Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω συνδέω το κινητό με το keys, αλλά δεν βγάζει τίποτα για αναβάθμιση...Πως γίνεται αυτο;

 

Και κάτι ακόμα...στα sms μου βγάζει ελληνικά; αλλά η επιλογή για κεφαλαία είναι συνέχεια πατημένη....

Μπορεί να αλλάξει;

 

H αναβάθμιση εξαρτάται απο τη rom που φοράς τώρα. Ποιας χώρας είναι, και ποιού παρόχου. Η Samsung δε δίνει ταυτόχρονα την ίδια αναβάθμιση σε όλους όπως κάνει η Apple. Είναι τελείως διαφορετικός τρόπος.

 

Για τα υπόλοιπα, κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

 

ΕDIT: Με πρόλαβε ο Μιχάλης

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...νέος κάτοχος και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα...1ον πώς θα κάνω τον ηχο κλήσης κανονικό και όχι με αυξανομενη ένταση...και 2ον πώς μπορω όταν μιλαω με κάποιον στο FB (στο inbox) να μη φαινεται απο που στέλνω τα μηνυματα

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο πρεπει να κανεις root το κινητο και να βαλεις καποιο μοντ.

Για το δευτερο οταν απαντας εχει διπλα ενα βελακι.Ξετικαρε το.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...νέος κάτοχος και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα...1ον πώς θα κάνω τον ηχο κλήσης κανονικό και όχι με αυξανομενη ένταση...και 2ον πώς μπορω όταν μιλαω με κάποιον στο FB (στο inbox) να μη φαινεται απο που στέλνω τα μηνυματα

 

Για τον ήχο κλήσης αν εισαι root ψαξε στο xda για διάφορα mod που υπάρχουν .

Δοκίμασε αν θέλεις και το Disable Increasing Ring απο το play store .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την καρτα sd που εχω βαλει στο galaxy.

H πρωτη που ειχα βαλει (kingston 32 gb class 10) κρατησε μονο 2 μηνες και μετα δεν την αναγνωριζε οπως και κανενα αλλο τηλ,αντε λεω την επαθα και ηταν ελλατωματικη η καρτα παιρω μια (sandisk ultra 32gb class 10) η οποια ειναι και ακριβη και δεν μου κρατησε πανω απο 2 εβδομαδες..δεν μπορει και αυτη να ειναι ελλατωματικη...και εχασα τα παντα απο μεσα και δεν ξερω αν πρεπει να βαλω αλλη 32 gb.

Tωρα εχω μια 16 gb μηπως και του πεφτει βαρια η 32.

Μηπως εχει τυχει σε κανεναν να φταιει το τηλ. αραγε η να ειμαι τοσο γκαντεμης?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω με kies και μου βγαζει το μυνημα περι σφαλματων usb και παρολο που το εχω ξετικαρει συνεχιζει και με το βγαζει με αποτελεσμα να μην μπορω να τρεξω το kies .....καποια λυση ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την καρτα sd που εχω βαλει στο galaxy.

H πρωτη που ειχα βαλει (kingston 32 gb class 10) κρατησε μονο 2 μηνες και μετα δεν την αναγνωριζε οπως και κανενα αλλο τηλ,αντε λεω την επαθα και ηταν ελλατωματικη η καρτα παιρω μια (sandisk ultra 32gb class 10) η οποια ειναι και ακριβη και δεν μου κρατησε πανω απο 2 εβδομαδες..δεν μπορει και αυτη να ειναι ελλατωματικη...και εχασα τα παντα απο μεσα και δεν ξερω αν πρεπει να βαλω αλλη 32 gb.

Tωρα εχω μια 16 gb μηπως και του πεφτει βαρια η 32.

Μηπως εχει τυχει σε κανεναν να φταιει το τηλ. αραγε η να ειμαι τοσο γκαντεμης?

 

Εγώ χρησιμοποιώ 64 και 32 για να καταλάβεις.

Η συμβουλή μου είναι μην αγοράσεις πρωτοχρονιάτικο λαχείο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ 64 και 32 για να καταλάβεις.

Η συμβουλή μου είναι μην αγοράσεις πρωτοχρονιάτικο λαχείο :lol:

 

Xα χα καλο ισως σε ακουσω...

Αλλα φοβαμαι οτι κατι αλλο συμβαινει,καλα η kingston ειναι της πλακας, η sandisk ομως δεν μπορει να χαλαει τοσο ευκολα,ελπιζω να μην ειναι χαλασμενη η θυρα του τηλ. και καιει τις καρτες και αντε να το βρω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Xα χα καλο ισως σε ακουσω...

Αλλα φοβαμαι οτι κατι αλλο συμβαινει,καλα η kingston ειναι της πλακας, η sandisk ομως δεν μπορει να χαλαει τοσο ευκολα,ελπιζω να μην ειναι χαλασμενη η θυρα του τηλ. και καιει τις καρτες και αντε να το βρω τωρα...

 

Καθόλου της πλάκας η Kingston.

Sandisk πάντως χρησιμοποιώ εγώ και δε μου έχει χαλάσει ποτέ καμία.

Στείλε μου τα λεφτά και θα σου διαλέξω εγώ λαχείο :D

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου της πλάκας η Kingston.

Sandisk πάντως χρησιμοποιώ εγώ και δε μου έχει χαλάσει ποτέ καμία.

Στείλε μου τα λεφτά και θα σου διαλέξω εγώ λαχείο :D

 

:lol:καλη η πλακα αλλα δεν πειθομαι ευκολα οτι φταινε οι καρτες χρησιμοποιω πολλα χρονια ολων των τυπων και πρωτη φορα μου ετυχε οχι μια αλλα 2 στο καπακι..

Το παραθετω ως θεμα και αν καποιου του εχει τυχει η εχει λυση αν θελει και μπορει ας απαντησει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λυση φιλε μου,απλα ετυχε.

Με λιγα λογια μην περιμενεις να σου κατσει το φλουρι φετος :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

:lol:καλη η πλακα αλλα δεν πειθομαι ευκολα οτι φταινε οι καρτες χρησιμοποιω πολλα χρονια ολων των τυπων και πρωτη φορα μου ετυχε οχι μια αλλα 2 στο καπακι..

Το παραθετω ως θεμα και αν καποιου του εχει τυχει η εχει λυση αν θελει και μπορει ας απαντησει :)

Δεν νομίζω οτι εχει να κάνει με το τηλέφωνο (χωρίς να μπορώ να είμαι σίγουρος )

Διάβασε εδώ για παρόμοιες περιπτώσεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1906058

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λυση φιλε μου,απλα ετυχε.

Με λιγα λογια μην περιμενεις να σου κατσει το φλουρι φετος :lol:

 

Θα σας ακουσω και θα παρω αλλη μια 32 gb και δεν θα παιξω χαρτια φετος...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ακουσω και θα παρω αλλη μια 32 gb και δεν θα παιξω χαρτια φετος...:rolleyes:

 

Δεν έχει σχέση το μέγεθος.

Πάντως είναι όντως δυνατό να κάψει μια κάρτα το τηλέφωνο.

Ένα βραχυκυκλωματάκι και μια μικρή υπερτασούλα και πάπαλα η κάρτα.

Δοκίμασε μια φτηνιάρα καλύτερα για λίγο καιρό, αν θες να σιγουρευτείς για τον εαυτό σου περισσότερο και αν δεν έχεις πρόβλημα, τότε παίρνεις και μια καλύτερη και μεγάλη.

 

Να παίξεις χαρτιά φέτος! Αρκεί να είναι μαζί μου. :D

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S3 - the sd card destroyer

Εχουν αλλοι σειρα :lol:

 

Αγοραζω smartphone απο οταν πρωτοκυκλοφορισε to iphone και τωρα με το s3 ειπα επιτελους εχει οτι θα ηθελα απο smartphone και χαλαει το μονο που δεν πιστευα...

Αλλος για χαρια ,να συμπληρωθει το καρε??:shifty:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα να μικρυνοθμε τα εικονιδια στησ αρχικεσ οθονεσ ? επειδη ειναι αρκετα μεγαλα και ποιανουν αρκετο χώρο ...
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το μέγεθος.

Πάντως είναι όντως δυνατό να κάψει μια κάρτα το τηλέφωνο.

Ένα βραχυκυκλωματάκι και μια μικρή υπερτασούλα και πάπαλα η κάρτα.

Δοκίμασε μια φτηνιάρα καλύτερα για λίγο καιρό, αν θες να σιγουρευτείς για τον εαυτό σου περισσότερο και αν δεν έχεις πρόβλημα, τότε παίρνεις και μια καλύτερη και μεγάλη.

 

Να παίξεις χαρτιά φέτος! Αρκεί να είναι μαζί μου. :D

 

Στο πρωτο που πηρα, πριν το αλλαξω για την οθονη, δεν αναγνωριζε την sd. Μεγαλη λαχταρα.

Κατι ακομα που ισως απαντηθηκε: με το airdroid δε μου βρισκει την sd σαν χωρο αποθηκευσης, ασχετα αν δειχνει τις φωτογραφιες, τραγουδια κτλ. Η εξηγηση ;

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση !

Δεν ήξερα οτι δουλεύει το home switcher σε jelly bean .....(η αλήθεια ειναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει τάρα τελευταία) .

 

Καλησπερα αγορασα πρην 3 μερες το samsung galaxy sIII GT-I9300 !

Τωρα βλεπω και διαφημιζουν το samsung galaxy sIII GT-I9305 που ειναι 4G,αυτο που αγορασα το 9300 θα μπορω να σερφαρο σε δυκτιο 4G ?

Η σε λιγο καιρο τα κινητα μας θα ειναι αχρηστα ?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο που πηρα, πριν το αλλαξω για την οθονη, δεν αναγνωριζε την sd. Μεγαλη λαχταρα.

Κατι ακομα που ισως απαντηθηκε: με το airdroid δε μου βρισκει την sd σαν χωρο αποθηκευσης, ασχετα αν δειχνει τις φωτογραφιες, τραγουδια κτλ. Η εξηγηση ;

 

Πολλοί λόγοι να μη την αναγνωρίζει, αλλά άλλο να την κάψει :)

Δε το χρησιμοποιώ το airdroid, αλλά πιθανολογώ ότι δε το βλέπει όπως θες, γιατί πλέον δεν υπάρχει υποστήριξη από το τηλέφωνο Usb mass storage.

Αν προσέξεις και στο "Ο Υπολογιστής μου" δε σου εμφανίζει τις κάρτες σαν δίσκους, αλλά ένα τηλέφωνο το οποίο ανοίγεις.

Για σιγουριά ας περιμένεις να σου απαντήσει καλύτερα κάποιος που χρησιμοποιεί το Airdroid. :)

 

Καλησπερα αγορασα πρην 3 μερες το samsung galaxy sIII GT-I9300 !

Τωρα βλεπω και διαφημιζουν το samsung galaxy sIII GT-I9305 που ειναι 4G,αυτο που αγορασα το 9300 θα μπορω να σερφαρο σε δυκτιο 4G ?

Η σε λιγο καιρο τα κινητα μας θα ειναι αχρηστα ?

 

Θα συνυπάρχουν τα δίκτυα, όπως τώρα 2g,3g

Μέχρι να επικρατήσει το 4g θα έχεις αλλάξει 5-6 τηλέφωνα :D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα να μικρυνοθμε τα εικονιδια στησ αρχικεσ οθονεσ ? επειδη ειναι αρκετα μεγαλα και ποιανουν αρκετο χώρο ...

 

Μπορείς να χρησιμοποίησης κάποιον launcher που να εχει αυτήν τη δυνατότητα .

Ή αλλάζεις εσύ το dpi ή βρίσκεις έτοιμο ενα mod και το βάζεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=33167614&postcount=7

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λόγοι να μη την αναγνωρίζει, αλλά άλλο να την κάψει :)

Δε το χρησιμοποιώ το airdroid, αλλά πιθανολογώ ότι δε το βλέπει όπως θες, γιατί πλέον δεν υπάρχει υποστήριξη από το τηλέφωνο Usb mass storage.

Αν προσέξεις και στο "Ο Υπολογιστής μου" δε σου εμφανίζει τις κάρτες σαν δίσκους, αλλά ένα τηλέφωνο το οποίο ανοίγεις.

Για σιγουριά ας περιμένεις να σου απαντήσει καλύτερα κάποιος που χρησιμοποιεί το Airdroid. :)

 

Aυτο φανταστηκα κι εγω γιατι νομιζω το ξαναδιαβασα εδω. Κανει και τις βλακειες της η Samsung.

Τι χρησιμοποιεις εσυ ; Το airdroid μ' εχει εξυπηρετησει αρκετα σε ολες τις συσκευες μεχρι τωρα, κανω γρηγορα την δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάμε εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; Με την εφαρμογή app2sd δεν γίνεται τίποτα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως περνάμε εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; Με την εφαρμογή app2sd δεν γίνεται τίποτα!

 

Άπλά δε περνάμε. Μόνο αν είσαι ρούτ και πάλι σε περιοριμένο βαθμό κυρίως παιχνίδια που έχουνε μεγάλο όγκο δεδομένων.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα πρην 3 μερες το samsung galaxy sIII GT-I9300 !

Τωρα βλεπω και διαφημιζουν το samsung galaxy sIII GT-I9305 που ειναι 4G,αυτο που αγορασα το 9300 θα μπορω να σερφαρο σε δυκτιο 4G ?

Η σε λιγο καιρο τα κινητα μας θα ειναι αχρηστα ?

 

Σε δίκτυο 4G όχι δε θα μπορείς να σερφάρεις.

Δε χρειάζεται να σε αγχώνει όμως αυτό καθώς ουσιαστικά και για αρκετό καιρό ακόμη δεν υπάρχει δίκτυο 4G στην Ελλάδα.

Αλλά και να υπήρχε, το κινητό σου δε βγαίνει άχρηστο, μπορείς να σερφάρεις και σε 3G ή wifi όπως κάνουμε τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...