μου; έχω cm11 τώρα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω κρατήσει και backup στο cwm

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κρατάς cwm backups και να περνάς ότι θέλεις μετά από αυτά με wipe/format system και restore.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτη την διαδικασία την γνωριζω.

Η ερωτηση μου ειναι με ποια διαδικασια μπορω να περασω το CWM ενω εχω PhilZ Touch και αν το backup που εχω παρει απο το PhilZ Touch μπορει να χρησιμοποιηθει και απο το CWM αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Λέει στην pulse για άλλο μόντεμ ενω εγώ έχω XXUGMK6 . anyway δοκιμάζοντας και βλέποντας.

 

Για την cm που λέει ο συμφορουμιτης πιο πανω έχει βγει 8 Μαρτίου η snapshot M4

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Guys,

πανω που πηρα την αποφαση να φλασασω την CM 11 του temasek ειδα οτι φλασαρεται μονο απο CWM recovery και εγω εχω το PhilZ Touch :O.

Το εχει αντιμετωπίσει κανενας αλλος?

Να περασω το CWM ?

το Backup που εχω παρει με το PhilZ Touch μπορει να παιξει και με το CWM η πρεπει να παρω καινουριο?

Thanx!!!

 

Η ερωτηση μου ειναι με ποια διαδικασια μπορω να περασω το CWM ενω εχω PhilZ Touch και αν το backup που εχω παρει απο το PhilZ Touch μπορει να χρησιμοποιηθει και απο το CWM αργοτερα.

 

Το PhilZ Touch είναι CWM με κάποια επιπλέον features. Επομένως είτε το ένα έχεις είτε το άλλο είναι το ίδιο πράγμα (προσωπικά προτιμώ PhilZ Touch). Αν λοιπόν έχεις PhilZ Touch δεν χρειάζεται να το αλλάξεις για να μπορείς να φλασάρεις. Φρόντισε μόνο να έχεις την πιο πρόσφατη βερσιόν.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μερικές ερωτήσεις:

α) αν υπάρχει τρόπος ενώ μπαίνω σε συγκεκριμένο site απο το κινητό, να φαίνεται ότι μπαίνω απο pc,

β) αν υπάρχει τρόπος να τρέξω λειτουργικό pc απο το κινητό. (Είχα δοκιμάσει αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zpwebsites.linuxonandroid&hl=el αλλά δεν βρήκα άκρη, και

γ)αν γίνετε ενώ συνδέσεις τον mhl adaptor να μην το "καταλαβαίνει" συγκεκριμένη εφαρμογή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολύ ψάξιμο τελικά για samsung based roms η NEAT ROM 7 είναι για μένα η καλύτερη. πολύ customisation (με πολλά στοιχεία από AOSP) ελαφριά, με Aroma για επιπλέον επιλογές κατά την εγκατάσταση, πολύ καλή μπαταρία, στοιχεία από το νοτε 3 όπως το smart scrolling- smart pause και δεν κολλάει πουθενά. την συστήνω ανεπιφύλακτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την neat 6.5 και μου βγάζει συνεχεια ειδοποιήσεις για την 7.

Θα πρέπει να σβήσω ότι έχω κάνει και εγκατάσταση εκ νέου η να την περάσω από πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το PhilZ Touch είναι CWM με κάποια επιπλέον features. Επομένως είτε το ένα έχεις είτε το άλλο είναι το ίδιο πράγμα (προσωπικά προτιμώ PhilZ Touch). Αν λοιπόν έχεις PhilZ Touch δεν χρειάζεται να το αλλάξεις για να μπορείς να φλασάρεις. Φρόντισε μόνο να έχεις την πιο πρόσφατη βερσιόν.

 

 

 

Thanx Kouros,

 

Απλα καπου ειδα οτι η ROM του temasek φλασαρεται μονο απο CWM.

Anyway αποφασισα να βαλω την Fusion που φαινεται αρκετα καλη αν εξαιρεσεις το θεμα με την μπαταρια

οποτε αν καποιος εχει να προτεινει ρυθμισεις στον kernel θα με βοηθησει πολυ.

Χαζη ερωτηση : οι AOSP ROMs δεν εχουν ραδιο?

Στην Fusion δεν το εχει , ξερει καποιος πως μπορω να το βαλω?

 

Ευχαριστω και παλι παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Thanx Kouros,

Χαζη ερωτηση : οι AOSP ROMs δεν εχουν ραδιο?

Στην Fusion δεν το εχει , ξερει καποιος πως μπορω να το βαλω?

Ευχαριστω και παλι παιδια.

 

Όχι δεν έχουν...εναλλακτικά υπάρχει το SPIRIT FM από το Play store

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολύ ψάξιμο τελικά για samsung based roms η NEAT ROM 7 είναι για μένα η καλύτερη. πολύ customisation (με πολλά στοιχεία από AOSP) ελαφριά, με Aroma για επιπλέον επιλογές κατά την εγκατάσταση, πολύ καλή μπαταρία, στοιχεία από το νοτε 3 όπως το smart scrolling- smart pause και δεν κολλάει πουθενά. την συστήνω ανεπιφύλακτα
Για δωσε ενα λινκ να δουμε. Μπηκα στο xda αλλα εχει να διαλεξεις 3-4 ρομ based samsung. Mια lite , full,. Ποια απο ολα εχεις εσυ;; Μια που στην εγκατασταση να διαλεγουμε τι θα βαλουμε εμεις σε εφαρμογες (οπως στην omega) .

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την neat 6.5 και μου βγάζει συνεχεια ειδοποιήσεις για την 7.

Θα πρέπει να σβήσω ότι έχω κάνει και εγκατάσταση εκ νέου η να την περάσω από πάνω;

απο οσα διαβασα καλυτερα να γινει fullwipe.το θεμα ειναι οτι το λινκ δεν το εχει(v7).που το βρισκουμε?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!θελω απο cm10.2 να γυρισω σε cm10.1 υπαρχει καποια ειδικη διαδικασια που πρεπει να κανω κατα τη διαρκεια του φλασαρισματος??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!θελω απο cm10.2 να γυρισω σε cm10.1 υπαρχει καποια ειδικη διαδικασια που πρεπει να κανω κατα τη διαρκεια του φλασαρισματος??ευχαριστω

Οχι ,εκτός από ένα wipe cache /dalvik .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

είδα ότι το developer απέσυρε το λινκ για να διορθώσει λίγο την ρομ και θα βγάλει την 7.1. αν δεν κατάλαβα λάθος ήδη γίνεται uploading οπότε θα πρέπει ν περιμένετε λίγο. αν δω ότι δεν ανέβει σύντομα αύριο θα την ανεβάσω εγώ στο mega και θα σας δώσω λινκ. όσο για το wipe δεν ξέρω καθώς είχα στοκ και πήγα σε NEAT οπότε έκανα wipe καλού κακού...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...