Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα το υπερτατο λαθος να δοκιμασω αναβαθμιση μεσω τους ΚΙΕS. Αφου εκανα 1.5 ωρα να το κατεβασει παει να περασει την jb και στο 7% κολλαει βγαζει error και μου λεει να κανω ανακτηση εκτακτης αναγκης. Τωρα κατεβαζει ενα αλλο αρχειο (απιστευτα αργα) και περιμενω. Εντωμεταξυ τι %$## γινεται με αυτο το kies. Το συνδεω το κινητο στο pc και ολο αποσυνδεετε μονο του. Εχω εκνευριστει απιστευτα. Δεν το εχω κανει ποτε root
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα το υπερτατο λαθος να δοκιμασω αναβαθμιση μεσω τους ΚΙΕS. Αφου εκανα 1.5 ωρα να το κατεβασει παει να περασει την jb και στο 7% κολλαει βγαζει error και μου λεει να κανω ανακτηση εκτακτης αναγκης. Τωρα κατεβαζει ενα αλλο αρχειο (απιστευτα αργα) και περιμενω. Εντωμεταξυ τι %$## γινεται με αυτο το kies. Το συνδεω το κινητο στο pc και ολο αποσυνδεετε μονο του. Εχω εκνευριστει απιστευτα. Δεν το εχω κανει ποτε root

 

To Kies ήταν πάντα για τα μπάζα... τελευταία έχει κάπως φτιάξει αλλά τα προβλήματα δεν έχουν εξαλειφθεί. Αν δε σου δουλέψει μπορείς ανα πάσα στιγμή να το κάνεις με το Odin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδια,μολις πηρα κ γω μεσω οτα την 4,1,1,ολα μια χαρα,πεταει το κινητο αλλα εχω την εξης απορια..τα κουμπια αφης αναβουν μονο οταν τα παταω,οταν κανω οτι αλλο μεσα στο κινητο δεν αναβουν,ειναι οντως ετσι κ εσας?το εχει παρατηρησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μολις πηρα κ γω μεσω οτα την 4,1,1,ολα μια χαρα,πεταει το κινητο αλλα εχω την εξης απορια..τα κουμπια αφης αναβουν μονο οταν τα παταω,οταν κανω οτι αλλο μεσα στο κινητο δεν αναβουν,ειναι οντως ετσι κ εσας?το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Μια φορά φτάνει. Σου απάντησαν ήδη ότι δεν ανάβουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το site και για όλους όσους γράφουν σ' αυτό. Μ' έχετε βοηθήσει απίστευτα. Είμαι κι εγώ ένας από τους τυχερούς κατόχους του SIII.

Το έχω κοντά ένα μήνα και ήδη τρεις φορές ενώ μου δείχνει ότι έχει σήμα, όταν με παίρνουν τους βγάζει μήνυμα ότι το έχω κλειστό και όταν προσπαθώ να πάρω εγώ μου βγάζει ένα κείμενο ότι "...δεν είναι εγγεγραμμένος στο δίκτυο..." ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι καλά. Για να λυθεί το πρόβλημα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να το τσεκάρεις συνέχεια κάνοντας π.χ. μια κλήση για να δεις ότι δεν έχεις πρόβλημα και μπορούν να σε βρουν, αν σε χρειαστούν, αφού, όπως είπα, δείχνει ότι έχει σήμα κανονικά...

Οι ερωτήσεις: Το έχει κάνει και σε άλλους? Τι προκαλεί μια τέτοια συμπεριφορά του κινητού? Διορθώνεται με κάποιον τρόπο? Πρέπει να το στείλω service?

 

Υ.Γ.: Είχα πριν το Galaxy S και κάποια στιγμή άρχισε να μου το κάνει και εκεί. Φίλος με το SII του το έκανε και το έστειλε στο service και μέχρι τώρα δεν έχει πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ και περιμένω με αγωνία κάποια απάντηση.

Μου το εχει κανει και σε μενα αυτο. 2 φορες μου εχει γινει.εγω και τις δυο φορες το εβαλα σε λειτουργια πτησης μετα την εβγαλα την λειτουργια πτησης αμεσως και το προβλημα ειχε λυθει. Εσενα το κανει συχνα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μολις πηρα κ γω μεσω οτα την 4,1,1,ολα μια χαρα,πεταει το κινητο αλλα εχω την εξης απορια..τα κουμπια αφης αναβουν μονο οταν τα παταω,οταν κανω οτι αλλο μεσα στο κινητο δεν αναβουν,ειναι οντως ετσι κ εσας?το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Αδερφέ μπες ρυθμίσεις εμφάνιση και βάζεις εσύ όσο χρόνο θες στα κουμπιά...;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις μπερδευτεί....δεν υπάρχει κάτι τετοιο που λες.Το κινητό εχει την φλας μνήμη και την ραμ.

 

στο setting/storage έχω available 1,8 gb..

αλλά στο application manager μου δείχνει available 2,3 gb..

δεν είναι παράξενο?

σε άλλες συσκευέσ android που έχω αυτά είναι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.υπαρχει προβλημα οταν κανουμε την αναβαθμιση το κινητο να φορτιζει;

 

Όχι, αλλά καλύτερα να είναι φορτισμένο πριν αρχίσει η αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια, το google now δουλευει κανονικα σε σας με την αναβάθμιση σε jb

γιατί εγω δεν βλεπω καμια καρτέλα καιρου κτλ μονο την search bar πανω.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ρε παιδια, το google now δουλευει κανονικα σε σας με την αναβάθμιση σε jb

γιατί εγώ δεν βλέπω καμια καρτέλα καιρού κτλ μονό την search bar πανω.[/ουτε εμένα λειτουργει κανονικά τουλαχιστον οπως το δειχνει στα βιντεο... δλδ οταν ψαχνω κοινώς τον καιρό δεν μου βγάζει τα αποτελέσματα απευθείας με φωνή απλα μου βγάζει τα αποτελέσματα του γοογλε

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

και μενα τα ιδια καμια σχεση με τα βίντεο που κυκλοφορουν οπως επισης δεν μου εχει αλλαξει και η lock screen καθολου ειναι οπως ακριβως ηταν με ics. καμια βοήθεια απο κανέναν?
Link to comment
Share on other sites

Έλεγαν ότι στο pop up εικονίδιο με το video που παίζει θα μπορούσαμε να του αλλάζουμε το μέγεθος ή κάνω λάθος;

+1 για το google now και τη notification bar!

Link to comment
Share on other sites

Αφου με κοψοχώλιασε το error που μου εβγαλε το κινητο κατα την αναβαθμιση μεσω kies, τελικα εκανε ενα restore και ολα καλα, ειχε μπει η 4.1.1. Ομως το κινητο εκανα μικροκολληματακια και πιο εντονα απο πριν που ειχα 4.0.4. Εν τελη αποφασισα και εκανα hard reset και ειλικρινα ειναι σαν να πηρα αλλο κινητο.. Πεταει κυριολεκτικα! Εγω προσωπικα, αν και κοπως, σας συστήνω να κανετε factory reset παιδες!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Δεν λειτουργεί σε κανέναν το google now οπως υποτιθεται πως πρέπει έτσι?Απλά μιλάς και σου βγάζει αποτελέσματα google οπως ειναι και στο pc.. Σωστα??Ή μονο σε μένα γίνεται και αλλα δυο παιδια που το εγραψαν? Μου φαινεται πολυ περιεργο καθως σε nexus παιζει κανονικα για ελλαδα... Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

αλλακανε και το πληκτρολογιο η μου φαινεται με βολεyε πιο πολυ το παλιο :(
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έκανα την αναβάθμιση του κινητού και απο όταν άνοιξε αναβοσβήνει ένα κόκκινο πλαίσιο στην οθόνη... Τι έπαθε, ξέρει κανείς???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έκανα την αναβάθμιση του κινητού και απο όταν άνοιξε αναβοσβήνει ένα κόκκινο πλαίσιο στην οθόνη... Τι έπαθε, ξέρει κανείς???

 

Κάτι έχεις επιλέξει κατα λάθος στις "επιλογές προγραμματιστή". Και κάποιος άλλος το είχε αναφέρει και βγάζοντας την επιλογή λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις επιλέξει κατα λάθος στις "επιλογές προγραμματιστή". Και κάποιος άλλος το είχε αναφέρει και βγάζοντας την επιλογή λύθηκε το πρόβλημα.

 

To απενεργοποίησα τελείως το "επιλογές προγραμματιστή..."

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc165/paros99/2012-10-29221738-5-1.jpg

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

θα μας πει κάποιος αν λειτουργεί σωστά στην συσκευή του το google now οπως μας το διαφημίζουν τοσο καιρο

 

Ναι σε εμένα λειτουργεί (αγγλικό είναι το τηλςφωνο).

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

To απενεργοποίησα τελείως το "επιλογές προγραμματιστή..."

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc165/paros99/2012-10-29221738-5-1.jpg

 

Κανε ενα φορματ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Θα κάνω αύριο και ελπίζω να στρώσει...

 

Εδώ είχα δει το ίδιο πρόβλημα. Για στείλε ενα pm στο χρήστη (mmaria_82) να σου πει τι έκανε και λύθηκε (αν λύθηκε τελικα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4357162#post4357162

Link to comment
Share on other sites

θα μας πει κάποιος αν λειτουργεί σωστά στην συσκευή του το google now οπως μας το διαφημίζουν τοσο καιρο

Λειτουργεί σωστά, απλά δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα. Αν θες να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να γυρίσεις την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...