Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς βγήκε?? Έχω αγοράσει το S3 χωρίς συμβόλαιο και έχω VF, πάω να το δω μέσω ΟΤΑ και τζίφος.

 

Ρε παιδιά, έχω βάλει μία ρύθμιση και η οθόνη "σβήνει" πολύ εύκολα (δεν εννοώ τον χρόνο). Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, όταν περνάω πχ το δάχτυλο δίπλα από το Logo, το κινητό "ανιχνεύει" ότι υπάρχει "εμπόδιο" και κλείνει την οθόνη. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό διότι ελέγχω συχνά τα notifications (με scroll down) αλλά άμα βάλω το δάχτυλο λίγο πιο πάνω η οθόνη κλείνει.

Τι μπορεί να είναι; smart stay, κάτι άλλο;

 

ευχαριστώ,

Για δες αν ειναι το proximity sensor

Ρυθμίσεις κλήσης και απενεργοποίησε το .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ακομα μια ερωτηση...ποση ωρα κανει να τελειωσει η αναβαθμιση? ισως προλαβαινω να τη κανω τωρα, δε θελω να πεειμενω μεχρι το απογευμα!!!!
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομα μια ερωτηση...ποση ωρα κανει να τελειωσει η αναβαθμιση? ισως προλαβαινω να τη κανω τωρα, δε θελω να πεειμενω μεχρι το απογευμα!!!!

 

Εξαρτάται την ταχύτητα της σύνδεσής σου... το αρχείο είναι κοντά στα 320MB ...

 

Έχει αλλάξει πολύ το μενού των ρυθμίσεων ... στην μπάρα των ειδοποιήσεων σου δείχνει ημερομηνία και ώρα ... άλλαξε το font στο πληκτρολόγιο ... όταν σε καλούν σου εμφανίζει περιοχή (μάλλον κυψέλης) ... μου μένει περισσότερη ελεύθερη ram απο την ISC ... αυτά τα ολίγα για αρχή...

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πώς βγήκε?? Έχω αγοράσει το S3 χωρίς συμβόλαιο και έχω VF, πάω να το δω μέσω ΟΤΑ και τζίφος.

 

Ρε παιδιά, έχω βάλει μία ρύθμιση και η οθόνη "σβήνει" πολύ εύκολα (δεν εννοώ τον χρόνο). Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, όταν περνάω πχ το δάχτυλο δίπλα από το Logo, το κινητό "ανιχνεύει" ότι υπάρχει "εμπόδιο" και κλείνει την οθόνη. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό διότι ελέγχω συχνά τα notifications (με scroll down) αλλά άμα βάλω το δάχτυλο λίγο πιο πάνω η οθόνη κλείνει.

Τι μπορεί να είναι; smart stay, κάτι άλλο;

 

ευχαριστώ,

Κανονικά πρέπει να σβήνει μόνο όταν είσαι σε κλήση. Αλλιώς δεν δουλεύει ο αισθητήρας.

Κάνε καταρχήν το εξής: Σε σκοτεινό χώρο δες αν φωτίζει ελάχιστα σε κόκκινο χρώμα ο αισθητήρας αυτός. Αν ναι τότε κάποια εφαρμογή το ενεργοποιεί (κακώς). Σε κάποια έκδοσή του το viber το έκανε αυτό αλλά το φτιάξανε άμεσα.

Δες αν έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο πχ για κλήσεις VOIP κλπ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να σβήνει μόνο όταν είσαι σε κλήση. Αλλιώς δεν δουλεύει ο αισθητήρας.

Κάνε καταρχήν το εξής: Σε σκοτεινό χώρο δες αν φωτίζει ελάχιστα σε κόκκινο χρώμα ο αισθητήρας αυτός. Αν ναι τότε κάποια εφαρμογή το ενεργοποιεί (κακώς). Σε κάποια έκδοσή του το viber το έκανε αυτό αλλά το φτιάξανε άμεσα.

Δες αν έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο πχ για κλήσεις VOIP κλπ.

 

Δεν ξέρω τί έγινε αλλά ξεκόλησε... α ρε Android... πάντως ειναι κορυφαίο τηλέφωνο. Αντε να έρθει και η 4.1.x στα unbranded...

Link to comment
Share on other sites

Η jelly bean δεν έχει βγει ακόμα για κανέναν άλλον εκτός από Vodafone. Τα συνεχή ασταμάτητα μηνύματα του στυλ "έχει πολύ ακόμα μπαμπαστρούμφ;" δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.

Απλά κοιτάξτε στην πρώτη σελίδα του θέματος για νέα firmwares.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομα μια ερωτηση...ποση ωρα κανει να τελειωσει η αναβαθμιση? ισως προλαβαινω να τη κανω τωρα, δε θελω να πεειμενω μεχρι το απογευμα!!!!

 

Περίπου πέντε με δέκα λεπτά η διαδικασία αυτή καθ'αυτή (εξαρταται απο την ταχύτητα σύνδεσης). Αλλά μαζί με backup και factory reset και restore, (που συνιστώ ανεπιφύλακτα), αρκετά περισσότερο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την ταχύτητα της σύνδεσής σου... το αρχείο είναι κοντά στα 320MB ...

 

Έχει αλλάξει πολύ το μενού των ρυθμίσεων ... στην μπάρα των ειδοποιήσεων σου δείχνει ημερομηνία και ώρα ... άλλαξε το font στο πληκτρολόγιο ... όταν σε καλούν σου εμφανίζει περιοχή (μάλλον κυψέλης) ... μου μένει περισσότερη ελεύθερη ram απο την ISC ... αυτά τα ολίγα για αρχή...

 

Το μενου των ρυθμισεων εχει αλλαξει προς το καλυτερο; Καμια αλλαγη σε μπαταρια εχεις προλαβει να δεις;

 

(θα τ αφησω για μετα μη γινει καμια βλακεια με το wi fi και ψαχνομαι)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ξανά...

μήπως μετά την αναβάθμιση σε κανέναν από εσάς σταμάτησε η δόνηση τουλάχιστον στο κουμπί "επιστροφή" δίπλα από το κεντρικό πλήκτρο κατά την περιήγηση στο μενού ή σε άλλες λειτουργίες;

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ξανά...

μήπως μετά την αναβάθμιση σε κανέναν από εσάς σταμάτησε η δόνηση τουλάχιστον στο κουμπί "επιστροφή" δίπλα από το κεντρικό πλήκτρο κατά την περιήγηση στο μενού ή σε άλλες λειτουργίες;

 

Το έχουν αναφέρει και άλλοι αυτό .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4359030#post4359030

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ξανά...

μήπως μετά την αναβάθμιση σε κανέναν από εσάς σταμάτησε η δόνηση τουλάχιστον στο κουμπί "επιστροφή" δίπλα από το κεντρικό πλήκτρο κατά την περιήγηση στο μενού ή σε άλλες λειτουργίες;

 

To Haptic feedback το έχεις ενεργοποιημένο?

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Καμμία ιδέα;;

 

Δοκίμασε τα κλασικά . Απεγκατάσταση του kies και reboot pc και τηλέφωνο ,μετα εγκατάσταση πάλι (kies) πάλι rebbot το pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση μέσω KIES αλλά δεν μπορώ. Μου βγάζει ότι υπάρχει νέα έκδοση firmware πατάω upgrade και το κατεβάζει κανονικά αλλά μετά το KIES κλείνει τελείως.. Ξέρει κανείς τι παίζει; Το κινητό είναι με stock unrooted.

 

και εμενα χθες ακριβως αυτο μου εκανε το kies.τελικα μου εμφανίστηκε η αναβαθμηση πριν απο λιγο μεσω wifi.

 

το γαλλικο μου(xef/unbranded) φοραει επισημα ζελεδακι:up: και μπορω να πω οτι το project butter καλα κραταει!η συσκευη πεταει!η ολη διαδικασια(κατεβασμα+εγκατασταση) κρατησε ενα μισαωρο.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να αλλαξω το χρωμμα των πλαστικων στο κινητο??και αν ναι ποσο κοστιζει??/

επιπλεον πως μπορω να δω απο που προερχεται το κινητο?

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω περασμένη την Omega V30 και θέλω να περάσω την επίσημη Vodafone Που βγήκε σήμερα.

 

Η διαδικασία είναι αυτή που περιγράφει ο οδηγός χρησιμοποιώντας το Odin κτλ???

 

Ρωτάω απλά για επιβεβαίωση και μήπως υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα!

 

Ευχαριστώ όλη την παρέα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω περασμένη την Omega V30 και θέλω να περάσω την επίσημη Vodafone Που βγήκε σήμερα.

 

Η διαδικασία είναι αυτή που περιγράφει ο οδηγός χρησιμοποιώντας το Odin κτλ???

 

Ρωτάω απλά για επιβεβαίωση και μήπως υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα!

 

Ευχαριστώ όλη την παρέα.

Δε θα συνιστούσα branded roms σε τηλέφωνα που δεν είναι branded.... περίμενε λίγο αύριο-μεθαύριο θα βγούνε και οι υπόλοιπες.

 

Αυτο πως προκυπτει ;; Γιατι μονο Vofa ;

Προφάνως γιατί η voda τα έσκασε στη Samsung. Δεν μπορούμε να τα ξέρουμε αυτά εμείς, δεν είμαστε Samsung. Η Samsung Hellas ανακοίνωσε χθες ότι σήμερα αρχίζει να δίνει τη Jelly Bean "σταδιακά" στα Ελληνικά τηλέφωνα. Άρχισε με τη Vodafone. Αύριο-μεθαύριο (ελπίζω), θα δώσει για τους υπόλοιπους.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε θα συνιστούσα branded roms σε τηλέφωνα που δεν είναι branded.... περίμενε λίγο αύριο-μεθαύριο θα βγούνε και οι υπόλοιπες.

 

Ααα. οκ τότε.

 

Απλά έχω την Omega και μου κάνει ώρες ώρες κάτι αψυχολόγητα και με έχει εκνευρίσει και θέλω να βάλω μια μανίσια που όποτε είχα δούλευε μια χαρά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω αναπαραγωγη βιντεο μου το διχνει σκοτινο ποια ρυθμιση ειναι για να ανεβασω την φωτινοτητα του ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ψαχνω μερες αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

ΑΡ: Ι93000ΧΧΒLH1

CP: I93000XXLH1

CSC: I93000XFBLH1

Απο που στο καλο εχει ερθει; Γιατι δε βγαζω ακρη... Ευχαριστω εκ των προτερων!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote με ενημερωσε πως μεσα στην ημερα θα υπαρχει και απο αυτην η αναβαθμιση JELLY BEAN για το SIII

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω το Galaxy μου ανοιχτό και με συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό και ενώ η φόρτιση βρίσκεται περίπου στο 80 % και ενώ κοιτάω το κόκκινο Led λαμπάκι που φωτίζει έντονα ξαφνικά μειώνετε ο φωτισμός του στο 50% περίπου μένει έτσι κανα λεπτό και μετά πάλι ξαναγίνεται έντονο κόκκινο! Δεν το έχω παρατηρήσει αν συμβαίνει με την συσκευή απενεργοποιημένη με την συσκευή ανοιχτή πάντως μου έκανε μεγάλη εντύπωση, λες και πέφτει η τάση κάτι τέτοιο ..... μέχρι τώρα που το φορτίζω ακόμα το έχει κάνει 4-5 φορές!!!!

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο; η μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ το κινητό το πήρα χθες και του έχω περάσει μόνο τις επαφές μου απ το outlook και μερικές εφαρμογές όταν του περάσω την jelly bean μετά πρέπει να του κάνω factory reset ? και πριν κάνω το update θέλει factory reset ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ το κινητό το πήρα χθες και του έχω περάσει μόνο τις επαφές μου απ το outlook και μερικές εφαρμογές όταν του περάσω την jelly bean μετά πρέπει να του κάνω factory reset ? και πριν κάνω το update θέλει factory reset ?

 

Δεν είναι major αναβάθμιση δλδ από 2->3->4 κ.ο.κ.

οπότε δεν είναι "απαραίτητο".

 

υ.γ. "απαραίτητο" δεν είναι ούτε και στις major αλλά highly recommended

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ψαχνω μερες αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

ΑΡ: Ι93000ΧΧΒLH1

CP: I93000XXLH1

CSC: I93000XFBLH1

Απο που στο καλο εχει ερθει; Γιατι δε βγαζω ακρη... Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Διάβασε το FAQ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω το Galaxy μου ανοιχτό και με συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό και ενώ η φόρτιση βρίσκεται περίπου στο 80 % και ενώ κοιτάω το κόκκινο Led λαμπάκι που φωτίζει έντονα ξαφνικά μειώνετε ο φωτισμός του στο 50% περίπου μένει έτσι κανα λεπτό και μετά πάλι ξαναγίνεται έντονο κόκκινο! Δεν το έχω παρατηρήσει αν συμβαίνει με την συσκευή απενεργοποιημένη με την συσκευή ανοιχτή πάντως μου έκανε μεγάλη εντύπωση, λες και πέφτει η τάση κάτι τέτοιο ..... μέχρι τώρα που το φορτίζω ακόμα το έχει κάνει 4-5 φορές!!!!

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο; η μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;

 

Τώρα μόλις παρατήρησα ότι το LED ακόμα και όταν είναι πράσινο κατά διαστήματα πάλι πέφτει η φωτεινότητα του ενώ φορτίζει..... Υπάρχει πρόβλημα; Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...