Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

θέλω να ρωτήσω το εξής...

επειδή τώρα βρήκα λίγο χρόνο να ασχοληθώ παραπάνω με το κινητό μας θέλω να φτιάξω τις επαφές μου! τις είχα μια χαρά τακτοποιημένες στο outlook με το οποίο συγχρόνιζα τα προηγούμενα κινητά μου στο παρελθόν αλλά απ' όταν τα πέρασα στο sΙΙΙ γίνεται ένας χαμός μιας και πάτησα συγχρονισμό από το gmail μου, τα έχει βρει και από τη sim που δεν τα χρησιμοποιούσα και είχε παλιά νούμερα και έχει γίνει ένα μπάχαλο!

1η ερώτηση.. αν επιλέξω να εμφανιστούν μόνο οι επαφές της sim και τραβήξω μια διαγραφή σε όλες, θα μείνουν οι ίδιες (με ίδια ονόματα) που υπάρχουν στη συσκευή ή έχουν συγχωνευτεί και θα τις χάσω?

2ον.. χρησιμοποιώ full το gmail μου αλλά δεν έχω καταλάβει τι σόι συγχρονισμός γίνεται με τις επαφές! ενώ το έχω βάλει να συγχρονίζει, όταν τροποποιώ επαφές στο κινητό δεν μου τις εμφανίζει στο gmail.. και επίσης δεν εμφανίζονται στο gmail όλες οι επαφές που έχω...

 

καμιά ιδέα για πιο ''εύκολο'' και σίγουρο μια για πάντα τρόπο τακτοποίησης χωρίς να χάσω τίποτα?

 

τέλος, μέσω keys μπορώ να κάνω backup επαφών, μηνυμάτων, ημερολογίων κλπ? γιατί έκανα συγχρονισμό του ημερολογίου επίσης με το outlook και δεν τα έχω στο google ημερολόγιο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να δω στο kies πληροφοριες οπως την χωρα για την οποια προοριζεται το κινητο μου,την ημερομηνια κατασκευης κ.τ.λ.?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω στο kies πληροφοριες οπως την χωρα για την οποια προοριζεται το κινητο μου,την ημερομηνια κατασκευης κ.τ.λ.?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια κάποιος.

Φλάσαρα μόλις την official rom για το κινητό μου και για κάποιο λόγο φορτίζει με ρυθμούς χελώνας.

Το χω 1 ώρα και έχει πάρει 5%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια κάποιος.

Φλάσαρα μόλις την official rom για το κινητό μου και για κάποιο λόγο φορτίζει με ρυθμούς χελώνας.

Το χω 1 ώρα και έχει πάρει 5%.

 

Δοκίμασε factory reset

Link to comment
Share on other sites

με ειχε απογοητευσει το touch screen και το ηχειο-ακουστικο του...α και η μπαταρια του που με το ζορι εβγαζε 3/4 της ημερας...

 

Η Μπαταρία στο s3 ειναι παρα πολυ καλυτερη οπως και το smooth στο ηχείο επειδή δεν δινω σημασια δεν μπορω να σου πω

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

με ειχε απογοητευσει το touch screen και το ηχειο-ακουστικο του...α και η μπαταρια του που με το ζορι εβγαζε 3/4 της ημερας...

 

Δεν φταιει η αποκριση της οθονης αλλα το λειτουργικο. Θα διορθωθει απ'οτι λενε στο 4.1.2. Το ακουστικο ειναι το πιο δυνατο που εχω βαλει στο αυτι μου τα τελευταια 8 χρονια. Το ηχειο ειναι πολυ δυνατο, ισως στα πολυ ψηλα να "τσιριζει" λιγο. Η μπαταρια βγαζει ανετα μια μερα με εντονη χρηση, εκτος κι αν παιξεις 1-2 ωρες παιχνιδι με τελευταια γραφικα.

 

Δε μιλας προφανως για το SIII.

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το ηχειο σουπερ ευχαριστημενος..πριν ειχα το bold 9900 με τουμπανο ηχειο..και περιμενα απογοητευση οταν πηρα το s3 αλλα ειναι στα ιδια επιπεδα.Τωρα η μπαταρια τι να λεμε..απλα αριστη.Παιδια το κινητο ειναι πολυ καλο σε ολους τους τομεις..το μονο μετα απο μερικους μηνες που εχω νοσταλγησει ειναι η χλιδα του bold 9900..το οποιο παντα ειναι στο γραφειο μου..και το απολαμβανω :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα πηρα την microsim και ηδη τα εχω παιξει!

1)με την νεα sim δεν εχω επαφες στο κινητο μου. δεν θα επρεπε να μεταφερθουν στην νεα sim η λεω βλακειες?

στην ουσια ακυρωθηκε η παλια sim και τωρα τι κανω?

2) τα μηνυματα μου? στην νεα σιμ δεν υπαρχουν τα μηνυματα μου οποτε τι κανω και σε αυτην την περιπτωση?

γενικα ειμαι γεματος αποριες και μαλλον θα χρειαστω αρκετα την βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βρούμε τη ROM την οποία είχε αρχικά το τηλέφωνο όταν το αγοράσαμε; Ίσως με το ΙΜΕΙ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βρούμε τη ROM την οποία είχε αρχικά το τηλέφωνο όταν το αγοράσαμε; Ίσως με το ΙΜΕΙ; :worry:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Πρώτο πρώτο είναι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα πηρα την microsim και ηδη τα εχω παιξει!

1)με την νεα sim δεν εχω επαφες στο κινητο μου. δεν θα επρεπε να μεταφερθουν στην νεα sim η λεω βλακειες?

στην ουσια ακυρωθηκε η παλια sim και τωρα τι κανω?

2) τα μηνυματα μου? στην νεα σιμ δεν υπαρχουν τα μηνυματα μου οποτε τι κανω και σε αυτην την περιπτωση?

γενικα ειμαι γεματος αποριες και μαλλον θα χρειαστω αρκετα την βοηθεια σας!

 

σαφώς και δεν μεταφέρονται οι επαφές και τα μηνύματα από την μία sim στην άλλη ..... είναι δύο διαφορετικές κάρτες ...

μπορείς ,αφού έχει ακυρωθεί η παλιά, να την κόψεις στο μέγεθος της micro sim να την βάλεις στο κινητό, να τραβήξεις όλες τις επαφές σου και να τα αντιγράψεις στο κινητό σου και αυτό ήταν ...

η παλιά sim σου δεν θα σου παρέχει δίκτυο αλλά τα δεδομένα της τα κρατάει ..

έπειτα βάζεις πάλι την νέα σου κάρτα και είσαι κομπλέ ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και καλά. Υπάρχει τρόπος ο touch wiz να δουλεύει και σε land scape mode; Είμαι root το έκανα πρόσφατα factory reset και βαριέμαι να στήσω άλλον launcher που να έχει αυτή τη δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα ειστε καταπληκτικοι ολοι και πρεπει να συνεχισετε ετσι.... Αποκτησα και εγω το gs3 με την εκδοση 4.0.4 πριν λιγους μηνες εκανα εκεινη την ρημαδα την αναβαθμιση σε 4.1.1 και απλα το κινητο κολουσε στο dialer και στις επαφες μου ερχοταν να το πουλησω δεν γινεται ενα κινητο με τετοια χαρακτηριστικα να κανει το παραμικρο σε βασικες λειτουργιες... Εφτασε ομως η λυση που ολοι περιμεναμε αναβαθμιση σε 4.1.2 επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων ξανασεταρισμα το κινητο περναμε ολες τις εφαρμογες που ειχαμε και απλα ο dialer και οι επαφες γυρισαν στον παλιο καλοκαιρο που ανοιγε αστραπιεα... οχι γιατι τοσο καιρο μου κουνιοντουσαν τα s2 kai τα iphone 4s
Link to comment
Share on other sites

Πότε βγήκε η 4.1.2?

 

Δεν έχει βγει για την Ελλάδα ακόμα... Για άλλες χώρες έχει 2 βδομάδες..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαρο προβλημα με το siii μου ...μου κανει κατι τρελα με το σημα ενω δειχνει οτι εχει δυο γραμμες αμα πας να κανεις κληση σου λεει μη εγγεγραμμενος στο δικτυο και φυσικα ουτε να σε παρουν μπορουν και κανω επαννεκινηση για να επανελθει .Επισης εκει που επρεπε να εχει φουλ σημα σε κεντρικα σημεια εχει δυο γραμμες και μολις παω να κανω κληση γινεται φουλ. Ειμαι ετοιμος να παω να ζητησω αντικατασταση...οποιος γνωριζει παιδια ας με βοηθησει ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαρο προβλημα με το siii μου ...μου κανει κατι τρελα με το σημα ενω δειχνει οτι εχει δυο γραμμες αμα πας να κανεις κληση σου λεει μη εγγεγραμμενος στο δικτυο και φυσικα ουτε να σε παρουν μπορουν και κανω επαννεκινηση για να επανελθει .Επισης εκει που επρεπε να εχει φουλ σημα σε κεντρικα σημεια εχει δυο γραμμες και μολις παω να κανω κληση γινεται φουλ. Ειμαι ετοιμος να παω να ζητησω αντικατασταση...οποιος γνωριζει παιδια ας με βοηθησει ευχαριστω!

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Στην θέση σου θα δοκίμαζα πρώτα αντίκατάσταση sim.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα ειστε καταπληκτικοι ολοι και πρεπει να συνεχισετε ετσι.... Αποκτησα και εγω το gs3 με την εκδοση 4.0.4 πριν λιγους μηνες εκανα εκεινη την ρημαδα την αναβαθμιση σε 4.1.1 και απλα το κινητο κολουσε στο dialer και στις επαφες μου ερχοταν να το πουλησω δεν γινεται ενα κινητο με τετοια χαρακτηριστικα να κανει το παραμικρο σε βασικες λειτουργιες... Εφτασε ομως η λυση που ολοι περιμεναμε αναβαθμιση σε 4.1.2 επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων ξανασεταρισμα το κινητο περναμε ολες τις εφαρμογες που ειχαμε και απλα ο dialer και οι επαφες γυρισαν στον παλιο καλοκαιρο που ανοιγε αστραπιεα... οχι γιατι τοσο καιρο μου κουνιοντουσαν τα s2 kai τα iphone 4s

 

μαλλον την πρωτη φορα που εκανες update δεν ειχες κανει hard reset την συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα ειστε καταπληκτικοι ολοι και πρεπει να συνεχισετε ετσι.... Αποκτησα και εγω το gs3 με την εκδοση 4.0.4 πριν λιγους μηνες εκανα εκεινη την ρημαδα την αναβαθμιση σε 4.1.1 και απλα το κινητο κολουσε στο dialer και στις επαφες μου ερχοταν να το πουλησω δεν γινεται ενα κινητο με τετοια χαρακτηριστικα να κανει το παραμικρο σε βασικες λειτουργιες... Εφτασε ομως η λυση που ολοι περιμεναμε αναβαθμιση σε 4.1.2 επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων ξανασεταρισμα το κινητο περναμε ολες τις εφαρμογες που ειχαμε και απλα ο dialer και οι επαφες γυρισαν στον παλιο καλοκαιρο που ανοιγε αστραπιεα... οχι γιατι τοσο καιρο μου κουνιοντουσαν τα s2 kai τα iphone 4s

 

κολλούσε ή αργούσε να ανοίξει τις επαφές ?

άλλο το ένα άλλο το άλλο ..

για το δεύτερο είναι γεγονός αυτή η (ελλάχιστη) χρονοκαθιστέριση και έχει αναφερθεί πολλάκις ..

για το πρώτο, αν ήταν κόλλημα, ευτυχώς σου διορθώθηκε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαρο προβλημα με το siii μου ...μου κανει κατι τρελα με το σημα ενω δειχνει οτι εχει δυο γραμμες αμα πας να κανεις κληση σου λεει μη εγγεγραμμενος στο δικτυο και φυσικα ουτε να σε παρουν μπορουν και κανω επαννεκινηση για να επανελθει .Επισης εκει που επρεπε να εχει φουλ σημα σε κεντρικα σημεια εχει δυο γραμμες και μολις παω να κανω κληση γινεται φουλ. Ειμαι ετοιμος να παω να ζητησω αντικατασταση...οποιος γνωριζει παιδια ας με βοηθησει ευχαριστω!

 

φιλαράκι έχω και εγώ ένα θέμα με το σήμα του S3 μου αλλά ευτυχώς όχι σε τέτοιο βαθμό όπως εσύ ..

συγκριτικά με άλλα τηλ που βρίσκονται στον ίδιο χώρο παρατηρώ αδύναμο σήμα και πολλές φορές κάνει κάτι τρελά σκαμπανεβάσματα από 3/4 σήμα για παράδειγμα να χάνονται οι μπάρες τελείως (χωρίς να μου κάνει αποσύνδεση από το δίκτυο όμως) και μετά να επανέρχεται πάλι ...

όμως μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αφού πέρασα πάλι την Rom (φοράω την πολωνική 4.1.2 )το πρόβλημα μπορεί να μην εξαλείφθηκε τελείως (έχει ακόμα πιο αδύναμο σήμα συγκριτικά με μικρότερα μοντέλα -για παράδειγμα το galaxy mini 2 της γυναίκας μου δίπλα δίπλα έχει καλύτερο σήμα από το S3 Μου) αλλά δεν κάνει τόσα σκαμπανεβάσματα.

επίσης κοίτα στις ρυθμίσεις σου αν το έχεις σε αυτόματο ή σε GSM only γιατί αν εκεί που βρίσκεσαι δεν έχεις καλό σήμα 3G το κινητό κάνει συνέχεια προσπάθεια μετάβασης από 3g σε gsm και αυτό μπορεί να σου προκαλεί πρόβλημα.

δοκίμασε να το βάλεις σε GSM ONLY και παρακολούθησε το ...

 

για αλλαγή κάρτας sim μου το πρότεινε και άλλος φίλος εδώ αλλά δεν έχω προλάβει ακόμα (αν και η κάρτα είναι καινούρια που μου έβγαλε η voda micro sim μιας και είχα την παλιά .. )

 

όπως και να έχει ενημέρωσέ μας για το τι έκανες και τι γίνεται με το πρόβλημά σου γιατί όπως καταλαβαίνεις με ενδιαφέρει άμεσα ;)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

σαφώς και δεν μεταφέρονται οι επαφές και τα μηνύματα από την μία sim στην άλλη ..... είναι δύο διαφορετικές κάρτες ...

μπορείς ,αφού έχει ακυρωθεί η παλιά, να την κόψεις στο μέγεθος της micro sim να την βάλεις στο κινητό, να τραβήξεις όλες τις επαφές σου και να τα αντιγράψεις στο κινητό σου και αυτό ήταν ...

η παλιά sim σου δεν θα σου παρέχει δίκτυο αλλά τα δεδομένα της τα κρατάει ..

έπειτα βάζεις πάλι την νέα σου κάρτα και είσαι κομπλέ ..

 

ή βάλε την παλιά σιμ στην παλιά συσκευή (αν υπάρχει) και τις στέλνεις στον google λογαριασμό πού έχεις

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε μενα σημερα η αναβάθμιση 4.1.2

Πολυ ενδιαφερουσα η δυνατότητα για παταλληλη εμφανιση δυο εφαρμογών αλλα μεχρι τωρα δεν εχω καταφέρει να προσθέσω στην πλευρικη μπάρα αλλες εφαρμογές.

Πως μπορω να βαλω πχ τις εγαρμογες πλοήγησης ωστε να μπορω να τις λειτουργω παράλληλα με καποιες άλλες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...