Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινεται να αλλαξω το χρωμμα των πλαστικων στο κινητο??και αν ναι ποσο κοστιζει??/

επιπλεον πως μπορω να δω απο που προερχεται το κινητο?

Αν πληρώσεις ολα γίνονται .Δεν ξέρω πόσο κοστίζει .

Γράψε στον dialer *#1234# και πήγαινε στο FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 για να δεις ποιας χώρας είναι .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα εδώ και μέρες δεν δουλεύει το viber όταν προσπαθώ να το χρησιμοποιήσω με data. Ενώ με Wi-Fi δουλεύει τέλεια.Δοκίμασα απεγκατάσταση Και εγκατάσταση όμως τα ίδια μέχρι και επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων της συσκευής έκανα αλλά με data Δεν δουλεύει.μου βγάζει ένα μήνυμα service is unreliable or is blocked. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο πρόβλημα ; ξέρει κανείς τι να ρυθμίσω-αλλάξω;

ΥΓ όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν με data

ΥΓ2 έχω σύνδεση WIND

ΥΓ3 το ίδιο πρόβλημα ισχύει και στο Skype

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και μέρες δεν δουλεύει το viber όταν προσπαθώ να το χρησιμοποιήσω με data. Ενώ με Wi-Fi δουλεύει τέλεια.Δοκίμασα απεγκατάσταση Και εγκατάσταση όμως τα ίδια μέχρι και επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων της συσκευής έκανα αλλά με data Δεν δουλεύει.μου βγάζει ένα μήνυμα service is unreliable or is blocked. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο πρόβλημα ; ξέρει κανείς τι να ρυθμίσω-αλλάξω;

ΥΓ όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν με data

ΥΓ2 έχω σύνδεση WIND

ΥΓ3 το ίδιο πρόβλημα ισχύει και στο Skype

 

Λογικα θελει χειροκινητο περασμα στο ΑΡΝ ....Πας ρυθμισεις-περισσοτερες ρυθμισεις-Δικτυα κινητης-Ονοματα σημειων προσβασης.Εκει θα πρεπει να υπαρχει ενα wind wireless..αν δεν υπαρχει παρε την wind να σου πουνε τι ονομα να βαλεις χειροκινητα.Για cosmote ξερω ...λογικα το ιδιο θα ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους..Πώς μπορώ να συνδεθώ με all share με το s3 Μου σε Samsung smart tv?...Ακολουθώ κάποια συγκεκριμένη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

κι εγω πλεον με ζελεδακι!!!

 

 

αλλαγη στο μενου των ρυθμισεω, εμφανιση ημερομηνιας/ωρας στη μπαρα ειδοποιησεων, στη μπαρα επισης η "λειτ.οδηγησης" εχει γινει "λειτουρ.αποκλ." που δεν εχω βρει τι κανει!

 

edit και κατι που χε πει ο te salat, το led ειδοποιησεων ειναι οντως λιγοτερο εντονο πλεον. δε ξερω εμενα με βολυε πριν, ελπιζω κ τωρα να μην εχω θεμα!

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να αναβαθμίσω σε 4.1 και δεν μπορώ το **** ΚΙΕS έχει φάει σκάλωμα και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή έχω τρελαθεί τι να κάνω να περιμένω για ΟΤΑ ή να το κάνω μέσω odin ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να αναβαθμίσω σε 4.1 και δεν μπορώ το **** ΚΙΕS έχει φάει σκάλωμα και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή έχω τρελαθεί τι να κάνω να περιμένω για ΟΤΑ ή να το κάνω μέσω odin ?

Odin ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ....

Θα σου πάρει την ώρα να κάνει download +7 λεπτά όλη η διαδηκασία.

Κράτα backup αρχεία κτλ.... δεν χρειάζεται το Kies, καν'το Manual.

factory reset

flash

factory reset

βάλε google account και αστο να επαναφέρει εφαρμογές αν βαριέσαι να τις περνάς μία μία....

επανέφερε τα αρχεία....

Τα reset για να μην έχει θέμα, αν έκατσε καλά η rom κτλ.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχει παρατηρησει κανεις ενα περιεργο ηχο στο ηχειο μετα την αναβαθμιση?

οταν περνω τηλ ακουγεται διαφορετικα ο ηχος σαν οταν κανουμε κληση απο viber πχ..

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημερι ειχα παει media markt και χαζευα λιγο το note.

Ερχετε ενας πωλητης της samsung και μου μιλαγε για το s3.Δεν του ειπα οτι το εχω να δω τι θα μου πει.Μεσα σε ολα που η αληθεια ειναι οτι ηταν και καλος μου ειπε καποιες λειτουργιες που δεν μπορεσα να τις βρω.

Οτι το κινητο μπορει να ξεκλειδωσει με τα ματια.Να το κοιτας και να ξεκλειδωνει.

Και οτι μπορει να συνδεθει σε 2 modem routers ταυτοχρονα και να παιρνει παραπανω σημα.

Ισχυουν αυτα τα 2;Δεν βρηκα πουθενα κατι τετοιο στις ρυθμισεις...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημερι ειχα παει media markt και χαζευα λιγο το note.

Ερχετε ενας πωλητης της samsung και μου μιλαγε για το s3.Δεν του ειπα οτι το εχω να δω τι θα μου πει.Μεσα σε ολα που η αληθεια ειναι οτι ηταν και καλος μου ειπε καποιες λειτουργιες που δεν μπορεσα να τις βρω.

Οτι το κινητο μπορει να ξεκλειδωσει με τα ματια.Να το κοιτας και να ξεκλειδωνει.

Και οτι μπορει να συνδεθει σε 2 modem routers ταυτοχρονα και να παιρνει παραπανω σημα.

Ισχυουν αυτα τα 2;Δεν βρηκα πουθενα κατι τετοιο στις ρυθμισεις...

Το πρώτο γίνεται σε βλεπει και ανοίγει είναι στις ρυθμίσεις ασφάλεια και κλείδωμα οθονης, το άλλο δεν ξέρω.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται;Ποια ειναι αυτη η ρυθμιση;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται;Ποια ειναι αυτη η ρυθμιση;

 

Ρυθμισεις-ασφαλείας και κλείδωμα οθονης-κλείδωμα οθόνης-πρόσωπο

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αγορασμένο από Πλαίσιο πριν 2 μήνες περίπου.

Και το kies μου βγάζει το παραπάκατω

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27785&stc=1&d=1351319986

 

Γιατί δεν μου βγάζει διαθέσιμη ενημέρωση???

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-ασφαλείας και κλείδωμα οθονης-κλείδωμα οθόνης-πρόσωπο

 

Ok ευχαριστω.

 

Το κινητό αγορασμένο από Πλαίσιο πριν 2 μήνες περίπου.

Και το kies μου βγάζει το παραπάκατω

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=27785&stc=1&d=1351319986

 

Γιατί δεν μου βγάζει διαθέσιμη ενημέρωση???

 

Γιατι θα εχεις unbranded Ελληνικο οποτε περιμενεις...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω.

 

 

 

Γιατι θα εχεις unbranded Ελληνικο οποτε περιμενεις...

 

Ναι, δεν έχει προγράμματα ή κάποιο σηματάκι από πάροχο επάνω, οπότε υποθέτω ότι είναι unbranded!

Πότε με το καλό θα έρθει για εμάς η πολυπόθυτη αναβάθμιση;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχει προγράμματα ή κάποιο σηματάκι από πάροχο επάνω, οπότε υποθέτω ότι είναι unbranded!

Πότε με το καλό θα έρθει για εμάς η πολυπόθυτη αναβάθμιση;

 

Πριν 2 μερες εβγαλε για vodafone,χτες αν δεν κανω λαθος η cosmote,νομίζω είναι θέμα ημερών.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το kies μου γράφει οτι η εκδοση υλικολογισμικού είναι:

PDA:LH1 / PHONE:LH1 / CSC:LH1 (EUR)

εχω κάνει root

από βδομάδα θα κάνει μόνο του αναβάθμιση ή πρέπει να ασχοληθώ???

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

...χτες αν δεν κανω λαθος η cosmote,νομίζω είναι θέμα ημερών.

 

COSMOTE. Δε μου έβγαλε ακόμη (τουλάχιστον μέχρι πριν 1 ώρα) ούτε ΟΤΑ ούτε μέσω KIES.

:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσους έχουν κάνει την αναβάθμιση σε "ζελεδάκι". Έχει διορθωθεί στις επαφές η λίστα των γραμμάτων που μέχρι τώρα εμφανιζόταν με λατινικά γράμματα? και δεύτερο πάλι στις επαφές, η αναζήτηση περιλαμβάνει εκτός από το επώνυμο και το όνομα, και άλλα στοιχεία - όπως περιοχή ή επάγγελμα ??
Link to comment
Share on other sites

Γράψε στον dialer *#1234# και πήγαινε στο FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 για να δεις ποιας χώρας είναι .

 

καλημέρα! εγώ εγώ το έκανα και γράφει EUR (Greece σύμφωνα με τον πίνακα). Αλλά το πήρα απο σκρουτζομάγαζο σε αρκετά μειωμένη τιμή απο την τιμή που κυκλοφορεί. Υπάρχει περίπτωση να το είχαν πειράξει; Πριν μου το στείλουν, μου τηλεφώνησαν για την επιβεβαιωση της παραγγελίας και μου ανέφεραν οτι εχει 2 χρόνια εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεία. Δεν γνωρίζω τι παίζει με την samsung. 5 χρόνια ήμουν αποκλειστικά στα sony ericcson τα οποία αν ήταν παραεισαγωγής δεν είχαν εγγυηση ελληνικής αντιπροσωπείας..

ευχαριστώ.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγώ εγώ το έκανα και γράφει EUR (Greece σύμφωνα με τον πίνακα). Αλλά το πήρα απο σκρουτζομάγαζο σε αρκετά μειωμένη τιμή απο την τιμή που κυκλοφορεί. Υπάρχει περίπτωση να το είχαν πειράξει; Πριν μου το στείλουν, μου τηλεφώνησαν για την επιβεβαιωση της παραγγελίας και μου ανέφεραν οτι εχει 2 χρόνια εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεία. Δεν γνωρίζω τι παίζει με την samsung. 5 χρόνια ήμουν αποκλειστικά στα sony ericcson τα οποία αν ήταν παραεισαγωγής δεν είχαν εγγυηση ελληνικής αντιπροσωπείας..

ευχαριστώ.

 

Ηταν σφραγισμένο,ειχε οδηγιες στα Ελληνικα ?

Και'γω απο skroutzoμαγαζο το χα παρει και ηταν Ελληνικο.

Πηρα στη samsung εδωσα IMEI και μου απαντησαν.

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE. Δε μου έβγαλε ακόμη (τουλάχιστον μέχρι πριν 1 ώρα) ούτε ΟΤΑ ούτε μέσω KIES.

:)

 

Καλημερα.Cosmote δεν εχει βγει ακομα λαθος πληροφορηση σε προηγουμενα post.Μονο σε VODAFONE μεχρι στιγμης για Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις στν JB να χανει το σημα του Wi-fi ? συνδεομαι κανονικα στο δικτυο του σπιτιου μου...και μετα απο πολλες ωρες το χανει..ενω δειχνει κανονικα πως ειμαι συνδεδεμενος...
KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις στν JB να χανει το σημα του Wi-fi ? συνδεομαι κανονικα στο δικτυο του σπιτιου μου...και μετα απο πολλες ωρες το χανει..ενω δειχνει κανονικα πως ειμαι συνδεδεμενος...

 

Για πηγαιν ρυθμισεις - wifi - αριστερο κατω εικονικο κουμπι - για προχωρημενους - Διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi κατα τη κατασταση αδρανειας.

 

Ειναι σεταρισμένο στο "παντα" ?

Link to comment
Share on other sites

Για πηγαιν ρυθμισεις - wifi - αριστερο κατω εικονικο κουμπι - για προχωρημενους - Διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi κατα τη κατασταση αδρανειας.

 

Ειναι σεταρισμένο στο "παντα" ?

 

ναι ετσι ακριβως..στο παντα ειναι..σε τι πρεπει να παει :Ρ ?

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...