Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε ποια version της neatrom να βάλω;

Μία που να είναι σταθερή και όχι beta αν γίνεται...

η τελευταια ειναι η v7.2 σε 4.3 παντα.πιο κατω εχει και σε jellybeen 4.1.2.διαλεγεις εσυ,παντως ειναι απο τους πολυ καλους developer.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ειναι δεδομενο πλεον οτι το international S3 δεν θα παρει Kitkat?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σαμμυ Αραβιας...δεν ξερω ποσο σοβαρα πρεπει να τους παρω. Παντως τελη μαρτιου ουτε με σφαιρες
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αγαπητοί και αγαπητές.Ένας απο τους υπερήφανους κατόχους κι εγώ απο την περασμένη Παρασκευή σε μαύρο χρώμα. Προερχόμενος απο htc wildfire και απο galaxy young μπορω να πω οτι η συσκευή....πετάει!!!!!!!! Δύο πραγματάκια μόνο(προς το παρόν δεν σκέφτομαι να ρουτάρω, στα δύο προηγούμενα το είχα κάνει αργά) 1ον)έχω μόνιμα γύρω στα 100MB RAM και μερικές φορές επαναφορτώνεται η αρχική σελίδα πράγμα ιδιαίτερα ενοχλητικό σε τέτοιου είδους συσκευή (έχω απενεργοποιήσει το s-voice)και 2ον μου έκανε εντύπωση σε μια καφετέρια φίλος με το sony z1 συνδέθηκε στο free wi-fi ενώ εγώ όχι. Αυτά προς το παρόν φίλοι μου
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αγαπητοί και αγαπητές.Ένας απο τους υπερήφανους κατόχους κι εγώ απο την περασμένη Παρασκευή σε μαύρο χρώμα. Προερχόμενος απο htc wildfire και απο galaxy young μπορω να πω οτι η συσκευή....πετάει!!!!!!!! Δύο πραγματάκια μόνο(προς το παρόν δεν σκέφτομαι να ρουτάρω, στα δύο προηγούμενα το είχα κάνει αργά) 1ον)έχω μόνιμα γύρω στα 100MB RAM και μερικές φορές επαναφορτώνεται η αρχική σελίδα πράγμα ιδιαίτερα ενοχλητικό σε τέτοιου είδους συσκευή (έχω απενεργοποιήσει το s-voice)και 2ον μου έκανε εντύπωση σε μια καφετέρια φίλος με το sony z1 συνδέθηκε στο free wi-fi ενώ εγώ όχι. Αυτά προς το παρόν φίλοι μου

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μάλλον επειδή είχες πριν την συσκευή που είπες σου φαίνεται καλό.

Είναι κακό γραμμένη αυτή η Rom δυστυχώς και θα δεις κι άλλα lag στην συνέχεια και όπως λες να μένει από Ram.

Εγώ από την 1 μέρα έβαλα άλλη Rom.

Αν είσαι οκ δεν υπάρχει θέμα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα....:-(:-(:-( δεν υπάρχει δηλαδή κάτι σαν τρικ ας το πω να έχω λίγο κέρδος στη μνήμη...κρίμα, και σκέφτονται και για kit kat; καλά οκ μονόδρομος λοιπόν το ρουτ και μια άλλη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Τοσο ασχημα τα πραματα με την 4.3;

Θελει να το παρει ενας φιλος μου τωρα που ειναι χωμα η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα....:-(:-(:-( δεν υπάρχει δηλαδή κάτι σαν τρικ ας το πω να έχω λίγο κέρδος στη μνήμη...κρίμα, και σκέφτονται και για kit kat; καλά οκ μονόδρομος λοιπόν το ρουτ και μια άλλη ρομ.

 

Απλά διέγραψε το touchwiz βάζοντας μια vanilla rom (CM) και λογικά θα πετάει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις 4.3 προτίμησε Samsung based Rom ( τύπου nexus και cm αφαιρούν από την συσκευή).

Αυτήν την στιγμή έχω την neat με 11 εφαρμογές ανοιχτές και με launcher και ειμαι με 150 - 200md ελεύθερη ram.

Δες σχετικά στο τοπικ με τις τροποποιήσεις του s3.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα....:-(:-(:-( δεν υπάρχει δηλαδή κάτι σαν τρικ ας το πω να έχω λίγο κέρδος στη μνήμη...κρίμα, και σκέφτονται και για kit kat; καλά οκ μονόδρομος λοιπόν το ρουτ και μια άλλη ρομ.

 

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις Rom τουλάχιστον εγώ θα έκανα Root και με το Titanium Backup σβήνεις όλη την σαβούρα πχ Google+ Hangouts και πολλά αλλα.

Επίσης σβήνεις και εφαρμογές του συστήματος που μπορεί να χρειάζεσαι πχ Chrome.

Γιατί το λέω αυτό;

Γιατί μετά μόλις τις κατεβασεις ξανά από το Play Store μπορείς μέσα από το Greenify να τις παγωσεις ενώ έτσι δεν γίνεται.

Θα πάρει ανάσα η συσκευή σου χωρίς να πειραξεις και πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τοσο ασχημα τα πραματα με την 4.3;

Θελει να το παρει ενας φιλος μου τωρα που ειναι χωμα η τιμη.

Να το παρει. Αξιζει τα λεφτα του. εχει καποια θεματακια με την ρομ την μαμα.. αλλα ολα λυνονται.. Απλα να μν φοβηθει να το ροοταρει.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Να το παρει. Αξιζει τα λεφτα του. εχει καποια θεματακια με την ρομ την μαμα.. αλλα ολα λυνονται.. Απλα να μν φοβηθει να το ροοταρει.

 

 

Αυτη η συμβουλη ειναι για ολους; Σχετικους και μη, διοτι το παλικαρι δεν ασχολειτε σαν εμας.

Ενα s3 mini εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ρουταρισμα είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Σε δέκα λεπτά έχεις τελειώσει.

Ο οδηγός που υπάρχει στο site το κάνει πολύ εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ρουταρισμα είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Σε δέκα λεπτά έχεις τελειώσει.

Ο οδηγός που υπάρχει στο site το κάνει πολύ εύκολο.

 

Καλημέρα! Το link για τον οδηγό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το link για τον οδηγό;

Καλημέρα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πεστε μου μια γνωμη σας τι φορτιστη να παρω,καλωδιο αγορασα καινουριο αλλα μαλλον φταει ο ανταπτορας,εχετε κατι στα υποψην σας?

Ευχαριστω!!

Και οσο για το συγκρεκριμενο θεμα εχω γραψει και στο συγκεκριμενο post αλλα απαντηση δεν....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πεστε μου μια γνωμη σας τι φορτιστη να παρω,καλωδιο αγορασα καινουριο αλλα μαλλον φταει ο ανταπτορας,εχετε κατι στα υποψην σας?

Ευχαριστω!!

Και οσο για το συγκρεκριμενο θεμα εχω γραψει και στο συγκεκριμενο post αλλα απαντηση δεν....

 

εβαλες το καινουργιο καλωδιο με τον παλιο φορτιστη και δεν δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η συμβουλη ειναι για ολους; Σχετικους και μη, διοτι το παλικαρι δεν ασχολειτε σαν εμας.

Ενα s3 mini εχει.

το τι κινητο εχεις δεν σημαινει αν ασχολεισε με το ΄πειραγμα' ή οχι. Αν παει απο το μινι στο s3 τοτε δεν νομιζω να τον πειραζει και πολυ η μικρη καθυστερηση. Και οπως ειπαν και τα παιδια ενα ροοτ και να βγαλεις 2 3 εφαρμογες ειναι υποθεση 10 λεπτων. Αξιζει...

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

το τι κινητο εχεις δεν σημαινει αν ασχολεισε με το ΄πειραγμα' ή οχι. Αν παει απο το μινι στο s3 τοτε δεν νομιζω να τον πειραζει και πολυ η μικρη καθυστερηση. Και οπως ειπαν και τα παιδια ενα ροοτ και να βγαλεις 2 3 εφαρμογες ειναι υποθεση 10 λεπτων. Αξιζει...

 

 

Το κινητο που εχει το ανεφερα για να δειξω οτι δε τον πολυ νοιαζει το λαγκακι.

Οπως δε τον νοιαζει να κανει ρουτ.

Τελικα πηγε σε s4 mini.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εβαλα το καινουριο και δεν δουλευει,διλ δεν δεχεται το κινητο το ρευμα που πρεπει να δεχεται,το βλεπω με το προγραμμα Galaxy Charging ειναι κατω απο 500.και εβαλα και αλλον ανταπτορα που εχω απο mp3 apple αλλα τιποτα.μηπως θελω καινουριο? Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το nexus 5 και πριν ειχε ενα s3 samsung.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασει τις επαφες του απο το s3 στο nexus 5?

Οι επαφες ειναι στην συσκευη και η θοθνη του s3 ειναι σπασμενη(το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα δεν βλεπεις τπτ)

Στο kies δεν αναγνωριζεται το κινητο δεν ξερω γτ.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η εστω μεσω kies an το βλαουμε σε καποιο αλλο pc?

 

υγ :δεν εχει gmail λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και αλλον ανταπτορα που εχω απο mp3 apple αλλα τιποτα

 

Ο αντάπτορας τι ρεύμα δίνει στο output ? Διότι πολλοί δίνουν 500mA .

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το nexus 5 και πριν ειχε ενα s3 samsung.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασει τις επαφες του απο το s3 στο nexus 5?

Οι επαφες ειναι στην συσκευη και η θοθνη του s3 ειναι σπασμενη(το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα δεν βλεπεις τπτ)

Στο kies δεν αναγνωριζεται το κινητο δεν ξερω γτ.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η εστω μεσω kies an το βλαουμε σε καποιο αλλο pc?

 

υγ :δεν εχει gmail λογαριασμο.

 

Και χωρίς Gmail δύσκολα τα πράγματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...